Argo

USA, 2012, 120 min (Director's Cut: 129 min)

Režie:

Ben Affleck

Předloha:

Antonio J. Mendez (kniha)

Scénář:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber, Tate Donovan, Clea DuVall, Scoot McNairy, Rory Cochrane, Christopher Denham, Kerry Bishé (více)

Příběh je inspirován skutečnými událostmi a odehrává se v tehdy velmi nestabilním Íránu, kde na konci roku 1979 vrcholí islámská revoluce. Americká ambasáda je obsazena revolučními gardami a více než 50 Američanů je vzato jako rukojmí. Šestici z nich se podaří uniknout a najít úkryt v rezidenci kanadského velvyslance. Situace je napjatá a americká vláda hledá způsob, jak je dostat ze země. Nakonec expert CIA Tony Mendez přijde s neobvyklým řešením - navrhne vytvoření "filmového štábu", který by v Íránu hledal vhodné lokace pro natáčení filmu. Američané by pak odjeli jako členové tohoto štábu. Mendez začne spolupracovat s hollywoodskými filmaři a pro svůj fiktivní film si vyberou scénář sci-fi příběhu s názvem Argo. Když je vše připraveno, přichází Mendezovi pokyn, aby operaci zrušil. Rozhodne se rozkaz ignorovat a v kritický den se s uprchlíky objeví na letiště. Úspěšně projdou kontrolou. Chvíli poté se však revolučním gardám podaří sestavit portrét jednoho z uprchlíků, který získají ze skartovaných materiálů z americké ambasády. Ozbrojená skupina okamžitě vyráží ke startujícímu letadlu. (TV Nova)

Bigfuckman

Zase další agitka o hodných američanech co přišli budovat mír a prosperitu do Iráku. Bývalému diktátorovi poskytnou azyl ve své domovině a ejhle když chce nasraný irácký lid svého "miláčka lidu" linčovat sám amíci se diví, že jim nestoupá rank a místo to se jim útočí na US embassy. Dojemné 😎 ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 96%, Audience Score - 90% | FDb.cz - 78.1% | Výborný film, který jen dokazuje, že Benovi to jde více za kamerou než před. Tentokrát si též vybral poměrně drsné a citlivé historické téma, kdy v roce 1980 bylo obsazeno americké velvyslanetcví v Teheránu, ale šesti lidem se podařilo uniknout na vedlejší kanadské a Ben se je snaží dostat zpět do US. Samotný film je poutavý hned od první minuty a ani na chvilinku nenudí, zatímco záběry v Íránu jsou poměrně drastické, tak Alan Arkin a John Goodman to skvěle odlehčují a poslední půlhodinka nás fakt dostala, Takové napětí zažíváme zpravidla jen u sportovních filmů! Holt skvěle vystavěný dramatický Thriller, který svá prestižní ocenění sesbíral naprosto zaslouženě. 4 a půl*. 80% ()

JosefTomas

Kdo by to byl řekl, že se průměrný herec může stát tak skvělým režisérem. V Argu jsem byl spokojen opravdu na všech možných frontách a nemohl jsem se odtrhnout. K tomu všemu je Affleck i dobrý v budování napětí a poslední půl hodinka doslova bere dech a dráždí tepovou frekvenci. Snad mu jeho zapálení vydrží. ()

Tominni

Film podle skutečných událostí o tom, jak obtížné může být dostat skupinu Američanů z Íránu domů. Film, kde se Benu Affleckovi daří udržovat neustálé napětí ruku v ruce s kreativitou a přípravou na cestu. Je vidět, že Benovi režie opravdu jde a film Argo mě mile překvapil, jak věrně se mu podařilo zobrazit práci CIA a práci hlavního hrdiny, takového, kterému dát vyznamenání a hned mu ho vezmete, protože o tom nesmí nikdo vědět. ()

Blazkowicz

Aspoň k něčemu to MPV je. Opravdu bravurně zvládnuté podání příběhu roku 1979. Napjatý jsem byl jen na začátku, kdy muslimáci ztratily nervy, ale jinak to na napětí bohaté není. Asi tam doopravdy ani tolik momentů nebylo. 4+* ()

Mart2n

Affleck bude mít dost možná plné kolečko Oscarů, ale to nic nemění na tom, jak obyčejně film natočil. True story sice zaujme, ale pachuť z neodvážné režie zůstává. Dalo se z toho vytěžit mnohem víc! {7/10} ()

DonBraso

Affleck zase vytáhnul náměť a natočil ho jako předešlí snímky s grácií.Amíci s Kanadou asi se prsí zase u vlajek,do toho máme opravdový příběh,dvě napínavé scény,hodně ze života CIA a dalších významných sfér,že je prostě potřeba vždycky podpis a schválení a pak tu máme ten film.Vyobrazeno je to hezky,postavy věrohodné a celkově to jede na politický thriller tak jak člověk čeká s nějakou napínavější složkou,kterou nám Ben naservíroval u letiště.Čert to vem,že z celýho filmu se čekalo víceméně na to,protože to tam spělo už od počátku filmu a koho má štvát,že to viděl už tolikrát a nemělo to stejný šmrnc jako ostatní scénky z filmy.Zas slyšim,jak někdo řiká,vždyť tam pořád jenom kecali.Prostě to bylo natočený perfektně a hezky seskládáno,když už tak ten happy end možná ani nemusel být,ale tak už člověk je zvyklí co kouká na americký filmy,že ano.Na drunou stranu si řikám,kdyby neexistoval pomalu celý Blízký Východ,tak amíci jsou zoufalí.Je vidět,že tam je to jinak.To jenom dokládá proč třeba Homeland podobného tématu proměnil tak jako Argo Zlaté globy. ()

pafka

B.Affleck nam film od filmu roste. Latka podle skutecne udalosti je vetsinou sikovne vybrana, aby byla dostatecne zajimava a nosna. Popravde receno, udelat dvouhodinovy film z deje, ktery by mohl byt ztvarneny klidne behem 45 minut a divaka nenudit, to je skutecne skvele odvedene filmarske remeslo. Ben Affleck dokazuje, ze i mladsi generace to umi soucastne pred i za kamerou. Zahral velmi usporne, ale presne a herci ve vedlejsich rolich byli jeste lepsi. Hudba byla skvela, tesim se na soundtrack. Jo, tohle je zkratka velmi povedenej kousek. 9/10 ()

x_ander

Ben Affleck se v režírování našel a jeho třetí zářez definitivně potvrzuje, že se na jeho každý film vyplatí těšit. Argo je skvělé retro drama, kterému nechybí ani potřebný nadhled. Musím říct, že tak napnutý, jako v závěru Argo, jsem u žádného filmu dlouho nebyl. U mě jistých 80%. Argo fuck yourself ! ()

swinevenca

Nebejt to based on true story asi bych se na to díval jinak a řikal si, co všechno ty Američany nenapadne, ale tou historickou inspirací to chytá úplně jinej rejd. Trocha dobrýho rejpnutí v úvodním představení situace, akční začátek a pak klasický americký vymejšlení co s tim, který mě právě kvůli tý skutečnosti výjimečně bavilo. Klišoidní na vteřinu přesný zásahy štěstí v závěrečný části filmu jsem tentokrát ani neřešil, protože i s předtuchou dobrýho konce jsem byl ve finále napnutej jak Goodmanovy trenky. Další povenej Affleckův režijní zářez. ()

g3rtrud

Ben Affleck hrá stále rovnako zle, ale ako režisér má za sebou už tretí dobrý film. Budete v napätí aj keď viete ako to skončí. Škoda toho záveru ktorý je celý v štýle "všetko na poslednú sekundu". 8/10 ()

Pangi

Velmi slušný film.Perfektně propracovaná technická a výpravná stránka, ale až na poslední půl hodiny jsem byl tak nějak nevtáhnut do děje. ()

t.b.kat

Velmi dobře zpracované drama, založené na skutečné události, film však sráží zbytečně vykonstruované náhody, proto z mé strany jen 3-4*. Ben Affleck dokazuje, že se v budoucnu máme ještě z jeho strany na co těšit. ()

Cannonball

Stále tvrdím, že Affleck je dobrý režisér a teraz to tiež potvrdil. Ako aj v The Town nič nového nevymyslel ale to čo spravil je naozaj dobré. Asi by som mu vyčítal len to, že tam aj hrá. ()

Cyberboy

Nuda jak vyšitá. Vydržel jsem to pouze do polovitny, na zbytek jsem už neměl nervy. Nejedná se o "Odpad", ale jednoduše o nudu. Nedokáže to zaujmout. Film je naprosto bez napětí a bez atmosféry, jako když se díváte na starou CRT TV o úhlopříčce 60cm ze vzdálenosti deseti metrů. Cokoli spojeného s Oscary a tímto filmem je výsměch. (1/10) ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017