Bylo to lepší než Duch nad zlato, ale to ještě neznamená automaticky výhru. Potěšily mě některé nápady a také málo okoukaní herci, ale některé "detaily" měli domyslet a chybám se vyhnout. Např. Dracius vládne nadpřirozenými silami, všechno ví, ale princeznu musí "řešit analogově", tj. pronásledováním koňmo. Saša má svoji starou na plakátu, ale jeho holka ji nikdy neviděla. Postava vrchní čarodejnice vám evokuje kdysi populární pořad Nejslabší, máte padáka, stačí zavřít oči a poslouchat. Vtipy od Maxmiliána se spíš nevedly a konec made by Flash Barrandov taky není nijak originální (a jistě nebyl ani levnej). Není nad Mrakomorův šermířský souboj.(2.1.2014)

• slunicko2

Pohádka na draka...co na tom, že sněžného? 1) 34letému Petrovi Lněničkovi (poněkud obstarožní princ) i 35leté Jitce Švančarové (královna) to sluší. I hudba, vhodná ovšem spíše pro horor, se mi docela zamlouvá. Tím jsme vyčerpali klady. 2) Na nijaké herecké výkony zapomenete minutu po skončení promítání. Obvyklý nešvar našich pohádek - rozpor mezi scénářem vyžadovaným honosným prostředím a přeskromnou realizací s několika komparsisty bije do očí více, než bývá zvykem. 3) Vskutku strašné jsou pak neohrabané, za uši tahající chvílemi velmi hloupé dialogy.(26.12.2013)

• nash.

Většinou jsou pohádky o statečných princích či chasnících, kteří zachraňují princezny či jiné devčice, občas o statečných princeznách a děvčicách, které zachraňují prince či jiné chasníky. Poprvé jsem ovšem viděl pohádku, kde emancipovaná a odvážná princezna bojuje o sobeckého slabocha, který myslí jen na sebe a po celou pohádku především zklamává a zrazuje. Takoví v dávných pohádkách končili odvržení jako nevyhovující a princezny nehodní. Dnes je zřejmě takový nedostatek hrdinů, že musí vzít princezny zavděk i takovými opovrženíhodnými zmetky. Jinak klasické televizní řemeslo se standardizovaným scénářem i obvyklými hereckými manýrami, které je i přes některé nadějné dějové okamžiky násilně, nelogicky a uspěchaně zlomeno do tradičního pohádkového happyendu.(1.1.2016)

Na rozdíl od většiny současných sračkopohádek to má hlavu a patu a hlavně (!) relativně cool závěrečnou fajtku. Po příšerný štědrovečerní podivnosti hodně příjemná změna.(25.12.2013)

• O.W.Grant

Dvě hvězdy za Martina Myšičku a jeho draka, jinak téměř nekoukatelná patetická slátanina s nesympatickými herci a postavami. Chci zpět Bambitku a Šťastného Smolaře.(25.12.2013)