Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie

• USA The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia (více)

Mladá rodina se přestěhuje do historického domu v Georgii, aby se následně všichni její členové bolestně přesvědčili, že nejsou jeho jedinými obyvateli. Velmi záhy se ocitají uprostřed děsivého tajemství, svědčícího o přítomnosti zla, připraveného odstranit každého, kdo se mu připlete do cesty. (oficiální text distributora)

Litsarch

Snímku hodně škodí jeho název, jelikož s jedničkou nijak nesouvisí. Jmenovat se normálně Ghosts of Georgia a nebo Haunting in Georgia, tak je to daleko lepší, ale chápu marketingový důvod. Nicméně osobně jsem dostal to, co mám rád. Děj sice není nejoriginálnější. Zde ale je velice dobře zpracovaný. Začíná se hned od první minuty, na nic se nečeká a i když menší úvod proběhne, tak je divák až vhozen do příběhu, který se duchy jen hemží. A že jich není málo! Je to jen dobře ale. Lidi sice na přemíru duchů mají kecy, ale lidi neví nikdy co pořádně sami chtějí. Jednou je tam málo duchů, podruhé zase moc.Proto tyto řeči v komentářích zde u lidí ignoruji. Duchové zde byli zobrazení velice dobře. Díky jejich všudepřítomnosti (vzhledem k příběhu oprávněné) je atmosféra Ghosts of Georgia od začátku napjatá, temná, nepříjemná a pořád je temnější a temnější. To je to, co mám rád. Naprosto skvěle se Elkinsovi podařilo jasně pro diváka rozlišit prostředí, co vidí "normální" lidé a prostředí, co vidí jen lidé s "darem". Velice to usnadňuje orientaci ve filmu a působí to ještě k tomu moc dobře. Samotná vizuální stránka filmu je skvělá. Scéna s Joyce v karavanu je jednou z nej v duchařských filmech. Poslední scéna s duchy je třešničkou na dortu. Po herecké stránce si také nemám na co stěžovat. I když jsem měl z Murraye trochu obavy, tak nakonec roli Andyho zahrál pro mě dobře, stejně tak ostatní. Nepřehrávají, naopak si na ně člověk rychle zvykne a tím se dokáže do filmu více ponořit. Jsou zde 2 výrazné postavy. Heidi, roztomilá dcera Andyho a Lisy. Je vidět, že Emily Alyn Lind, která jí hraje, má již na svůj mladý věk velké zkušenosti s filmem a seriály (za Revenge dostala cenu) a moc dobře zde postavu Heidi zahrála. Uvěřitelně, s lehkostí, dětskostí a přitom profesionálně. Poslední scéna s ní je prostě naprosto kouzelná. Druhou výraznou postavou je pan Gordy. Postava vysoce charismatická, vyzařující obrovskou energii. Osobně nechápu proč tento film (stejně jako třeba Silent Hill 2) se setkává s takovou kritikou. Řemeslně je skvěle zvládnutý, herecky dobře zahraný a vizuálně parádní. Dějově sice místy dře, ale ne zase tak, aby se nad tím nedalo mávnout rukou. V žánru duchařských hororů se pro mě jedná o moc dobrý počin a pro milovníky duchů až o orgie. A kdo nemá moc duchy ve filmu rád, ať si pustí jiný film. ()

Terva

Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Zdálo se mi o houpačce......... Klasický scénář, kterým zas tak moc diváci nevěří je tu dokonale předveden, zpracován a nabídnut k posouzení. Příběh, který zná snad každý - rodina s jedním nebo dvěma dětmi, eventuelně s nějakým domácím mazlíčkem, koupí levně, až moc levně, nějaký opuštěný dům........co, zatím klišé, že? Dům má pak skoro vždy nějakého nevítaného obyvatele, převážně ducha, buď dobrého nebo hodně nasraného a v tom horším případě obojí....zase klišé? Pak už jen čekáme, jak se výše zmíněná rodina se svým problémem vypořádá. CITÁT - Nepotřebujem vodu, když máme pivo............ Krásná maminka Lisa (Abigail Spencer), hezké spokojené dítě, pro ženy určitě přitažlivý táta a pro starší je tu jeho švagrová - no máme plno. Vlastně ne, ještě dům na samotě v krásné přírodě a jeho obyvatelé, ti nevítaní, ale s tím si poraďte sami. Ovšem okolí domu je na první pohled tak nádherné, že by každý Čech dokázal za takové místo i vraždit. Prostě idylka. Ale přijde Peklo. Konec filmu - vypněte to, dokud je ještě čas................................... Tak ne? No budete se bát, nebojte. Ano klasické klišé, ale věřte, že tento příběh je fakt síla. Už v deváté minutě musíte poznat, že lekačky nebudou jen o hudbě. Hned v úvodu jsem měl mrazení a to mi zůstalo až do konce. Začal jsem i uvažovat, že to opravdu vypnu a pustím si to až ráno, za denního světla. Udělal jsem tak, abych se večer nebál. No a co? I já mívám noční můry. A když ve filmu není hmatatelný mimozemšťan, mívám noční můry. CITÁT - Pokud ty prášky nezabíraj, měli bychom za ně přestat platit............. Prášky neprášky, tohle má sílu, je to tajemné, dramatické a má to spoustu lekaček. Jako celek to nádherně funguje. CITÁT - Je tu zakopáno ledacos, ale to neznamená, že pan Gordy existuje........Ne mě je hodný......... To je po dlouhé době horor plný napětí a zvratů, kdy jsem ke konci dokonce i brečel - síla. Ještě musím dodat, že herečka Abigail Spencer je opravdu nádherná ženská a divák má důvod jí fandit. Pana Gordyho si zahrál Grant James. CITÁT - Pan Gordy??......... V zajímavostech k filmu je jedna malá chyba. Na začátku je Lisa vidět se slzama v očích a po střihu už slzy nemá - není to chyba, jen se Lisa dostala do jiné reality a v té prostě slzy neměla. Natáčení probíhalo v Baton Rouge v americkém státě Lousiana a ve městě Winnipeg v kanadském státě Manitoba. ()

JohnCZ

Tvůrci by si měli uvědomit, že méně je někdy více. Film je od začátku do konce vyloženě duchařská buzerace a nekonečná přehlídka útěků a zmateného střihu snažícího se vytvořit napětí z neustálého měnění barevných filtrů a všemožných záblesků. Ze začátku je to celkem fajn, ale ke konci se to přejí a atmosféra či dokonce strach z jinak poměrně ohavných bubáků je fuč. Nekouká se na to úplně špatně, zejména postava pana Gordyho je hodně zajímavá a závěr je až dojímavý. Ale ta umělá snaha neustále tlačit na pilu moc nefunguje. ()

liquido26

Název nedává prostě smysl :-) No a jinak se jedná o poměrně obstojnou duchařinu, která má samozřejmě každé klišé, které duchařský film může mít. Nicméně zde hrají celkem sympatičtí herci a celková atmosféra i ten příběh z 19. století se povedl. Nejstrašidelnější mi však přišla na závěr ta fotografie tý skutečný rodiny :-D :-D ()

sidzej

Po dlhej dobe konečne zručne natočený horor s fajn kamerou, obsadením a technickým spracovaním. Príbeh samozrejme jedno veľké klišé ale v rámci žánru slušný rozpočet je rozhodne vidieť za čo som fakt vďačný lebo v poslednej dobe je to s horormi strach a hrôza. ()

Astaroth12

Stále sa tu niečo dialo a tých duchov tu bolo nespočetne veľa až sa v tom príbehu človek môže trocha stratiť . Skoro v celom filme sa miesila skutočnosť s minulosťou, flashbackou tam nadrbali toľko, že už po pár scénach ma to začalo viac srať ako baviť, v tomto ohľade mohli troška ubrať. Na mňa ľakačky vobec nezabrali, lebo boli predvídateľné. Ale po príbehovej stránke to bolo veľmi slušné a svojim spôsobom aj originálne. Masky duchov boli na dobrej úrovni a v niektorých momentoch sa mi páčili aj efekty, ale nemôžem sa ubrániť tomu rozpačitému dojmu z tohto filmu. A herecké obsadenie bolo príjemné zvolené. ()

Marsik

Průměrná duchařina, která drží divákovu pozornost pouze díky atraktivní Abigail Spencer. Nebýt jí, šel bych určitě pod 50%. Závěr šup šup a už tu jsou titulky. Pokud se budu chtít někdy k nějakému hororu vrátit, tak tento to nebude. 57% ()

Tryskomyš

,,Je těžký, když ti lidi nevěří, že jo?´´ Tento druhý díl si nezadá s prvním. Je trochu jiný, ale naprosto stejně dobrý. A samozřejmě opět podle skutečné události. ()

kaylin

Docela by mě zajímalo, jestli mělo smysl snímek „Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie“ pasovat na film „Hrůza v Connecticutu“. To byl první film takovou peckou, že se stal marketingovou značkou? No, pravdou je, že si první film až tak málo nevydělal, snad právě kvůli těm skutečným událostem. Tohle je ale utrpení, kdy skoro v každých pěti minutách začínáte mít pocit, že sledujete naprosto jiný film. ()

stration

S prvním dílem společný jen název. Jinak celkem podařenou duchařinu sráží do průměru hrozná předimenzovanost snímku. Všeho je prostě až moc. Flashbacky, různě barevné filtry, tuny duchů (a to je u duchů co říct!) a lekaček, že se všechno stane po hodině tak fádní, že rozuzlení příběhu nijak nevynikne. No ale jsou i horší. ()

AlistairMir

Jednička byla fajn a dvojka i když s jedničkou nemá společnýho vůbec nic tak je překvapivě pro mě ještě lepší. Herci sympatičtí a i když film určitě neměl velkej rozpočet tak dokazuje, že aby Vám po zádech přeběhl několikrát mráz tak není potřeba X milionů (což už dávno dokázal mistr Wan). Prostě kdo umí, ten vyděsí i za pár kaček. Takže se pohodlně usaďte a mrkněte na rodinku co se přestěhuje na místo, které skrývá děsivé tajemství a tím nemyslím ségru manželky hlavy rodiny, která přijela i s kuframa a zabrala ten super karavan se kterým měl manžel určo své plány. Dcerka všude vidí duchy (to má po mamince aj po tetičce) no a manželka je vidí taky ale demonstrativně to popírá ládujíc se práškama. A pak začne mrazit a film nám bude gradovat až do velmi slušného finále, které rozhodně nebylo odfláknutý. Já se bavil. ()

M.i.k.e

parazitování na názvu velmi dobré jedničky ve snaze získat diváky je jedna věc a člověk by jí byl ochoten pominout ve chvíli kdy by šlo alespoň o slušnou duchařinu.bohužel tohle není ani zdaleka ten případ.na podobný druh filmu neuvěřitelně dlouhé,zdlouhavé a nudné.Duchy sice film doslova přeteká,ale všeho moc škodí a tady to platí dvojnásob.mě osobně se všechny ty rádoby lekačky a filtry přejedly během 15 minut a pak následovala jen nuda,nuda,nuda.Jediným plusem je závěrečných cca 20 minut které solidně vygradují...40% ()

Havaj8

O 2 třídy slabší než jednička. Kdyby to mělo aspoň návaznost na tu jedničku, která nebyla vůbec špatná, tak se to mohlo pohybovat jinde, kdo ví. Obsazení bylo jeden z mála kladů toho filmu, ale stejně to byl slabej odvar novodobejch "duchařin", když to tak nazvu... ()

zdenotvor

Lepšia ducharina natočená podľa skutočnej udalosti, so zaujímavým príbehom a fajn atmosférou,kde sa od začiatku až do konca stále niečo deje. ()

cariada

Duchařina, kde je spojitost s otroctvím. K tomu pěkná hlavní hrdinka a ponurá atmosféra. Na jedno podívání ideální. ()

kubqo

Asi som tu jediný komu sa páčila viacej dvojka ako jednotka. Pre mňa bol tento film kvalitnejší ako jeho predchodca, hlavne čo sa týka lakačiek, ktorích bolo aj 3x viac ako v jednotke. Príbeh síce nebol až taký kvalitný ako v jednotke, ale stále to malo niečo do seba. Od dvojky som nič nečakal a celkom ma aj prekvapila :) ()

PavelVanekArt

Sice se v tomhle fláku pořád něco děje, ale celkově to působí vetchým a nikam směřujícím dojmem. Paranormální schopnosti jsou už jen uhnilou třešničkou na okoralém dortu. Casting je ale celkem sympatickej. Jinak to v dnešní době funguje snad jen na co nejméně náročné diváky hororu. Na mě už bohužel ne. 2* ()