Petr je posel, vlastně messenger. Je to jeden z těch mladých mužů, kteří se na svých kolech stali nedílnou součástí koloritu současných měst. Je to člověk nekonformní, který se odmítá sžívat se současnou pokřivenou společností, se všemi těmi jejími pohodlnostmi, konzumem a lží, s jejími pseudopravdami, pseudocity, pseudoláskami a pseudohodnotami. Petrova nespoutanost přináší stále větší a větší problémy. A Petr je přesně člověk, který si nikdy nepřizná, že by mohl být u konce s dechem. (Česká televize)

mira007

Matěj Hádek v hlavní roli.... tak to už se asi nebude opakovat. Film byl zdlouhavý, pomalý, přemýšlivý místama nudný a samozřejmě zkončil blbě. Přesto nelituji že jsem to viděl - oddechovka na zamyšlenou ()

Brylin

Jakkoli mám pana režiséra Michálka rád, tento film je televizní, televizní, televizní (tak jak on sám řekl před premiérou) a neměl podlehnout tlaku a uvést ho na karlovarském festivalu. Scénář Marka Epsteina je slabší: chybí mu vnitřní síla a hloubka a tento fakt nelze zakrýt. A i když snímek disponuje dynamickou kamerou a střihem, zejména při jízdách na kole, Matěj Hádek i Jiří Vyorálek podávájí velmi solidní výkon a Radim Hladík ml. si vyhrál se zvukem, není pro mě možné film hodnotiti lépe. Dvě hvězdičky. ()

Fifer

Posel je jednoduše řečeno film o cyklomrdu. Ale je třeba říct, že je to snímek povedený a zdejší hodnocení je nejspíš způsobeno tradiční záští vůči českému filmu. Režie, kamera i herecké výkony jsou dobré až výborné, nejslabší položkou je scénář. Epstein poslední dobou produkoval sr.ku a za sr.kou, takže v tomto ohledu se jedná o jeho nejlepší počin. Přesto se scénář neubrání mnoha klišé, například celá vedlejší línie s tlustou ošklivou holkou, která se zamiluje do Petrova kamaráda. Kolikrát už jsme tohle viděli? Největším kladem snímku je dobře postižená mentalita třicátníka utíkajícího před sebou samým, adrenalinové závody Brnem a několik vtipných dialogů. Bohužel se na můj vkus až příliš často používal takzvaný "kozí záběr", děkuji Lence za terminologii. Na závěr si neodpustím poznámku: Většina cyklistů si své "miláčky" zamyká, Epsteinův scénář objeví zámek až ke konci filmu. ()

zdeny99

Třicetiletý poslíček na kole prožívá stejně bídný život jako je bídný tento film. Ten příběh je strašně nezajímavý a kdo by čekal nějakého psychopata v podobě Matěje Hádka, tak na to ať zapomene. Já osobně čekal, že to bude něco podobného, co zahrál jeho bratr Kryštof v televizním filmu KLEC. Jenže tohle otravná nuda, která překvapila až poslední minutou... [855. hodnocení, 75. komentář, 48%] ()

MickeyStuma

Zajímavý příběh a lze tvrdit, že takřka ze života. Zpracován je v plynulém souběhu se skutečnostmi a tím je povýšena veškerá reálnost dějství. Matěj Hádek v roli Petra je přesvědčením nelehkosti bytí v současném životě. Tempo vyprávění se občas zadrhne, ale nijak to na výsledku nevadí. Vzniká tak vlastně pro diváka chvilka k zamyšlení nad osudem a absurditou člověka, jako je právě Petr. Scénář je kupodivu zpracován přívětivě dobře a veškeré charaktery postav pochopeny a zahrány zrovnatak. Dokonce je možné, že se někdo z diváků v určitých chvílích i pozná. Snímek je zkrátka výpovědí jednoho ponurého života v hlavním městě se všemi svými klady i zápory. K tomu troška filosofie a moralizování, ale skutečně ne moc, aby vyznění myšlenky zůstalo dobře uchopitelné. ()

Flexaret

Televizní film, který omylem zabloudil na filmové plátno. Pamatuji si reakci kinaře na diskusi po předpremiéře filmu na LFŠ, který vyjádřil svojí obavu, že na ten film žádného diváka nenaláká. A měl pravdu. Filmu zřejmě hodně ublížil malý rozpočet, kameraman měl k dispozici běžnou TV kameru, která má své limity. Škoda nevyužitého potenciálu brněnských reálií, které se zas tak často v českém filmu nevyskytují. ()

Inozuka

Zvolit si za hlavního hrdinu filmu kreténa je vždycky ošemetné a občas se tak stane, že to filmu zlomí vaz. Což je tak trochu případ Posla ... identifikovat se s Petrem je opravdu těžké a podstatně to ovlivňuje i hodnocení filmu. A na druhou stranu se dá říct, že ten ve finále není až tak špatný, protože před diváka klade právě toto dilema. Nicméně si nemyslím, že bych si Posla ještě někdy pustil - takže schíza jako blázen, kterou vyřeším neutrálními třemi hvězdičkami. ()

Tamdydam

Výbornej film po všech stránkách. Člověka jen asi nesmí odradit rozporuplná postava hlavního hrdiny. Alespoň tím si vysvětluju absurdně nízké hodnocení. Mě byl i přes jeho nezodpovědnost, dětinskost a další negativní vlastnosti vlastně sympatickej. Co je ale nejdlůležitější: krom zajímavého děje, dobrých hereckých výkonů, hudby, atd. Ten film je hlavně hrozně autentickej a věrohodnej ()

gidzitka

Toto bolí, toto bolí. Nebýt hrdá Brňanda, která zná téměř všechna místa, kde se děj odehrává a nebýt na premiéře v Lucerně, kam mě pozval jeden známý, který se dosti význačně na filmu autorsky podílel, moje utrpení by bylo menší a ještě menší, až by bylo nejmenší na celém světě... Ale vážně - proč ta falešná skromnost, žádná ambice odrovnat emocionálně diváka? Kde jsou ty časy, kdy bylo třeba zabít Sekala? Kdy byla platonická láska venkovského faráře k obyčejné selce tak srdcervoucí? Sice mě u Karamazových zachvátila euforie, ale jak vidno značně předčasná. (POZOR SPOILER! Vlastně jen od toho dotyčného známého vím, že hlavní antihrdina se chtěl změnit k lepšímu, jenže pak ho zmlátil ten týpek a nějak se to celé posralo a blablabla. Mimochodem to jsem teda jako z filmu vůbec nepostřehla a na konci Petrovi daný osud přála.KONEC SPOILERU.) Plytkost děje, postav, chování hodící se k puberťákům. Děj zkrátka plyne, vlastně vás ani nezajímá, co bude dál a to, co je v následujícím záběru, vás nepřekvapí. Souhrn klišé končící ještě větším klišé hrajícím si na umění. Prý jsou ve filmu odvážné sexuální scény - asi to byl poslední zoufalý pokus distributora nalákat na film vůbec nějaké diváky. No, mně je to docela šumák, i když když je to samoúčelné, štve mě to pro tu banalizaci sexu, ale to už bych zabrousila úúúplně jinam. Mimochodem asi jsem tu "odvážnost" nijak nepostřehla, protože záběr na zadek a prsa a nulová "chemie" mezi hlavními protagonisty, opravdu nepovažuji za nic převratného a hodného zaznamenání. To "Piano" z roku 1993 je jinší kafe, u něhož jsem se vždycky červenala. Jenže to už byl taky trochu jiný Příběh... ()

mac000

Poměrně dobře koukatelný příběh - sledujeme přerod hlavního hrdiny od člověka, který může jen těžko získat něčí sympatie, až po zoufalce, který se snaží uchytit v životě a "zakořenit". Nemůže však překročit vlastní stín. Dobře vybrané lokace a zajímavé pohledy na Brno, jak ho známe i neznáme... ()

Pitryx

Skvěle zahrané. Poklona panu Hádkovi. Takovou svini aby člověk pohledal. Vlastně, v dnešní době už ne. Jenže, co dále? Scénář se zmítá jako hadice tlačená vzduchem. Děj v podstatě není, a když tak je držen na uzdě vedlejšími kravinkami. Asi budu muset mrknout podruhé, protože váhám, zda nic, nebo dvacet. +++Tak jsem mrknul podruhé, a dávám celých 40. Myslím, že si to film zaslouží. Víc ne za zmrvený konec. ()

ostravak30

Zeptám se jednoduše. Co má být zajímavého na lidech, kteří vědomě porušují předpisy a ještě se tím chlubí? Chtělo by se po nehodě říct: dobře jim tak. Neboť aspirovali dlouho. A dál? Žádná autorita před Petrem neobstojí, což je ve třiceti žalostné. Klidně je ochotný se sebrat a jet někam pryč. Krade, neřeší peníze, nulová zodpovědnost. Ani za vlastní činy. Docela slabý film, který bylo těžké sledovat, neboť jsem očekával konečně nějaký zlom, který by hlavní postavu postavil buď před rozhodnutí nebo ho změnil. Až následoval konec vcelku překvapivý. ()