Sedmnáctiletý americký středoškolák Alex Browning se chystá na školní výlet do Paříže. Má však neblahé tušení, které sílí každým okamžikem až do nástupu do letadla. Těsně před odletem má děsivou vizi, v níž si vymění místo se spolužačkou a krátce nato letadlo při startu exploduje. Když ho pak spolužačka opravdu požádá, aby si s ní místo vyměnil, propadne panice a snaží se ostatní přesvědčit, aby stroj opustili. Popere se kvůli tomu se spolužákem Carterem a je nakonec z letadla vyveden i s ním a jeho přítelkyní Terry. Vystoupí také nejlepší kamarád Tod, samotářská Clear Riversová, která jeho předtuše uvěří, a učitelka Valerie Lewtonová, aby na ně dohlédla. V hale se navíc setkají s Billym Hitchcockem, který se opozdil. Vzápětí se stanou svědky katastrofy, když letadlo krátce po startu opravdu exploduje. Alex se doma zhroutí, a to ještě netuší, že smrt s nimi nemá vyrovnané účty. Krátce po tryzně za oběti neštěstí totiž zahyne při bizarní nehodě v koupelně Tod a Alex si uvědomí, že i on smrt vytušil podle různých znamení. S Clear se vloupe do pohřebního ústavu, kde je přistihne zřízenec Bludworth, jenž tvrdí, že podle původního plánu měli všichni zahynout v letadle. Protože unikli, má pro ně smrt nový plán. (TV Nova)

Martrix

Nějakým řízením osudu, jsem před mnoha lety viděl nejdříve druhý díl. Díky velmi podrobně popsaným obsahům (na ránu pěstí, milí distributoři), je to ale jedno. Ve skutečnosti nedělá Nezvratný osud zajímavým filmem ten jednoduchý koncept, ale spíš způsob zpracování a vynalézavost při vymýšlení "sklízení" obětí. Většina školitelů BOZP má k dobru spoustu historek, jak se dá na pracovišti přivodit úraz. Od vhození vajglu do záchodové mísy na které sedíte a kam předtím kolega vylil hořlavinu, po podříznutí se vlastní bruslí, při pádu na ledě. Když se takové věci opravdu stanou, což teprve když zapojíte fantazii? U Nezvratného osudu jsem ale mnohem víc oceńoval spíše to zpracování. První půlhodina měla vynikající atmosféru; skvělá hudba, která mi evokovala nejlepší Silvestriho kousky a parádní načasování. Ale cca od poloviny filmu, sice pomalinku, ale s každou další minutou začala atmosféra uvadat. Ano, smrt číhá na každém kroku; je to sice morbidní, ale divák se zájmem sleduje, odkud ta finální rána příjde. A ona může s trochou smůly přijít téměř odkudkoliv, což je pro mě paradoxně důvod, proč by mě sledování dalších úmrtí nebavilo. Takže jsem ocenil i to, že tvůrci věděli kdy přestat. (což neplatí pro producenty ...pět pokračování) ()

Juto

Nezvratný osud je strhujúci, desivý, premyslený a zručne odvedený thriller, ktorý vám nedá vydýchnuť... Scenáristi vymysleli niečo, čo si dokonale pohráva s našimi nervami. Sedem ľudí, ktorí prežili svoju "smrť" a Smrť je teraz prenasleduje na každom kroku. Film má veľmi dusnú atmosféru. A herecké obsadenie je nadpriemerne. 8/10 ()

Machrovic

Tak co tomu filmu dáme? *** nebo ****? Je to pro mě tíživé dilema, kteé nemá daleko k Hamletovi s lebkou v ruce a s věčnou otázkou na rtech: Žít či nežít? (Tuto hamletovskou otázku neřešil jen Hamlet, ale i jedna postava z filmu.) Pro **** mluví dobrý začátek, originální nápad, napětí a nápadité způsoby (i když se mi zdáli dost překombinované). Bohužel druhá půlka filmu má tendenci sklouznout do bahna průměrnosti. A konec? Škoda slov. (Možná mé zklamání z konce filmu bylo do jisté míry způsobeno dlouhým čekáním kvůli za*rané Primě. Přetrpěl jsem deset minut reklamy, aby mi pak pustili zbývajících pět minut filmu. Pak už šli jen titulky. Prima s tím reklamním humusem začíná bejt dost trapná, protože narvat do hodiny a půl dlouhého filmu tři reklamy o celkové délce půl hodiny to nesvede snad ani Nova.) Tak jsem si zanadával a ulevil, takže zpět k meritu věci: Filmu dávám **** všem reklamám navzdory. (délka filmu 98 minut, délka reklam ve filmu: 27 minut) // SPOILEROIDNÍ HLÁŠKY, KTERÉ SE MI PODAŘILO ZACHYTIT: To je dobrý znamení. Bůh by musel bejt úchyl, aby to letadlo zníčil. // Ty sis myslel, že si to s nima nad Grónskem rozdáme? // S tebou neletím, s takovým debilem. // Co se na mě díváte? Já za to nemůžu! // Nemluv na mě! Mám z tebe hrůzu.// To díky tobě jsem na živu, děkuju. // Tod si dával za vinu, že kvůli tobě nechal George v letadle a oběsil se. // Já jsem neviděla to co ty, ale cítila jsem to. // To se mi líbí! To místo? Dělat něco co se nemá. // Rozlobit smrtku, to si teda nepřej! // Mám z toho kluka husí kůži. // Čau Alexi .... bum ... Ty vole! // Já jsem zachránil šest životů a všichni mě mají za zrůdu. // Je jedno, kdo bude další. Všichni jsme na jednom seznamu. // Zpomal, Cartere, zpomal! Mám svůj život ve svých rukách! Nejezdi jako kretén! ()

Hermione

O tomhle filmu jsem někde zaslechla, že má být docela dobrý, tak jsem si řekla, že se na něj podívam. Musm uznat, že je to opravdu úžasný film, po celou dobu mi mrazilo v zádech a byla jsem napnutá až do konce. I když je film občas trochu krvavý, tak mi to nevadí, protože to k tomuhle filmu prostě patří. ()

Jim_Beam

O chloupek lepší než dvojka, kterou jsem viděl první, ale pořád dost špatný... Docela by mě zajímalo, co bylo hlavním kritériem výběru herců. Že by vytřeštěnej pohled? ()

Maty85

Vždy když někdo přijde s něčím novým, s nějakým super nápadem v horor. žánru, tak je z to hit a je se rozhodně na co koukat. Člověk neví přesně co má očekávát a pak na to všechno čučí s otevřenou pusou. Nezvratný osud je přesně ten typ filmu.... ()

c.tucker

Zdařilý slasher, který je nápaditý a vcelku originální (tedy "vrahem" a některými suprově vykonstruovanými náhodnými úmrtí). Atmosféra začátku je opravdu tísnivá, ale pak se to změní v očekávání další smrti. ()

WolfR

Skvělý hororový thriller! Výborný námět a skvělá mrazivá atmosféra! Mladý kluk Alex má letět ze svými spolužáky letadlem do Paříže, když se mu promítne vize, že letadlo při startu exploduje a proto i s pár dalšími přáteli s letadla vystoupí a ono opravdu exploduje. Jenže po záchraně díky Alexově vizi začnou všichni, co přežili jeden po druhém umírat. Je za tím snad smrt, která dohání to, co zmeškala? Přímo dechberoucí příběh a skvělí mladí herci, kteří své role zvládli výborně. Krvavá, akční, hororová jízda, kterou si rozhodně nenechte ujít! Navíc perfektní vraždící scény, které se stanou jen díky "shodě náhod". Prostě perfektní film, navíc s výbornou závěrečnou scénou, která je dosti překvapivá! 5 hvězd. PS: Tony Todd jako havran v márnici je geniální! ()

campix

To byli ještě časy, kdy se člověk mohl těšit originálnímu nápadu a ne jako dnes kdy na nás vydavatelé chrlí již bůhví kolikátá pokračování jejich provařených značek. Nejtypičtějším příkladem tohoto nešvaru je série Saw a také právě série Nezvratný osud. Sice si Nezvratný osud drží aspoň nějakou důstojnost i v dalších pokračováních. Ale jednička je prostě jedinečná - nový koncept, neokoukané tváře, efektní způsoby zabití. Dnes už prostě klasika žánru, kterou její pokračování překonat snad ani nemohou, protože prostě ona tu byla daleko dřív. ()

KajusaK

Jeden z mála hororů který jsem kdy dokoukala,a ne jednou :) .. Perfektní - všechny díly.Skvělé!! .. Děj byl výborný, přesvědčivé herecké výkony, efekty bombastické. 5* - perfect. 1 místo v žebříčku best hororů (vztahuje se ke všem dílům!!) ()

otík

Slušná vyvražďovačka s tím nejhorším záporným hrdinou - smrtí. Pár hodně originálních nápadů dokáže navodit příjemně mrazivou atmosféru. ()

Medwídek

Já nevím, začátek filmu člověka nenechal skoro nadechnout, ale ke konci jsem si už i dopředu říkal nahlas, co se stane a taky se stalo. Líbilo se mi, že to nebylo klasická vyvraždovačka, kdy hlavní hrdina vše rozluští a nakonec dobro zvítězí nad zlem.. jen tomu prostě cosik chybělo.. ale i tak můžu doporučit všem slabým náturám (jako já) k večernímu sledování s kamarády :) 3* ()

Nivenx

Nezvratný osud jsem viděl několikrát a stále mě baví. Parádní příběh s výborným umíráním hrdinů. 80% ()

URBAN

První díl Nezvratného osudu mě moc nezaujal ani na první shlédnutí a ani na to druhé. Příjde mi to trochu odfláknuté a smrti byly jednoznačné, možná to bylo malým rozpočtem. Ale i přesto pořád má svou myšlenku, kterou jsem si zamiloval. ( 15.10.14/MAC ) ()

Prometheus69

Tenkrát to bylo originální a nové... i když na to koukám spětně časem... taková bomba to zase nebyla A NENÍ TO HOROR. :) Legendární Theme které mi do dneška zní v uších... dát si ho jako vyzvánění na mobil a někdo mi zavolá. Postral bych se strachy. :D ()

filmmovier

Nejlepší díl série s tady ještě docela zajímavým nápadem s velkou dávkou napětí, ale i humoru. Ve svém žánru se jedná o opravdu originální film. ()

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

22.02.2022

Jon Watts (Cop Car, Spider-Man: Bez domova) pomohl nakopnout superhrdinskou značku Spider-Mana do miliardových výšin, a tak má teď v Hollywoodu a zejména u Disneyho velmi dobré jméno. Šéf Marvelu už… (více)

Nový Nezvratný osud je na cestě

Nový Nezvratný osud je na cestě

12.01.2022

Občas stačí, když je známý tvůrce dostatečně velký fanoušek, aby se věci daly do pohybu. A přesně tím údajně režisér posledních Spider-Manů a thrilleru Cop Car Jon Watts opravdu je. Ještě spolu se… (více)

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem