Sedmnáctiletý americký středoškolák Alex Browning se chystá na školní výlet do Paříže. Má však neblahé tušení, které sílí každým okamžikem až do nástupu do letadla. Těsně před odletem má děsivou vizi, v níž si vymění místo se spolužačkou a krátce nato letadlo při startu exploduje. Když ho pak spolužačka opravdu požádá, aby si s ní místo vyměnil, propadne panice a snaží se ostatní přesvědčit, aby stroj opustili. Popere se kvůli tomu se spolužákem Carterem a je nakonec z letadla vyveden i s ním a jeho přítelkyní Terry. Vystoupí také nejlepší kamarád Tod, samotářská Clear Riversová, která jeho předtuše uvěří, a učitelka Valerie Lewtonová, aby na ně dohlédla. V hale se navíc setkají s Billym Hitchcockem, který se opozdil. Vzápětí se stanou svědky katastrofy, když letadlo krátce po startu opravdu exploduje. Alex se doma zhroutí, a to ještě netuší, že smrt s nimi nemá vyrovnané účty. Krátce po tryzně za oběti neštěstí totiž zahyne při bizarní nehodě v koupelně Tod a Alex si uvědomí, že i on smrt vytušil podle různých znamení. S Clear se vloupe do pohřebního ústavu, kde je přistihne zřízenec Bludworth, jenž tvrdí, že podle původního plánu měli všichni zahynout v letadle. Protože unikli, má pro ně smrt nový plán. (TV Nova)

Beky

Vynikající nápad, ale šlo vytěžit mnohem víc...pořád ale na teen horor příjemné osvěžení!! Verdikt: Devon Sawa měl potenciál, vůbec nehrál špatně!! Slušných 60%. ()

Jazzzz

Tohle je jedna z nejtypičtějších ukázek toho co na hororu nemám rád. Příjde mi až naivně vykonstruovaný na myšlence toho, že osud nelze zvrátit... To je sice hezká myšlenka, ale film se jí nedokázal udržet.... Dle filmu se totiž občas stane, že to ten Mistr Osud nějak podělá... A tak to pak zpětně dohání. Film je vystavěný tak, že je velmi brzo zřejmé, že bude docházet k velkému počtu úmrtí. Film si v tomto na nic nehraje, jako zlo v tomto hororu je považován onen osud. A díky tomu, že děj a myšlenka je tak strašně ubohá a odflákla, zbylo tvůrcům hodně času si pohrát s úmrtími. Které jsou však uvedeny do maximálního extrému svoji kýčovitostí, nepřirozeností a nešťastnou souhrou vždy minimálně 3 - 4 náhod. Atmosféra není vůbec hustá, film je jednoduchým vyvražďovacím hororem, pro opravdu nenáročné diváky hororu. Když už slasher (že bych začal užívat tento pojem? :-)) tak přesto může mít alespoň trochu atmosféry a záporňák musí mít nějake charisma nebo dokázat upoutat, osud, je pro mne dost málo... ()

Timak

Hodně dobrý, ale viděl jsem jako první dvojku a tam je řečeno, že jedinej kdo přežil byla ta blondýnka a proč teda na konci žijí dva lidé??? ()

Brain-D

Alex je normální kluk, ale z nadpřirozenými schopnosti vidět kdy příjde smrt. On a asi 6 lidi se ji vyhnout a ta si pro ně bude postupně chodit... ()

fefee

Ako nápad zaujímavé, ale naivne pôsobiace spracovanie, béčkovitého charakteru, hlavne smrtiace scénky no strašné. To je fakt len pre jedno pozretie. ()

JohnSmith

První nezvratný osud je dobrý nápad. je to neokoukané a pěkně natočené. Dokonce i napínavé a nevíte kdo bude další na řadě, teda krom scény se Seannem Scottem. Tam se to bohužel vyloženě nabízelo. Jinak fakt pěkný. ()

lykan9

Nezvratný osud je rozhodně originální a jak si pohrává s tajemnem je velmi vkusné. Skoro by se dalo říct, že v rámci žánru je i dokonalý, ale jedna věc mi moc chyběla a tím bylo vyobrazení postav. Všechny postavy totiž byly charismatické, ale když byly mimo záběr, tak jsem zapomněl, že tam jsou. Například bych dal větší prostor postavě Kerra Smithe. Na druhou stranu možná je to jen tím, že jsem tento horor viděl už mockrát, než jsem se dostal k hodnocení, a tím už ve mě není tem vau efekt. Tento horor se už prostě řadí mezi kulty a rozhodně tam patří. ()

cross

Po naprosto úžasném a dechberoucím začátku přichází lehounce nadprůměrná vyvraždˇovačka, ve které psychopaty nahradí předurčený Osud. Být trochu lépe napsaný scénář, mohlo to vše dostat naprosto jiný rozměr. V každém případě ale doporučuji, nudit se určitě nebudete. ()

davidek

Ani minutu jsem se nenudil. Perfektní horor. Každou chvíli jsem čekal kdy smrt zaútočí a jak a pokaždé jsem byl překvapen. ()

Ravi

Nevím, asi mi to nesedlo. První díl je sice dobrý, ale přišlo mi to spíš jako černá komedie. Nebavilo mě to, čímž ale nechci provokovat, jen tu zastupuji názor, že šlo o méně zdařilý pokus o horor. Herci mi chvíli připadali jako voskové figuríny, chvíli jako dřevění panáci. A neustálé: "Ach, bože!" a "Néé!" mě neoblbne. Zklamání i když z teenagerovských filmů je to asi to lepší. Dávám zklamaně 50% = 2+/5 ()

J-o-k-e-r

Po delší době smysluplný horor. Žádná vyvražďovačka studentů maskovanými vrahy apod. Tentokrát si pro oběti přijde sama smrt. A ne jen tak nazdařbůh...ale pořádně krkolomnými způsoby!!! Film co má váhu a zejména originální příběh. ()

Dreadd

Připadal jsem si jako při jednom z dílů Scary Movie, jenže nebylo to kvůli tomu, že ani Nezvratný osud neunikl parodizaci v jednom dílu a jsou tu nepřehlédnutelné podobnosti, ale tenkrát jsem aspoň jasně věděl, že se jedná o parodii na horor a neskrýval se pod nálepkou seriózního filmu. Začátek byl přitom perfektní, scéna se zřícením letadla byla natočena tak dobře, že tomu kromě hlavního hrdiny skoro uvěřil i divák. Nakonec Nezvratný osud paroduje sám sebe a atmosféru nemá téměř žádnou. A není se čemu divit, když všechny vraždy probíhají neskutečně neděsivě a chvílemi i komicky, když k umírající osobě přiběhne kluk a vytáhne jí z hrudi patnácticentimetrovou čepel se slovy "To bude dobrý". ()

Kosmik 1

Skvělý horor, kde vraždí smrt osobně. :) Dobrý a originální nápad. Avšak pokulhává na nelogičnostech některých smrtí, jinak by to bylo na plný počet. 75% ()

mkubalikova

Tenhle film jsem viděla v mém oblíbeném multiplexu na Finchley, kam jsem jezdila za kino zábavou, když jsem bydlela v Londýně. Byl to úlet, horory nemám ráda, ale bavila jsem se. Takže za ty vzpomínky: 80% ()

Autogram

Cestujúcim v lietadle to asi púšťať nebudú. Deštrukcia lietadla je tak reálna, že sa to asi muselo snívať priamo režisérovi. Zvyšok filmu je už iný, ale tiež ujde, hlavne tým, že je to prvý diel a tým je orginálny. ()

KASUGI

Originální horor, který se oprávněně dočkal několika pokračování. V porovnání s dalšími díly sice zpětně působí komorněji, o to je ale kvalitnější, protože ještě nesází na přehypovanost, přeplácanost a překombinovanost. ()

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

22.02.2022

Jon Watts (Cop Car, Spider-Man: Bez domova) pomohl nakopnout superhrdinskou značku Spider-Mana do miliardových výšin, a tak má teď v Hollywoodu a zejména u Disneyho velmi dobré jméno. Šéf Marvelu už… (více)

Nový Nezvratný osud je na cestě

Nový Nezvratný osud je na cestě

12.01.2022

Občas stačí, když je známý tvůrce dostatečně velký fanoušek, aby se věci daly do pohybu. A přesně tím údajně režisér posledních Spider-Manů a thrilleru Cop Car Jon Watts opravdu je. Ještě spolu se… (více)

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem