Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie

• USA The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia (více)

Mladá rodina se přestěhuje do historického domu v Georgii, aby se následně všichni její členové bolestně přesvědčili, že nejsou jeho jedinými obyvateli. Velmi záhy se ocitají uprostřed děsivého tajemství, svědčícího o přítomnosti zla, připraveného odstranit každého, kdo se mu připlete do cesty. (oficiální text distributora)

windows odpad!

Nejhorší duchařina všech dob. Nenavazuje na jedničku. Prej podle skutečné události. Už by se režiséři neměli ptát houmlesáků, co lopou okenu co že to viděli... bo to stojí za PRD. Strašné a otřesné, přirovnal bych to průměrnému zápasu české gambrinus ligy (otřesní herci, slabý výkon,komediální výstup, nuda co nezaujme, místo děkovačky wtf) ()

karlosss18

Absolutně žádná spojitost s prvním dílem,je to úplně jiný příběh,ale to zas až tolik nevadí.Po nějaký době sem viděl zase slušný horor,který za něco stál.Prakticky od začátku filmu se tam něco děje,skvělý děsivý zvuky a žánrový napětí.Film má dvě vyvrcholení,jedno vedlejší,kdy se malá Heidi ocitne v místnosti pod krbem a potom hlavní na konci filmu,kdy jí unese zlý duch.Byl sem mile překvapen dějem který si držel celou dobu své tempo...70% ()

BrianStorker

Klasický duchařský horror natočený podle skutečné události. Snímku možná škodí jeho název, neboť s "jedničkou" nemá nic společného, ale to naprosto nevadí. Kdo má rád klasiku a duchařinu, bude se tetelit blahem. Já si to užíval. Na negativní ohlasy zde jsem se neohlížel. Na zdejší hodnocení jsem si už zvykl. Podle některých expertů pokud krev neteče proudem z obrazovky a nejsou v lese rozvěšené lidské vnitřnosti na stromech, tak se nejedná o horror. Tito jsou na omylu, a velikém. ()

topi80

Tady musím smeknout až k zemi před režisérem, co dokázal vykřesat ze scénáře, který nenabízí nic nového ani překvapujícícho, ba dokonce horko těžko dosahuje na průměrný standard žánru. Tom Elkins se svým týmem z toho však dokázali vytěžit téměř nemožné. Ač se vám první dvě třetiny zdá, že příběh jenom tak plyne a občas se kdesi mihne nějaký duch, jde vlastně o slušnou přípravu s evoluční gradací. Tady se nehraje na několik okamžiků lekaček, tady se hraje na postupný neklid, kterého si váš organismus ani nevšimne, dokud nezjistíte, že se ve stále delších intervalech dostavuje husí kůže, což vrcholí při finále, které si pro vás připraví pár vynalézavých ujetostí. Mé ocenění za tento film patří rovným dílem mezi režiséra a zvukaře. ()

Najt

Tak, tohle dost překvapilo. V souladu se žánrem je zde slovo horor daleko lépe znázorněno než v jedničče. A postavy ? tak ty jsou daleko , daleko sympatičtější než v jedničče, tady už je znát ta doba přecejenom je dvojka o 4 roky novější a ovlivněná duchařinou v podobě Insidious apod. a je to dobře. Sice hodnotím 3* ale fakt mě to bavilo. ()

mark9th

To bol taky bullshit!!! Tak hrozne a klisovito natocene, ze som to chcel pozerat na dvakrat, tak som sa nudil. Celu pointu a rozuzlenie viete uz v polovicke a kazda lakacka je viac predvidatelna nez spln mesiaca :). Nakoniec sa namiesto strachu smejete viac nez pri priemernej komedii. ()

Mr.nachos

Nechápu, proč se to jmenuje tak jak se to jmenuje, protože to není pokračování, je to samostatnej film, kterej je úúúúúplně o něčem jiným. Ale je to dobrý, to zase jo. Sice je na začátku i na konci zmínka o tom, že je to podle skutečné události, a dokonce se na konci filmu můžeme podívat na foto skutečných lidí, kteří si měli tuhle hrůzu zažít ve skutečnosti, ale budu skeptická a budu tvrdit, že to není pravda. A i kdyby byla, tak mi nikdo nevymluví, že to není z 99% vymyšlený. Ale koukatelný to je, to zase jo. ()

Agneszka

Začíná docela zajímavě, ale přijde mi dost přehnaný. Pokud točím film podle skutečné události, měla bych se držet nějaké "reálné úrovně". Závěr je hodně stupidní. Sice jsem se párkrát fakt lekla, ale je to spíše klasický duchařský horor založený na empatii a lekavosti. Kvality reálného příběhu to nedosahuje. ()

Daryl.Dixon

Také vidíte mrtvé lidi a nevíte, co s tím? Tak přestaňte pracovat v márnici nebo pohřebním ústavu a uleví se vám. Ale teď k filmu. Je to podle skutečné události, tak si říkám, že ta rodina musela být pěkně zkouřená, a jestli v Georgii nesehnali nic lepšího, než lupeny z kukuřice, nebo bavlnu, tak se nedivím, že měli takovou schízu. Podle mě je to příběh nezodpovědných rodičů, kteří nedávají pozor na své dítě a pak se to snaží zakrýt smyšlenými historkami o bubácích, které ve filmu zastoupil komparz hekající a běhající po lese. Občas se objevilo nějaké to bubu nebo baf, či o level strašidelnější hůůů, ale na kvalitu jedničky to nedosáhlo. ()

XXXXXXXX

Tak předně se distributor při psaní názvu uklepnul, ona tam totiž nemá být hrůza, nýbrž jen lůza. Taková ta klasická bílá spodina (white trash) matka fetka, tatík jako by po amnestii z vězení čistě vypadl a tetka taková ta kráva, se kterou se prostě nikdo nesnese (a to včetně její sestry a manžela). A do toho tam vesele pobíhají duši v periferním záběru, mistr prapáč si k tomu notuje: "Dnes je čtvrtek, zítra pátek, preparuju si exponátek" a sem tam někoho i krutopřísně zašije. Zkrátka a dobře, ne takový průser jako první díl, ale do dokonalosti to má ještě daleko. ()

Uragan

Těžké rozhodování co o tomto filmu říct... Rozhodně bych to nenazval ,,Haunting in Connecticut 2,, protože s prvním dílem to nemělo absolutně nic svázané...rozhodně nešlo o pokračování nebo něco takového... Je to prostě zcela normální horor se svým dějem... Co se týče toho děju, tak ten se mi vcelku líbil... Herecké výkony jsou taktéž dobré...co se týče zakončení, tak v poslední době jsem viděl spoustu hororů co končilo špatně... V tomto případě se jedná o výjimku (happy end), takže bych to viděl na tých 55% ()

Swingie

Asi najstrašidelnejší a taktiež najlepší tam bol začiatok toho filmu.... Ale naozaj, tie obrázky mi vyvolali mráz na chrbte. Ináč nič moc. Napatie tam bolo, ale len do takej miery, že ste čakali, kto/čo a vás vyletí a či sa zľaknete. Myslím, že oproti jednotke, čo s ňou naozaj nemá nič spoločné, je to veľmi podpriemerný horor. Príbeh tam je a je aj celkom dobrý, ale proste mi tam niečo nesedí, málo strachu, veľa hlúpostí... Nie, viac ako dve hviezdičky tomuto filmu nedám. Znovu by som si ho určite nechcel pozrieť. ()

rasto87

S prvou časťou to nemá absolútne nič, takže kľudne mohli dať filmu iný názov. Zo skutočného príbehu boli možno akurát záverečné fotky a časť pointy ale nič viac. Vo filme použité nulové efekty, slabá hudba a i keď sa režisér od začiatku snažil naháňať strach duchmi a lakačkami, tak mu to absolútne nefungovalo. Môj záver nakoniec je, že to bolo zbytočných 100 minút z krásneho večera. ()

elanista1

"Napisme na zaciatok, ze je to podla skutocnej udalosti a na konci hodme nejaku nahodnu fotku co sme nasli na facebooku, ludia tomu uveria." Isteze, zalezi na divakovi ci uveri alebo nie. Ja som neveril ani na sekundu. Ale to nie je dovod preco tomu davam zívajúce dve hviezdy. Skreslene povedane, kazdy treti americky horor je o tom istom...rodina niekde uprostred lesa a vsade duchovia. To uz v sebe nemaju trocha kreativity? Vacsinou to je tak, ze ak ma film z uvodnych minut nebavi, tak vypojim aj to malo aktivnych mozgovych buniek ktore pouzivam. Jedina dobra vec na tomto filme su dve pohladne herecky. Strasidelne to nie je vobec, lakal som sa dost casto...najma ked som pozeral na casovac kolko dlhych minut este ostava do konca filmu... ()

Facerr

Je mi úplně jedno, že se děj neodehrával v Connecticutu. Je mi fuck, že to nenavazuje na předchozí díl. Za mě konečně film, kterej mi vrátil chuť koukat se na duchařský horory. Žádný dlouhosáhlý kvílející rádobystrašidelný náznaky, žádnej pohybující se nábytek, nebo jen lustr. Tady se pořád něco děje a nezůstává se pouze u náznaků. Duchové se zjevujou, procházej se po domě, jako po Václaváku a uměj slušně zaujmout. Finální scény uměj vyvolat mrazení a o to by mělo jít především. Sice jsem u toho neumrznul, ale dalo se na to koukat. ()

Martanecek007

Po prvním díle, který byl pro mě vcelku zajímavý a poutavý, se stává druhý díl velkým zklamáním. Podprůměrný snímek, který ani nestojí za to vidět. Opravdu jen v krajní nouzi, ale musím podotknout, že existuje (bohužel) řada mnohem větších kravin a zbytečnnýh filmů než je tenhle, ve výsledku to tedy nejhorší film není, své příznivce si jistě najde. ()