Claude Bukowski (John Savage) má brzy narukovat, a tak si chce poslední dny v civilu v New Yorku užít. Náhodou potkává skupinku hippies a dámu na koni – Sheilu (Beverly D´Angelová), která se mu okamžitě zalíbí. Hippies jej přivedou k drogám a druhý den jeden z party zjistí, kdo je ona dáma na koni. Vetřou se na oslavu, jíž se Sheila účastní, ovšem jejich anarchistické chování vyústí v zatčení a soud. Mají na výběr třicet dnů káznice, nebo zaplatit padesát dolarů. Hippies pochopitelně peníze nemají, ale Claude ano. Stačí pouze na kauci pro jednoho z nich, a tak od soudu odchází šéf hippies Berger (Treat Williams). Ten slibuje, že další peníze přinese. Claude s Bergerem se stanou velkými kamarády a skamarádí se i se Sheilou, jenže za dveřmi je strašák války ve Vietnamu. (AČFK)

pompino

Prostě nej, nej, nej. Skvělý muzikál. Pro Pana Civala (o příspěvěk níže) - myslím, že ty ses pořádně utl!!!! ()

plostenka

Krásný, ulítlý a veselý film plný barev, tance ,lásky a přátelství - myslím že každý by se měl alespoň jednou na tento muzikál podívat, protože takové se často nevidí. Skvělé písničky, herci, barevný svět hippies v kontrastu s krutostí a drilem armády, veselí a hravost - prostě co dodat. Myslím že Miloš Forman tehdy odvedl vynikající práci a to jak výběrem herců, tak i celým provedením filmu ! ()

martpolak

Písně, které nebyly známé, nebyly vůbec dobré. Sprosté a nemravně laděné písně mi vcelku vadily, i téže postoje postav. Ale byli takoví, muselo to být i ve filmu... Od poloviny to začalo být lepší a já se zadíval, konec byl zřejmý, velice znepokojivý, ale poměrně hezky zakončil film, tedy co se hudby týče. ()

Tanulin

Poprvé jsem to viděla v letním kině jako puberťačka a vždycky si na tu atmosféru vzpomenu. Kouzelné, nezapomenutelné a poklona Formanovi. ()

BlackVelvet

Nemohu hodnitit jinak - za prve skvely film, za druhe mam slabost pro filmy zamerujici se na obdobi Vietnamu. Ne proto, ze bych milovala valku, ale proste vetsinou jsou to hodne dobre natocene filmy a silne pribehy, se skvelou hudbou k tomu. ()

PepsonFikson

Já osobně mam rád celkově téma hippies. A zde je opravdu výborně zpracováno. Film je o svobodě, muzice, drogách a nakonec i přátelství na život. Rači nebudu moc psát abych nezkazil svůj dojem mím komentářem. Takže za mě Palec hore. ()

dauby

Muzikály mě nudí. V tomhle jsou pěkné okamžiky, ale stále je to víceméně nudný muzikál, navíc s dost nudnou hudbou sedmdesátých let. Podruhé bych si to fakt nepustil. S bídou tři hvězdy. ()

DBSMC

Muzikály v žádném případě nemám v lásce. Absolutně bych nečekala, že mě dokáže muzikál dojmout, rozbrečet a ještě mě přinutí přidat ho k oblíbeným filmům! Krásný příběh, skvělé kostýmy, choreografie, muzika, sympatičtí herci..! ♥ ()

the_weaver

I ain't got life, mother, I ain't got laughs, sister, I ain't got much hair and I ain't got a clue, what is this movie trying to say.↵  Asi má ísť o kontrast medzi reprezentantmi tradičnej spoločnosti a spoločenstvom hippies. Akurát mi tí hippies prišli trochu prikrášlení a vytrhnutí z kontextu. Prezentovať pestrofarebné pesničky o užívaní návykových drog sa mi predsa len zdá nemiestne a nepochopiteľné. Na druhú stranu treba oceniť presvedčivú atmosféru v mnohých scénach (napr. kasárne) a aj zopár, ktoré mali čo povedať (odlet, hádka medzi Hudom a jeho snúbenicou). Zvyšné scény ma však občas nudili.↵  Pre vyznenie filmu je tiež podstatné, či Claude je v armáde dobrovoľne alebo z povinnosti. A to nie je z filmu jasné (btw, väčšina bola dobrovoľne). ()

gizi

Spolu s Jesus Christ Superstar nejlepší filmový muzikál, který už nikdy nic nepřekoná. Nejen skvělé písně, ale i kamera a pak Forman - ten na co sáhne, to je geniální. 100% (víc to bohužel nejde). ()

baron156

Velmi krásné písničky, příběh, Miloš Forman a výborný nápad. A co z toho vznikne? Výborný film. Revoluční film o hipísákách. ()

Bogrant

Vlasy sú citlivý, potažmo dosť depresívny muzikál, ktorý bezpochyby vyniká svojou myšlienkou, poriadnou dávkou sebareflexie a záverečným ojedinelým nápadom. Avšak napriek tomu ide mimo mňa. Piesne spočiatku pekne plynú a zapadajú do koncepcie, postupom času sa však stanú len potrebným sprostredkovateľom rozvláčneho deja. Ambiciózny a pre mnohých stále živelný film, pre mňa len ďalšia ukážka protivojnových odhodlaní, tentokrát málo pútavých. Všetka úcta ku Formanovi. ()

Peddro

Film se líbil, ostatně jako vše od Formana, nicméně stojím na druhé straně barikády. Mně se hnutí hippies nevýslovně hnusí, protože nebyli ničím jiným, než aktivisty, kteří porušovali pravidla, řád, morálku a byli proti systémovými aktivisty. Takže film mám rád, jen na klaďase, nepohlížím, jako na klaďase.. ()

Bara86

Na muzikály moc nejsem, ale toto je jedna z výjimek. Že zrovna náš Forman dokáže tak skvěle vykreslit hippie atmosféru? Docela obdiv, ale mám radši jiné jeho filmy. Každopádně Vlasy, na které se zrovna teď dívám bez vlasů a marihuanu teprve zkouším, obsahují vše - humor, drama, smutek, přátelství a samozřejmě krásné písně a choreografie. Závěr filmu se skvělým hudebním podkreslením utkví v hlavě na hodně dlouho. Peace ()

remotrumpet

" Odvod znamená, že biely ľudia posielajú čiernych ľudí do vojny proti žltým ľuďom, aby bránili zem, ktorú ukradli červeným ľuďom! - " Odpoveď pre Timothy Learyho..." LOVE and PEACE ✓ ()

zaji

Tento muzikál na mě velmi zapůsobil- doba hippies, bezstarostnost a pak krutá ironie osudu... ještě dlouho potom jsem na to musela myslet.. ()

gerry007

Za závěrečnou skladbu (která je dokonalost sama) si to zaslouží čtvrtou hvězdu, jinak by to bylo jen za tři. Sorry Miloši, měls i lepší momenty. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams