Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie

• USA The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia (více)

Mladá rodina se přestěhuje do historického domu v Georgii, aby se následně všichni její členové bolestně přesvědčili, že nejsou jeho jedinými obyvateli. Velmi záhy se ocitají uprostřed děsivého tajemství, svědčícího o přítomnosti zla, připraveného odstranit každého, kdo se mu připlete do cesty. (oficiální text distributora)

Cabotin

Pokud je k vyvolání většího strachu a napětí zneužito dítě, je to starý, laciný podraz. Druhé Strašení (tentokráte v Georgii) zdaleka nedosahuje kvalit prvního dílu. ()

Dexies

Mám rád horory, ale tohle ? ... ano z marketingového hlediska to byl dobrý tah s názvem filmu, ale absolutně to nemá nic společného s Hrůzou v Connecticutu ... ba naopak, kdyby mělo, tak to je hodně, ale hodně slabej odvar ... příběh, mno možná to ani není příběh, matka její sestra a dcera mají "vidiny" ale matka se je snaží zahnat prášky a dceři se snaží nakukat, že je nemocná ... mno, toto, kdyby si odpustili, tak by se nic nestalo ... jedna * za celý film a druhá * za Katee Sackhoff ... ()

Evziiik

Jo, tak tohle mě bavilo. Sice to pro mě nedosahuje síly prvního dílu, který mám fakt moc ráda, ale i tak to bylo zajímavé. Trošku jsem se bála CH. M. Murraye, kterého mám zaškatulkovaného jako slaďouška ze střední, ale překvapil. Byl sympaťák. Některé okamžiky byly víc nechutné než děsivé, přesto jsem se lekala a občas i bála, takže nemám výhrady. A takový happy end jsem opravdu nečekala, silně to připomínalo Odložené případy. Příběh samozřejmě opět podle pravdy doložený fotografiemi skutečných lidí, bez toho už se dnešní horory neobejdou. Jen si myslím, že je to trošku přežitek. Před pár lety snad, ale dneska už tomu snad nikdo nevěří. Což je škoda, možná kdyby to nebylo dokládáno u každého rádoby hororu, vymítání a podobně, mělo by to větší efekt. ()

martasdas

Velice rychlý a silný začátek filmu dle mého uškodil. Diváka navnadí, ten pak očekává stupňování atmosféry, které se zrovna nedostaví. Co se týče děje, všeho moc škodí. Až příliš scén s duchy...až příliš scén s černobílým obrazem. Pro mě více méně horor založený pouze na lekačkách, což není nic, co bych zrovna vyžadoval. Rozhodně o třídu horší, než jednička. ()

kusledu

Co si budeme povídat, návaznost na první díl by sme hledali těžko, ale na druhou stranu je to jedno. Film je pro slabší povahy strašidelný hned od začátku kdy se a si ve 2. min. zjeví dceři duch matky, a tím to odstartuje celou éru duchů. Film si určitě zaslouží 4 hvězdičky, už kvůli dobrému výkonu malé Heidy v podání Emily Alyn Lind, která vydí ducha ,, pana Gordyho " a celkově si troufam tvrdit, že film je dobře udělanej a když si někdo bude chtít pustit nějaký klidnější horor, pustte si tenhle filmeček. ()

andy60

Na duchařiny moc nejsem, takže jsem si to nijak zvlášť neužíval. Co mě ale dostalo bylo upozornění hned v úvodu, že film byl natočen podle skutečné události. Neumím si totiž představit, že normální - příčetná rodina by něco takového skutečně zažila a dál setrvávala na daném místě. Já bych odsud totiž utíkal takovým tempem, že by mě ani Bolt nedohonil. ()

frannyberry

Sice nevím co mají severoamerický Connecticut a jižanská Georgia něco společného. Ani jsem bohužel neviděla první díl (ale byla jsem ujištěna, že na něj "2" nenavazuje). Je to z prostého důvodu, že jako snadno vylekatelný člověk nemůžu koukat na horory sama a vždy čekám na nějakou soucitnou a dobrou duši, která se podívá se mnou, a i pak kolikrát přes clonítko nekoukám, pokud začne být hudba příliš děsuplná, připadně optimistická. Pro podobně postižené jedince, kteří se rádi bojí, ale zároveň se snadno vystraší, se nebojím dát filmu 4 hvězdičky, co se týče děsuplné a strašidelné atmosféry. Protože tyhle hvězdičky za strach, mrazení a husí kůži jsou asi u hororu nejsměrodatnější. Samozřejmě pokud by to člověk pitval, asi by našel mouchy, ale já osobně jsem na to neměla ani pomyšlení. Možná bych jen zkrátila obě scény s hledáním dívky, které byly trochu zdlouhavé. Neznámí herci jsou zcela poplatní tomu, že v hlavní roli je vlastně ZLO, i když Heidi se mi zdála celkem přesvědčivá. Pointu jsem uhodla dopředu, překvapení se tedy nekonalo, ale určitě povedený horor. ()

Senior74

Tak jako vždy pokračování nestojí za nic,bohužel jen malé procento má dobré pokračování,no u tohodle sem 2x usnul jelikož sem si to musel 3x pustit. ()

Ladyfonveber

Neviděla jsem žádnou souvislost s prvním dílem. Mě osobně se to líbilo, určitě si to nezaslouží 4* nebo 5*, ale ty tři hvězdy ano. Nemohu si pomoci, ale nějak "strašidelně" to na mě nepůsobilo, pár lekacích scén tam bylo, to ano, ale spíš mě zaujal příběh jako takový. ()

Sof Raven

Nepoteší, no ani neurazí. Taký priemerný duchársky príbeh, možno až veľmi snažiaci sa pôsobiť strašidelne, no vyvolávajúci skôr presný opak. ()

Jarsey

Náš plán zněl: Nějaký duchařský, strašidelný horor na večer. A to se tímto filmem poměrně dobře povedlo. Sice jsem neviděla jedničku, tak nemohu srovnávat, ale tento snímek rozhodně stojí za jeden večer. Příběh sice není nijak originální (rodina se přestěhuje do domu na poměrně opuštěném místě a malá dcera mluví s duchy...), ani rozuzlení na konci nepřinese nějaký WOW efekt, ale celková atmosféra filmu to vyvažuje dostatečně, i když závěr filmu byl pro mě trochu zklamáním. ()

pupidup

Vůbec to není špatné.jako jo..fakt jsem se bala...dalo by se přidat i hvězdu..ale problém mi dělaly nelogičnosti..to by mě vzal ďas... Fakt. Všichni se boji o Haidy, ale klidně ji nechají v noci sedět samotnou v autě před domem.mamca si klidně bali nádobí do krabice...a když zmizela, tak vyběhl fotr jak když běhal celou dobu kolem baráku maraton... ()