Epizody(8)

Britský břitký sitcom Life‘s Too Short, jejímž hlavním hrdinou je Warwick Davis, zobrazuje hrdinův "normální" život . Warwick provozuje agenturu pro hledání práce pro lidi malého vzrůstu, jako je on sám, a nejen proto si valnou část práce přenechá. Sekundují mu Ricky Gervais a Stephen Merchant, kteří seriál zároveň režírovali. (JackieBliz)

PauloZ

Mám rád britské seriály. Black books, It crowds, nebo Misfits jsou výborné záležitosti. Ovšem GervaisMerchantsův přístup mi nejde vyloženě do noty. Námětově zajímavé - rozhodně, ale že by to oplývalo zábavou se říct nedá. Spíš je to taková "životopisná" sonda do Warwickova života. Přesněji mě nesedí tento druh místy špatně mířeného a prázdného humoru. Jednotlivé díly jsou kvalitativně dost rozdílné. První dva jsou na 4*, zbytek je slabší. Zábavné momenty tam sice jsou, ale pro mě jich není mnoho. Nejlepší je snad Warwickova asistentka, ten tupý výraz a pohled je fakt velmi uvěřitelný + lákavé camea (Depp, Neeson, Carell...). ()

decouble

Ricky Gervais opravdu miluje tragédy. Na Life's Too Short je krásné, že diváka staví do situace, v které je se nesnadné rozhodnout, zda má Warvickovi fandit, mít ho rád a litovat ho při jeho (někdy doslovných) pádech anebo nikoliv. Protože postupem času vyplývá najevo, že Warvick je neuvěřitelně sebestředné hovado, které se stále považuje za něco víc, než doopravdy je, což dává různými způsoby najevo vše ne-celebritám, se kterými přichází do kontaktu. Za to však bývá vždy patřičně potrestán, což je jednak neskutečně černohumorné, ale také poměrně smutné... Rovněž se mi zdá, že Life's Too Short nabízí i bez hostování slavných celebrit mnohem víc humoru než Rickyho starší projekt Extras. Výstup Liama Neesona v první epizodě je ovšem geniální. ()

Fanucci

Na Extras nebo Office to nemá...příliš hluchých míst. Skoro má člověk pocit, že koncept fiktivní dokument dvojice Merchant - Gervais ždímá až moc...Ale některé momenty jsou velice povedené. Hlavně díl s Deppem:-) ()

honajz2

Mix prvků z Kanclu (pseudo-dokument, hlavní postava neskutečný sobec) a Komparzu (camea celebrit, hlavní postava se ztrapňuje, sidekick v podobě přihlouplé blondýny), který ale je o lidech malého vzrůstu a humor je ještě o kus cyničtější. Je to ale málo na to, aby to automaticky znamenalo neokoukaný koncept a tak je Life's Too Short sice pořád dobře uchopený britcom, jen se oproti Gervaisovým předchozím seriálům málo odlišuje. Nalákalo mě to ale ke zhlédnutí Willow, když se tu o něm tak mluví. Sice se na to budu muset nějakou dobu odhodlávat (kvůli žánru a Ronu Howardovi), ale jednou bych to vidět chtěl. Silné 3* ()

Joe321

Ze začátku jsem se cítil trošku podveden, protože všechno jste už viděli v The Office a Extras předtím. Nedá se ani ubránit dojmu, že Davis prostě jen napodobuje Gervaise. Tohle mi celou dobu běželo v hlavě, takže jsem si nějak nedokázal trápení Warwicka Davise pořádně užít. Zpětně jsem si ale začal uvědomovat, že jsem se vlastně celou dobu skvěle bavil. Přemýšlel jsem nad třemi, dal čtyři. -"I'm working with a great director... Tim Burton. Have you ever heard of him?" -"Of course. Yeah." -"Do you have any idea who my leading lady is on this film?" -"Erm, in the Tim Burton film? Helena Bonham Carter?" -"How'd you know?" -"Stab in the dark." ()

bukowski83

Anglickej humor mám fakt rád a mám i pocit, že ho chápu, ale u Gervaise si tím nejsem tak jistý. V celku zdlouhavá a sem tam nudná cesta trpaslíka od časů slávy až ke dnu. Ničím mě to nenadchlo a můžu říct, že většina dílu je hodně slabá, ale možná je to tím, že Rickyho nechápu, tak se mu příště pro jistotu vyhnu. ()

TommyLeeJape

Ze začátku trošičku zklamání, ale naštěstí má seriál vzestupnou tendenci. Kanclu ani Extras se to zdaleka nevyrovná, nicméně Rickyho rukopis je z Warwickových úst cítit na míle daleko, a právě díky němu je Life's Too Short pořád nadprůměrná zábava, ne však pro každého. Konfrontace Gervaise s Johnnym Deppem je naprosto geniální, stejně jako pokusy o komedii v podání Liama Neesona. Kdybych neznal Davida Brenta a Andyho Millmana, asi bych dal i pátou hvězdu, takhle jsou to slušné čtyři. ()

Splasher

Budu velmi zvědavý, jestli si po Life's too short Ricky troufne rozšířit svůj oblíbený vtípek o Cleesově neschopnosti vyrovnat se ve své tvorbě Fawlty towers, kdežto on dokázal přijít s Extraz. S ohledem na kvalitu tohoto sitkomu by si ale měl spíše opakovat svojí oblíbenou bajku - cituji: Here’s one of my favourite ones of all time, OK. Um, uh, a lion is dying, he’s an old lion, he’s in the front of his cave. And all the animals come round, like the foxes and the hyenas, and the, the rabbits, and they’re all takin’ the piss out of him, and they’re laughin’ at him and they’re laughin’ goin’ "You can’t bite us now", and just before he dies, he goes, "Fine. But I was a lion once." . ___ Warvick nepůsobí důvěryhodně při odříkávání Gervaisových replik. Nezachrání to ani můj oblíbenec Holness v roli Iana. ()

bartias

Life’s Too Short celkem zdařile navozuje dokumentární atmosféru. Pokud chvílemi opravdu zapomenete, že děj vychází ze skutečnosti jenom částečně a většina je smyšlená, je to hlavně díky Davisovi, jeho herectví a tomu, jak se před kamerou chová přirozeně. Hrubě nekorektní humor z geniálně chorých mozků pánů Gervaise a Merchanta hlavní hvězdě očividně sedí jako sako střižené na míru. Některé vtipy jsou už sice moc a zvlášť po několika shlédnutých dílech už je toho loserství občas přespříliš. Většinou to ale vychází. 7/10 ()

drake31

Zaujímavé rozhodne, ale väčšinu času stopáže jednotlivých dielov som sa nudil. Niektoré momenty sú Legendary iné by som zas zniesol z povrchu zemského. Partia hercov dobrá, Gervais + Merchant klasicky geniálny, ostatný tiež o moc nezaostávajú. Dobré - to LTS vystihuje najlepšie ... ()

zuza99

Když jsem si pustila první díl, aniž bych věděla co to vlastně je, jestli je to teda dokument nebo co to je, tak mi málem vypadly oči z důlků :D Chci říct, že Office ani Extras jsem neviděla a možná proto mi přijde trpasličí život Warwicka Davise mimořádně povedený. trailer ()

vitekpe

Obcas dobrej for, ale myslim, ze na Extras ani Office to nema...Duvody G+M ke stvoreni tohoto dilka ale asi celkem chapu... :-) ()

Firebug

Vcelku příjemné pokoukání u něhož jsem se nedokázal zbavit dojmu, že jde o kopírku staršího Extras. Nejenom, že se o nejzábavnější části zase starají hostující stars (Neeson, Depp, Carter, Carell), ale najdou se i totožné postavy (nahlouplou kamarádku vystřídala tupá sekretářka) a celkový pocit ze seriálu je zkrátka podobný. Warwick Davis se nerozpakuje, dělat ze sebe nejnepříjemnější a nejnamyšlenější hvězdičku na zemi, což se za chvilku začne zajídat a místy to je až na facku. 3,3* _____p.p.č.: Byl bych pro minisérii s producenty Gervaisem a Merchantem v hlavních rolích - ti dva mají mezi sebou super chemii! ()

matolas

Neesonov skeč je čistý kult, tam nie je o čom. Ani zvyšok série však nezaháľa, nájde sa síce pár nudnejších častí a finále mi prišlo trošku slabšie, ale inak je to klasická Gervaisovina, ktorú sa určite oplatí vidieť. Otázne však je, či bol práva Warwick tou najlepšou voľbou. ()

Ixbalanke

Výborný ironický jakoby-dokument, kde Warwick dokazuje, že se umí smát sám sobě. Nakouknutí do světa trpaslíků se vším všudy. Dosud jsem o těchto lidech moc nepřemýšlela a proto je to zajímavé. A vložky u Rickyho a Stephena v kanclu jsou dokonalé. Ricky tam vypadá jako úplně normální chlap, až moc normální:) Návštěvy slavných herců jsou hafo vtipný:)) Nejvíc se mi asi líbí, že si tu ze sebe všichni dělají srandu a předvádí se v tom nejčernějším možném světle, úžasná sebe-ironie. Mám ráda tuhle "real" tvorbu. PS: Mrkněte na Willow, docela pěkná pohádka:) ()

Mleako

Po Extras a původní The Office už to působí trochu vyšeptaně. Některé vtipy už se opakují a člověku připadá, že už to všechno jednou viděl. Naštěstí, ale každou epizodu zachrání scény s nějakou slavnou osobností. Liam Neeson, Helena Bonham Carter a Johnny Depp byli naprosto výborní. ()

iampatrik

75% Kdo zná Ricky Gervaise a jeho humor, je mu jasné jaký humor ovládá a jak bude seriál vypadat. Ten kdo Ricky Gervaise nezná a chtěl by se s ním seznámit, je tato mini série vhodná na začátek. Polodokumentární komedie o složitém životě "dwarfa" W. Davise, kde vládne suchý humor, někdy až přespříliš, v čemž trochu vidím slabinu, protože tak místy vznikají velice nudné pasáže. ()