Báječný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (více)

Evelynin muž zemřel poměrně nedávno na infarkt. Evelyn mluví se synem o tom, že je nutné prodat dům a splatit otcovy dluhy, nechce k synovi na dožití. Graham nesnáší večírky a je pozván na rozlučkovou party za zesnulého soudce. Graham z večírku odejde s tím, že přišel jeho den. Douglas a Jean kupují nový dům, při tom se pohádají. Norman má rande naslepo s Judith. Ona lhala o svém věku, on také – jemu je ale hodně přes šedesát, zatímco jí zhruba čtyřicet. Madge se pohádá se synem a odjíždí – hledá muže a neustálé hlídání vnoučat jí v tom brání. Muriel se v nemocnici odmítá nechat ošetřit od černošského lékaře. Sestra jí přivede lékaře indické národnosti. Muriel potřebuje novou kyčel. Lékař jí nabídne možnost operace v Indii v rámci pilotního programu péče – v Anglii by musela na operaci čekat i déle než půl roku. Muriel je naštvaná, že musí do Indie, nemá ráda Indy ani jiné menšiny. A tihle všichni odlétají do Indie. Po cestě se seznámí. Návazný let do Djaipuru je ale zrušen, tak hledají na letišti autobus a chtějí se dostat na místo určení sami. Po příjezdu do hotelu Marigold nic nevypadá tak jako na letáku. Hotel je, mírně řečeno, lehce zanedbaný. V některých pokojích jsou dokonce ptáci, chybí dveře, telefony nefungují. Majitel je ale na hotel nicméně patřičně pyšný. Zvláštní pobyt pro tuto poněkud nesourodou společnost začíná... (TV Prima)

LuciusWlk

Britové umí točit zajímavé příběhy. Toto je jeden z důkazu. Několik důchodců hledající smysl dožití v novém světě. Té sentimentality je zde ale příliš. Děj se točí stále dokola. Začátek a závěr má šmrnc, avšak jinak jde o fázovitou omáčku, jejichž příchuť je předem daná. I tak jde o snímek, který neurazí a spíše příjemně uplyne zanechávající příjemnou příchuť vyzrálého vína. ()

Arkanoid

Judi Dench, ktorá sa na seba nerada pozerá vo filmoch, lebo vidí, ako starne, tu hrá úlohu dôchodkyňe. Film je postavený na dôchodcoch a ich zoznamovaní sa s novým prostredím, rozprávaní o ich doterajších životoch a hlavne hereckých výkonoch. Vcelku príjemná oddychovka v krásnych mestských exteriéroch o sne Deva Patela a hlavne o ľuďoch za zenitom, ktorí v exotickom prostredí nabrali druhý dych. ()

DavidS.

Bedekrová Indie bez zápachu, angličtí důchodci, co to ještě nevzdávají, a Madden plný barev, lehkého humoru, lidského tepla i životních mouder...Exotická pohádka pro jeden seniorský podvečer, kterému pro hlubší a trvalejší zážitek chybí ale více zábavy, dramatičnosti i opravdovosti... ()

Michelle75

Čekala jsem ještě více pozitivna a humoru,ale to je můj problém. Protože Hotel Marigold je těžce ze života. Staroušci jsou tady tím pozitivem a i když někdy vypadájí hodně mimo sezónu-opak může být pravdou. Hrdinové snímku jsou již zestárlí,ale s chutí ještě něco zažít, být užiteční nebo být jen hodný,nápomocný = prostě žít. Jejich aktivita promnění film v něco šťavnatého. Navíc Bill Nighy,Maggie Smith nebo Judi Dench jsou prostě úžasní. ()

Seti

A máme tu další feel good filmek, který je cílen nejen na ty vyzrálejší z nás, ale v podstatě na všechny, kteří dosáhli ve svém životě nějakého kritického milníku a obávají se budoucnosti a změn s ní souvisejících. Kdybych si měl vypůjčit termín z mého oblíbeného žánru trailer music, tak se jedná o čistokrevnou inspirational záležitost a živou vodu pro všechny odpadlíky a rádobyztroskotance. Jen je trochu problém s délkou, protože John Madden udělal z Best Exotic Marigold Hotelu zčásti indický cestopisně-kulturní dokument, takže tempo a výsledný spletenec dějových linek je celkem nevyvážený. Jinak herci výteční snad do jednoho a Judi Dench je Morgan Freeman v sukních filmového světa. ()

Pavlík

31. 05. 2013 (151.); pro ,,skupinu noblesních důchodců z Velké Britanie" se hotel Marigold stává opravdu báječný ()

DonQ

Na Indii se dobře kouká. Sem tam příjemný humor, sem tam hlušší místa. I přes skvělé obsazení hodnotím jako průměrnou jízdu. ()

Zagros

Báječný hotel Marigold je o jednom výletu britských důchodců do Indie. Naštěstí k té bandě patří Bill Nighy, Judi Dench, Tom Wilkinson a Maggi Smith. Díky jejich hereckým schopnostem, pěkným exteriérům a odlehčenému ranku komedie se výlet vcelku vydařil. Ubytování v ne zrovna ideálním hotelu Marigold přináší spousty vtipných situací a občas člověk musí přehodnotit hranice svého komfortu. Pozitivní přístup mladého majitele hotelu (Dev Patel – hvězda z filmu Milionář z chatrče) ke všem problémům, mě dokázal také vytáhnout do pozitivní nálady a jednu z jeho vět jsem si oblíbil a občas ji sám použiju. „Nakonec bude všechno v pořádku. Jestli to v pořádku není, tak ještě není konec. :-) ()

Wally

Pohodový film se skvělými herci, kteří předvedli parádní výkony, v příjemné indické atmosféře, která byla nezapomenutelná....ale film jen tak plyne, bez nějakého výrazného dějového vrcholu a ačkoliv působí velice příjemně, tak je najednou konec a vlastně sem si říkal, že to bylo takové o ničem :-) ()

Kanca

Aneb láska kvete v každém věku....Naprosto oddechový film s tak trochu jednodušším námětem, ale skvělým hereckým obsazením. Především Maggie Smith je zde opět úžasná. ()

Michalechal

Nádherně se prolínající životní příběhy skupinky seniorů s porcí výtečného britského humoru. Vše s naprosto výtečnou akcelerací, dojemnými okamžiky a hlavně výtečnými herci. ()

ruhebitte2010

Ani neurazí, ani neohromí. V závěru trošku přeslazené, ale jako celek příjemné a dobré na odreagování. Trochu překvapivě asi nejlepší výkon předvádí Dev Patel. ()

Hanys_

Báječný hotel boduje hlavně perfektním obsazením a umístěním děje do exotické Bombaje. Ale ani britská elita nedokázala překrýt fakt, že se tady pracovalo s dost mizerným scénářem. 5.5/10 ()

Tessie

Miluji filmy, které mě dostanou hned od začátku. Jsou to ty, které mne vtáhnou svým optimismem, humorem, kvalitní kamerou a perfektními hereckými výkony až mám pocit, že i já jsem se ocitla v téhle partě a jela prožít sklonek života daleko. A ta úžasná britská angličtina.. Tenhle film okamžitě řadím k mým oblíbeným. ()

Speedy01

Vůbec nerozumím tomu, jak něco takového může mít více než 70% ??? Já jsem si film pustil, samozřejmě jsem nemohl vydržet nudou, tak jsem si začal hrát s mobilem a čekal jsem, že se něco bude dít, nebo že mě něco zaujme. Asi po 30. minutách trpění jsem to vypnul. O NIČEM. ()

noby

Koketoval jsem s pěti hvězdami, a přestože mě viditelná absence (sic) scenáristické invence přesvědčila dát čtyři, nijak filmu nepřekáží. Jen prostě není ještě lepší. ()

F.W.Colqhoun

Žánr současné britské komedie je jako minové pole, kde to máte padesát na padesát: buď to bude skvělé, nebo vám imploze amputuje úsměv. Marigold je ryzí hnojůvka, odporná patosem, implicitní přímluvou za outsourcing ještěrů do kolonií a špetkou optimismu, falešného jako kari z Tesca. Ve starobním smradu sociálních pseudo-nejistot se podařilo utopit nejelegantnější ostrovní talenty 65+: Bill Nighy, Maggie Smith, Tom Wilkinson, Judi Dench a Ronald Pickup se promenádují sebelítostivou Cestománií, v níž jde pouze o to, aby všichni stačili mezi gurmánskými a turistickými vsuvkami promluvit se všemi a nakonec po bollywoodsku všechno tak nějak skončilo. Příměs nadhledu v podobě (dostupnějších) indických krásek z nižších kast a woodoidního milionáře z hotelu skoro neznatelná. ()

dormouse

Jak osvěžující, vidět takový film. Optimistický film o starých lidech, o nových začátcích, o nových láskách. My takové věci natočit naumíme. Český optimistický film o starých lidech dopadne jako Líbáš jako bůh (ďábel), z něhož se mi chce plakat. Z pohledu Hotelu Marigold stáří nevypadá tak bezútěšně. Ale uznávám, že film asi víc ocení starší ročníky. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson