Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

Ajka1

Pestrobarevná úchylárna s tisíci zvraty vedoucími k nečekanému, ale za to perfektnímu finále s bezkonkurenční závěrečnou scénou (a písní). Danny Boyle je možná magor, nicméně pomyslná hranice mezi genialitou a šílenstvím je opravdu jen velmi tenká, a zde prokázal, že lze obojí skloubit dohromady a vytvořit celek, který je schopný zaujmout a šokovat. McAvoy a Cassel je sázka na jistotu, kterou příjemně doplňuje krásná Rosario v poněkud netradičním filmovém kostýmu. Nemůžu jinak, za čtyři hvězdy. Je to nepřehledné, matoucí, překombinované, ale pekelně zábavné s jedním WTF momentem za druhým. Jen tak dál Danny, třeba to příště už bude za pět. ()

transbeskyd

Tvůrce vydařených celovečerních videoklipů se zas vycajchnoval. Tentokrát ale asi víc než u jiných Boylovek vítězí forma nad obsahem tak jedna ku třem. Ale tok vyprávění je natolik ulítlý a strhující, že si ode mě laika - čumila a nasosávače atmosféry, vysoké hodnoty na barometru líbivosti jako celek zas louží. ()

curfew77

Prostě Boyle. Na první pohled šmrncovní, na druhý pohled chaotické a na konci si řeknete: a o čem to vlastně bylo? Najde se člověk, který by vsadil nehty na pravé ruce proti tomu, že zpětně celý příběh odvypráví tak, jak se po všech těch podstrčených návratech v mysli a zdánlivých hypnózách měl podle režiséra skutečně stát? Já bych tedy rozhodně neriskoval. 55 % a to ještě s vědomím, že McAvoy s Casselem jsou moji oblíbenci (Rosario ne a bobra by mohla ukázat třeba desetkrát, navíc TA scéna mně osobně tedy přijde vysloveně antisexy). ()

Queendom

Spíš jsou to slabý tři, ale rozhodla jsem se bejt přísná. Poslední dobou mám totiž smůlu na nepříliš kvalitní snímky postrádající logiku. Trans už byl poslední kapka. Když něco nechápu, protože jsem blbá, tak za to nemůže film. Když se to ale chápat nedá, protože je to hloupý a stěží uvěřitelný, nezachrání to ani režie Dannyho Boylea. Ten děj je prostě děsně pitomej. ()

kedu odpad!

Vyholeností nelze spasit v éře internetového porna naprosto nic, natož totálně infantilní film, určený, alespoň předpokládám, naprostým imbecilům. Kam až klesne Danny Boyle ví asi jen a pouze Danny Boyle ()

kubilov

Mind game s divákem na vysoké úrovni, dokonce na až tak překombinované, že nejednoho sledujícího odradí vůbec od dokoukání, což však rozhodně můj případ není. Hypnóza je jako prostředek k vůbec výstavbě celé zápletky a konstrukce filmu relativně neobvyklý a vzhledem k divákovi i poměrně nebezpečný dějový činitel. Je to totiž velmi málo probádané spektrum lidského vědění, které pokud se nepředloží správně, divák se nechytí a celý film jednoduše odpíská a nedokouká ho, a proto je štěstí, že na režisérské stoličce Transu seděl protřelý mazák Danny Boyle, kterému se povedlo tento faktor prakticky eliminovat. Přesto je nakonec celý film divácky tak trochu těžce přístupný, ačkoliv je úžasně natočený, hlavní herecký trojúhelník šlape jak hodinky, atmosféra je napínavá a správně vygradovaná, tak díky neustálému hraní si s divákem trpí konzistence a výsledný efekt, který by mohl být vyzdvižen lépe. Přesto jde o jeden z nejlepších Dannyho počinů, který si minimálně ještě jednou nenechám ujít. ()

Skendl

Před shlédnutím doporučuji hrst Lecitinu pro lepší pochopení o co vlastně jde. A po dokoukání plato Ibalginů, protože takový film nepamatuji od dob Donieho Darka. ()

marek29

Nutno podotknout, že s takovýma filmama by to šlo a skládám poklonu tímto Pavlíkovi.. V průběhu filmu jsem prošel znechucením na 3, ale vygradovalo to a dostal se film až na 4 s vykřičníkem :) je to zamotané, rozmotá se to, do toho jak říká opět komický verbal kozy paní čokoládové a zkrátka zábavná 1h 40min. Takhle by to šlo! P.S. Franck je slizkej starej nesympaťák..! ()

Guran

Po vcelku zdařilém začátku snímek ztrácel pointu a divák se v ději začíná zamotávat. Pár okamžiků jsem nepochopil a nijak mi to nevadí, protože jsem od filmu čekal víc. Danny Boyle nemá moc dobré filmy, jeho nejlepší je Milionář z chatrče, který ale taky není Bůh ví jaká pecka. ()

subic

Film má s titulky svoje kouzlo, nadabovaný pak už moc ne. Co je reál a co je jen sugesce? To nevědění začne po chvíli nudit a konec to zrovna podle očekávání nenarovná. 65% ()

nula87

Danny Boyle je třída, o tom není sporu. To množství nápadů a vyšperkovaných scén je obdivuhodné, vizuál i hudba skvělá. Ale příběh na můj vkus nakonec až moc překombinovaný, a podle mě zbytečně. 65% ()

MirkaP

Začátek super, prostředek nepřehledný až nesrozumitelný, konec dobrý, jakž takž se tam projasní ten prostředek, ale výsledný dojem - nic oslnivého. Kromě Vincenta Cassela mě nikdo nijak mimořádně nezaujal, a vlastně mi ty jejich osudy byly docela jedno. ()

Joedas

S přehledem ukočírovaná šílenost, který jsou vyčítaný snad všechny věci, kvůli kterým existuje (zmatenost, "překombinovanost", "složitost", atd.). Kromě teda tý nudy, na kterou jsem při pročítání zdejších komentářů taky narazil, ale ve filmu jsem o ni nezavadil. ()

horor2

Přepadení, výpadek paměti, nucení si vzpomenout, pipka, rozuzlení + předvídatelný konec. Pořád jde ale o nadprůměrný film od Dannyho Boylea, který má říz a drží v napětí až do konce. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)