foto

Brit Marling

  • nar. 7.8.1982 (35 let)
    Chicago, Illinois, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Brit Marling (nar.1983) je americká scénáristka, producentka, režisérka a herečka. Jméno Brit "zdědila" po své norské prababičce. V roce 2005 zakončila studium na Georgetown University diplomem z ekonomie.

Do fimařského povědomí se dostala dokumentem BOXERS AND BALLERINAS, na kterém spolupracovala s Mikem Cahillem (se kterým ho režírovala) a s Nicholasem Shumakerem. Dokument pojednává o kubánských sportovcích a umělcích, žijících na obou stranách floridského průplavu a získal cenu Global Landscapes Award za režii na Cinequest film festival a cenu za nejlepší dokument na Brekenridge film festival.

Dalšími projekty, pod nimiž je Brit podepsána jsou filmy SOUND OF MY VOICE a ANOTHER EARTH (zde znovu spolupráce s Mikem Cahillem). Oba filmy jsou představeny na Sundance film festival 2011 a druhý jmenovaný si odváží cenu Alfred P. Sloan Prize.

Brit si také zahrála v jedné epizodě populárního seriálu COMMUNITY. V tomto roce (2012) se objeví v tajemném dramatu THE EAST, v roli Sarrah, která se má infiltrovat do jisté anarchistitcké skupiny a ve finančním dramatu ARBITRAGE, po boku takových hvězd, jako T.Roth, R.Gere nebo S.Sarandon.

Josef "jos_sep" Havlíček

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2013 The East
2011 Dívka z budoucnosti
Jiná země

TV seriály

2016 The OA (TV seriál)
Invisible Self (E08)
Empire of Light (E07)
Paradise (E05)
další epizody (5)

Producentská filmografie

Tvůrcovská filmografie

TV seriály

2016 The OA (TV seriál)
Invisible Self (E08)
Empire of Light (E07)
Forking Paths (E06)
další epizody (8)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(167)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace