V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

C0r0ner

No jo, když si sedne pořádný scenárista a pořádně se zamyslí, tak je z toho většinou dobrý film. Jack Reacher se povedl nadmíru dobře, protože si ten scenárista celý snímek i zrežíroval. Sice mohl ubrat trochu ze stopáže, ale detektivní zápletka byla naštěstí tak zajímavá, že to nakonec nenadělalo příliš škody. 85% ()

Pedrousek

Po několikáté se mi potvrdilo, že pokud na film nejsou moc okaté a okázalé reklamní akce, tak to stojí za to. Tenhle snímek je jedním z nich. Trošku zvláštně pojatý a v celku i bez servítek, což se mi líbilo. Stylovej ačkní film, kterej rozhodně uspokojí i náročnějšího diváka. ()

zette

Myslim, ze na filmu je nejlepsi scenar, ten se opravdu povedl. Cruise je dobry herec a role mu celkem sedla. I kdyz jeho neohrozena postava a zbytecna akcnost snimku ubira na autenticnosti, tak jsem se u filmu prijemne bavil. Ve svem zanru urcite nadprumerny pocin. ()

Pajky3

Předlohu vůbec neznám, takže podle ní nemůžu soudit. Tom Cruise mi teda vůbec nevadil a do role mi dokonce i seděl. Příběh byl fajn, jen je škoda, že střelec byl viděn hned na začátku a my nemohli hádat kdo je to a jestli je to vážně ten, který je za to zavřený. Pokud ale knížky jsou taky takhle poutavý, je dost možné, že se k nim někdy dostanu. Postava Jacka Reachera mi totiž přijde zajímavá a když bude pokračování tak se mu vůbec nebudu bránit. ()

Wormboy

Jajaaaj....velmi prijemny casovy posun do 90.tych rokov. Letna oddychovka so vsetkym, co k nej patri. U mna velka spokojnost. ()

necisty

A tak jako jo, precizní práci si představuji jinak, ale shlédnutelné to je. Trošku mě rozladili klasickou přestřelkou, kde někoho drží a on to musí vyřešit. Ale do té doby to byla hezká podívaná s prvky, které jinde jen tak nespatříte. Kvalitní scéna byla rozhodně ta s autobusovou zastávkou. Reachera bych svou atmosférou přirovnal k Maxu Paynovi nebo Alanu Wakeovi. ()

pakobylka

----- "Pro stromy nevidíte les, detektive ... pro stromy nevidíte les." ----- Nooo ... ten příběh má své slabé chvilky - není za všech okolností TAK profesionální ani TAK chytrý, jak se snaží sám sebe prezentovat. Nicméně potřebný tah na branku obstarává s velkým přehledem jeho hlavní hvězda Tom Cruise alias Jack Reacher ... a všichni ostatní protagonisté mu nezištně přihrávají, takže solidní 4* v klídku ustojí. P.S.: Ach, ti muži ... a jejich rádoby chlapské hrátky ! Mají je v krvi - a nedokážou si je odpustit ... dokonce ani tehdy, když je v sázce i život někoho dalšího. Zkrátka se potřebují za každou cenu předvést. Ale přiznejte si, že taky PROTO je milujete, PROTO je obdivujete ... a mezi námi děvčaty: Berte je takové, jací jsou, lepší už to stejně nebude. ()

agathon

Takové jako Clancyho filmová Ryanovka / JAG a Pár správných chlapů dohromady. To poslední mi naskočilo možná kvůli Tomovi, bohužel mi tu ale chybí kdokoli, kdo by jen z rychlíku dokázal opisovat od fenomenální tehdejší kreace Jacka Nicholsona. Zbývá poměrně nezáživná žánrovka, kde je Cruise vážně omylem. A to nemluvím o dvou filmařských legendách ve vedlejších rolích (jedné herecké a jedné režisérské), to opravdu není zapotřebí. ()

Juto

Veľmi príjemný film s niekoľkými nevýhodami, ale aj množstvom silných stránok. Film má veľa prefíkaného humoru, odporných záporakov, tvrdú akciu a dekolt Rosamund Pike. 7,5/10 ()

Bane_Boss

Myslel jsem, že Reacher bude větší frajer. Bohužel já sem větší. Jak říkají odborníci - docela příjemná průměrná jednohubka, nic víc, nic míň. Ale jedna zajímavá věc tam byla. Jedna ne moc důležitá postava. Jmenovala se Jeb(anglicky sice řečeno Džeb ale to neva). Kdo se kurva jmenuje Jeb?:DD Když tam byly věty jako "Vzal si Jebovo auto." nebo "Byl u Jeba doma", sem myslel, že mi JEBne:DD a kdyby tam bylo něco jako "Hej Jeb...jeb na to" , tak bych musel jít na čerstvý vzduch. Takže tak. ()

papaJA21

Příšerná pitomost ve stylu akčnáků z 90. let, včetně chladnokrevného hrdiny, co má vše v malíčku, tak trochu filozof, záhadný a tvrdý jako žula. Pak je tu jedna obhájkyně, pěkná samozřejmě, ale nejspíš blbá jak tágo, protože ve všech scénách tupě zírá s otevřenou pusou. Kamera taky super, co se mi líbilo nejvíce? zírají si z očí do očí ... asi pět minut, detail na zatatou pěst .. dalších pět minut, střih na ruku která se chytá řadící páky, co Vám budu povídat ... bylo to napínavý. A příběh? Ten se vždy tak zamotá aby to nakonec všechno dobře dopadlo. ()

campix

Od začátku na mě působil Jack Reacher až hodně neamericky. Čekal jsem nějakou akci ala Mission Impossible nebo tak nějak, ale tento film působí velmi chytře. Jako by každá scéna měla své opodstatnění, nějaký svůj smysl, který když nechytíte, tak budete tápat. Jenže to je jen takové pozlátko na povrchu. Postupem času se nepřestanete divit, co dokázal vytvořit scénárista, který se postaral také například o Obvyklé podezřelé. Prostě je tu nadsamec Cruise, který je mašina na zabíjení, ale zároveň jeden z nejbystřejších detektivů, jací kdy spatřili světlo světa. To by se i Sherlock Holmes divil. Závěrečná scéna, kdy všichni zlosynové vlezou do jedné lokace, pozvou si Reachera a ten je vystřílí, už byla jen eskalovaným zmarem. Film působí jakoby scénárista napsal perfektních 20 stránek a pak to nechal někoho dopsat. Řemeslně klasicky povedený holywoodský film, jenže silný průměr. ()

Jermann

Vypadá to, jako by McQuarrie zadaptoval výcuc z přebalu knihy. Vcelku vychytaná zápletka je komplet celá na stole po první půlhodině a pak už není na co koukat. Rozjezd je řádně temný a drsný, ale jakmile do koupelny vtrhnou "Mokrý banditi" a minutu se kopou do zadku jako v grotesce, naděje na vyváženou atmosféru je taky v tahu. Hlavním postavám, včetně samotného Reachera, se nikdo nezdržoval vdechnout trochu života .. i ohlodaný padouch, co ze sebe jediným monologem udělá totální klišé, jen sedí v pohodlí unimo-buňky a čeká, co bude. Nejvíc mě mrzí, že už ani nemám chuť si to přečíst. ()

BoXBe

Trochu osvěty ze stránek scientologické sekty: "Člověk je nesmrtelná duchovní bytost zvaná "thetan", aby se odlišila od předchozích definic duše, vlastního já a dalších. Jeho zkušenosti sahají daleko za hranice jednoho života. Jeho schopnosti jsou neomezené, i když si je momentálně neuvědomuje – ale může si je uvědomit a využít je. Je schopen nejenom vyřešit své vlastní problémy, dosahovat svých cílů a dosáhnout trvalého štěstí, ale také dosáhnout nových, vyšších stavů vědomí a schopností." A trochu z iDnes: "Být scientologem znamená, že když jedete okolo nehody, tak se nechováte jako všichni ostatní, ale víte, že musíte něco udělat, protože jste jediný, kdo může pomoci. ... Jsme ti, kteří dostanou lidi z drog, jsme ti, kdo pomohou mysli, jsme ti, kteří zlepší současný stav ... můžeme napravit kriminálníky," vypočítává Tom Cruise další supervlastnosti následovníků této "aplikované náboženské filozofie", jak scientologii popsal její zakladatel Američan L. Ron Hubbard. "Jsme tu, abychom lidem pomohli, a já jsem tomu absolutně a naprosto oddaný," dodává. A člověk pak přemýšlí, jestli u průměrně dobrého thrilleru, který jako by vypadl z z osmdesátých let, na jeden unavený sobotní večer, kouká na Cruisovu řadovou práci, kterou si vydělává na živobytí :) anebo na budování ikony dokonalého nadčlověka.... No, mrkněte na to, vzpomeňte na MI4 a posuďte sami... ()

dr.fish

Tisíckrát omleté story o konspiracích a zlí jsou zase nějací Rusové, kteří pomalu ale jistě korumpují celé USA. Ale jeden muž se tomu postaví a ve jménu práva zlomí pařáty té korupčnické sani. Ano, je tu Tom Cruise v ouldskúlovém krimithrilleru. V zátoce průměrnosti vyčnívá několik silnějších scén, vcelku dobrá střílečka v lomu a Robert Duvall, který dokazuje, že není malých rolí. Záleží na rozpoložení, na náladě- někdy 80 a někdy 60% ()

arnybossy

Dalsi z tych filmov, kedy uz od zaciatku viete kto je vinen a nevinen, ale aj tak vam to nevadi a s radostou sa na to divate. Jack Reacher je typek, ktoremu staci dojst na miesto cinu a hned vie, ktora z obeti mala na ranajky kakao a ktory neboztik sa pohadal rano so svojou zenou. Zistujem ze este aj dnes uplne zeriem ked moj hlavny hrdina rozmlati v krcme 5 grazlov a potom kamera zaostri na lokalnu krasavicu ktora je z toho uplne hotova. No a ked sa na scene objavil veteran Robert Duvall, zaver filmu bol uz hotovou groteskou. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)