Doktorka z Dixie

• USA Hart of Dixie (více)
USA, (2011–2015), 51 h 38 min (Minutáž: 40–41 min)

Tvůrci:

Leila Gerstein

Rachel Bilson, Wilson Bethel, Scott Porter, Jaime King, Laura Bell Bundy, Cress Williams, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Brandi Burkhardt, McKaley Miller (více)

Série(4) / Epizody(76)

Zoe je mladá talentovaná lékařka, jejím snem je kardiochirurgie. Je ale tak zaujatá prací, že nedokáže vidět v pacientech lidi. Je si jistá, že dostane místo v nemocnici, ale šéf kliniky jí vytkne nedostatek citu. Podmínka pro získání místa je, že stráví rok jako praktická lékařka mezi lidmi. Zoe odjíždí do BlueBell, kde jí už čtyři roky nabízí místo místní lékař. Malé město je pro ni jako noční můra, ale zachrání život pacientce při porodu. Pak se dozvídá, že lékař, který si přál, aby po něm přebrala praxi, byl její otec. Rozhodne se zůstat a nevzdat se bez boje. (TV Nova)

ariari odpad!

až na drobné vady - povrchnú nadutosť herečky a plastické zásahy ktoré menia mimiku tak, že po pár dieloch už tú babu neznášate, , to je fajn 1. séria, s troška nudnými dejovými klišé vrstvami. Ovšem po vydarených 10.dieloch to začína pripomínať paródiu na Jednoduchú Máriu a denník Bridget Johnson .Druhá séria je zločin v branži. Rachel Bilson,ktorá aj v sérii pôsobí zvnútra ako presne to čo aj je, povrchná afektovaná modelka, ktorá v súkromí zmiera túžbou po nových topánkach alebo sa aspoň trocha nažrať, aby preskákala anorexiu aspoň po tretiu sériu. . no . Určite v nej nehľadám lekárku, ani osobnosť s akými takými kvalitami , a tak mi toto ani nevadí. ale ten desivý dabing český s hystériou v preskakujúcom hlase dákej 15.ročnej žaby a dokolečka sa opakujúcimi otázkami, či sa má vyspať s Džordžom alebo Wejdom :-) dokážu človeka obrať o zdravý úsudok. P/reboha ,kedy sa to stihlo zvrtnúť na nudnú nekonečnú telenovelu? trápne až na povalu. ()

luciasce

Obsahuje spoilery. Zatímco 1. série byla super a na pět hvězdiček, 4. série byl totální propadák a odpad! Ještě se mi nestalo, že bych viděla seriál, který by se propracoval během tak krátké doby na totální dno. A ta poslední epizoda, no to už byl poslední hřebík do rakve. Muzikál? Seriously? Když vynechám poslední trapnou, super trapnou sérii, byl to takový sympatický seriál s jižanským závanem, celkem pěkné prostředí a sympaticky  obsazené postavy. Styl sodoma gomora, každej s každým, pro jistotu dvakrát do kola, aby se ujistili, že to tak má opravdu být člověka trochu překvapil, ale beru to tak, že nebylo moc peněz a nechtěli přibírat nový herce, tak recyklovali, jak to jen šlo. Úsměvné bylo, když se snažili Jaime King (Lemon) skrýt její těhotenské břicho. A musím uznat, že jak mi byla ta herečka krajně nesympatická v první sérii, po porodu zkrásněla, těhotenství dělá divy. Oproti tomu Rachel (Zoe) se mi nelíbila ani v jedné serii a pátou, když byla po porodu, už netočili, takže nebyla příležitost to zhodnotit. Konzistentní z těch všech byl Cress Williams (Lavon), který se pere o první příčku v mé osobní oblíbenosti s Kaitlyn Black (AB), ti dva měli podle mě skončit spolu. Líbí se mi ten jižanský nádech, osobně tíhnu k seriálům a filmům typu Doc Hollywood, bydlet bych tam ale asi nechtěla. Aligátoři, víme. ()

D||X

Začátek série za 3, zhruba od půlky až do konce už 4-5. Další oblíbený seriál ke sledování, poslední dobou mi můj obvyklý repertoár opravdu drasticky prořídl, tak si musím hledat nové favority a Hart of Dixie je rozhodně jedním z nich. ()

anaad

V polovině druhé série: Perfektní atmosféra jižanského maloměsta, perfektně fungující chemie mezi Zoe i oběma jejími "osudovými" muži a vtipný děj, co víc si od oddechového seriálu přát. A jako třešnička na dortu je tu ještě postava Lemon. Tak skvěle vybraná herecká sestava, kdy všichni přesně zapadají do typologie svých postav, se zase tak často nevidí. ()

Csoki

Bavi me to. Sotva slecna dodelala kardiochirurgii, musi jit z NY do malomesta a zzit se s novymi lidmi, kteri jsou uplne jini nez ona. Super :-) ()

Carfait

Zase jako kdybych to už viděl. Vtipy jsou neoriginální a stupidní. Už jen z náznaku víte, o čem to bude, co postavy řeknou v příštích vteřinách. Natočené podle šablony na úspěch. Piece of shit. ()

Wajny13

Nejlepší seriál, který jsem v poslední době viděla. Teď jsem skončila 3. sérii (poslední díl byl perfektní!) a nemůžu se dočkat 4. :-) Celý seriál je svižný a o zápletky a vyhrocené situace není nouze :-) Seriál "skrývá" mnoho emocí - na začátku seriálu se směji, v prostředku brečím a na konci se už jen připitoměle usmívám. Obsazení rolí je podle mě výstižné - Rachel Bilson je jako uragán - nápaditá, sebevědomá, někdy trochu praštěná. Wilson Bethel je prostě kus, co si budeme povídat - ten jeho úsměv alá superhrdina je okouzlující. Ze začátku mi trochu vadil Scott Porter, ale postupem času jsem si na něj navykla - konečně "přestal" usilovat o Zoy a ta může být jen Wada :D Cela atmosféra seriálu se mi líbí - občas se mi zdá sice až moc přikrášlená.... ale kdo by nechtěl na takovém místě jako je BlueBell žít? ()

xlelusx

Tak tento seriál je přesná ukázka toho co Američtí scénáristi, jsou schopni vymyslet. A jak to co vyplodí může být naprosto okouzlující věc, kterou bohužel, ale nedokážou v USA patřičně ocenit. Ratingy tohoto seriálu jsou v Americe tak žalostné, že je opravdu zázrak, že byl prodloužen do třetí, zkrácené, série. Nejvíce smutné na tom je, že zbytek světa, především Evropy, tento seriál docela cení a vím, že nejen zde, ale v jiných databázích je velmi dobře hodnocen. Což jen dokazuje jak jsou Amíci omezený. No, ale už dost hany na USA :-D. Na tento výtvor jsem narazila naprostou náhodou, když jsem na ČSFD hledala dobře hodnocené seriály, a potom co jsem si přečetla o čem seriál je jsem si řekla, že ho prostě musím vidět. Od první minuty si mě seriál získal, už jenom obsazením seriálu, protože já mám velmi ráda Rachel Bilson, které statečně sekunduje Jaime King (Lemon). Obě herečky prostě musíte mít rádi, dle mého to ani jinak nejde, protože jejich postavy jim opravdu sednou a co občas dokážou vypustit z pusy je neuvěřitelné :-D ! Abych nemluvila jen o Zoe a Lemon, v seriálu jsou i další skvělé postavy, jako například Lavon, zdejší starosta, Wade, soused Zoe a nájemník Lavona či Brick, doktor co ordinuje spolu se Zoe. V seriálu jsou samozřejmě i další super postavy, ale to bych tu zřejmě neměla místo zmínit nic jiného :-). Musím říci, že jedna z mála věcí, která mě na seriálu občas vadí je jakási zdlouhavost děje. Hlavní zápletky jsou někdy zbytečně natahovány na více dílu, což okrádá seriál o velmi příjemnou svižnost. Toto mínus, ale dokáže seriál zahladit epizodními zápletkami, které se většinou týkají nějakých lékařských případů Zoe či Bricka. Já osobně musím říct, že můj názor na jednotlivé série je zkreslený tím, že ve 2. sérii jsou konečně Wade a Zoe spolu, čemuž já fandila opravdu od začátku! Ale samozřejmě první série je také skvělá. Myslím, že poslední co bych měla ještě zmínit je, že seriál je plný skvělé hudby, kostýmů (především obyvatelek Bluebell) a vtipů. Nejoblíbenější postavy: Zoe, Lemon, Wade, Lavon Nejoblíbenější epizody. S01E01, S01E02, S01E04, poslední čtyři Ep první série, dále prakticky všechny díly S02 do 15 dílu., S02E22, S03E02, S03E21, S03E22 ()

ReTeZa

I díky doktorce Zoe Hart nebyla má nemoc tak hrozná :) Skvělý, svižný seriál, kerý mi připomíná svou nadsázkou nepřekonatelné gilmorky. ()

KeskarM

Pro mne, jakožto neznalkyně poměrů mezi New Yorkem a jihem USA, velmi zajímavý náhled na téma městské slečínky snažící se najít své místo na jižanském maloměstě, obdobně asi jako když se Pražák přestěhuje do Hrubé Vrbky.... První řada super, rezonuje zde hlavní téma, je nejvtipnější, Zoe ještě není středobodem veškerého milostného dění a snaží se zapadnout. Druhá řada rozehrává vztahová klišé a zapojuje více postav, neb si už se základními co do zápletek nevystačí, už není tak vtipná a končí vyloženě špatně. Třetí řada s novou postavou spisovatele Joela je o něco lepší, Zoe je konzistentní a celou řadu se věnuje jednomu ústřednímu tématu, což mi v druhé řadě chybělo, a to dost! Joel zde sehrává obdobnou úlohu jako Zoe v první řadě, tedy etuda "Newyorčan a maloměsto". Čtvrtá řada je zkrácená a i scénáristicky přepsaná vzhledem k těhotenství Rachel Bilson. Zpětně jsem vlastně ráda, že má ona a Anakin Skywalker malou Briar Rose, seriál tak dostal plnohodnoté - ač na můj vkus šíleně nadsazené - zakončení alá "a žili šťastně až do smrti" (o čemž ovšem zrovna u dvojice Zoe/Wade dost pochybuji). *ironic smiley* ()

Claire27

Sever proti Jihu 21. století. Skvělý oddychový seriál plný milostných pletek, lékařských rad i nádherných hudebních scén. Nijak zbytečně prodlužován jako velké množství jiných seriálů je veliké plus, stejně jako příjemné herecké obsazení. Takhle má vypadat oddychovka na letní večery :) ()

dennieko

Někdy prostě člověk zatouží po něčem bezstarostném. Tohle se přesně pro tyhle chvíle neuvěřitelně vydařilo. Až na bohužel uspěchaný konec rozhodně patří na můj seznam oblíbených seriálů. :-) ()

Alisce

To byla jízda! Z ukázek jsem ze seriálu nebyla tak nadšená, ale po pár dílech Hart of dixie jsem si BlueBell a její obyvatele naprosto zamilovala. Občas to bylo trošku přehnané, obzvlášť poslední díl byl jak High school musical. :D Ale i tak to byl úžasný seriál. Milostný trojúhelník je skoro v každém seriálu, ale ta láska k městu, rodině a přátelům to bylo něco tak silnýho. Jsem ráda, že seriál, ale ukončili, protože to umělé prodlužování většiny seriálů je úplně k ničemu a seriál pak ztrácí na poutavosti. ()

mia.com

Já jsem se do seriálu totálně zamilovala už při prvním dílu. Miluju to typické americké maloměsto, jak se každý cpe do všeho, postavy jsou všecky taky boží. Prostě malá americká pohádka. ()

CrazyAdinn

Tohle je přesně to, co mám ráda jak ve filmu, tak i v seriálu. Příjemná jižanská atmosféra, do které zabloudí zatvrzelá holka z velkoměsta, vtipné situace střídá lehké drama. Třešničkou na dortu je pak krásná Rachel Bilson a charismatický Scott Porter. Zatím jsem spokojená, uvidíme, jak to půjde dál. ()

Liquid2C

Rachel Bilson sice moc přesvědčivá na roli doktorky není, ale dobře se na ní kouká. A ještě k tomu je to z Jihu, který se mi vždycky líbil. Prostě se mi to líbí. ()

bee.el

Minimálně jedna hvězdička za úvodní znělku... nebo ne, tak dvě hvězdičky za úvodní znělku:)...Hart of Dixie je neuvěřitelně obyčejně a lidsky milá podívaná, zvláštně zábavná, lehká, ale zároveň opravdu návyková:) ()