Lásky jedné plavovlásky

Lásky jednej plavovlásky

Loves of a Blonde

Romantický / Komedie / Drama

Československo, 1965, 80 min

Prci, prci, prcičky po formanovsku.(1.11.2008)

• juta

Očekávání byla větší, než jsem nakonec dostal. Vlastně je to totálně o ničem (žádný příběh, bez špetky humoru) a to opravdu můžu říct s klidem. Kdyby se to samé natočilo nyní, viděl bych to v šedých číslech.(29.3.2015)

Movie to napsal naprosto přesně, scéna v ložnici je geniální, zbytek už tolik ne. Ale v této scéně se zrodila kariéra nejslavnější české neherečky Milady Ježkové ("a máte sklep?") Její objevení, je největším plusem totho filmu.(21.3.2009)

Abych pravdu řek, čekal jsem trochu víc. Z celýho filmu se mi líbila jednak ta část na zábavě, kde se Menšík a další dva vojáci snažej něco ulovit, a potom samozřejmě posledních cca 25 minut se Šebánkem To je za 5 hvězd jednoznačně. Zbytek je takovej dost o ničem - nenadchne, neurazí. Aspoň jsem konečně zjistil, že samply v písničce Muriel Moreno - Army of sundays jsou právě z tohoto filmu.(16.1.2010)

Pro mě osobně nejlepší Formanův příspěvek české kinematografii se spoustou nezapomenutelných a kouzelných scén. Režisérův charakteristický nadhled na vystižení české morálky dostává hrdiny do humorně nepříjemných až trapných scén (stejně jako ve filmech Konkurs, Černý Petr a Hoří, má panenko). Tento snímek je pro mě osobitý hlavně svojí atmosférou a komponováním jednotlivých scén. Na nic si nehraje, což mu dodává i jistou lehkost. Příjemné, milé, krásné.(8.11.2003)