Tak Saša Rašilov se nám pomaloučku přehrává do rolí králů, ale jako král pro mě nebyl příliš přesvědčivý. Princ byl nemastný a neslaný a navíc působil mnohem starším dojmem. Pohádka měla poměrně slušné tempo, takže nehrozila nuda. Souboj draků mě docela překvapil, i když ta animace byla jako z nějaké počítačové hry. Ale zase to byla poměrně originální pohádka.(28.12.2013)

Příjemná vánoční pohádka, přibližně tak na úrovni Ducha nad zlato, možná o něco lepší. Ale pořád tam něco chybí. Pořád to není film, který bych musel vidět znovu. Herecky se mi nejvíc líbila Zuzana Slavíková a Jitka Čvančarová.(25.12.2013)

• triatlet

Scénáristické tápání působí jako jízda horské dráze - chvílemi nahoře (nápad se sněžným drakem), vícekrát ale dole (tři nudné úkoly). Pohádce chybí nejen herecké obsazení (až na Goldflama a Slavíkovou ostatní působí jako statisti - hlavně Matonoha a Liška v rolích princů!). Navíc pohádce chybí vtip (pitvoření druhého rádce nepočítám) a občas postrádá i logiku (čarodějnice nejdřív vymyslí celkem trapný úkol a pak princovi pomáhá, aby ho splnil???). Suma sumárum na rozdíl od pohádky Jak se budí princezny ve Sněžném drakovi jsou tak nesympatičtí neplavci, že bych jim snad přál nějakého vodníka, který by je skryl na věky do svého hrnečku:-)(26.12.2013)

• Vědma

Tak já vážně nepochopím, proč si ta princezna hned na začáku nevzala buďto Tomáše Matonohu nebo Pavla Lišku. To byli aspoň sympaťáci. Ten Sněžňák, to byl tragéd a princezně hezky dlouho trvalo než na to přišla a pak mu teda dost rychle odpustila, nu což. Tak úplně nejhorší to nebylo, ale pořád čekám na pohádku, co mě okouzlí.(31.8.2014)

• ainny

První pohádka, na kterou mi letos zbyl čas a hned trefa sto metrů od terče. Nelíbilo se mi na ní v podstatě nic, ani příběh, ani obsazení, ani hudba. Nejhorší ze všeho snad bylo obsazení obstarožního prince. Jdu si spravit chuť starou černobílou Popelkou.(27.12.2013)