Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

Hpatrik

Technicky ne tak dokonalé jako od PIXARu, přesto velmi líbivá animace. Decentní příběh, který si hlídá správný poměr akce, zábavy a kýče, není sice kdovíjak originální, ale s přehledem pobaví i dospělého. Díky za to. PS: Uniká mi smysl originálního názvu Epic - animák je to všelijaký, ale epický rozhodně není. ()

haWranka

Nááádherná grafika, pár opravdu povedených vtípků, hezký příběh,. Vlastně jsem se bavila, že :) Trochu mi ovšem vadily ty citové výlevy a rádoby moudré řečičky. ()

Moiraine

Po působivém traileru se dostavilo rozčarování. Je to další klasický animák, který vypráví známý příběh v zase trochu jiném prostředí. Animované filmy mám ráda, proto dám 3*. Pro děti asi příjemná zábava a dospělí to zvládnou přežít. Asi nejlepší na tom byl opravdu ten trailer.... ()

Kingjiri

Vítězství formy nad obsahem. Pěkně vypiplaný animace vs. naprosto průměrnej příběh. Menší plus za zasazení děje do přírody a zábavný, byť klišoidní, hlemýždí duo. Taková lepší žánrová jednohubka. ()

Acrobat

Pulzujúci život lesa nielen pre najmenších. Gigatnické bitky, výprava do sveta zelene. Les úžasný zázrak, ekosystém s vlastnými pravidlami. Životný mechanizmus s priamym vplyvom na človeka. Mám ho rád, bojím sa ho, rešpektujem ho a nie som členom New Age, ktorý objíma stromy. Nevtieravé, solídne, nápadité, milé, so skonom krásne učesanej kráľovny úctyhodné. Animák s primárnymi účelmi pre deti, so sekundárnym dopadom na dospelých. Terciárne si to vychutná vlastne každý. Ulite zdar, hor sa do pozorovania. Ktovie na čo narazím pri najbližšej ceste na huby...(videné 23.08.2013, BDrip) ()

Franc1s

Nic extra, ale nudit se u tohodle určitě nikdo nebude, zvlášť děcka. Vizuálně bomba, vtípku zase moc nebylo a tak bavili nejvíc ten slimák a šnek. Určitě nápad s těma pidilidma se počítá, jen stejně na to asi brzy zapomenu.. Kino zbytečnost :) prostě animák na jedno zabití odpoledne. 7/10 ()

josieaddms

Je hezké že se někdo snaží dětem připomínat hezké, dětské věci. Ne že vymyslí nějakou hovadinu která nemá s dětskou fantazií nic společného. Sice bylo naprosto jasné co, jak a kdy se stane, ale zase to ubíhalo docela příjemně. Já bych si někdy přála aby mě dokázali tvůrci těchto filmů překvapit, ale zase nesmím zapomínat na to, že jsou to filmy pro mladší kategorii, a myslím si že pro ně je to naprosto ideální. Takže proč ne.... ()

Foo

Aneb když se spojí Avatar se Star Wars a to celé natočí člověk z Doby ledové. Šneci super, pro děti super, pro Greenpeace skvělý. Za sebe dávám střední průměr tří hvězd. ()

vincchuppo

Příjemná pohádka. Klasika, až na pár "maličkostí." Tedy celého maličkého ekosystému. Líbily se mi zpomalené záběry, byla to bžunda. :D Co bych příběhu vyčetl, že hlavní hrdinové nebyli nějak extra charismatičtí. Nejcharismatičtější byla Královna a hlavní záporňák, zlý vládce bažiňáků, naneštěstí oba umřeli. :/ 3.7* ()

E lan

Takový normální příjemný animák, ničím extra zajímavý ale ani nijak nudný. Vyloženě odpočinková záležitost. ()

Kotsour

Epic se mi líbil především proto, že je zde hezky podána samotná stěžejní myšlenka filmu, tedy že les funguje jako jakási komunita v čele s královnou, která les chrání a obnovuje. My lidé takový systém nikdy neodhalíme, protože jsme příliš velcí a pomalí a co máme před očima, to jednoduše nevidíme. Vizuálně je to krásné (především prostředí a "elfové"), ale to už je dnes u animáků víc a víc standardní. Příběh samotný je dost obyčejný a dospělý divák ví od začátku do konce, co se bude zhruba dít, pro cílovku to ale musí být něco jiného. Divák se dočká i pár vtipných scén a klasického srandovního dua v roli vedlejších postav. Rozhodně je to ale více inteligentní a smysluplná pohádka, než spoustu jiných, jen není ničím výjimečná... Po dlouhé době mi ale nebyla hlavní postava (Mary) nesympatická, obyčejně jsou totiž ve filmech malý holky dost nesnesitelný, což tady zastal naopak spíše její mužský protiklad ála Ken. Scény s královnou lesa byly perfektní! ()

Kritik.

Svieže. Milé. Prírodné :) Videné s CZ dabingom, v rámci toho aj hodnotím. Sledovať zelených elfov...pardon, vlastne lístkov, ako bojujú proti škřetom, ohizdom, orkom, netopierom, krysám a iným hávediam (akým je napr. aj tak trochu šlahnutý komár), bolo pomerne zábavné :) Šnek a slimák (akoby to nebolo to isté...nuž, v českom dabingu sme počuli vysvetlenie, že nie je) si zaslúžia vojenskú hodnosť. Podobné rozprávke Arthur a Minimojovia, ale pre mňa elegantnejšie a vizuálne i koprodukčne sviežejšie. ()

balcazar

Hlavný problém tohto animáku je, že na ňom nie je vôbec nič, čo by ma prinútilo zapnúť si ho znova. Príbeh či postavy, ktoré vyzerali skôr knižne ako filmovo a hlavne niektoré skôr grafickým spracovaním pripomínali nejakých Severanov, než postavičky z lesa. Celková grafika sa snažila o akési prepojenie fantasy, tajomna a nejakej tej rodinnosti, ale tento štýl mi nereže. Výsledkom tohto celého (príbeh, postavy, grafika) bolo, že na to, o čom bol tento animák, som zabudol v rekordne krátkom čase. ()

DadysGirl

Klasické dobro a zlo (tak trochu Nekonečný příběh), úchynej šnek a slimák a hezká animace... A to je asi tak všechno... ()

topi80

Zdá se, že tvůrcům se natolik zalíbil Avatar, že se rozhodli tento příběh přinést ještě jednou, a to s trochu zdětinštělou (ale naprosto skvostnou) animací a v poměrně živé formě. Mohu říci, že na zabití odpoledne či večera jde o příběh poměrně živý a zábavný, ale zase ne natolik, abych si název filmu pamatoval déle než týden. Co pokulhává, je ale dějový syžet samotný. Srovnám-li to s neobyčejně napínavým Svěrákovým Kukym, při kterém se chvílemi při akčních scénách až tajil dech (a to jsem dospělý divák), tak Tajemství lesních strážců je docela pohodová a do posledního detailu předvídatelná selanka. Co mně lezlo na nervy, byl uřvaný mimoňský otech hlavní hrdinky, jehož řeč, pohyby i chování mě přivádělo k šílenství, a rovněž nechutně přiteplení slimáci. Marry a královna však byly sympaťandy každým coulem a šablonovitý klaďas v podobě jakéhosi generála pak žánrovým zpečetěním. ()

katu147

Skoro od začátku filmu jsem si představila jak to asi bude dál pokračovat a vůbec jsem se nezmýlila... Pěkná myšlenka, pěkné zpracování. Celkově je pěkná, to se musí nechat. Ale i přesto si myslím že si zaslouží čtyři. ()

sWONDER

Keby sa toľko nevyhrali s vizuálom nestalo by to ani za tie tri *. Deťom sa to bude páčiť náramne, ale dospelí sa budú napriek všetkému trochu nudiť. Tí mali človiečikovia sa mi zdali smiešny a to isté sa dá povedať aj o hlavnom záporakovy a celej jeho bande. Trochu smiešna je aj akcia a fighty...Proste je to príliš detinské. Naopak vtipním postavám (slimáci) to príliš nevychádzalo. Emocionálne ma to tiež príliš nezobralo, ale nehovorím že som sa nudil alebo tak. Pes bol super a stačilo sa trochu uvoľniť a užívať si nádherní look tohto rozprávkového sveta. Za mňa čistý stred. ()