Claude Bukowski (John Savage) má brzy narukovat, a tak si chce poslední dny v civilu v New Yorku užít. Náhodou potkává skupinku hippies a dámu na koni – Sheilu (Beverly D´Angelová), která se mu okamžitě zalíbí. Hippies jej přivedou k drogám a druhý den jeden z party zjistí, kdo je ona dáma na koni. Vetřou se na oslavu, jíž se Sheila účastní, ovšem jejich anarchistické chování vyústí v zatčení a soud. Mají na výběr třicet dnů káznice, nebo zaplatit padesát dolarů. Hippies pochopitelně peníze nemají, ale Claude ano. Stačí pouze na kauci pro jednoho z nich, a tak od soudu odchází šéf hippies Berger (Treat Williams). Ten slibuje, že další peníze přinese. Claude s Bergerem se stanou velkými kamarády a skamarádí se i se Sheilou, jenže za dveřmi je strašák války ve Vietnamu. (AČFK)

ARI50

Neberu ani ohled na daný rok protože opět ne že katastrofa ale nelíbilo se mi skoro nic tohle mě nebere jsou ale výjimečné případy což tady se to nedá říct. ()

JASON_X

Musím zopakovat začátek svého komentáře k Easy Rider: Na tenhle fim mám tak trochu nostalgickou vzpomínku, tedy přesněji řečeno na jeho první zhlédnutí. Spolužák na střední měl otce na pražské FAMU, a měl od něho k dispozici několik volných permanentních vstupenek na filmová představení pro studenty FAMU, která se každý týden pořádala v kinosále Městské knihovny. Tam jsme v letech 1988 a 1989 viděli s partou kamarádů spoustu filmů, které byly buď ještě trezorové (Ucho, Žert, Spalovač mrtvol, Skřivánci na niti, Případ pro začínajícího kata a další), nebo které se v tehdejší distribuci neobjevovaly. Jedním z nich byl i filmový muzikál Hair. V mých tehdejších šestnácti jsem pochopitelně neměl žádné podrobnější informace o fenoménu hippies a o jeho podstatě a kulturně-společenských souvislostech. Z tohohle filmu se však dalo leccos vyvodit a pochopit. Nicméně úplně jsem film ocenil a docenil až jako dospělý. Při první projekci mě vzpomínám si nejvíc zarazilo to, jak je možné, že film natočil český řežisér, který emigroval do USA před komunistickým režimem, a přitom má snímek tak silně protiamerický, tedy protivlastenecký tón (opakuju - to byly mé náctileté dojmy v roce 1988). Byl jsem samozřejmě hloupý a domníval se, že jestliže nám komunisti tvrdí, že válka ve Vietnamu byla z americké strany špinavá záležitost, musela to být ve skutečnosti dobrá a spravedlivá záležitost. Ale dost politiky - nádherná hudba, kterou si rád pouštím dodnes, nezapomenutelné postavy a fantastický závěr s fantastickou písní, který(-á) mi dodnes způsobuje mrazení v zádech. ()

Sawy

Na Vlasy jsem se strašně těšil.Už kvůli tomu,že je to muzikál,už kvůli Formanovi,už kvůli těm skvělým písničkám,kterých jsem dost znal už předtím než jsem vůbec viděl nějaké políčko filmu.Když film skončil,nemohl jsem skrývat lehké zklamání,protože jsem to čekal úplně jiné.Čekal jsem míň hudebních čísel,větší důraz na to klíčové přátelství mezi Bergerem a Claudem,trochu méně nudy.John Savage coby Claude mi přišel těžce nesympatický a nedokázal mi přirůst k srdci,což je problém,který jsem rozhodně neměl s Bergerem,který se okamžitě zařadil mezi mé nejoblíbenější postavy.A konec byla taková rána,že jsem to nějak nedokázal hned vstřebat.Byl jsem si tak jistý čtyřhvězdičkovým hodnocením.Ale já ten film nemohl dostat z hlavy! Pořád jsem si v hlavě přehrával písničky,přemýšlel jsem o filmu a ten závěr už považuju za snad nejsilnější co znám.Ta chvíle,kdy vojáci za zvuků dokonalé hudby a písně mašírují do letadla,to je okamžik,na který se nezapomíná.Takže jo,ten film je jiný než jsem chtěl aby byl.Ale zároveň nemohl být lepší! 95 % Update: Nevyhnutelné se stalo skutečností.Druhé zhlédnutí potvrzuje a stupňuje nadšení,kterému jsem po tom prvním propadal a Hair jdou do mojí TOPky.Jednoduše jsem si ten film zamiloval.A spolu s ním i Bergera,Jeannie,Lafayetta a Woofa.Nejlepší parta v dějinách filmu! 100 % ()

rawen

Už jsem myslel, že to konec trošku napravil, ale teda nakonec spíš naopak .) Taková lepší a míň debilní Pomáda = úplně obyčejný film = zklamání... 5/10 ()

Gwaihir

Takhle opravdu vypadá naprostá špička muzikálové tvorby. Dokonalé převedení snad nejslavnějšího muzikálu všech dob, který se tak trochu stal symbolem protiválečného odporu jedné generace, na filmové plátno. Tento film Miloše Formana si mě prostě okamžitě získal, a to jak svým silným obsahem tak svým provedením, a jeho závěrečné minuty jsou pro mě pokaždé doslova a do písmene dech-beroucí. 100 % ()

Mr. Lobo

Ať řeknete, co řeknete, pro mě jsou vlasy jen směsicí absurdit, absolutních typů charakteru v situacích nastíněných bez definitivně určeného pohledu a názoru. Ale dvě hvězdy za ty songy si to zaslouží. ()

maseer2

choreografie mě nebavila, písničky povětšinou taky ne a poselství, třebaže je z filmu jasně patrné, mě neminulo jen díky povedenému závěru.. Miloši, promiň, ale tohle mi opravdu nesedlo.. slabé 3* ()

Mononoke.

S muzikály mám problém, z drtivé většiny nemám ráda jejich hudbu a Hair jsou asi první muzikál, který má skvělé písničky. Navíc kvůli tomu silnému konci nemůžu nedat 4*. ()

Idée_fixe

Hippies, korálky, batika, zvonáče, květiny, láska, krásné písničky, úchvatná choreografie, vybraný tvůrčí tým..... Co víc dodat? Snad jen to, že film, který nesmírně ovlivnil mé dospívání, smýšlení, a duši, v mé topce prostě nesmí chybět. ()

Terva

Na tenhle legendární film jsem už skoro zapomněl. Ještě že mám Jolanku. CITÁT - Člověk nikdy neví, co se může stát.......... Film plný harmonie a citů, film ve kterém Vodnář ukáže svou sílu. A tak jsem po velmi dlouhé době jel zase na úžasné vlně perfektního příběhu, vynikající hudby a opět se dostal do Spojených Států Lásky. CITÁT - No, Micka Jaggera bych z postele asi nevykopal, ale teplouš nejsem............. 43 minuta přináší základní pojem tohoto filmu Vlasy. CITÁT - I Ježíš je tak nosil............... A válka? Válka je svině! Bílý lidé posílají černé lidi bojovat proti žlutým lidem o zemi, kterou ukradli rudejm lidem. Osobně se mi nejvíce líbí scéna v kostele CITÁT - Hare Krišna, hare Rama......... Miloš Forman, jako neameričan krásně vystihl podstatu té doby a nesmyslnost tehdejší války. Nádherný a smutný příběh o jedné válce, lásce a přátelství. CITÁT - A teď už mě slyšíte??........... Ta hranice ale někde musí být, ale někdo to nechápe.....četo pozór.....Bukowski.......Bukowski.........Bukowski..................... ()

Marek1991

Muzikál, ktorý nevyužil svoje možnosti. Mohol byť veľkou antivojnovou upomienkou, ale až na záver bol dosť hudobne aj dejovo slabý. Herecky je však vynikajúci a jeho postavy sú perfektné. Ten záver je naozaj epický a smutný ako vojaci pochodujú do tmy lietadla, ktoré ich vezie na istú smrť, ktorú im pripravila ich vláda v nezmyselnej vojne, kde pre svoje záujmy posielala svojich občanov, aby pre nich zabíjali a ich zdravie takmer s istotou utrpelo a v mnohých percentách ich čakala takmer istá smrť. Hippies boli vďačnou témou, v niečom veľmi inšpiratívny a rozumný, v inom dosť naivný a hlúpy. Film je po všetkých stránkach len snahou o niečo, čo sa nedosiahlo, dosť blúdi akoby nevedel, čo chce a kde je sever, potom vyznieva polovičato, nepresvedčivo a občas nudne. Podľa mňa škoda toho. ()

joehot

Ty vole. V první hodině-hodině dvace jsem si říkal: fajn, krásně politické, jsem překvapen, že takovouhle látku netočí rodilý američan (což je nakonec nejspíš dobře). Postavy sympatické, hudební čísla se mi sice tolik nezamlouvala, ale dala se přežít. A pak přišel závěr, husí kůže a ty věci kolem. ()

F.man

Jeden z nejpovedenějších muzikálů všech dob a dokonce pod taktovkou českého mistra Miloše Formana. Vlasy jsou skvělou interpretací, pro američany nejsložitějšíh problémů druhé poloviny 50. let jako byla diskriminace, válka ve Vietnamu či hippies. To vše je podáno v nestárnocích melodiích, skvělé režii a parádní Ondříčkově kameře. Bravo mistři... Jedinou vadou je, že ve 120 minutové stopáži se nedá popsat vše a některé scény jsou "jakobyvytrženézkontextu" takže někdy nepůsobí film tak uceleně jako by asi měl. Proto "jen" 4, ale i přesto zůstanou Vlasy mým oblíbeným muzikálem. ()

PauloZ

Ano jsem barbar, tuhle legendu mezi muzikály jsem poprvé viděl až letos r. 2011 a můžu říct, že zdejší hodnocení se moc neplete. Pěkný muzikál, pěkné a chytlavé písničky a velice nečekaným konce. Jako celek mě to ale svojí atmosférou a dějem úplně nevzalo. Stále u mě s velkým náskokem mezi muzikály vede Zpívaní v dešti, takže 4* :) ()

Marsik

CINEMAX 2 - Jeden z nejlepších filmových muzikálů, co jsem viděl. Na ZŠ nám to promítali v rámci hudební výchovy :) Takže jsem si dneska pěkně zavzpomínal. Všichni herci hráli poměrně slušně, ale Treat Williams válel! Je to obrovský sympaťák a srandista :) Škoda, že jeho postavu postihl takový osud. Každopádně Miloš Forman natočil moc pěkný film. 90% (with J.) ()

stiw

Období hippie nemám rád, asi jediné co na této době bylo dobré, že vzniklo spousty hudebních hitů.... ()

EastWicka

Hair pro mě byly láska na první shlédnutí. Tyhle hippie časy jsem si vždycky představovala podle nich. LSD místo snídaně i večeře, všeobjímající lásku, věk Vodnáře na spadnutí, stejně jako konec všech zaprděných uzurpátorských režimů... Už tenkrát v pubertě mi ale bylo úzko při představě kocoviny, jakou si pak tahle generace musela projít. Formanovo pochopení pro vše lidské a jeho civilní, poťouchlý způsob vyprávění vtiskl Vlasům stejnou opravdovost jako Láskám jedné plavovlásky. A při Bergerově pochodu do černé díry vojenské mašinérie se člověku i bezmála po půlstoletí svírá srdce úplně stejně. Moc se toho totiž k lepšímu nezměnilo. ()

fannah

Dost dobrý muzikál, navíc ryze americky patriotický. Je hodně paradoxní že jim ho natočil "náš" Miloš Forman. Každopádně je to docela dobré dílo, stačí ho vidět jen jednou, ale hudbu uslyšíte rozhodně ještě hodněkrát. Americká klasika. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams