Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

packa

Netuším jestli je chyba ve mně či Aronovském, ale příběhy které pan režisér vypráví, mě absolutně míjejí. Noe není výjimkou. V případě tohoto filmu ovšem nevidím problém ve způsobu vyprávění, průšvih je tentokrát skrytý zcela jinde. Nebudu spekulovat nad tím, kde protagonisté sehnali textil, kvalitní kované nádobí či třeba železné pláty na výrobu masivní pece. Nejsem historik. Ovšem i jako laika mě vyloženě iritovala dokonale čistá pleť a naprosto zdravý chrup "těch hodných", či třeba skvělý milimetrový sestřih titulního hrdiny (někde ve Starém zákoně asi bude zmínka o vynálezu elektrického stříhacího strojku na vlasy...). Podobné nesmysly mi dokáží projekci natolik zprotivit, že jsem měl co dělat abych film dokoukal. Mizerný zážitek z projekce jen podtrhla prachbídně provedená konverze do 3D. Jen kvalitní výkony většiny herců mi brání, abych šel v hodnocení ještě níž. ()

heyda

Aronofsky udělal velký krok vedle. Dostal spoustu peněz, kvalitní herecký arzenál, ale vytvořil z toho šílený paskvil, který se zcela zaslouženě pohybuje s hodnocením na dost nízké úrovni. Doufám, že se mistr utnul jen v tomto případě a další jeho filmy nám ukáží, že filmový génius Aronofskyho mozek ještě neopustil. 35% ()

VenDulin85

Výstižně to popsal DaViD'82 větou "Dvě třetiny jde o postapo veganskou verzi Pána prstenů: Dvě věže...", s čímž se já plně ztotožňuji, stejně tak s jeho čtyřhvězdičkovým hodnocením. Noe stojí (a padá) na Russelu Croweovi, kterému skvěle přicmrndávají všichni ostatní, obzvláště se mi líbila Jennifer Connely v roli Noeho ženy. S příběhem samotným nemám problém, lidi jsou hovádka a jednou za čas by se to mělo trochu pročistit.. Kdyby to bylo na mně, na loď neberu hady- sorry, ale jsou mi prostě nesympatičtí. A jestli někdo při sledování držel v ruce bibli a kontroloval dění (a chytal se tím pádem za hlavu a jiné okončetiny), jeho problém. Počkejte, až Darrena napadne natočit dejme tomu Poslední den v Ráji nebo 5+1 přikázání, to se teprve dozvíme věcí ;-). ()

Stanislaus

Když natočíte film, který je plný náboženských témat, tak se holt musí počítat i s negativní kritikou. A právě Noe je názorný příklad podobného filmu. Od Aronofského jsem byl zvyklý dostávat silná a sugestivní dramata, která mě dokázala rozebrat na kousky, a která byla natočena za nižší rozpočty. Proto jsem byl velice natěšený na projekci Noema, který se v mnohých směrech vymykal režisérově předešlým snímkům. Jsem nevěřící a s biblickými příběhy jsem obeznámen jen povrchně, takže mi Aronofsky mohl ukázat, co chtěl, a já bych mu to snědl i s návnadou. Osobně mě celkem překvapila přítomnost kamenných obrů, kteří měli v Noemově příběhu účelné využití. Celkové vyprávění bylo občas trochu chaotické, protože se tam skákalo od tématu k tématu, ale nebylo to až zase tolik rušivé. Herecké obsazení bylo sympatické, vizuální efekty byly na vysoké úrovni, což se od podobného filmu očekává a Mansellova hudba mi přišla spíše jako doplňující než vyčnívající (viz Requiem). Zkrátka film, který mohl být natočen lépe, to přiznávám, ale mně osobně se líbil, takže já jsem jako divák s celkovým výsledkem spokojený. ()

evulienka3

Aronofsky ma opäť nesklamal. Príbeh všeobecne známy a predsa podaný spôsobom, ktorý nie každý dokáže prijať nesúci v sebe myšlienku, ktorá je podávaná postupne a v závere je jasnejšia než slnko samotné a ktorý u mňa prebyl akékoľvek možné nedostatky. Bez ohľadu na to čím alebo kým sme boli stvorený a bez ohľadu na to či veríme alebo nie, nám všetkým ľuďom bolo niečo dané. Neustále opakujeme tie isté chyby, ničíme samy seba falošnými pseudo cieľmi a zabúdame na obyčajný ľudský cit. Avšak nádej vždy umiera posledná a napriek tomu, že milión krát padneme na kolená, stále je tu možnosť, že jedného dňa pochopíme čo nám bolo dané a začneme to využívať na správny účel tak, aby svetu nebolo lepšie bez nás, ale aby tu bolo krásne aj s nami. ()

KrestanFilms

Základem filmu je odstrašující příběh Noeho - lidstvo už je natolik zkažené, že se Bůh stvořitel rozhodl "vyresetovat" svět potopou a začít znovu, jen s vybranou skupinkou lidí. Chápu, že o Noem nevíme tolik, aby to bylo na film a že něco se holt domyslet musí. Autoři ale do filmu přidali i hromadu nesmyslů, které jsou naprosto v rozporu (!) s původním příběhem. U Biblických příběhů je ale autentičnost nadmíru důležitá! Proto tento film silně nedoporučuji. ()

lillien

Vůbec se mi nechce pouštět se do filozofování nad "předlohou", když jsme k tomu nikdo z nás tomu stvořiteli ani Noemu nesvítili. Přísahám, že jsem zaujala pohodlnou polohu ležící, objektivní divačky, rozhodnuta předem neodsuzovat a ateisticky posměšně neprskat. Prostě hodnotím filmový zážitek. A ten lze shrnout takto: vcelku opulentně natočená apokalyptická fantasy (respektive spíše pohádka) o chlápkovi, co se rozhodl pečlivě plnit šéfovy instrukce , i kdyby to mělo znamenat definitivně si to rozházet se svojí starou. To chce dost odvahy a potud mě Russellův herecký výkon bavil a uspokojil. Vizuál jinak zaslouží pochvalu, snad jen s výjimkou kamenných obrů, to byla nejspíš nějaká kopírka z Hobita. Dokoukat se to určitě dá, nebojte se toho, ale že to dokáže opětkovat ještě někdo jiný než Frenštát a jeho máma, to mě celkem překvapuje. ()

Flego

Ešte pár hodín po zhliadnutí filmu ma sprevádzali rozporuplné nálady. Na jednej strane treba oceniť ako sa režisér dokázal vysporiadať s biblickým textom a všetky "božie" odkazy zabalil do vnútorných myšlienok hlavného hrdinu. Noe je hrdina bez hrdinských skutkov, do veľkej miery je správne poľudštený so všetkými chybami obyčajného človeka, hoci vyvoleného. Na strane druhej, záverečné tlačenie na pílu so zabitím novorodenca a je ukážkou samoľúbosti k vlastnému projektu, kedy Aronofsky stráca podu pod nohami a nedokáže ju nájsť do konca filmu. Noe v jeho poňatí je epickým biblickým snímkom plný ťaživých psychologických sond do postáv a tento žánrový miš-maš je skor na škodu veci. Táto nejednoznačnosť a žánrové lavírovanie zachraňujú digitálne zvieratá, zaujímavé "anjelské" kamenné postavy, samotná potopa a herecké výkony. ()

Darneth

Dnešní deštivý den jsem pokřtila Noem a mohu říci, že Aronofsky se od Fontány opět překonal. Už bylo také na čase. Dříve jsem měla odpor k náboženství, zvláště ke křesťanství, mnohé z životních pravd se staly polopravdy a z těch polopravd už jen střípky světla v mase lží a to jen kvůli manipulaci s lidmi. Vezmeme-li ale oné střípky z každého náboženství a poskládáme, proč se nad tím celkem nezamyslet a vlastně neobjevit, co už dávno někde uvnitř víme? Každý ať věří po svém a ať nezesměšňuje zázraky, co se občas přihodí...někde...někdy. Život není jednoznačný, bylo by hloupé zastávat vůbec tento názor. Nezlomným faktem ale zůstává odsouzení lidstva k záhubě, ba dokonce vyhlazení, protože jak se chováme k Zemi a k sobě navzájem je čím dál tím víc otřesnější. Příběh mě ani nikdy nijak zvlášť nepřitahoval, ale Darren mě dokázal opravdu uchvátit. Vlatně nejen on, ale i nádherné přírodní scenérie, rozhodně pětka. ()

BMW12

Já jsem věřící člověk, tudíž jsem se na tento film těšil. Bylo to celkem dobré, ale měl jsem přeci jen trošku vyšší očekávání. Padlí andělé ve formě kamene, to byla totální blbost. Ve filmu se objevilo několik nepřesností, filmaři si určité detaily doladili podle sebe. Co musím nejvíce ocenit je parádní výkon Russella Crowea, ten je v každém filmu perfektní. Ostatní herci moc nevyčnívali. Těšil jsem se třeba na Logana Lermana, páč ten se mi zatím v každém filmu líbil, ale tady toho moc nepředvedl. Ale jinak jako to šlo, neměl problém jsem to dokoukat, dokonce jsem na to koukal s babičkou a té se to líbilo, dávám tak 3,5* ()

MontyBrogan

Takže pred mesiacom nám prišiel nedoplatok za vodu, ktorá na svet bola zoslaná, aby prežili len vegani? Som pohoršený! Ale keď ma nabudúce ľudstvo dostatočne naserie, možno budem mať chuť zase hodnotenie zvýšiť, ktovie. ()

Jinny

50 % Musím upozornit, že jsem nevěřící, ale to mi nebránilo užít si Prince egyptského a biblické příběhy považuju za solidní archetypy. Noe je nabubřelý film, který selhává co se emotivního dopadu týče. Všechny ingredience tu jsou, ale těžko s vámi dokážou pohnout postavy, které se dají jen těžko vnímat jako lidi z masa a krve (oni totiž mají ÚDĚL). Jsou to biblická jména s tvářemi několik známých herců. Co se týče technické stránky, tam si je Aronofsky jistý v kramflecích. Co se týče filozofické stránky věci... Noe je příliš doslovný (což je možná snesitelné v Bibli, ale nehodí se pro film z roku 2014) a v přístupu k tématu starosvětský, nenechává divákovi prostor pro vlastní interpretaci. Ve výsledku je jedinou myšlenkou základní teze, kterou všichni od dětství známe - lidé si zaslouží přežít, protože ve většině z nás je i láska a dobro (myšlenka, které se daleko zajímavěji věnují některá nejlepší díla sci-fi). ()

honajz

Biblické dějiny podané jako fantasy z jiné planety - podivná zvířata, kamenní obři ve tylu Transformers, quest, prostě fantazie na špacíru, vždyť nikdo z nás už neví, co bylo před potopou. Vegetariánská agitka ("tati, proč jedli maso?"). Russell Crowe chvílemi vypadá jak Ivan Vyskočil. Bitky, souboje. Rodící Hermiona. Závěr jak z jehovistické brožury. Takovýhle film nedá nic ani věřícím (ó jé, ti tam najdou chyb!), natož nevěřícím, kteří nebudou taky chápat, která bije. ()

Roman.Ticka

Co na to říct, je to další kousek, kdy forma předčila obsah o velikosti apokalyptické vlny. Ateista a pragmatik ve mě mi nedovolí pochopit počátek stvoření světa a emocionální já jásá nad všespásným slovem LÁSKA. Herdek, to je přece smysl života každého jednoho z nás, co si budem složitě namlouvat a zkoušet jeden druhého, kam až dojde či jak pojde. Strhující výkony mých oblíbenců Jenn a Russella. Ten se snad pro velkofilmy narodil. Nejlepší rada zní - nepřemýšlet, nerozebírat, jen se zlehka nechat unášet na vlnách, které přinesou mír a klid v duši a možná nový očarující svět. Možná konečně s lidma, co zcela pochopí slovo druhá šance. ()

poz3n

A já se ptám, jak něco takového mohlo vzniknout pod režijní taktovkou někoho, kdo má za sebou Rekviem za sen a Fontánu. Aneb jak jeden z nejoriginálnějších režisérů své generace podlehl mainstreamu a zahodil své mojo vniveč. Smíchejte Vodní svět s Transformers, podejte pilulky schizofrennímu Gladiátorovi, nechte Hermionu ať si vrzne a proklejte Darrena Aronofskyho. Král je mrtev. Ať žije mainstream. 4/10 ()

jonyyy

Aronofsky musí být buď silně věřící nebo si potřeboval zajistit nějaké finance na své další "malé" filmy. Jinak nechápu, proč by se tak výrazně odchýlil od konceptu komorních dramat, se kterými sklidil takový úspěch. Občas mě potěšila hra s barvami či obři kameňáci, zaujal střih, u kterého jsem si zavzpomínal na Rekviem, ale z herců, tedy spíš postav, mi nikdo nebyl sympatický, digitální zvířátka mě zrovna nezaujaly a vůbec příběh o Noemově arše je natolik debilní a NELOGICKÝ, že vlastně ani nemá potenciál na dobré zpracování. Aź budu mít zas náladu na povodeň, dám si znova 2012! 65 %/CSFD KINO PROJEKCE ()

Deschain

No nemohla tá marha Aronofsky radšej nakrútiť toho Wolverina? No nemohla. Je pravda, že som vôbec nevedela, na čo idem, len že sa to volá Noe, robil to Aronofsky a že v tom hrá, kto v tom hrá. A preto som aj bola prekvapená hneď, keď sa objavili kamenní obri a hovorím si, že asi sedím na fantasy, či čo. Škoda, že všetky postavy sú taká banda assholes, že som celý film nemala komu fandiť. Vlastne len tí obri boli sympaťáci. A okej, Hopkins bol fajn, naňho som úplne zabudla. Efekty a vizuál boli super, ale aj tak ma už nič neohúri tak ako Fontána. Ale príbeh o stvorení bol fasa. Inak mám z toho celého rozpačitý pocit a neviem presne, čo si mám myslieť. (Lumiere - 17.4.2014) ()

Thomick

Už teď je Noah odsouzen k tomu být takovou tou černou labutí, respektive ovcí Aronofskyho filmografie. V mých očích má ovšem mnohem blíž k té bílé. Takhle mi totiž dosud nesedl ani režisérův vizuál ani Mansellův doprovod. --- Proces to byl přitom celkem prostý. Aronofsky zotročil půlku Islandu, vrátil se do dob, kdy Russell Crowe teprve trénoval na Gladiátora, borůvky byly sytě červené a Transformers ještě odvozovali svá alterega z ubohého kamene, a natočil protentokrát vhodně naředěnou psychárnu. Natočil tedy sice svůj první blockbuster, jeho osvědčený leitmotiv nicméně zůstal zachován - Aronofsky přece zase zobrazil onu posedlost naplněním něčí vůle vedoucí k (relativní) sebedestrukci. Pod křídly Paramountu akorát samozřejmě muselo dojít na ryzí happyend i pár přehnaně dramatických výstupů taťky lidstva a dalších členů výpravy; ale to už hlavně proto, že zde nešlo o vůli ďábelské matky, nýbrž Boha samotného. A tak si z projekce Noaha nemáme vzít, že se Aronofsky zkazil. Ne, my máme Noaha daleko spíš pokládat za stvrzenku slov Billa Baileyho: Thank God for Darwin, eh? ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu