Série(3) / Epizody(22)

Dobrodružný cyklus, ve kterém se něžný dobrodruh snaží objevit a ulovit v různých koutech světa vzácné obří ryby. (Česká televize)

viktor.danek

Český Bear Grills. Taky sežere kde jakou potvoru v divočině, ale ještě u toho tahá z vody krásný obrovský ryby. Na poměry ČT mě navíc mile překvapuje úžasně dotažené profesionální zpracování. Smekám před Jakubovou odvahou a vytrvalostí a především před nasazením štábu, který je ochotný přespávat v pralese mezi anakondami a mravenci. Trochu mi vadí akorát Jakubovo sebezalíbení v kameře a vykradení hudby z Indiana Jonese ve znělce pořadu. Ale s tím se dá žít. Snad bude brzo další série. Dávám 90 %, a to ani nejsem rybář. ()

vojta123

Já jakuba beru jako rybáře,který toho dost dokázal ale nelíbí se mi, jak to všechno zveličuje ale na druhou stranu v druhé sérii, která mimochodem ted běží v tv je o dost lepší protože už to není jen o rybaření a jeho blbých řečích ale taky je to více cestopisné a to se mi na tom líbí a je vidět ,že se z předchozí série dost poučil. ()

Sennhie

Nelze než jen obdivovat umění Jakuba Vágnera. Ryby mne nikdy nebraly, ale to co tu předvádí je neskutečné. Za každým takovým ohromným úlovkem musí být nepředstavitelná dřina, utrpení a odříkání. Respekt. Jediné, co mi na seriálu vadí je jedna a ta samá šablona použitá pro každý díl, ale úlovky na jejich konci Vám umožní odpustit. ()

papuchalk

Viděl jsem asi tak dva díly, Amazonie a Mongolsko, a na další se koukat nebudu. Vadilo mi tam několik věcí, a bohužel to nejpodstatnější je Jakubova osobnost. Vypadá sice sympaticky, a "nekomerčně", takovej obyčejnej kluk od rybníka, ale po pár minutách jsem koukal co to je za spratka. Neustále se nad ostatní povyšoval a dělal si z nich srandu samozřejmě v českém nebo anglickém jazyce, takže mu ani nemohli rozumět (domorodci v mongolsku, vy jste tak chudý a primitivní...), noto jsi teda borec Kubo, anebo svým černobarevným kolegům nadával když koupili místo benzínu naftu a opět se nad ně povyšoval do role děsnýho šéfa, ovšem stylem desetiletýho kluka. Pokud to byl dramaturgův záměr dostat do toho vyhrocenou reality show, tak mě to k pohodovýmu chytání ryb ABSOLUTNĚ nesedí. Když po půl hodině filmu Jakub konečně dorazil k řece, kde žila ona ryba, (ano ty epizody jsou spíše cestopisy, než chytání ryb, toho je tam asi tak 5 minut..), tak můžeme vidět, jak se u toho cholericky rozčiluje, že mu to nejde, mlátí tam prutem vo zem a nakonec tu rybu NECHYTNE, takže jsem si ji ani nemohl prohlídnout, a to bylo to hlavní proč jsem se na to celou dobu díval. Nechápu proč tento díl vůbec zveřejnili, vpodstatě byl jen o tom, jak v nějaké chýši vaří Jakub jídlo s mongolcema a dělá jednu pichlavou narážku za druhou na jejich primitivní život, přestože mu laskavě dají najíst, a potom jak jde "nenuceně" jakože sám mongolskou přírodou s pouhým batůžkem na zádech, a přitom to vypadalo strašně nahraně, protože s takovým batůžkem by tam přežil jen do večera (prostě pak kameraman zařval DOBRÝ a Jakub se otočil, vrátil do auta, a všichni jeli dál...). Tento člověk se k tomu prostě nehodí a nechápu jak se k tomu vůbec dostal. ()

Šándor

Seriál přesně ukazuje proč byl natočený, o tom není pochyb. Ale. Byť je Jakub Vágner určitě výborný, tak z tohohle seriálu si budu pamatovat spíš, a za to rozhodně nejsem rád, jeho orgasmické výkřiky, ať už když tu rybu chytnul, či ne. A nemůže mít koule! Protože jinak by si ten prut o ně nezapíral.. ()

markus57

Az se vypracujete tam kam Jakub , budete mit vlastní porad a budete celosvětové uznávaný profík , pak něco rikejte. Všechny ty hodiny na rybach , které strávil v začátcích jen o suchých rohlikach, se vyplatily. Nic neříkaje o trpelivosti. Protoze pokud neco člověk opravdu chce , tak toho dosáhne a Jakub je názorný příklad. A čeho jste dosáhli vy ? Myslim , ze psaní trapných komentů ze závisti vas dal neposune. A kdyz rybář chytí rybu jeho emoce jsou jako kdyz nekdo jiný vyhraje v loterii .... Jak by jste vypadali vy? Vágner je dobrodruh a cestovatel , ze všeho nejvíc , ale profík v lovu ryb, všechny tyto aspekty skloubil do paradniho pořadu , ve kterém si i nerybář přijde na své. ()

Neklan006

koho zajímá jak se chytá nějaká paryba v Keni, líčit na candáta na Vltavě, nebo uštvat stokilovýho sumce někde na Vysočině by bylo mnohem mnohem zajímavější ()

blekekeke

JV je sice pošuk, jak cestovatelsky, tak vystupováním, ale i přes tento drobný neduh, je to skvěle natočený dokument. ()

MUNRO odpad!

Neskutečně vykonstruovaný seriál.Pan Vágner natočí stupidní reklamu na nejmenovanou banku,která mu na oplátku poskytne zdroj financí na jeho "dobrodružné cesty".Máme uvěřit kecům,jako že teď šlo doopravdy o život,když i naprostý idiot ví,že jde jen o předem připravenou rybí akci a mimo kameru číhá tým s kompletním servisem..Když vidím Jakuba v reklamě na onu nejmenovanou banku jak ve vodě s vypětím všech sil zvedá dvoumetrovou rybu,potácí se u toho,trapně se u toho jakoby prohýbá a nahazuje křečovitý obličej,jakože kolik sil ho to stojí a přitom jen žadoní o peníze,nevím,jestli se mám smát,nebo brečet.Raději na rybu kouknu v dokumentu na Animal planet v přirozeném prostředí,než sledovat tuhle šaškárnu. ()

ariari

Roky idú a milý Jakub ide stále pokojne a vyrovnane k svojmu cieľu. Ani neviem, čo je lepšie, štýl rybárenia, alebo cestopisy k tomu, alebo návrh, kam až príde submisívny pohodový vodca vo svojom obore. Tento Človek vie, čo robí. a na všetky jeho dokumenty, ktoré tu chýbajú je radosť pozrieť. ()

kolly13

Neuveritelne pribehy odvazneho cecha, ktery ohromil svet rybaru a pritahl pozornost laiku (mne). Musel jsem si jen zvyknout na americky styl vypraveni a stavbu pribehu. Papua-Nova Guinea a Rusko bylo chytlave. ()

John Dunbar

Vše podle jasného scénáře zadavatele, který to celé zaplatil. Rybu musí chytit vždy až poslední možný den :-))) Tomu bych snad nevěřil ani v 10 letech. On se tváří jako děsnej ochranář, přitom v jednom z amazonských dílů sežral pečenou opici na ohni společně s domorodci a ještě si pomlaskával. Třetí série, která nyní běží je zatím bohužel zcela nejhorší.... jak jsme se jako diváci dozvěděli , Tajmena v Mongolsku nelze podle nové legislativy lovit na živou nástrahu a navíc jen s jedním háčkem, aby ryba netrpěla... nevadí Jakub si zařídil na místě odstřelení a vykuchání veverky, jejíž kožíšek poté osobně nalíčil na přívlač, aby dosáhl záběru.... ()

Teachman

Tento televizní seriál je vhodný nejen do hodin zeměpisu nebo přírodopisu. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o různých částech světa se zaměřením na přírodu. ()

Segoves Kelt

musím říct že dokument se mi vcelku líbil občas mi vadí že někdy připomíná více cestopis než dokument o rybaření ale budiž od Vágnera sem viděl už daleko horší počiny co mě ale zaráží je nízké hodnocení jiného pořadu o rybaření a to nové díly Jak na ryby s Rudou Hrušínským které jsou podle mě daleko kvalitnější. ()

Kubasino

Jakub je velice sympatický člověk a jeho nasazení je neskutečné. Kdyby takhle šel každý za svým snem, tak by to hned bylo na světě zajímavější. Dobrý herec to rozhodně není, ale o to vůbec nejde. Dokáže se perfektně asymilovat s jakoukoliv kulturou, se kterou přijde do styku a tak máme i náhled do různých koutů světa. Bezva pořad, kterému snad jen chybí více dílů. ()

migl

O rybárčenie nemám ani sebemenší záujem,chcel som sa na to pozerať ako prírodopisný dokument,ale na toho afektovaného kreténa(hlavne keď začne rozprávať) sa nedalo pozerať ()

zekon

Tak celkově dávám sice 4*, ale je to takové rozporuplné. Jedna věc je, že ty ryby opravdu stojí za to a že je vidět, že to stálo hodně úsilí se k nim dostat. A to riziko nemocí jen z míst kde se pohybují, o tom co tam jí s některýma kulturama ani nemluvě, to je naprosto šílené!!! Na druhou stranu, pozadí.... kolik lidí asi stojí za tím vším a jestli opravdu bylo vše tak "nebezpečné" jak to vypadá. To je spekulace. První řada se fakt líbila i rodině. Zato druhá řada, kde si Jakub začíná hrát na Irwina je většinu času nuda a vrchol Papua kde rybu skoro nevidíte je průser. Nicméně jsou daleko horší dokumenty a nevím teda žeby s rybářem byl vůbec nějaký. Sibiř je supr :) Druhá řada 2* ()