foto

Brit Marling

  • nar. 7.8.1982 (35 let)
    Chicago, Illinois, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Brit Marling (nar.1983) je americká scénáristka, producentka, režisérka a herečka. Jméno Brit "zdědila" po své norské prababičce. V roce 2005 zakončila studium na Georgetown University diplomem z ekonomie.

Do fimařského povědomí se dostala dokumentem BOXERS AND BALLERINAS, na kterém spolupracovala s Mikem Cahillem (se kterým ho režírovala) a s Nicholasem Shumakerem. Dokument pojednává o kubánských sportovcích a umělcích, žijících na obou stranách floridského průplavu a získal cenu Global Landscapes Award za režii na Cinequest film festival a cenu za nejlepší dokument na Brekenridge film festival.

Dalšími projekty, pod nimiž je Brit podepsána jsou filmy SOUND OF MY VOICE a ANOTHER EARTH (zde znovu spolupráce s Mikem Cahillem). Oba filmy jsou představeny na Sundance film festival 2011 a druhý jmenovaný si odváží cenu Alfred P. Sloan Prize.

Brit si také zahrála v jedné epizodě populárního seriálu COMMUNITY. V tomto roce (2012) se objeví v tajemném dramatu THE EAST, v roli Sarrah, která se má infiltrovat do jisté anarchistitcké skupiny a ve finančním dramatu ARBITRAGE, po boku takových hvězd, jako T.Roth, R.Gere nebo S.Sarandon.

Josef "jos_sep" Havlíček

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2013 The East
2011 Dívka z budoucnosti
Jiná země

TV seriály

2016 The OA (TV seriál)
Invisible Self (E08)
Empire of Light (E07)
Forking Paths (E06)
další epizody (8)

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(168)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace