Cyklus Heydrich – konečné řešení poskytuje svými 43 díly zmapování tohoto období dosud nebývalý prostor. Základní osou cyklu je činnost Reinharda Heydricha v úřadu protektora. Její souvislosti pak přivádějí jednotlivé kapitoly ke klíčovým událostem, osobnostem a fenoménům doby a to nejen na území protektorátu a Třetí říše. Kombinovaná reportážní a dokumentární forma zpracování se opírá o využití dobových archivů, autentických předmětů i výpovědi pamětníků a historiků. Vedle známých faktů se autoři zaměřili také na nejnovější poznatky, které mohly být po letech zamlčování a dezinterpretací přidány k obrazu doby až v posledních dvou desetiletích.
Jednotlivé díly:  1.-Noc nad protektorátem
40.-Zmizeli
41.-Lidice - obraz pomsty
42.-Bylo nejhůř
43.-Češi se nevzdávají
44.-Ministr Eden oznamuje (oficiální text distributora)

Pedross800

Někdy možná nudnější, ale svým rozsahem a kombinací dobových záběrů, vzpomínek očitých svědků a výstupy renomovaných historiků a badatelů naprosto monumentální a vynikající doku série o nejhrdinnějším i nejtemnějším období naší země v období druhé světové. Všechny ty negativa co tu lidi zmiňují (a že jsou to většinou absolutní hlouposti nemající na kvalitu a obsah vliv) jednoduše přebíjí ta obrovská porce informací a souvislostí, nečekaných detailů, vzpomínek.... Každý, koho toto období opravdu zajímá si přijde na své. Mohu jen a jen doporučit!! Skvělá práce! ()

Gekacuk

Výborný dokument, který je ale hodně roztahaný na 43 dílů-týdnů. Bylo by lépe ho prostříhat a udělat z toho třeba 25 dílů po 45 minutách. Jedinou vadou na kráse je Tomáš Töpfer, který od sledování trošku odrazuje. Takže "pouze" 4 hvězdičky. ()

MaMitti

Nevyhovuje mi 25 minut každého dílu, ten čas je divný, navíc je osekaný ještě titulkama. Dvakrát se mi nezdá ani TT v roli průvodce, ale dejme tomu. Celkově jsem ráda, že takový pořad je (narozdíl od igi B. mám pocit, že lepší je investice veřejnoprávní televize do tohoto projektu než do nejroztodivnějších estrád tipu Zázraky přírody apod. a že těch v ČT je taky celkem dost). Zatím je asi předběžné hodnit celek, i když v určitých kolejích už tato dokumentární serie jede. Upravuji po dvou měsících - to, co mi ze začátku nevyhovovalo = 25 minut dílu, nyní celkem kvituji, vlastně to stačí, když je vystižena podstata (což není vždycky úplně dokonale, ale budiž). ()

Ferinka

Tak všechno se dá udělat lépe, ale.... Názory zdejších uživatelů, že to má moc dílů, že je to roztahané, nudné atd, jsou jen odrazem toho, že asi úplně nepochopili, oč tu běží. Pokud chtějí bleskové tempo, víc krve, razantnější děj s příměsí erotiky a rocknrollu, ať si radši pustí nějaký holywoodský biják. Tohle je dokument, který se snaží i lidem historií nepolíbeným, vysvětlit a předložit, co se tenkrát dělo. Když už některým vadí Töpfer (můj případ to není), tak ať se soustředí na pasáže historiků a batelů, kteří prezentují výsledky své práce, u které se zapotili víc než zdejší hodnotitelé u obrazovek. ()

klúčik

Mám rád historické dokumentárne filmy. Medzi takéto patrí aj toto veľké dielo. Naozaj dobrá robota..... Hodnotím 70%. ()

Paity

Nejde o žádné nové překvapující informace, dokonce i osobností/historiků mohlo být víc. Navíc zbytečně natahané do 44 dílů. ()

mira007

Dalo by se kritizovat, že to má krátké díly, že to má mnoho dílů, že je to až moc ambiciozní zachytit všechny události a postavy, ale co naplat - nic lepšího na toto téma dle mého názoru není ( dokumenty před rokem 1989 vůbec nepočítám ) a pro mne i ta forma byla příjemná navzdory tomu, že některá témata dílů byla i nudnější, aby naštěstí to nebyl jen výčet dat a faktů. Když tady vidím ty kritiky, kteří dávají hodnocení pod dvě hvězdy, tak je asi tato historie nezajímá, nebo ať řeknou jaký dokument na toto téma byl o třídu lepší. ()

RomeroIsGod

Až na teatrálního debilního Töpfera, kterýho vod srdce nesnáším, to je povedenej cyklus. Koncept by mohl bejt víc dotaženej, ale jinak se jedná o hodně podrobný info o Protektorátu se zaměřením na Heydricha, odboj, osudy vlastenců apod. 70% ()

Milwa

Výborný dokument mapující působení RH v protektorátu. Nudné a zdlouhávé mi to teda nepřijde, naopak se dozvídám řadu zajímavých a dodnes mi utajených skutečností. Vše už vystihla Ferinka, nezbývá než souhlasit. ()

Luk Skywalker

Proč hned tak nenavistný (nebo dle slov autora pohrdavý) komentář igiho B.? Nic světoborného, ale na 25 minut nenudící kousek historie. Informace se netýkají jen Heydricha, ale celého protektorátu. Celkově to hodnotím průměrné, ale některé díly jsou velice zdařilé a naopak některé bych zde vůbec nezařazoval. Jsem rád, že tu máme uvědomělejší publikum než igiho B., který je buď učitel dějepisu, který přišel o zaměstnání nebo prostě jen kritizující blbec - někomu prostě nestačí napsat nelibí se mi to, ale musí přitom zkritizovat všechno okolo. ()

Eluin

Někteří si stěžují na přepřílišný počet dílů. Já to hodnotím jako klad. Že se to často od aktu samotného atentátu odklání? Však to není na škodu, líčení prostředí a dobové atmosféry může jen divákům prospět. ()

lickerman

Je skutečně směšné vztekat se nad osobou Tomáše Töpfera (jehož přínos či vliv je ostatně prakticky nulový) a vůbec nezmínit podstatnou, výborně zpracovanou obsahovou složku. Celá série dopodrobna rozebírá všechny zásadní i vůči atentátu méně podstatné okolnosti, detailně se věnuje lokalitám, předmětům, ale hlavně - zmiňuje osobnosti a činy, které prostě nesmí být zapomenuty. Jen více podobně zpracovaných dokumentů. ()

Luxocculta

Pro mě velké a příjemné překvapení. Jedinečný a obsáhlý dokument o tom, co se dělo (a může dít) s národem a jeho lidmi v době temna. Pro toho, kdo povrchně a stádovitě pase pouze po tom momentu v zatáčce a komu jsou vzdálení a vlastně celkově jedno ti, co nasazovali nebo ztratili životy za svoji zemi a ty, které milovali, bude nejspíš čtyřicet dílů příliš, může se nudit a namísto toho hlavního, co dokument nabízí, se možná bude nimrat v podružnostech, jakou je například vypravěčský styl T. Töpfera. Ostatním rozsáhlý dokument nabídne vynikající uvedení do doby a událostí Protektorátu, ukáže, že hrdiny nebyli jen Gabčík s Kubišem a ostatní, co zahynuli v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje, ale že tu byla i spousta „obyčejných" lidí, kteří v atmosféře strachu, gestapáckých razií, poprav a konfidentů svým jednáním podpořili boj za svobodu. Dokument připomínající, že oběti odboje nebyli jen z Lidic nebo Ležáků, ale byli to tisíce dalších, na které v učebnicích obvykle nezbývá místo. ()

Aleix

Je to hodně zdlouhavý ,spousta dílů. Člověk se moc neorientuje v tom kdo byl kdo ,když z paměti znám asi jen Heydricha, Gabčíka, Kubiše a zpropadenýho Čurdu. Ale je to zajímavý ,celá příprava operace (i operací ,kterejch se atentaát okrajově týkal) a spousty shod okolností ,které se odehrály. Výpovědi očitých svědků dávají věrohodnosti a to je pro mě nejpodstatnější. nemám rád dokumenty typu : údajně se odehrálo, nebo podle doložených svědectví.... je to fajn , jen vždycky na konci každýho dílu Töpfer řekne , že Heydrichovi zbývá 22 a míň týdnů života. Bych toho zmrda rád viděl chcípat! ()

Karda

Hodnotím po 18tém dílu téměř plným počtem.Ano, šlo by leccos vystřihnout a zkrátit ,ale jako ucelený pohled na Protektorát se jedná o chvályhodné dílo . Mimochodem ,zdá se mi,že díly režírované mým oblíbencem R.Sedláčekem jsou takové jinší, ozvláštněné jeho dotazy zpoza kamery . Celkové hodnocení nechám nebo upravím až po finálním týdnu R.Heydricha.P.S.: Pokud mohu porovnávat s Pannwitzovou zprávou ,tak usuzuji na poměrně objektivní dokument. ()

WolfIssen

Spousta na sobě nezávislých osob (historiků, badatelů a pamětníků) objasňuje častokrát málo známá fakta. Hodně dobového materiálu, výpovědi pamětníků, vše doplněno o citace z dobového tisku a osobních deníků lidí, které v učebnicích dějepisu nenajdete. Je k podivu, co vše se tady za protektorátu dělo. Dokument je tedy především o marném, ale o to heroičtějším boji parašutistů, domácího odboje i obyčejných lidí proti německé okupaci na našem území. Je nutné se zamyslet, zda zabití jediného generála SS stálo za tu námahu, lidské životy a materiální ztráty. Člověk nemusí být génius, aby věděl, že nestálo. Hold pánové u anglického čaje měli pravděpodobně jiný názor. Tomáš Töpfer je žid a nejsem si jist, jestli by takto zaujatý člověk měl spolupracovat na dokumentu tohoto zaměření. Reinhard Heydrich byl také částečně žid, ale historikové v tomto dokumentu nedostáli své profese a vyvrátili tuto skutečnost. ()

niska98

Když jsem viděla, že to dávají v TV, nevěřila jsem, že to někdy dokoukám celé. 44 dílů? to snad ne! - ale teď, při mém sebevzdělávání v seriálové tvorbě jsme se rozhodla seriál zařadit a nelituji toho. Líbí se mi, že je vše dávání do kontextu, snaha o dělení fám a reality. ()

Phex

Na české poměry velice dobře zpracovaný seriál o jedné z nejtemnějších kapitol naší historie. Bohužel někdy se mi zdá, že pamětníci jsou nasazováni samoúčelně a informace jsou sice komplexní ale rozmělněné. Také Tomáš Topfer není mým oblíbencem - jeho grimasy a patos v hlase když uvádí a uzavírá jednotlivé díly jsou více než otravné. ()