Báječný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (více)

Evelynin muž zemřel poměrně nedávno na infarkt. Evelyn mluví se synem o tom, že je nutné prodat dům a splatit otcovy dluhy, nechce k synovi na dožití. Graham nesnáší večírky a je pozván na rozlučkovou party za zesnulého soudce. Graham z večírku odejde s tím, že přišel jeho den. Douglas a Jean kupují nový dům, při tom se pohádají. Norman má rande naslepo s Judith. Ona lhala o svém věku, on také – jemu je ale hodně přes šedesát, zatímco jí zhruba čtyřicet. Madge se pohádá se synem a odjíždí – hledá muže a neustálé hlídání vnoučat jí v tom brání. Muriel se v nemocnici odmítá nechat ošetřit od černošského lékaře. Sestra jí přivede lékaře indické národnosti. Muriel potřebuje novou kyčel. Lékař jí nabídne možnost operace v Indii v rámci pilotního programu péče – v Anglii by musela na operaci čekat i déle než půl roku. Muriel je naštvaná, že musí do Indie, nemá ráda Indy ani jiné menšiny. A tihle všichni odlétají do Indie. Po cestě se seznámí. Návazný let do Djaipuru je ale zrušen, tak hledají na letišti autobus a chtějí se dostat na místo určení sami. Po příjezdu do hotelu Marigold nic nevypadá tak jako na letáku. Hotel je, mírně řečeno, lehce zanedbaný. V některých pokojích jsou dokonce ptáci, chybí dveře, telefony nefungují. Majitel je ale na hotel nicméně patřičně pyšný. Zvláštní pobyt pro tuto poněkud nesourodou společnost začíná... (TV Prima)

subic

Fenomenální Judi Dench a zábavný Bill Nighy, to je dobrý základ. Ale nic dramatického, takový celkem průměrný vícekrát shlédnutelný filmík na nějaké deštivé sobotní odpoledne. ()

adamix

Bez šťavy. Bez nádychu. Miestami depresívne. A čakal som lepší herecký výkon, keď tam hrali tak známy herci. Ale stretnutie dvoch gayov po rokoch zahreje. Nehovorím, že sa John Madden nesnažil dobrý večerný film, to nie, ale moc veľký dojem to na mňa nespravilo. Zopár vtipných scén (ZOPÁR) tam je, to nemôžem zamlčať. Mojej mamine sa to páčilo, takže môj názor na tento film nemusí mať každý. Slabé 3* a slabých 50%. ()

Blenny

Hodně slabší tři. Půlka "účastníkú zájezdu" mi děsně lezla na nervy, ke druhé jsem si vztah našel. Od dvou hvězdiček to zachraňuje pro mne atraktivní prostředí indie. Dvojky se už vyloženě bojím. Dev Patel nesnesitelně přehrává vždy a všude. V Indickejch filmech se tohle nosí, ale jinde se na to koukat asi nedá. 2,51 * :-) ()

MatyTM

Především skupina velmi dobrých herců se v tomto filmu zasloužila o pěknou podívanou. Je tam dobrodružství, humor, moudro i dojemné chvíle se najdou. Čas, který jsem filmu věnoval, nebyl nazmar. ()

Murysek

Skvělému obsazení jde v patách poutavý příběh seniorů, kteří z různých důvodů více či méně dobrovolně odjíždí do Indie a mladíka, který tam provozuje hotel. Vážné i zcela komické scény se nijak netloukly a vše pěkně fungovalo. Není to tak dobré. ale komu se líbil film Nedotknutelní, mohl by najít zalíbení i u tohoto filmu, pouze zde není prostor pro budování tak hlubokého vztahu k postavám, jelikož by musel být film nesmyslně dlouhý. "Ve svém věku nemůžu plánovat tak dopředu. Já nekupuji ani zelené banány." ()

mirkath1

Můžu jen říci, že jsem se na film podívala jen kvůli hercům a hlavně mému oblíbenému Billu Nighymu/ kterého bych brala všemi deseti :D/. Jenže se mi dostalo takové lahůdky jako náhled na možnosti, které stále ještě máme i ve starším věku a přece si jen někteří stěžujeme. Fakt se budu snažit si život užívat, než mi zcela uteče. Párkrát jsem měla fakt slzy v očích.A hleďme-nikdy není pozdě. ()

elishia

bleh, patosu tam je, jak v Indii kari. Indie je jedna z mala zemi, ktera me nelaka a tenhle film jsem si asi nemela poustet. Nicmene jsem doufala, ze tam nebude tolik trapnych barevne presycenych klise. No bylo. Proste blbost a jeste k tomu bidne zahrana. Pulka postav otravnych, ctrvtina vylozene mdlych a zbytek nudnych... ()

Joe16210

Skvělé hvězdné obsazení a skvělé prostředí Indie. Úžasná afmosféra a i přes delší stopáž je krásně vidět, jak se postavy vyvíjí a adaptují na nové prostředí. Rozhodně doporučuji. ()

Mr.Keli

Šálek mého gusta. Svěží, nenucené, klidné a lidské. Příběh starších lidí zklamaných na sklonku života dává díky krásné indické přírodě možnost rozehrát ty nejosobitější lidské vztahy. Velkým plusem je srovnání kulturních životů a jejich konfrontace. Indie ještě pořád neřekla své poslední slovo. Viděno v kině (Febiofest), 75% ()

simon111

Kamarádovi na FB jsem to přiblížil takto: " No, ode mě 3/5 hvězdiček, poku...ný začátek, p...rvený konec, povedený prostředek, na začátku a na konci jsem si prostě představoval, že je to dokument o Indii [:D] Ale jinak, takový chillout film na pohodu ()

lobo87

Ľahko nadpriemerný film s unikátnou kombináciou živej a krásnej Indie a anglických dôchodcov na prahu smrti zobrazených britskou hereckou elitou v danej vekovej kategórii. Z postáv sa mi veľmi páčil hlavne Wilkinson a Nighy, ženské postavy trošku zaostávali. Takisto v dobrom svetle sa prezentoval sympaťák Patel so svojou krásnou priateľkou. Film, ktorý prináša aj určité ponaučenie a životné motto. Vrelo odporúčam. Po minuloročnom Dlhu Madden opäť nesklamal. Práca so staršími hercami mu veľmi svedčí... 70% ()

Anjunja

Mezilidské vztahy je filmové téma, které je bezedné a nevyčerpatelné. Je to naše každodenní téma a scenáristická záchranná brzda. Nicméně v podání těchto sympatických seniorů je to opravdu dojemná a zároveň vtipná podívaná. Změna lokality s sebou samozřejmě nese i další životní změny a důkaz, že nikdy není pozdě - jojo už to tu párkrát bylo, ale tohle opravdu stojí za to .) ()

Zoidbeeland

Příjemná gerontokomedie, která naznačuje, jak by se dalo žít po odchodu z práce. Bohužel si nejsem jist, na kolik je toto reálné. Každopádně jsem se nenudil a zase jsem si trochu rozšířil obzory. Pro mě 7,4/10=74%. ()

HrudkaJ

Vlastně mě to poněkud zklamalo. Přišlo mi to hlavně špatně zrežírované, myslím, že kdyby se toho ujal třeba takový Danny Boyle, asi by to dopadlo o něco lépe. Zajímavá však byla hudba a myšlenka, že všechno nakonec dobře dopadne, a pokud ne, tak to ještě není konec. Ale jinak mě to moc nebavilo. ()

blondboss

Unikátnym spôsobom spracovaná jeseň života v exotike, ktorá tomuto filmu pridala na autenticite a jedinečnosti. Hlavní predstavitelia veľmi presvedčiví, ale najviac sa mi páčila práve postava Maggie Smith, ktorá v konečnom dôsledku bola akousi "šedou eminenciou" celého príbehu a dobre sa na to pozeralo. Nezahrniem však tento filmový kúsok medzi moje najobľúbenejšie, lebo párkrát som sa prichytil, že zívam. Preto len ľahko nadpriemerné hodnotenie. 60 % ()

vrba68

Dovolím si parafrázovat známé drama : Tenhle film není pro mladý. Tohle přesně totiž vystihuje cílovou skupinu, která by si tento film měla odpustit. Nedokážu si představit, že někdo pod 30 je s to pochopit jemné nuance v příbězích skupiny seniorů v bývalé britské kolonii, tak jak jej prezentuje tento skvělý snímek. Koncert sedmi hereckých osobností si může vychutnat podle mého názoru opravdu jen ten, který něco v životě zažil a s nadhledem a pokorou chápe že...... Místy se slzami v očích, místy s hlasitým smíchem jsem si tento film opravdu užila. Zamyšlení nad tím, jak život rychle ubíhá , jak málo stačí k lidskému štěstí a že nikdy není pozdě začít znovu, se mísí s úžasným pocitem, jak skvěle dokázal režisér vystihnout jednotlivé charaktery postav a zejména získat jedny z nejlepších britských herců pro tento snímek. Resumé - krásná pohádka u které předem tušíte jak dopadne, ale je vám to setsakra jedno. Pokud tedy máte srdce a duši otevřenou, nejste rozený cynik a nihilista a dokážete si přiznat, že přibližně tohle (pokud vše dobře dopadne) čeká taky vás , doporučuji návštěvu kina - a nemusí vám být přes 30 :-) P.S. Maggie Smith je naprosto boží ()

kverula

Po dlouhé době kvalitní film nejen pro seniory, s výborným hereckým obsazením. Příběh plný pravd a optimismu, s ryze bollywoodským koncem. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson