Raubíř Ralf je padouch z retro videohry "opravář Felix Junior". Každý den rozbíjí dům s nešťastnými nájemníky, za ním chodí opravář Felix a díky kouzelnému kladívku vše opravuje. Pro fungování hry je Ralf nezbytný, ale všichni ho přehlížejí, a když se oslavuje 30. výročí vzniku hry, nikdo ho nepozve. Ralf touží být milován a obdivován jako Felix. Podnikne proto nebezpečnou cestu do ostatních her, aby získal zlatou medaili, která by mu přinesla vytoužený obdiv. (TV Nova)

Warlukyn

V českym dabingu mi tam chyběl, už jen Suchánek a Genzer a celá TELE TELE skvadra by tam byla. Žilková opravdu umí super dabovat :D, jinak nebý nudného a vláčejícího se začátku napálil bych okamžitě plnou palbu! ()

Wallis3

Animáčů je přehršel, a tenhle je bomba!!! ,, Měl bys pouzit kladivo, pořád máš rudej xicht." ,,Ne, ne, to není po úderu, to se jen rdím, madam." ()

Folky

Po slibné začátku to bohužel ztrácí dech a jede podle jednoduchých mantinelů Disneyho, ale jako fajn podívaná to pořád funguje. Jen to mohlo být tak třikrát lepší. ()

Rathalos

Genialny animak bez pardonu,bol som na neho v kine a dnes som si ho pozrel znovu a opat som bol v siedmom nebi,skvela praca po kazdej stranke,jasnych 5 plnych hviezdiciek...:-) ()

helloween93

Zábavný a originální animák ze života jedné arkádové herny. Od začátku mi tenhle animák chytnul a nepustil v podstatě až do titulků. Ve filmu se mihna spousta postaviček z oldschoolových arkád, story je super, je tu i nečekaný zvrat. Za synťákový soundtrack taky přidávám plusové body. // Jelikož jsem si uvědomil, že Ralf je moje top 3 v animácích, měním hodnocení na 5*. ()

lemonova

Čím ďalej, tým viac túto rozprávku milujem. Je to mix všetkého, čo mám na rozprávkach rada, hlavne je však o priateľstve a o tom, ako sa vďaka nemu stávajú hrdinovia aj z tých, pri ktorých to naozaj nikto nečaká. A má to celé švih a super prostredie s parádnymi vizuálnymi nápadmi a sympatickým humorom, ktorý prirodzene vyplýva zo situácií a nechytáte sa pri ňom za hlavu. ()

TakeruDavis

Nápad super, provedení nebylo špatné, příběh mě chytil, ale potenciál přesahuje možnosti běžného filmu. Příliš mnoho postav mělo příliš krátké cameo, než aby si jich člověk všiml, natož užil. Na plné využití by musel vyjít buď sequel nebo spinoff seriál. ()

karinakari

Jeden z neoriginálnějších animáků za poslední dobu. Nevím, kdy mě přestane udivovat, kam tvůrci animovaných filmů, chodí na nápady. Po každém dalším zhlédnutém snímku tohoto ražení si řeknu, že nemůže přijít nic, co by mě překvapilo. A ono ejhle, přijde. Už při trajleru na Raubíře Ralfa jsem věděla, že se bude jednat o skvělou zábavu a nemýlila jsem se. Příběh mi silně připomínal jinou pohádku Já, padouch, akorát s lepším prostředím. Hezky jsem se zavzpomínala na dobu hraní her typu Packman, Prehistorik, aj. Jediné, co mohu filmu vytknout je absence postavy, která by mě totálně odrovnala a přirostla mi k srdci. A s tím já většinou problém nemám (Burák z Aut, Bezzubka z Jak vycvičit draka, manželé Brambůrkovi z Příběhu hraček, fazolky z Já, padouch a takhle bych mohla pokračovat dál a dál). Neříkám, že by byla ve snímku nouze o roztomilé charaktery, ale žádná mě hluboce nezasáhla. Právě takhle nějak u mě funguje pomyslná dělicí čára mezi animákama za pět hvězdiček a těma „jen“ za čtyři. Ale rozhodně se na Raubíře Ralfa, který už nechce být tím padouchem, co stále něco ničí a nakonec se stane hrdinou v mnoha srdcích, ještě párkrát podívám. ()

LyBerion

Čekal jsem větší pecku, ne podle traileru ale ze začátku mě ošálili a já doufal v rozmanitost herních postav, potom přislo cukrové království mno a řekněme že behem pár minut už jsem měl solidní hyperglykemii. Pořád jsou to ode mě zdatnější tři hvězdy a při prvním sledování se na Ralpha kouká hezky. ()

Grimlok

Na papíře možná Ralfův příběh vypadá poněkud dětinsky, ale na plátně funguje dokonale. Sem tam nějaká narážka na film, nebo hru, občas si hodí cameo i nějaká ta slavnější postava z her. Doufám, že bude dvojka a třeba příjde i Mario, ten totiž vždycky chodí pozdě. ()

aR3Zz

Příjemně ztreštěný animák, velmi barevný a veselý. Spousta odkazů na nejrůznější staré herní klasiky, originální a neokoukaný příběh. A taky chytrá zápletka, která rozuzlením překvapila i mně samotného. Zkrátka komedie pro celou rodinu. 75% ()

darkreider

Veľmi nápadité aj keď so slabšími chvíľami. Nie som odborník na arkády a tak mi možno veľa vtipov ušlo, no moje oko bolo potešené a Vanellope dostala do vienka mimo lagovanie aj veľkú sarkastickú... ústa. ()

Kingjiri

Raubíř Ralf rozhodně příjemně překvapil svym originálnim námětem, kterej se navíc povedlo přetavit ve fungující scénář. U animáků se vzhledem k cílový skupině žánrovym klišé nedá vyhnout, ale snímek ukazuje, že se daj všechny tyhle klišé pojmout o něco míň okatě a s určitym nadhledem. Takže nakonec fungujou jak zábavný pasáže, tak i pasáže "vážnější". Jediný, co mi příliš nesedlo, bylo kýčovitý prostředí Cukr kár, ve kterym se bohužel odehrávala většina příběhu. I přesto ale jeden z nejzajímavějších animáků roku 2012, kéž by originality v tomhle žánru bylo víc, čtyři silnější hvězdy. PS: Pokud patříte mezi odchovance starších konzolovejch video her, určitě si můžete jednu hvězdu k mýmu hodnocení přidat. ()

Torgal

Konečne poriadny film na motívy počítačových hier! Najmä v prvej tretine je to krásna pocta starým arkádam ako aj moderným akciám. Určite sa ale dalo z danej látky vyťažiť omnoho viac ako tvorcovia nakoniec ponúkli. Tí sa totiž rozhodli po tej zhruba tretine, keď sa dostaneme do gýčovitého sveta "Sugar Rush", uhnúť smerom ku klasicky strihnutému animáku pre decká. Tu sa už bohužiaľ skoro všetky veci súvisiace s hrami strácajú a nastupuje Vanilopka a morálne posolstvá. Našťastie ale ani v tejto novej polohe film neprestáva baviť, keby si ale udržal úroveň zo začiatku, mohla to byť ešte väčšia pecka. 8-/10 ()

JOZZZKO

Úžasná pocta 8-bitovej grafike a hráčskemu svetu jej vlastnému. Záverečné titulky takmer prekonali tie v Enter The Void! ()

Jakubik

Hodně velké překvapení. Tedy co se týče mě. Starší hry ať už „automatovky“ nebo „dosárny“ jsem moc nehrával a zas tolik her z minulosti jsem nehrál a neznám. Nicméně mám základ na to, abych si to dokázal představit. Musím říct, že ač několik vtipů či gegů jsem určitě nepochopil (kvůli důvodům výše uvedených), byl animák opravdu zdařilý, nápaditý a zábavný od začátku do konce. Super náměť, perfektní soundtrack a bezesporu animace. Doufám, že bude pokračování kde se dočkám i Super Mária ;-) ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (více)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky