Raubíř Ralf je padouch z retro videohry "opravář Felix Junior". Každý den rozbíjí dům s nešťastnými nájemníky, za ním chodí opravář Felix a díky kouzelnému kladívku vše opravuje. Pro fungování hry je Ralf nezbytný, ale všichni ho přehlížejí, a když se oslavuje 30. výročí vzniku hry, nikdo ho nepozve. Ralf touží být milován a obdivován jako Felix. Podnikne proto nebezpečnou cestu do ostatních her, aby získal zlatou medaili, která by mu přinesla vytoužený obdiv. (TV Nova)

BMW12

Perfektní animák o retro hrách. Představte si, že i ve hře je život. Ralph je záporák, ale už jím být nechce, tak se pokouší stát klaďasem. Má to velice dobrý příběh, jsou zde komediální, akční i emotivní momenty. Je to luxusně natočeno a co musím především ocenit, perfektní hudba! ()

rikitiki

Přestože to začíná jako obyčejný, nijak nápaditý, animák o hledání sama sebe, nakonec se z toho vyklube zajímavá podívaná. Všechny linky příběhu, i ty zdánlivě nedůležité, se ve finále chytře propojí. /16. 8. 17./ ()

poz3n

Geniální a strašně moc zábavný nápad. Vytvořit vlastní svět uvnitř hracích automatů. Navíc s ohledem na to, jak moc těžké začíná být vymyslet v animacích něco nového, je Raubíř Ralf rozhodně jedním z nejoriginálnějších animáků, co jsem viděl. 7/10 ()

hrona

Raubíř Ralf je po dlouhé době konečně animák, který mě nadchl a vydržel jsem u něj až do konce. Vymazlené dialogy, velmi vtipné situace, brilantně zpracovaný příběh a celkový nápad k nezaplacení, nostalgie jako poleno. Bravo a díky ()

Jinny

Sympatický animák se spoustou nápadů a skvělým námětem, který ale táhne dolů scénář jako z výrobní linky. Přesto můžu rodičům a jejich drobotině vřele doporučit, ačkoliv obě skupiny nejspíš ocení úplně něco jiného. ()

Roman.Ticka

Na týpky s přirozenou inteligencí a prostou mluvou bez tendence někomu zbytečně ubližovat, viz dračí bojovník Po, nedám dopustit. Neotřelý velmi originální námět s výborným scénářem a kvalitní režií už stačí k plnému hodnocení. Je nasnadě, že záporák, co se chce stát klaďasem, vzbudí obvykle sympatie. Několik nezapomenutelných scén, viz anonymní klub záporáků, tuny hlášek a vůbec gamesové prostředí, povyšuje tento animák automaticky o několik levlů, a to už je rovnou bonus. Poučení bylo zde taky dost, jež dávalo podnět k zamyšlení. Proč dávat metály za reparaci a ne za perfektní demolici. Proč vlastně ne?! ()

Ivoshek

Moc hezký film se spoustou roztomilých osmdesátkových videoherních odkazů. A přitom baví i děti, které se narodily v novém miléniu a o těch hrách nevědí lautr nic. ()

Ištván87

Parádní animák, mezi animáky z poslední doby (alespoň mezi těmi od velkých studií) se jedná o pořádný klenot, který je ovšem tak moc zaměřen na dospělého diváka, že má bohužel velice nízké tržby. Dětičky holt neznají ty postavy (já dost z nich taky ne, ale některé ano a bavil jsem se královsky) a tak si na tenhle film nezajdou. Další věcí, co se mi na filmu líbila, je geniální český dabing, který je napěchovaný hláškami, skvělými herci (Roman Stabrňák je kabrňák) a skvěle nazvučený. Nejlepší hláška: "Kdo zdrhá před bojem, dostane nábojem." ()

Necrotongue

Až na přeslazený závěr perfektní animák a ještě jsem si zavzpomínal,jak jsem si v na automatech za 2 Kčs parádně zahrál.Opravdu povedená záležitost! ()

becki_tu

Originální animák, který nejvíce docení ti, kteří pamatují na svých 386kách Sonica, Pac Mana nebo Super Maria, případně s nostalgií vzpomínají na 8bitového Sinclaira. Což bohužel dnešní mladé generaci asi moc neřekne, ale rozhodně chválím tvůrce, že přišli s tímhle retro nápadem. Pro mě jednoznačný favorit na "animovaného" Oscara. ()

mm13

Ralf ničím neprekvapuje, ponúka, čo divák od filmu s takýmto námetom očakáva. Netvorí nový svet, iba si prostredie počítačových hier prispôsobuje svojim potrebám, o nejakom funkčnom, samostatne fungujúcom pretvorení nemožno hovoriť. Naviac je jeho rozdelenie do dvoch dejových línií nezvládnuté, sú príliš samostatné, pritom príliš podobné (dvojica + dvojica) a v závere sa stretajú, len aby sme do nejakého záveru vôbec mohli dôjsť. Pracovalo sa tu s príliš malým rozlíšením a ako autorský zámer to chápať nemienim, to by potom mohol byť autorským zámerom akýkoľvek dramaturgický nezdar. ()

MáŠa

Očekával jsem od toho víc. Je tam kupa drobných vtipných nápadů. Víc jsem se ale začal bavit až v průběhu času, kdy už to o těhle drobných nápadech tolik nebylo a ke slovu se dostala i malá závodnice. Tam se mi výsledný dojem z celého Ralfa zlepšil. Ale nějaká filmová událost se nekoná. Když jsem viděl poprvé Příšerky nebo Úžasňákovi, chrochtal jsem si blahem z výsledku mnohem víc. Samotný nápad ale hodně dobrý. ()

luka4615

Výtečně odsýpající delikátní animovaná záležitost, která okrem skvělé animace nabídne i nostalgickou vzpomínku na hry, které jsem hrával v době svého dětství. Skvělá práce! „Because if that little kid likes me, how bad can I be?“ ()

Lucasion

Ze začátku by mě vážně nenapadlo, že se bude jednat o herní automaty. A hle, Disney přináší animovaný film z prostředí starších videoher. Ralph je sympaťák a touží po přátelích a uznání. Není divu, že jako hlavní záporák své videohry se mu toto moc nedostává. Nezbývá mu než opustit svojí hru a vydat se hledat jinou pšenku. I když je Raubíř Ralf originální, tak mě přesto bavil tak napůl. Humor na mě moc nefungoval a užíval jsem si nápady, jakými film oplývá. Příběh jako takový má nápad, ale nijak mě více nezasáhl, abych ho více prožíval. Před týdnem, co jsem psal o novém filmu Ready Player One, tak se mi právě líbilo zasazení do prostředí videoher. Tady to bylo prakticky to jediné, co mě překvapilo. V porovnání s jinými filmy od Disney nebo Pixaru mě tohle bavilo mnohem méně. Přesto jsem se místy bavil. (50 %) ()

EXpenza

Zavzpomínání na mládí v herních centrech,kdy jsem měl plnou kapsu drobných zatímco rodiče byli na nákupu. Nadšenost ve všech směrech. Disney konečně vytasil všechny své zbraně a ejhle,...ono to šlo! ()

ScarPoul

Rovnako ako bol minulý rok Rango poctou westernom, tak je Wreck it Ralph poctou arkádovým hrám. Príbeh sa možno nesie v predvídateľných líniach podobne ladených filmov, ale Rich Moore sa ukázal ako majster rozprávač. Všetky dejové línie sú logicky odôvodnené a podporujú finálne vyznenie filmu. Postavy sú sympatické a informácie o nich sa dozvedáme postupne. Animácia je ako obvykle úchvatná, ale zároveň je to postavené na sympaticky prezentovanej myšlienke. A vlastne k tomu ani nemám veľmi čo napísať. Podobne animáky zbožňujem, zbožňoval som a budem zbožňovať. K dokonalosti by to chcelo trocha výraznejšie vybočenie s konvencií. Ale viac spokojný som byť ani nemohol. ()

hendrich6

Tentokrát jsem se po světě hraček ,podmořškých živočichů ,aut nebo příšerek ponořil do světa videoher a bavil mě ještě víc než filmy výše zmiňované. Spousta skvělých nápadů a vtipných věcí a navíc super hlavní hrdina, přesto že to byl vlastně záporák. A rázem se z tohoto nenápadného příjemného filmu stává můj přesně třetí nejoblíběnější animovaný film. Hodnocení je někde mezi 85 a 90%, s dalším zhlédnutím možná přidám i pátou hvězdu. ()

Lacike

Nadherna rozpravka, ktora perfektne vystihuje svet videohier. Nastastie pre mna tych viac retro ako novych, ktore uz nepoznam. A najväcsim kladom su postavy. Jednak zaporak Ralf, ktoreho uz nebavi byt zlym a kvôli tomu byt neustale sam a hlavne neskutocne roztomila Vanilopka. Chemia medzi nimi funguje od ich prvej spolocnej sceny. Az mi je luto, ze chvilu tva, kym sa stretnu. Dovtedy si film musi vystacit s rôznymi odkazmi na hry. Ale akonahle sa tato dvojka da dokopy, tak sa uroven filmu u mna zvysi o jednu hviezdicku. Z ostatnych postav stoji za zmienku blaznivy kral alebo drsna serzantka Calhounova. Gigantickym plusom je pre mna genialny CZ dabing s ktorym ma film bavi este viac ako v originale. Vysledkom je top rozpravka s mnozstom zabavnych scen, ale ktora sa nevyhne aj par neskutocne dojimavym scenam. A po kazdej stranke to funguje na jednotku. 10/10. ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (více)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky