Lásky jedné plavovlásky

Lásky jednej plavovlásky

Loves of a Blonde

Romantický / Komedie / Drama

Československo, 1965, 80 min

Dívka potká chlapce. Chlapec se do dívky zamiluje. Předchozí dvě věty zhruba shrnují obsah celého filmu. Tomu se říká umění minimalismu. Když se zeptáte, o čem Lásky jedné plavovlásky jsou, někdo vám odvětí, že „o ničem“, někdo, že „o všem“. Ani ne devadesátiminutový výsek ze života mladých poskytuje upřímný komentář k problémům své doby. Ale objektem Lásek není jenom naše trapnost, je to rovněž film o lásce a problémech s ní. V jistém ohledu teenagerská komedie 60. let. Naoko neexistující režie, nezávazný, leč na hlášky bohatý scénář a mile přímé herecké výkony se dokonale propojují zejména ve dvou postelových scénách, milostné a rodičovské. 90% Zajímavé komentáře: Marigold, Ajantis(8.2.2007)

Formanův cit pro trapno by se měl vyučovat.(19.10.2009)

Passerovsko/Formanovské trademarky spočívající v dechovce, bálech a vtipných hovorech o ničem se opakují. Pro mě je vrcholem scéna v rodičovské ložnici. Je geniální, ale celý film už ne. 70%(23.11.2008)

Ať mi nikdo netvrdí, že tohle se tvůrcům nikdy nestalo a celé je to výplod fantazie! No, není ten život někdy přeci jen trapný?(19.9.2007)

Film ze života, ve kterém nejde o to "o čem", ale "jak". Velmi odvážný na svoji dobu, neuvěřitelně nadčasový (nejen tím, o čem vypráví, ale i stylem) a obrovsky upřímný. Jednoznačně nejlepší teenagerská komedie všech dob.(19.8.2011)

• - Hana Brejchová (Andula) dostala za svoju rolu honorár 5 000 korún. (Raccoon.city)

• - Film byl nominován na Oscara a několik měsíců se promítal v jednom specializovaném kině v New Yorku. Jednoho dne se do fronty postavila i Jacqueline Kennedyová, sledována dvěma nápadně nenápadnými muži, agenty FBI. Údajně se velmi dobře bavila. (Kubrickon)

• - Miloš Forman nikdy neukázal scenár k filmu Hane Brejchovej, aby hrala tak, ako to cítila. Herečka taktiež nepoznala časový sled deja, nakoľko poslednú scénu natáčali ako prvú. (Raccoon.city)