Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

Mamutol

Jedna hvězda za nahou Rozárku a druhá za ustřelenou půlku hlavy Vincenta. Jinak je to nepřehledná trance blbost. ()

SeldomSeen

Jako relativně komorní bokovka, ke které si Danny Boyle odskakoval od zahajovacího olympijského ceremoniálu, aby ulevil svým temnějším tvůrčím pudům, to dává asi celkem i smysl - osobně ovšem pro film o (ne)zapomínání vždy raději sáhnu po nepřekonatelné nenásilné alternativě s Jimem a Kate... ()

wick

Překombinovaná hra s divákem včetně závěrečných několika zvratů, které nepůsobí že tam moc věrohodně, spíše zmateně. Přestože se Boyle snažil děj gradovat, místy jsem se spíše nudil. Dawson jsem terapeutku nevěřil ani minutu, stejně tak hypnozu asi nikdo ze štábu nikdy neabsolvoval. Film celkově nedával moc velký smysl, ale dívat se na to jednou dalo. ()

Rodriguess

CINEMAX - Banska Bystrica. Zaciatok mal dobry rozbeh, miestami dej upadol az do miernej nudy ale zaver to zase zdvihol. Boyle uz spravil aj lepsie vecicky ale nebolo to zle. ()

Kada80

Danny si dal za cíl,že nám pěkně zamotá hlavu a vede si velice dobře.Ve své práci se vyzná a zrežíroval to na výbornou. Film má náboj po celou dobu a finále je strhující. 80% ()

veverysiak

Výborný mozgolam, pri sledovaní mi vo voľnej časti závitov prebleskoval najprv Nolanov Inception, potom Fincherov The Game, ale vôbec nie v súvislosti nejakým plagiátorstvom, ale v tom, že do konca ma Boyle udržiaval v stave očakávania zmeny a vysvetlenia, a vlastne ani ten záver som mu neuveril a čakal som niečo za titulkami, za povšimnutie stojí aj úžasná kamera a hudba, takže 85%. ()

paradoxman

Je to barevné, sympaticky ujeté, někdy dotažené až za hranu, pomalu se rozjíždějící... a nakonec to zapadne přesně tam, kde jste čekali. No přesně... aspoň přibližně :-) Danny Boyle opět výborně. Už se těším na Porno. ()

ludovit14

Aj keď scenár nie je nijako zvlášť šikovný, ale provokatívne skúmanie snov a spomienok, ponúka niekoľko pekných zvratov a trippy konšpiračných teórií. Danny Boyle nám ponúkol psychologický thriller,ktorý strieda niekoľko riadkov - vrátane tých medzi fantáziou a realitou, hrdinov a zloduchov, a skutočnosť a fikcie -(ktorá ponúka odmenu pre obe oči a mozog).Vizuálne kúzlenie so silnou hudobnou zložkou a solídnymi hereckými výkonmi trojice hlavných hereckých hviezd zaručene poteší( James McAvoy, Vincent Cassel, Rosario Dawson),HOD:75%. PS: ja som si Trance docela užil hlavne pos.30minút, Boyle tu trávi viac času v realite ako NOLAN v Inception. ()

tucnakova

Boyle baví, dobrá hudba je základ, pro mně důležitá závěrečná scéna filmu výborná, Vincent machr a Tarantinova Rosario sympaťačka - budu skromná a vystačí mi to ( a jsem v očekávání, že ještě někdy přijde totální pecka - Trainspotting, 127 hodin, Milionář z chatrče ... ) ? ()

Vajnlich

Tak nevím co si mám o tomto filmu myslet.!. Ze začátku to vypadá dost dobře (jako něco od Guy Ritchie) Pak se to však vše změní v neuvěřitelný psycho blábol. Vůbec sem se neorientoval co je pravda a co ne. Možná to byl účel a možná sem ten večer neměl chuť na tento druh filmu. Ale po skvělém začátku, který mě dost navnadíl na skvělou akci to šlo tak nějak do kopru. I když jako celek to nebylo úplně nejhorší (průměr). ()

Idoviren

Trance se mi mohl líbit a ani by mi nevadila ta často vytýkaná překombinovanost, co mi ale nejvíc kazí radost je fakt, že jsem vůbec nebyla zvědavá na to, jak film vlastně dopadne. Protože závěr zase tak úžasný není, vlastně jsem ani nepostřehla, kdy se celá zápletka začala "geniálně a dechberoucně" rozuzlovat. Po senzačním rozjezdu to jde s napětím od destíti k pěti, spousta zbytečností a nahoty. Nejsem prudérní a Rosario je opravdu krásná, ale bojím se, že Trance bude znám jako "Ten film kde je Rosario Dawson úplně nahatá" a na příběh, skvělého McAvoye a Cassela, ne její podmanivý hlas a ty hrozně učesané vlasy přes uši se zapomene. ()

FEAR99

Neskutečnej náhul, který jsem vůbec nečekal. Zejména od Boyla, který mě v žádném snímku natolik nepřesvědčil, abych se na jeho další kousky těšil. Takto „zhypnotizovaný“ filmem jsem už dlouho nebyl a to doslova a do písmene. Zážitek, který si musíte prožít. Ta proměnlivost scénáře, kdy v zásadě v žádné scéně nemáte jistotu „co je a není pravda“ a co „bude a nebude následovat“. Miluji, když se bortí divácká očekávání a tady jsem koukal doslova s otevřenou pusou. Tolik energie se v jednom filmu tak často nevidí a já Boylovi gratuluju, že mě (sice až na několikátý pokus) přesvědčil o svých kvalitách – o tom, že je to jeden z nejzajímavějších režisérů současnosti. Jeho filtry, umístění kamery, souznění hudby s obrazem a ta dějová nestabilita, kdy se v jedné scéně proplítá dalších pět dohromady, to je filmové umění. Počátek (Inception) byl na mě až moc „unylý“ a i když je divácky rozhodně oblíbenější, mě mnohem víc sedla tato vize hypnózy, kde mě strašně bavilo postupné odhalování střípků příběhu. Navíc v tak nářezovém podání! Ať už se jedná o zběsilost filmu (Boyle na začátku dá nohu na plyn a už nepoleví), nebo o geniální obsazení, které nemá chybu. McAvoy je naprosto fantastický, Cassel už několikrát přesvědčil, že dokáže zahrát cokoliv a je to doslova ďábel. A Rosario, která mě snad poprvé bavila, líbilo se mi, jak uchopila danou postavu, přišla mi sexy (aniž by musela ukázat vše) a ani v tomhle ohledu nezklamala (kdo viděl, ví). A to ani nemluvím o skvělém finále, které mě při „vysvětlovačce“ pohltilo tak moc, že jsem absolutně nemohl odtrhnout od filmu oči. Geniální skoro ve všech ohledech! Rozhodně to není film pro každého, rozhodně dosti lidem přijde Trans překombinovaný a zbytečně vyhrocený. Ale já bych naladěn a na toto naprosto nepřipraven. Zatím asi nejlepší film roku, který si u mě jistě zaslouží v závěrečné bilanci filmového roku své místo. 90%. Ps.: Už dlouho se mi nestalo, že bych neviděl žádnou chybu. Možná jsem zaslepený a Transem zhypnotizovaný, ale tohle se opravdu moc často nestává. Ps2.: Skvělý soundtrack! „Choise is yours. Do you want remember or do you want to forget?“ => Nechci zapomenout, nikdy! ()

krt7236826

ako tu už bolo napísané... bol to film kde sa niečo na začiatku stalo a potom sa to celý čas len vysvetľovalo... whooooo sa nekonalo zamotané to nebolo akurát efektne natočené ....áľe hnedá oná neni zlá :D ()

PetrVolak

Hypnotický mind-fuck! Dokonlej narez, takle vyzdimanej mozek jsem u letosniho filmu nezazil. Poslednich 20-30 minut je nestihacka a clovek pochybuje nad dejem a tak rychle meni pohledy, ze clovek radsi ani nemrka aby neco neuniklo. Tahle libustka je doprovazena jeste paradni soundtrackem! Nejde jinak 9/10 ()

FantoMaSk

Dám pět, nedám? :) Zatím nedám, ale tenhle filmik mi uvízl v hlavě jako málokterý za poslední dobu. Velice zajímavý příběh, který zdaleka není tím, zač se zpočátku vydává, po dlouhé době (od dob pana Tumnuse) zase skvělý McAvoy, půvabná Rosario a samozřejmě mistr žánru Danny Boyle, který, když zrovna netočí o Milionářích v chatrči, umí vzít otěže do rukou jako málokdo. A vůbec nejlepší je snad hypnotický soundtrack, který film provází. Kruci, takhle měl vypadat Drive! ()

certiskon

Zajímavej film, ale asi bych ho potřebovala vidět ještě tak 2x abych přesně pochopila co je realitou a co se odehrává v hypnóze :D ()

BarVo

Možno by ani nevadilo, že každú chvíľu prichádza nové vysvetlenie toho, čo sme práve videli, keby to nakoniec dávalo zmysel a držalo pokope. Ale zamotalo sa to tak, že nemalo význam spätne si klásť otázky a radšej som sa sústredila na to, či Cassel prežije. ()

cervenyji

Nějak se ve mě nedostavil pocit překvapení a nějakýho wow momentu. Neříkám, že tyhle dva faktory musí stát za každým filmem, nicméně, tenhle film dívakovi pořád předhazuje, že se bude jako něco dít, že se stane něco velkýho a velkolepýho a on byl vlastně celou dobu jenom hlavní hrdina hrubej na černou samici, která si to vzala trochu k srdci a tak ho vlastně po takovym normálnim vztahu donutí čmajznout obraz za 25 mega. To už se dokážu víc vžít do role naftaře Bruce Willise, jak zachraňuje s obřim vrtákem svět! To je přesně ono, nějak sem se do filmu nevcítil, nevtáhl mě do děje. Chválim ale střih spolu s kamerou a hudební podkreslení, to mě zaujalo a dodalo min. 3/4 filmu určitej náboj a šmrnc. Naopak ipadí animace viz. závěřečná scéna a některý nápady alá klikni na ikonu ve videu a smažu ti myšlenky bych raději neviděl. Pro mě zklamání, ale to je samozřejmě individuální. ()

esmoke

Zapomenutelné, předvídatelné, vcelku nudné, bez zajímavého zvratu nebo okamžiku, ve výsledku je to zklamání. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)