Série(3) / Epizody(22)

Dobrodružný cyklus, ve kterém se něžný dobrodruh snaží objevit a ulovit v různých koutech světa vzácné obří ryby. (Česká televize)

Caesius S.

Podle mě to není dokument, ale spíš nahraná reality show, Jakub Vágner to až moc prožívá a dramatizuje, aby měl vůbec o čem točit. Celkově moc nechápu mentalitu profesionálních trapičů ryb - zapíchnou rybě hák do huby, unaví ji na pokraj sil, strčí ruce do žaber a nechají lapat po dechu a to ji ani nechtějí sníst...z pohledu ryby to musí vypadat jako únos mimozemšťany a to vše jen kvůli tomu, aby se mohli chlapi chlubit v hospodě. ()

Fash

V zasade jakykoliv cyklus s timto mladikem me bavi i kdyz nejsem rybar a ani ryby nejim. Je mi jasny, ze dost veci musi byt upraveno aby byly pro kameru atraktivni, ale chytani obrich ryb, praci s tahanim z vody, zapaleni a nadseni mu zkratka verim! ()

Ospalek

Můj nejlepší kamarád je vášnivý rybář, stejně jako Jakub Vágner. Já sám jsem rybaření nikdy moc nerozuměl, ale Vágner tomu rybaření dává svoje kouzlo a taky je to přece světový rekordman. :-) ()

Evelynne

Borec. Adekvátnější výraz mě momentálně nenapadá. Moc sympatickej, chytrej, krásnej kluk. Je ale pravda, že při sledování mám chvílemi "nervy v kýblu" a říkám "to je blázen!!"... :D :) Opravdu mu fandím a má můj velký obdiv a respekt. Zároveň se o něj taky trochu bojím.... ()

JARDAHONDA

Úžasné dobrodružství našeho nejlepšího rybáře Jakuba Wágnera,který opravdu ví proč ryby chytá a kolik času je schopen pro svůj největší koníček obětovat,,,,,,,prakticky celý život..Obdivuji s jakou láskou a úctou se chová ke svým úlovkům..Jednoznačně hodnotím 100% ()

WiLLsTeiN odpad!

narcis Vágner přes své ego nevidí své obří nedostatky...by mi zajímalo, jak se tohle mohlo dostat na obrazovku... ()

JBpivosaj

Pěkné prostředí, ryby a tak nějak vše je parádní a zajímavé. Jen snad kdyby o tom všem vyprávěl někdo jiný. Tento rybí prstič s debilním ksichtem a hlášky, je opravdu něco hrozného. :-* běž a pošli babičku, prababičku.. nádherná ryba.. opravdu krásná ryba... ()

migr

Úchvaté pojednání o skutečném živote ryb a jejich sociálním okolí lidí. Viděna celá pouze Amazonie a Rusko. 84% ()

Trucker odpad!

Mohlo by to mít podtitul "Tisíckrát a stále totéž", jelikož to je prostě pořád dokola to samé... Vágner je "nucen" cestovat do nejzapadlejších končin světa a tam "musí trpět", aby chytil nějakou vysněnou rybu. Když se mu to nedaří hází teatrálně své náčiní do vody nebo s ním praští o zem, zatímco když uspěje, tak vždy vygeneruje své příšerné "Úúúúúúúúúúúúúúúúúúúú" znějící jako projev osla v říji. Následně rybu políbí a pustí ji. To opravdu není potřeba sledovat opakovaně, když to jediné, co se mění, jsou ryby. ()

ricous

Pořád to samé dokola, te třetí řada už je vážně hrůza... Scénář každého dílu je úplně stejný : nejdříve malou rybu - pak jde o život (divoké zvíře, potopa, rozbitý stroj na Sibiři, převrhnutí raftu atd.) - domorodci nedoporučují pokračovat, ale Kuba je přesvědčí - ta největší ryba je na prutu, ale uteče - poslední den, kdy už se jede domu TO VYJDE! Že si střihač alespoň nepohlídá základní věci, jako je jiný druh navijáku při zaseknutí a zdolávání, jinak umazaná Kubova tvář atd. Holt je potřeba se na to dívat jako na HRANÝ DOKUMENT (holky nebojte, vážně neumírá žízní aby pil vodu z liany, celej štáb v zádech nese i zásobu Evianu :-)) ). Nejraději mám ale stejně tu o obřím sumci pod Karlovým mostem během Efftexu, na kterého přijel Rex Hunt :-) Jedna hvězda za to, že dokáže k rybařině dostat spoustu potěru, děti ho zbožňují. ()

Milonak

Jedna hvězda jen za přírodu. To, co Vágner předvádí, je reality show se snahou tvářit se jakoby cestopisně - dokumentární záležitost s tématikou ryb, v níž je hlavní postavou prý skvělý rybář a odborník. Rybář nejsem, takže nedokážu posoudit, nakolik je Vágnerovo chování co se týče technických dovedností na úrovni, ale jeho mluva a chování jsou prostě trapné. Někdy loví ryby, které jsou v dané oblasti v podstatě běžným úlovkem (a to i v dané velikosti), což nakonec vyplyne z celého dílu. Vágner to ale prezentuje tak, že jde o něco mimořádného. Navíc téměř všechno naprosto nesmyslně dramatizuje a prakticky všechno v každém dílu je NEJ - nejnebezpečnější, nejrychlejší, největší, atd... Když si například se slovy "je to asi nejšílenější věc, co jsem kdy udělal" lehl na trs trávy (vodní rostliny) a chtěl z ní chytat Tygří rybu, tak jsem si jen říkal, jestli se nezbláznil. Stejně tak se dalo bez problémů chytat z lodi, která byla pár metrů od trsu. Samozřejmě nic nechytil, kromě mravenců, kteří mu nalezli do kalhot - což ale opět bylo strašné.. V jiném dílu vyjede s mělkou motorovou lodí (+ druhá loď se štábem) na otevřenou vody a říká, že "jestli do večera nedorazíme tam a tam, tak se můžeme převrátit a to by pro nás znamenalo téměř jistou smrt". Pak nechápu, proč nepočkal na ráno, kdy je na vodě provoz, když se tam (na konečném stanovišti) pak stejně celý následující den flákali a navíc by "zcela jistě" riskoval smrt štábu a ztrátu veškerého vybavení za miliony. Pořád u všeho vzdychá (i když navlíká háčky), v podstatě jde neustále "o život" a ten naprosto nepřirozený projev tomu všemu dává korunu. 11% ()

rewoluce

Tak som sa po čase vrátil a bohužiaľ musel prehodnotiť svoje prvé bodovanie 4x* na 3x* ... Prečo? pretože posledná séria je neskutočne domrvená odhliadnuc od kockovatosti všetkých zainteresovaných v obraze aj mimo neho. Dôvod dva: Jedna pani povedala.. Jakub je určite dobrý rybár ale ako človek nestojí za nič. stretnutie s ním považujem za niečo o čom som mal dojem že je to slnko a ono je to mesiac. Že je to kontrast? áno je! ale ja som si to nevymyslel.. tie tri hviezdy si zaslúži hlavne kvôli tomu ako "trpí" v čase i nečase na hoteloch počas rybačky kde si to odserú domorodci za jeden dolár na noc! ()