Byzantium

• Česko Byzantium: Upíří příběh (více)

Eleanor a Clara, dvě tajemné mladé ženy,  hledají útočiště v chátrajícím pobřežním letovisku. Uprostřed zbytků laciného luxusu a polorozpadlých hotelů se pokoušejí sehnat peníze a ubytování. Clara si začne vydělávat jako prostitutka a brzy se setká se stydlivým a osamělým Noelem, který jim poskytne útočiště v opuštěném penzionu jménem Byzantium. Clara, která vždy myslí na budoucnost, ho promění v dům neřesti. Mladší Eleanor, věčná školačka, najde spřízněnou duši ve Frankovi a prozradí mu své tajemství. Narodila se v roce 1804, ačkoliv je jí 16 let a Clara je její matka, přestože je jen o několik let starší. Přiznává, že k tomu, aby zůstali naživu, potřebují pít lidskou krev. V malém, poklidném městečku začínají umírat lidé. A minulost, před kterou dívky tak dlouho prchaly, je pomalu dohání. Zvítězí láska nebo věčný život? (oficiální text distributora)

Mark1983 odpad!

Tak tohle se v mých očích nepovedlo,jelikož když šlo o příběh o upírech,upíři byli v příběhu,kde nemají,co dělat. ()

Payne003

Zaujímavý príbeh, zaujímavá atmosféra, pekné hlavné hrdinky. Stojí za pozretie. Pravdepodobne sa ešte k nemu vrátim. ()

raru

Nevravím,že to nebol zaujímavý a netradičný upírsky príbeh,ale fascinujúcu hľbku a uhrančivosť filmu Prežijú len milenci to nemalo ani náhodou. ()

fabregas1

Spíše než o kvantum stříkající krve tu jde o osobní tragédii upírů, kteří zde už nějakou dobu pobívají. Máme tu dvě hlavní postavy, jedna je hodně živá a krásně se na ní dívá ( Arterton ) druhá je naopak nudná a všechno ji už tak nějak štve ( Ronan ). Film nabízí současný příběh i ten minulý ( ten se povedl ). Byzantium se chová tak vážně, že jsem se ponořil do atmosféry a dal stranou fakt, že upíři mě nikdy nebrali. Gemma a hutný příběh upírek je dosti koukatelný a pro diváka je to zajímavá upířina. ()

Pythonator

Unylá depkařka Saoirse Ronan vás začne nutně už po půlhodině svého zcela vážného zírání do nikam nepředstavitelně srát. Je velmi těžké natočit s ní film, u kterého se dá vydržet. Ještěže je tam ta božská Gemma, díky které naopak rád shlédnu i sebevětší kokotinu. Byzantium je neskutečně natahovaná nuda, z které si zapamatujete jenom krvavé vodopády a jednu šikovně uřezanou hlavu. Jo a ještě snad bradavku božské Gemmy. Růžová knihovnička pro upírky zjevně není žánr pro všechny. ()

zeromen

Nezvykle zajímavý upírský film, takové suché a divné po Anglicku. Jinak takovou kozatou upírku bych docela bral:-) ()

Tom10000

Podruhé, nebo snad již potřetí jsem se díval na tento film, a můžu konečně jednoznačně říci svůj názor. Velmi dobře propracovaný film, jenž je zde velmi podceňován. Dramatická, ale nádherně depresivní hudba, dlouhé záběry, jež tu nejsou na škodu, a především prvky upírství a jeho originalitě činí z filmu mistrovský kousek. Eleanor a Clara, matka a dcera, se skrývají před světem a prchají od dvou tajemných lovců z Bratrstva, jenž se je snaží zničit z orušení pravidel kodexu - upírem nesmí býti žena! Zatímco Eleanor je ráda sama a krmí se pouze na starých a umírajících lidech, jež jí to svolí, její matka se živí jako prostitutka, aby vydělávala pro ně peníze. Obě dvě předstírají chudé a beznadějné dívky, Eleanor ale již nechce se skrývati před světem a skrze jednoho milého kluka trpící leukémií se představí se svém pravém světě. Příběh její matky je temný a její ještě horší: na počátku 19.století se rozhodl jistý kapitán přivést Clar do domu neřesti, kde musela pracovat. Jeho společník, jehož si přál zabít, údajně zahynul při jejich společné výpravě za mocným artefaktem. Když se ale o pár let později, kdy je Clar již vážně nemocná, vrací zpět, vezme Clar na tajuplný ostrov, kde z ní udělá upířici. Sám je již upírem. Proměna Clar je proti kodexu, a tak Clar utíká. V nevěstinci porodila Eleanor, a dala ji do sirotčince. Nyní se za ní vrací na poslední chvíli. Eleanor je málem zabita a znásilněna, díky Clar je ale proměněna v upíra. Příběh, jež Eleanor vynesla na svět a pověděla ho jistému muži - profesorovi okultních věd - zaujme jisté dva muže, policisty, jež po nich pátrají. Oba dva jsou z Bratrstva, jeden z nich ten, jenž proměnil Clar v upíra. Mezitím, co se mezi nimi strhne hádka a umírá jejich "bytný" (prostě muž, jenž jim pronajal penzion), touží Clar ve vzteku zabít Eleanořina přítele, jemuž prozradila své tajemství. Na poslední chvíli se ale od Eleanor, jež byla muži zajata, o její zoufalé situaci, a rychle ji jde zachránit. Když už se zdá, že Clar zemře a Eleanor hned po ní s pomocí mystického meče, ten, jenž dříve zachránil Clar (omlouvám se, ale jména mi moc nejdou), zabije svého společníka. Závěrečná scéna jen upoutává pozornost na fakt, proč není volné pokračování: Eleanor svého kluka doveze na ostrov, kde se - on - promění v upíra, a Clar jí dává svobodu. Sama jde vstříc osudu s dalšími nepřáteli z Bratrstva (konec filmu). Herečka Saoirse Ronan mě již upoutala v jiných filmech, ale zde je asi nejlepší (hned po Ammonite). 90 procent, 5 hvězd. Velmi doporučuji! ()

PStasek

No nevim nevim, co to jako mělo bejt!!! Asi už víííím, totální NUDA a zase jenom NUDA. Omlouvám se všem, kterým se to líbilo, ale od režiséra Interview s upírem sem čekal trochu více...:-(. Vizuální stránka a aranžmá filmu super, ale tim to opravdu hasne. Táhlý děj, někdy vůbec postrádající pointu příběhu (možná jsem ji tam jenom neviděl já, protože jsem se nudil). Psychologie postav? Myslel jsem, že jsem na tripu. Chápu, že upírské tématiky je dnes opravdu jako máku a vybrat si neohraný a originální děj je velmi obtížné, ale tohle NEIL fakt pos.... Mohl ztoho vymáčknout určitě více, potenciál příběhu tam byl. Vypadalo to vždycky, jako že už se má něco zajímavého stát a ono NIC a zase opět stereotyp. Půl hvězdy za GEMMU a půl za VIZUÁL!! ()

awerto

Pacilo sa mi to.Milujem upirsku tematiku. A zase som o krok blizsie, len je skoda, ze to nebolo dlhsie a casting hlavnych hereciek vyborny... ()

foxxxxy

V některých momentech Neil Jordan příliš tlačí na pilu... Saoirse Ronan má pouze jednu hereckou polohu a někdy to vychází, jindy zase ne..., Gemma Arterton jakbysmet. Děj a příběh je trošinku nedotažený, ovšem jeho melancholická nálada je příjemná. Hlavní hrdinky jsou napsané poměrně výrazně a na nich to celé stojí. Toť jsou mé postřehy. Celkově se mi to spíše líbilo, i když na Interview s upírem to rozhodně nemá..., ale i tak dávám 4* a řádím snímek k zdařilejším počinům, které stojí za to vidět. ()

Cabotin

Ta fráze je obehraná, leč pro Byzantium sedí:" Nevstoupíš dvakrát do téže řeky". Nevadí mi pomalé filmy, ale Byzantium je více méně remake Interview s upírem. Postrádá však onu svůdnou zatuchlost, sexappeal nemrtvých. Je to sice skvostně natočeno a jsou předkládány nádherné obrazy, leč co s tím, když téměř všichni hrají "pomalu a smutně", když je v tom naprostý deficit tajemství, a když to tak příšerně nudí, že jo? Dráp na palci namísto upířích zubů je sice fotogenický, ale film jako takový neutáhne. ()

pyzma84

Lyricko-poetické Interview s upírom II... /i keď sa mu obšmieta niekde pri palci na nohe/. Nejak zvlášť nezaujme, plazí sa a plazí, potom sa zastaví a pre mňa trapným koncom skončí. Jediná dobrá scéna je pri začiatku a zbytok som si priala, nech je koniec. ()

ArchAngel_

Poměrně neokoukaně podaný upírský příběh. Není to špatné, obě herečky jsou výborné a konec je hodně dobrý. Je v tom vidět Britský styl ve všech ohledech, takže je to trocu sušší :). Ale výsledek nadprůměrný, ačkoliv vizuálem třeba na Stmívání nemá, herecky, obsahově a atmosférou snadno celou sérii Stmívání předčí. Za mě 80/100. ()

GalaktikHero odpad!

Toto je fakt Horor! Clovek pri tom skape od nudy!!! Neda sa to dopozerat, teda aspon normalny clovek za triezva, pokial ho nepriviazu ku kreslu. Sracka nad vsetky ostatne upirske sracky.... du blejt velebnosti!!! ()

Shelma

Zajímavý, baladický příběh o upírech "trochu jinak". Tedy klasické kousnutí a následné proměny jaksi vzaly za své, ale přesto to mělo něco do sebe. Herečka Saoirse Ronan je zřejmě prototypem tklivě baladických postav a její herecký výkon je rozhodně více než obstojný. Na můj vkus je to ale opravdu trochu moc roztahané, avšak místy vypravěčský styl mi seděl. Takže dávám lepší 3 hvězdy. ()

Harakiros

Poměrně zajímavé pojetí upířiny. Po nekonečně nudných cca. 60-70 minutách se příběh trochu rozjede, aby vzápětí zase skončil. Docela dobře se dalo koukat na Gemmu, která je fakt luxusní. Saoirse Ronan mi připadá trochu o ničem a Jones nejvíce ze všeho připomíná zrzavého kamaráda Harryho Pottera. co je opravdu nové a nevšední, je způsob života bratrstva. Ovšem nechci spoileřit. ()

sobol1

zlaté stmívání!!! tento film byla romantická blbost pro mladé pubertáky bez jakéhokoliv napětí. jednu hvězdu dám jen proto že jsem se vydržel dívat až do konce ani nevím jak jsem to zvládl asi se mě nechtělo spát. ()

Aresko123 odpad!

Co to preboha bolo? Nuda, nuda a nuda. V tomto filme bolo debilne uplne vsetko : akoze neznamy ostrov, vrazdy nikto nevysetroval a to zabijala babky v nemocniciach ako na beziacom pase........ A ta mladsia bola taka sprosta ze kazdy den napisala na papier svoje tajomstvo. A vykecavala ho ludom kedykolvek. Taka hlupana by neprezila ani 10 minut. A to ako neskutocne dlho trvala kazda jedna scena bolo neznesitelne, skoro som mal pocit ze som dal omylom "pauzu". Otras. Odpad a nikdy viac. A tu na CSFD je 60 % ???? Zaco, ved to je urazka vsetkych ostatnych filmov........... ()

mpet

Nebýt Gemmy tak to bych to ani nedokoukal. Rozhodně tohle není můj šálek čaje. Nesnesitelně roztahaný a hodně deprimující příběh. Chladná a komorní atmosféra filmu po celou dobu udržuje diváka v napětí co bude, ale ono nakonec nic není. Chybí tady zápal, jakákoli zápletka či akce, prostě něco, co by ten film aspoň trochu oživilo. Navíc Caleb a Saoirse mi byli poměrně dost nesympatický, takže pokaždé když byli v záběru oni, měl jsem co dělat abych film nevypnul. Proto Byzantium pro mě znamená jen pár nudnejch hodin strávených u počítače a sledováním tohoto nevýrazného snímku. Jediný světlí bod byla Gemma a její supr kostýmy, jinak tady podle mě není nic k vidění. ()

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Proboha, ještě jedna Sněhurka?!

Proboha, ještě jedna Sněhurka?!

14.02.2012

Letošním soubojem Sněhurky (Mirror, Mirror) a Sněhurky a lovce to neskončí. Po pestrobarevné komedii a akční fantasy přijde trocha kung-fu. Studio Walt Disney se snažilo projekt, předtím známý jako… (více)