Newyorský obchodní magnát Robert Miller spravuje fond spolu se svou dcerou Brooke a chystá se ho prodat s velmi slušným ziskem. Má pohodlný život a ten si zpříjemňuje poměrem s mnohem mladší ženou, galeristkou Julie Cote, které také finančně pomáhal. Nicméně aniž by to Brooke a většina jeho zaměstnanců věděla, Miller upravil účetní knihy společnosti a půjčil si 412 milionů dolarů od svého přítele, aby pokryl investiční ztrátu a vyhnul se vyšetřování pro podvod. Potenciální kupec, James Mayfield, brzdí proces nákupu a Millerův přítel – věřitel chce, aby mu půjčku splatil. Miller říká, že potřebuje, aby peníze zůstaly na jeho účtu, dokud nebude dokončen audit prodeje. Naplánuje si schůzku v restauraci, během níž mají být podepsány smlouvy, ale je to ve stejný večer, jako Juliina výstava v galerii. A Miller svatosvatě slíbil milence účast. Julie mu po celou dobu jeho obchodní schůzky neustále píše a volá. Jenže jednání se vleče, protože všichni čekají, až dorazí Mayfield. Když se neobjeví, Miller znechuceně odchází. Než se stačí vzdálit, Brooke ho informuje, že našla finanční nesrovnalosti ve starých účetních knihách. Otec ji však odbude. Miller se konečně dostaví do galerie, ale naštvaná Julie mu řekne, aby odešel. Po chvíli váhání se Miller rozhodne na Julii počkat u ní v bytě. Pohádají se, ale on ji přesvědčí, aby s ním jela na noční výlet. Nepozornost a mikro spánek mají za následek nehodu, při které Julie umírá. Zraněný Miller si uvědomí, že musí popřít svou účast na nehodě... (TV Nova)

montel

Miliardář Robert Miller (Richard Gere) se snaží prodat svou firmu, která má sice obrovské zisky ale prodejem potřebuje zalepit několika set miliónový podvod, který způsobil špatným obchodem s mědí. Miller tak plánuje, že dobrým prodejem peníze vrátí a ještě mu dokonce něco zbyde pro sebe a svou rodinu. To by ovšem nesměl mít milenku, která zahyne při jejich společné automobilové nehodě. Protože Miller nechce, aby se přišlo na jeho účetní podvod, nezovolá policii ani sanitku a z místa nehody uteče. I když se snažil zahladit všechny důkazy, policie je Millerovy na stopě. Ten má nyní ještě větší starosti. Aby nešel do konce života do vězení, musí co nejdříve firmu prodat váhavému obchodníkovi a navíc přesvědčit svého komplice, který mu pomohl z místa nehody odjet, aby lhal před porotou v soudní síni...Konečně po dlouhé době novinka, která stála za to. Film má výborný děj, je to napínavé i dramatické. Ve filmu vynikají jak herci, tak výborný scénář i hudba. Nechybí krásná milenka ani špinavé intriky obchodníků. Distributoři by tedy neměli váhat a tento prozatím skoro neznámý thriller šoupnout do českých kin. 75% ()

michalkop

Smrtelné lži ničím nenadchnou. Snad jen výtečným a charismatickým Gerem v hlavní roli. Film má nečekaně spletitou wallstreetovou zápletku plnou emocí a napětí. Aspoň tak by se to divákovi mělo zdát, já tam ty emoce s napětím hledal stěží i s lupou. Emoční zpracování je velmi ploché. Po 100% u Fuky na fffilmu jsem čekal mnohem víc. Bídných 50% a z toho 10% jen za Gera a jeho docela pohlednou filmovou dceru. ()

vevad

Podľa mňa veľmi vydarený film,jeden z Gereových najlepších výkonov. Pre mňa,ako notorického klamára, bolo veľmi ťažké jeho postave podvodníckeho Roberta Millera nefandiť. Tento film ukazuje, že všetky lži časom vyjdú najavo, no je vlastne veľmi ťažké rozhodnúť sa, či vás od podvádzania odrázda,alebo vás k nemu naopak priam nabáda. Hlavne to všetko zvládajte s noblesou ako Gere. Každopádne vás film donúti premýšľať, a po celkom nejasnom konci aj tak trochu hádať, a to je vo finále ten najväčší kompliment aký môžem tomuto filmu dať. ()

injoy

Pro mě nadprůměrný thriller. Gere se hrozně do těhle rolí hodí. Rozhodně jsem se bavil víc než třeba u nějakýho Argo a podobnejch přechválenejch kousků... Hold můj názor :-) ()

Shaman::..

Ještě před deseti, patnácti lety by tento thriller mezi lepší žánrovou konkurencí zapadl s průměrností. Dnes jsem, mezi přehršel komiksů, za takové obohacení nabídky rád. ()

revere

Místy je to moc upovídané, šustí tu příliš mnoho papírů s neurčitým obsahem. Hloubka, do které se scénář snaží ponořit, není tak hluboká, jak bych si představoval. Ale když člověk vypne, film vcelku pobaví. ()

Zofinka2

Film se mi líbil. Sice konec jsem úplně nepochopila, ale jinak dobrý děj, obsazení. Susan Sarandon vypadá báječně na svůj věk. Richard Gere je můj oblíbený herec a vypadá tu ještě dobře. Tak jsem byla vcelku spokojena. Chytlo mě to atmosférou i dějem. ()

hanca.uh

Kurňa - mně bylo toho Roberta snad aji doopravdy líto - mít takové kvantum bankovek, vlastnit obří imperium a toliko finančních zdrojů a mít to vlastně na hovno - když se mu takto v několika fázích naráz posere život.......to prostě naštve i takového inteligentního ulhaného kliďase jako byl on:-))). Nicméně - jako svoji roli to Gere zahrál věrohodně (možná ani moc hrát nemusel:-))). Mě film ale bavil. ()

LejdyFajfka

Pan Miller je charismatický štramák, ale dopustí se několika dost závažných průšvihů, které byste normálně nikomu neodpustili. Zároveň to však není prvoplánový záporák, najednou zjistíte, že mu dost fandíte. Gereovi tahle role fakt sedla. Akorát má u mě mínus, že si při odchodu neodemknul ty dveře v kanclu, který zamknul po tom svém angry entrée. Hodně okatá chyba. ()

prossa

Ne že by se na to nedalo dívat. Dalo. Chvíli to bylo i zajímavé. Úplně jsem se nenudil vlastně nikdy. Ale už to znovu nedám. 55. variace na to samé téma. Nedotknutelnost bohatých. Ale příjemně zpracováno. Richard byl takový, jak ho známe. Prostě průměr. ()

s.u.g.e.r.

Richard Gere je bohatý, má milenku a vyrobí průser. Zní to zajímavě - bohužel docela nudné a snadno zapomenutelné drama.K thrilleru to má hodně daleko. ()

Carolka

Filmek se mi líbil moooc, to jsem opravdu nečekala! Od začátku do konce si dokázal udržet moji pozornost, nenudila jsem se! Richard se tam hodil perfektně! ()

Montmorency

Honey, what do you do for money ? :-).....Dobrý scénář, dostatek napětí po celou dobu filmu a hlavně velmi solidní one-man-show (stále dobře vypadajícího) Richarda.....Příjemné překvapení ()

hujerita

Mohol to byť skvelý film, keby dostal viac priestoru Tim Roth. Je to vlastne ďalší film z R.Gere-om a skvelým scenárom. Po veeeeeeľmi dlhej dobe som si pozrel film z R.Gere-om a zasa dlho nič neuvidím. Jednoducho skôr by mi tam sadol Nicholson,Ford alebo Cloney. Možno aj preto že Gere-a nemusím nedostal film plnú pálku. ()

damapo

Přesně takové psychologické filmy se mi líbí. Navíc jako vždy sympatický Richard Gere. Film kazí malinko utahané části, které se sem tam objeví, ale ve směs to není nic hrozného a celkově se jedná o velice slušné drama. Někdy se podívám znovu, stojí to za to. ()

JerryPilsen

Dokonale promyšlený i propracovaný scénář,dokonale převedený na plátno.Zpočátku se zdálo,že nás režisér unudí čísly a zbohatlickými večeřemi,ale ve správnou chvíli děj zabral a nepustil.Gereho nemusim,ale tady mi nevadil. ()

stuj

Správné drámo. A divák je fakt zvědavý, jak se bude děj vyvíjet dál. Jen škoda, že nenatočili i ten finální proslov. P.S.: hudba při sledování zaujala a hle kdo jí dělal :) P.P.S.: Brit Marling je zajímavá ()

andy60

Je tu vše, co předepisuje hollywoodská produkce. Rodinný život, který nabourává mladá milenka, bohatý byznysman, který je donucen okolnostmi hrát ne zrovna čistou hru, zarputilý policajt, který mu jde po krku, obchodní machinace, kde vzduchem létají stovky milionů. Gere v tom byl dobrý a já si to užil. Jen ten náhlý konec...., až jsem se trochu lekl, jestli se mi neseklo "dývko". ()