Petr je posel, vlastně messenger. Je to jeden z těch mladých mužů, kteří se na svých kolech stali nedílnou součástí koloritu současných měst. Je to člověk nekonformní, který se odmítá sžívat se současnou pokřivenou společností, se všemi těmi jejími pohodlnostmi, konzumem a lží, s jejími pseudopravdami, pseudocity, pseudoláskami a pseudohodnotami. Petrova nespoutanost přináší stále větší a větší problémy. A Petr je přesně člověk, který si nikdy nepřizná, že by mohl být u konce s dechem. (Česká televize)

Jimb021

Viděno na LFŠUH. Nudný, plochý, nezajímavý, nevtipný. Chtěl jsem po 40 minutách odejít, ale bohužel jsem to neudělal. ()

Neklan006

normální milej českej filmík. tak s odřenejma uchama na 70%. ale když se to místním intelektuálům tak moc nelíbilo, tu čtvrtou hvězdu s gustem dám :-D ()

PamelaJJK

Posel není vůbec špatný. Neokoukané prostředí, neprovařené téma, dobré obsazení. Jiří Vyorálek a Matěj Hádek (ten hraje "pěknýho" hada) jsou úžasní. Dámy prominou, ale ty mě nijak zvlášť nezaujaly. Sem tam nějaký fórek. Trochu pomalejší a nudnější rozjezd, ale pak to chytne to správné tempo a jede to jako dobře namazaný stroj. Hudební doprovod taky OK, takže spokojenost. Celé je to takové reálné a uvěřitelné, z běžného života nás všech. Líbilo se mi to. ()

DR.SZ

Nedá se mluvit jako o psychologickém snímku, jelikož tu sílu nemá a celý děj se úplně netáhl s jedním člověkem a jeho myšlením. Škoda, film by se totiž mohl lehce zkrátit do TV podoby a také by se mohli rozhodně omezit erotické scény do toho žánru. Celkový snímek bohužel není líbivý kvůli hlavnímu hrdinovi a ostatním hercům, které skoro nikdo nezná. Ale já jsem z Brna a pár herců znám a zde obstáli ve svých rolích na výbornou, zejména G. Mikulková a J. Vyorálek z Reduty, ale i hlavní hrdina. Oceňuji dobrou kameru na akční záběry. 58% ()

Aniki

Na film se nikdy nedivam s jakymsi předjímáním podle toho, kdo k nemu napsal scenar, režíroval ho. Taky proč, ze? Lide jsou pak pri hodnocení a v komentářích zbytečně zklamaní. Mě se toto rozhodně netýká a za vynikající ztvárnění psychologie člověka s jasnou a příkladnou poruchou osobnosti, tleskám. Dávám krásné 4 hvězdy a snažím si vybavit, kdy jsem viděl Hádka učinkovat v nějakém propadáku. ()

Kunderion

Docela dobře natočenej film, ale ten konec Marečkovi Epsteinovi opět nevyšel... nebo spíš utekl... proč je nutný poslouchat dramaturgy? Skvělá Gábina Mikulková, Hádka jsem nikdy nemusel; sport taky ne, ale příběh mě zaujal; zase jeden z filmů, který protekly mezi prstama bez ohlasu. Přitom ve filmografii Vladimíra Michálka patří tenhle kousek k těm lepším... ()

Alden_Larson

Hrozná blbost, která sem tam udělá něco správně. Děj je trochu zajímavý, ale má hrozně nekonzistentní tempo, začátek filmu je hrozně rychlý, pak zpomalí, pak zase zrychlí a pak zase zpomalí. Tónově je taky nekonzistentní, jednu chvíli se snaží být vtipný a hned na to vážný, a v obou případech mu to moc nejde. Postavy nejsou zajímavé a protagonista je totálně nesympatický. Herecké výkony ale nebyly špatné. Prezentace je hrozná, střih je někdy moc rychlý a film obecně nevypadá vůbec hezky. Hudba byla fajn, ale místy se moc nehodila. 3/10 ()

cipoch

Na tento film jsem šla s nedůvěrou, kterou v poslední době mívám k českým filmům. Předtucha se vyplnila..Sex, závodění na kolech, něco málo děje. Naprosto příšerné skoky odnikud nikam, film nespasila ani hudba Blue Effect, naopak mě ještě díky ní některé scény víc rozčilovaly. Přitom nápad na film dobrý..zpracování šíleně nudné.. ()

Henzy

Po druhém shlédnutí (poprvé ve Varech, kde byl pocit trochu snížen špatnou akustikou v Puppu) se mi film líbil ještě víc. Výborný Matěj Hádek v hlavní roli a skvělé filmařské zpracování. Film má spád a bavil mě po celou dobu i podruhé. ()

kolodej1

není to task špatný film, jak by napovídalo průměrné hodnocení. Tady zjevně došlo k tomu, a některé komentáře to i potvrzují, že leckdo spíš známkuje chování hlavního hrdiny než film jako takový. A ten svýn jednáním opravdu moc sympatií nevzbuzoval. Choval se jako nedospělý, nezodpovědný fracek, který se neuměl postavit problémům a dělal jednu botu za druhou. Přitom to na druhou stranu nebyl jen hajzlík, měl v sobě i něco dobrého. Podle mého dobře napsaná postava. Ano, není to žádný velký, učesaný příběh, ale upřímně řečeno, díky tomu je to víc ze života, takto nepřikrášlené. 70% ()

rigby

Jednou repre - vždycky repre. Ale mohlo to být trochu reprezentativnější, ne? Ne takový nedořečený podivný zmatek, spíše prázdný než zaplněný. Potenciál to má obrovský, jen některé momenty se objevují a pak zase mizí. Nicméně vzhledem k režisérovi a hereckému obsazení se na to kupodivu dalo dívat. ()

robbez

Film o tom, jak si Ing. Cyklista posere život především svou vlastní vinou, ale částečně taky vlivem vnějších okolností. Hlavní "hrdina" je tak trochu blbec a srab, ale především hodně líný a neschopný. Podobně depresivní film jako Anděl Exit, jen to není tak silně naturalistické a vyhrocené. Samotný příběh je poměrně banální, nijak mě nezaujal a problémy postav mi zůstaly lhostejné. Navíc Brno je tu představeno jako "hnusný město se špinavou duší". Já v něm žiju 36 let a rozhodně ten dojem nemám. Hodně totiž záleží na tom, v jaké části Brna a v jaké společnosti se kdo pohybuje. ()

gizi

Obhroublé až nevhodné, je to sice život, ale nemusím ho vidět v této podobě ve filmu. Dá se to podat jinak a stejně dobře, ne-li lépe. Po překousnutí začátku celkem koukatelné, ale nijak zvlášť zajímavé. Prostě to byla hlavně ukázka vzdělaného kluka, který se nechová, jak by se čekalo, resp. je to takový magor, ale takoví prostě jsou. 65%, 30.3.2014. ()

She_Screams

Možná film není dokonalý obsahem a všemi hereckými výkony (mně se líbila hlavně kamera, styl, hudba, prostředí, lebedění na střechách), ale beru ho jako velmi dobré svědectví místa a doby. ()

Cesty timem odpad!

No to mi Posel... to byla nuda... r. 2019 ... hodnotím v r. 2024 znovu. Protože si vůbec nepamatuju voco šlo a při přetáčení reprízovaného filmu mě nic neupomenulo, jen můj koment, že to byla nuda, jsem ho rovnou hodil do odpadu. Co jiného s filmem, který nezanechá pozitivní a vlastně ani negativní vzpomínkovou stopu a nechci ho opět vidět, dát mu šasnci... a v komentáři mám od posledně nudu? Nudu nemám rád, takže odpad a to ze dvou hvězd. Vůbec nevím proč jsem mu dvě hvězdy dal. Snad díky obsazení? Ale co s tím, když... ? I takové věci se u mě stávají. Ze 2* odpad. ()

neowhiterabbit

Nejsem odpůrce CZ filmů, ani tento není výjimkou. Kamerově dobře zvládnutý film, lehce frustrující, ale taková dnešní doba někdy je. Když nejsou peníze, těžko se hledá radost a člověka to leckdy odkopne na druhou, tu horšejší, stranu. Nejinak je tomu i i Petra (M.Hádek), který díky své divoké povaze ztrácí zaměstnání za zaměstnáním. A to bravurně jezdí na biku jako messenger. Z tohohle pohledu hlavně dobře zvládnutá kamera-střih myslím. Zajímavý, ikdyž odhadnutelný konec na závěr, příznivci bratrů Hádků (jakož i já :-)) - zkoukněte to .... ()

Bamayan

Otresna podivana, hlavne kvuli scenari a dialogum. Michalek zkousi lecos (diky za odvahu), ale spoluprace s Epsteinem je uz na hranici koukatelnosti. Originalne nasnimane Brno! ()