Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie

• USA The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia (více)

Mladá rodina se přestěhuje do historického domu v Georgii, aby se následně všichni její členové bolestně přesvědčili, že nejsou jeho jedinými obyvateli. Velmi záhy se ocitají uprostřed děsivého tajemství, svědčícího o přítomnosti zla, připraveného odstranit každého, kdo se mu připlete do cesty. (oficiální text distributora)

Nivenx

Oproti prvnímu dílu značný pokles na kvalitě. Ano zpracování celkem jde, ale jakékoli strašení, či mrazení nějak nebylo. Po celé stopáži filmu je samé lek, ted' se máš leknout atd, což postupně přestává bavit, jelikož je to bez atmosféry a nějakého překvapení z neznáma, což mi zde hodně chybělo. Ale i přes tyhle chybičky, to přece k úplnému zahození není. 50% ()

nemik22

Protože jednička patří k mojim nejoblíbenějším hororům, tak je dvojka pro mě trochu zklamání. Vlastně to neni až tak špatná duchařina. Nezpomínám si, kdy jsem v nějakém hororu viděl tolik povedených lekaček, ale na můj vkus je tu dost předuchováno. Zvítězila tu kvantita nad kvalitou. Méně je někdy opravdu více. Takhle je to pro mě jen film, který se minul účinkem. ()

ecceHOMMO

S jednotkou to vlastne nemá nič spoločné, a moje očakávania boli dosť malé, ....o to viac ma to príjemne prekvapilo a zaujalo. ()

Sfinkter

Velmi slabý hororový odvar, který diváka mučí. Několik prvků slibných, ale celkově zapomenutelné podprůměrné béčko. ()

Bobik9

Výborná duchařina, která ale nemá s Hrůzou v Connecticutu nic společného. Nicméně je mnohem kvalitnější než první díl a naprosto nechápu tak nízké hodnocení. Duche Georgie je podle mě horor, který by mohl mít větší sebevědomí a zasloužil by se dostat více do podvědomí diváka, protože si myslím, že za málo peněz bylo dost muziky. Lekačky, atmosféra, starý dům, tajmený les, pěkní herci, Chad Michael Murray, dobrá hudba, "skutečná" zápletka, fajn konec. Podle mě tomu nic nechybělo. Samozřejmě se nejedná o nějakou kinematografickou perlu, ale ve svém žánru by ten film mohl konkurovat tem nejlepším. Vřele doporučuji a nenechte se odradit těmito kritiky, kteří ten film odsuzují. Je to dobrá a napínavá podívaná. ()

venison

Naprostá krávovina, která nemá s pořádným hororem nic společného.. Děj je dost na prd a jediné, co má podkreslovat tíživou bububu atmosféru jsou záběry duchů, kteří se bezmyšlenkovitě plíží kolem.. Závěrečná pointa byla jasná asi po 10 minutách filmu.. S jedničkou má spojitost jen první část názvu.. Na tohle koukat je fakt ztráta času.. ()

Tereszka33

Pfff co na to říct. Pokud to mělo být děsivé, nebylo, pokud to mělo vypadat přesvědčivě, nevypadalo, pokud jsem se u toho měla cítit napjatě, necítila. Posledních 10 minut se mí líbilo, jinak nuda, nuda a zase nuda. A ten přehnaně happy endový konec, kde jsou najednou všichni sluníčkoví, až skoro potřebujete podat papírový kapesníček. Mě to prostě nesedlo. ()

Phietros

No to byla opravdu doslova hrůza! Oproti jedničce posun o polovinu dolů. Docela dobrý potenciál s kterého se stalo nemastné béčko bez jiskry.. Herecké obsazení také žádný zázrak až na milou Abigail Spencer! Vsuvky duchařských vidin hodně odfláknuté! Pár scén tu bylo dobrých, holčička zmizí do kopky, hlavní bubák, nitě z krku sestry.. ale zbytek byl spíše k smíchu! 45% ()

Danny F.

Jak už tady padlo; žádná návaznost. No ale duchové celkem ušli a objevují se už od startu. No to není všechno. Trochu okoukané a povědomé. Snad je hodnocení patřičné, jde-li o pravdivý příběh. 55% ()

pravdovravny

Veľmi som sa tešil po predchádzajúcom filme, ale moje očakávania sa ani zďaleka nenaplnili. Už tu nieje ten mrazivý pocit ako pri jednotke. ()

zolo23

Prekvapivo úplne iné ako prvá časť čo beriem ako malé bezvýznamné plus. Čakal som zdĺhavú nudu s niekoľkými ľakacími scénami, ale kupodivu scenár je celkom zaujímavý už od začiatku a prakticky neustále sa niečo deje, takže film nemá kedy nudiť. Po vizuálnej stránke je to celkom fajn, efekty sú slušné a atmosféru to má tiež. Stále však ide o priemerný horor, ktorý Vás až tak nevydesí. Film stál okolo 9 mil. $ čo nieje málo na podobné filmy a keď si porovnám niekoľko oveľa lacnejších, originálnejších hororov výsledný efekt, alebo skôr chyba bude asi niekde inde. 50% ()

moukey odpad!

Celou dobu se dějou ne uplně pochopitelný věci, a na konci duch dědka učí tu mladou bábu jezdit na kole.. ()

netahlo

Natoceny to neni spatne, ale pribeh je naprosto zhovadilej a priblizne po 20ti minutach jsem se zacal nudit. Takze plus minus stejna picovina jako jednicka. ()

kenkaku

Jakmile se film rozjede hned "to" začíná. A vzhledem že jde o film s číslovkou "2" v názvu (kterou jsem neviděl) u mě hned zahnízdil červík pochybnosti že mi schází souvislosti z prvního dílu (no jak jsme se později dočetl nescházeli). Ale to nevadí. Tím "to" co začíná prakticky první minutou filmu je přítomnost duchů (chci vlastně říct vyobrazení halucinací). No a s ohledem na to že skoro každý třetí-čtvrtý záběr je na ducha (halucinaci), vůbec jejich přítomnost po chvilce sledování není děsivá a... film vlastně vůbec jako horor nefunguje a dokonce i nudí a to blikání a střih dokonce i otravuje. Proč sem duchové vůbec lezou (příčina halucinací) se dozvíme asi tak po hodině sledování... to je cca po dvou třetinách filmu. Takže celkem zápřah. Pak nastane konečně změna. Teda... k tomu blikání se alespoň něco děje a přichází odpovědi. Po hodině záběrů na duchy bez významu je to celkem balzám. Co ještě dodat. Snad jen důvod těch mích uvozovkových komentářů. Autoři se kasají tím, že se to jako fakt opravdu stalo. Takže buď si z nás dělají prdel, aby podpořili podprůměrnou duchařinu, nebo jde jen o příběh tři ženských s halucinacema (kdo ví po čem to měly) v chajdě u lesa na historicky zajímavém místě, kde blbne elektřina. I to může v USA splnit účel k vytvoření báchorky na které se dalo vydělat jako "skutečné události hodné zfilmování". Nebo že by za ten příběh rodinka nic nechtěla když "ty prášky tolik stojí" jak jsem se ve filmu dozvěděl? ;) ()

Corpsegrinder

Jednička mě celkem bavila a tohle bylo přesně jak jsem čekal slabší ale zase né tolik jak by někdo mohl říct. Samozřejmě název je zavádějící jelikož s prvním dílem to nemá společný nic a navíc se to ani neodehrává v Connecticutu takže se film mohl klidně jmenovat pouze GHOSTS OF GEORGIA (jenže pak by nepřitáhl tolik lidí že :)). Scény s bubákama byly zpracovaný slušně, jen ten film s nima přeplácali takže nejenže je ve filmu hooodně málo posrávacích scén (na druhou stranu je plus že jich aspoň pár je) ale ještě k tomu vás zhruba v půlce začne srát přepínání kamerovejch filtrů pořád dokola. Celkovej dojem je slušnej, neni to žádnej Sinister nebo tak něco ale taky nic čeho by člověk litoval že viděl. ()

ZdenoLo odpad!

No takúto sračku som fakt dlho nevidel. Polovica filmu bola len samí strih a kamera zameraná na stromy vo vetre, do toho čiernobiele záblesky a zjavujúce sa a miznúce postavy v pozadí. Presne takto by som si predstavoval nízkorozpočtové Béčko natočené bez scenára, 15 ročnými pubertiakmi. ()

Pat.Ko

Tento film sa mi celkom páčil. Hoci nebol dobrý. tak ako prvý (vlastne sa od prvého filmu príbeh vôbec nevyvíja), ale má to svoje ,,ono,,. V tomto filme boli skutočne dobré strašidelné scény, ktoré trvali dlhšie, aby vyvolali pocit napätia. Tento film má zvláštny efekt, vďaka ktorému mám zmiešané pocity, ale som si istý, že ma zaujal. Páčilo sa mi, že tvorcovia sa zamerali na klasiku - dieťa vidí čudné veci. Koniec sa mi páčil, pekné vyvrcholenie filmu. Herci hrali svoje roly celkom dobré, hlavne maličká Heidi. ()

Asmodin

Neuškodilo by míň zvukových efektů, celé mi to přišlo přeplácané. No ale za Ch. M. Murraye, happyend a docela dobrý příběh ***. Vůbec se mi na tom filmu nelíbí některé nudné pasáže, které tu jsou jenom proto aby zaplácly díru, nebo ty přehnaně akční a nelogické scény (SPOILER zapadnu do díry... no a co? nechám to bejt, ať si užijí i jiní.) ()