Newyorský obchodní magnát Robert Miller spravuje fond spolu se svou dcerou Brooke a chystá se ho prodat s velmi slušným ziskem. Má pohodlný život a ten si zpříjemňuje poměrem s mnohem mladší ženou, galeristkou Julie Cote, které také finančně pomáhal. Nicméně aniž by to Brooke a většina jeho zaměstnanců věděla, Miller upravil účetní knihy společnosti a půjčil si 412 milionů dolarů od svého přítele, aby pokryl investiční ztrátu a vyhnul se vyšetřování pro podvod. Potenciální kupec, James Mayfield, brzdí proces nákupu a Millerův přítel – věřitel chce, aby mu půjčku splatil. Miller říká, že potřebuje, aby peníze zůstaly na jeho účtu, dokud nebude dokončen audit prodeje. Naplánuje si schůzku v restauraci, během níž mají být podepsány smlouvy, ale je to ve stejný večer, jako Juliina výstava v galerii. A Miller svatosvatě slíbil milence účast. Julie mu po celou dobu jeho obchodní schůzky neustále píše a volá. Jenže jednání se vleče, protože všichni čekají, až dorazí Mayfield. Když se neobjeví, Miller znechuceně odchází. Než se stačí vzdálit, Brooke ho informuje, že našla finanční nesrovnalosti ve starých účetních knihách. Otec ji však odbude. Miller se konečně dostaví do galerie, ale naštvaná Julie mu řekne, aby odešel. Po chvíli váhání se Miller rozhodne na Julii počkat u ní v bytě. Pohádají se, ale on ji přesvědčí, aby s ním jela na noční výlet. Nepozornost a mikro spánek mají za následek nehodu, při které Julie umírá. Zraněný Miller si uvědomí, že musí popřít svou účast na nehodě... (TV Nova)

Illy

Tak prý je Laetitia Casta ikonou Francie. Obluda. Jinak super film, zvlášť proto, že jsem závistivej a chudej panchart, kterýmu dělá dobře když jdou bohatí bastardi ke dnu. Nejlépe vlastní vinou. ()

Bivoy

Richard Gere coby Robert Miller je tu jako druhý Gordon Gekko (Wall Street), ovšem s větší přetvářkou a také mazanější, takže si na něj jen tak nepřijdou. Poměrně tuctový film, ale Gere tu hraje v roli, která mu - jak již několikrát prokázal - velmi dobře sedí. Čtvrtá hvězdička je výhradně za Gera (kvůli kterému jsem se obtěžovala na ten film vůbec jít ;-)). ()

waits

Naladěn recenzí Františka Fuiky, těšil jsem se. A skočilo to zklamáním..Celou dobu jsem držel Jareckimu palce, aby se příběh zlomil do čisté krimi, ale nestalo se. Režiser a scénárista v jednom nadhodil několik témat a docela šikovně je skloubil problém (pro mě) byl v tom, že kromě oné krimi zápletky mě ty další nebavily. A které že to jsou? Morální dilema týkající se rodiny (zvlášt manželka, zvlášt dcera), byznysu, karmická (ne) vyhnutelnost následků našich činů a bohužel nakonec zcela zjevná obžaloba finančního systému. No, takhle prodej firmy a due diloligence zcela jistě nevypadá, to mi věřte..Pociut, že potrestání, které se Millerovi dostane je za něco, za co zrovna potrestán být nemusel, ambivalentní vztah k hlavní postavě (i jiným), ale hlavně nejasný dojem, co vlastně chtěl Jarecki natočit. Krimi s morálním apelem? Radši bych bez apelu.. ()

Nolanofil

Veľká škoda tých prvých zoznamovacích minút, kedy som sa pristihol že sa nudím. Ale od zvratu, (havária) je to vynikajúco fungujúca dráma, pri ktorej všetky 3 hlavné línie rodinná, finančno-obchodná a kriminálna, fungujú dokonale a diváka držia v napätí až do konca. Užil som si to a Richardovi som fandil ako ešte nikdy predtým. ()

husokachna

Po zhruba měsíci mi arbitráč tak vyprchala z hlavy, že to stáhnu na tři. Velmi silný, ale tři. Za mě je to ten typ filmu/scénáře, který je od začátku odsouzen k průměru. Dobře zahraná, dobře zrežírovaná finančně-osobní tragédie jednoho člověka, excelentního Richarda Gére (jak by řekla babička), která příjemně uteče, ale nezanechá výraznou stopu. ()

Snake.Charmer

Thriller jako stvořený pro nedělní odpoledne na Nov@ cinema. Je to patřičně rutinně natočené, zápletka není příliš složitá, aby to cílovka pobrala, občas se objeví i nějaký ten humor a hraje v tom Richard Gere. Tim Roth potěšil. Místy trochu zdlouhavé, jinak rozhodně nenadchne, ale ani nijak zvlášť neurazí. ()

Viperine

Slušně natočený, ale tak nějak ničím nevynikající a průměrný příběh "z prostředí amerického byznysu"... napětí a atmosféra, překvapivost, originalita?... fakt nic moc. Jeden z mnoha. ()

zahadum

Veľmi slušná a svieža dráma ktorá nám ukazuje životy tích z obálok časopisov...tích ktorí sú vzory pre úspešne podnikanie....proste klasický prípad špekulanta ktorý hodnoty netvorí ale ich " vytvára zo vzduchu " a poviem vám,že Miller je v tom pekne po uši....prekvapivo výborne hrajúci Gere...potešila bohatá výprava.....priam dokonalá je aj hudba ktorá je skoro stále znepokojivá a zalieza pod kožu. ()

agassi68

Trošku nedocenená dráma z vyšších finančných kruhov, kde sa charakter a morálka krčia v kúte pred pánom dolárom. Myslím, že celkom verne zobrazuje praktiky finančných žralokov, aj keď sa na to treba sústrediť viac ako na letný blockbuster. Gere presvedčivý ako Douglas z Wall Street, Tim Roth v roli detektíva nezaostal a prekvapivo stíhalo aj ženské obsadenie. Poctivých 80% ()

Rokle

Soustředěný a přesný Gere (ten chlap působí pořád fit), jedna milenka, jedna nehoda. Ukázka toho, že s dobrým námětem a precizně napsaným scénářem se dá vytvořit poutavý thriller, který nepotřebuje krvavé lázně. ()

BOURQUE

Veľmi dobre zvládnutý film od Jarecki, kde nechýba ani silný moment ani skvelé herecké divadlo. Hlavne by som chcel vyzdvihnúť R. Gere, ktorý potvrdil, že ešte nepatrí do múzea. Druhý v poradí je T. Roth - na jeho charakteru sú vidieť známky postavičky zo seriálu Lie to Me – no, funguje mu to! Samotný príbeh a réžia (oba N. Jarecki) sú celkom vydarené a snažia sa obrátiť pozornosť na určité „problémy vo spoločnosti“. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

FilmWave

Zprvu to má úplně stejně úžasný komorní thrillero drive jako "Dokonalá vražda". Ale asi od půlky napětí začne klesat. Takže slušný průměr. ()

strikeman

Thriller staršího střihu, na který se dobře koukalo a který skončil, jak jsem nepředpokládal. Nenudil jsem se. Gere v jedné ze svých herečtějších rolí ... 75% ()

jacko

dobry vykon Richarda Gerea, dolaroveho multimilionare vedouciho investicni firmu mu bez problemu uverite...3,5* ()

Charlie84

Pohodové drama, občas prokoukne i kus nápadité filmařiny a hlavně originálně nerozuzlený konec tomu prospěl a drží to nad průměrem. Mírně tomu ubírá, že je to z prostředí lidí, kterým se nedá moc rozumět, fandit, ani nic jiného. Ale s tím do toho jdeme...mezi třema a čtyřma, za to, že se příběh až do konce drží na uzdě a jsme ušetřeni překombinovaných zvratů, ty čtyři dám... ()

Petyas

Výborné a napínavé drama, s výborným scénářem a skvělým hereckým obsazením. Opravdu jsem si užíval každou minutu a čekal co a jak se vyvrbí. Skvělá porce zábavy po všech stránkách. 70% ()

frbulka

Něco tak zoufale neoriginálního a prázdného jsem už dlouho neviděla. A to byly Smrtelné lži filmem po dlouhém filmovém půstu, takže jsem byla náležitě natěšená. Ale jedno silné poselství tento nemastný neslaný snímek přece jen nese a poměrně dobře ztvárňuje - všechno se za peníze koupit nedá... ()

Vencik89

Kdybych neslyšel tu písničku v závěrečných titulcích, kdy se zpěv, jistě talentované zpěvačky, dá připodobnit ke zvuku, který vydává týraný mýval, byl by film ještě lepší. I tak to ale stálo za to, i když pro mě se film z průměru nedostal. ()