Lásky jedné plavovlásky

Lásky jednej plavovlásky

Loves of a Blonde

Romantický / Komedie / Drama

Československo, 1965, 80 min

Prci, prci, prcičky po formanovsku.(1.11.2008)

Lásky jedné plavovlásky jsou pro mne klasickým zástupcem filmu o radostech a především i strastech mladé generace žijící v socialistickém zřízení. Události, se kterými jsou zde mladí hrdinové konfrontováni, většinou vyústí v trapné situace a právě ta trapnost je jedním s dalších prvků toliko společných pro filmy české nové vlny. Nedospělé postavy vedou stejně nedospělé dialogy, které sklouzávají právě až k té trapnosti. Hlavní hrdinky Anduly, které mysl zatemnila první velká láska, mi bylo na jednu stranu pro její dětskou naivitu a hloupost líto, zároveň jsem se jí ale musel ze stejných důvodů i smát. Přece jen jsme si tímto obdobím dospívání prošli všichni, díky čemuž nám jsou strasti hlavních hrdinů tak povědomé a možná právě proto měl ten můj smích výrazně hořkou pachuť. Nebál bych se Lásky jedné plavovlásky označit za jakousi teenagerskou komedii 60. let. Jen je tato komedie znatelně lidštější a inteligentnější než to, na co jsem zvyklí dnes. 100%(8.6.2009)

• NinadeL

Byla jednou jedna Plavovláska, Miloš, Hana (co není Jana) a Pucholt. Zamíchali, ale neprotřepali jsme to s Menšíkem, Ježkovou a Šebánkem a typische böhmische knödel byl na světě.(10.11.2014)

Nedá se zde mluvit vyloženě o příběhu, ale ty dialogy a herecké výkony jsou snad jedny z nejpřirozenějších vůbec. Hlavní hrdinka je tak roztomile hloupoučká, fandil jsem jí a bylo mi jí chudinky líto, ale zároveň jsem se jí prostě musel smát.(10.9.2008)

• juta

Očekávání byla větší, než jsem nakonec dostal. Vlastně je to totálně o ničem (žádný příběh, bez špetky humoru) a to opravdu můžu říct s klidem. Kdyby se to samé natočilo nyní, viděl bych to v šedých číslech.(29.3.2015)

• - Hana Brejchová původně nevěděla, že bude muset během natáčení podstoupit také filmování erotické scény. Herečka s natáčením svolila až poté, co jí Miloš Forman nabídl příplatek 500 Kč. (JARDAHONDA)

• - Tzv. postelová scéna, kde leží otec (Josef Šebánek), matka (Milada Ježková) a syn (Vladimír Pucholt), byla celá pod improvizační taktovkou  trojice herců. Režisér Forman jim dal jen námět k diskuzi a nechal celý obsah na nich. (mchnk)

• - NFA archivuje také 9. díl NO, NZ 190,7 m, upravený pro distribuci v USA. Zdroj: Český hraný film 1961-1970, NFA 2004. (NFA.cz)