Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  ***

  Bylo to lepší než Duch nad zlato, ale to ještě neznamená automaticky výhru. Potěšily mě některé nápady a také málo okoukaní herci, ale některé "detaily" měli domyslet a chybám se vyhnout. Např. Dracius vládne nadpřirozenými silami, všechno ví, ale princeznu musí "řešit analogově", tj. pronásledováním koňmo. Saša má svoji starou na plakátu, ale jeho holka ji nikdy neviděla. Postava vrchní čarodejnice vám evokuje kdysi populární pořad Nejslabší, máte padáka, stačí zavřít oči a poslouchat. Vtipy od Maxmiliána se spíš nevedly a konec made by Flash Barrandov taky není nijak originální (a jistě nebyl ani levnej). Není nad Mrakomorův šermířský souboj.(2.1.2014)

 • ABLABLABLA
  ****

  Hohoho... oproti trapnému Duchu nad zlato, je tohle úplný poklad. Nebudu to tu srovnávat (i když se možná místy neubráním), ale bylo to výrazně lepší - mělo to nějakou pointu, příběh, normální dialogy a ne na úrovni desetiletých děcek atd. Líbila se mi kamera, to nádherné světlo mezi listy, herci a jejich výkony byly skvělé, i když teda nevím proč poslední dobou dávají do rolí princů takové nijaké chlapy. A vůbec když se podívá člověk na věk herců princů a věk princezny, tak proč jsou o generaci starší, když tam vystupují zhruba ve stejné věkové kategorii, tak to by mě fakt zajímalo. (Dalo by se spekulovat o tom, jak to bylo skutečně v historii, ale já si aktuálně vybavím případy, kdy králové nebo vládci byli o generaci mladší než jejich nastávající manželky, nebo naopak kdy byli už jako děti zasnoubeni.) No a ten drak, teda pak draci byli uvěřitelní a myslím že dobře trikově zvládnutí... když česká produkce chce, tak prostě dokáže i něco hezkého, dobře natočeného a sympatického. Hrozně se mi líbily záběry přírody a že jich tu bylo - za to plus. Jinak taková poznámka na okraj.. taky vám ten Dracián připomínal i hlasem Jana Čenského? Jinak Rašilov a Čvančarová mi jako královská dvojice dobře sedla.(26.12.2013)

 • ..Lucas..
  ***

  Příjemná vánoční pohádka, přibližně tak na úrovni Ducha nad zlato, možná o něco lepší. Ale pořád tam něco chybí. Pořád to není film, který bych musel vidět znovu. Herecky se mi nejvíc líbila Zuzana Slavíková a Jitka Čvančarová.(25.12.2013)

 • slunicko2
  *

  Pohádka na draka...co na tom, že sněžného? 1) 34letému Petrovi Lněničkovi (poněkud obstarožní princ) i 35leté Jitce Švančarové (královna) to sluší. I hudba, vhodná ovšem spíše pro horor, se mi docela zamlouvá. Tím jsme vyčerpali klady. 2) Na nijaké herecké výkony zapomenete minutu po skončení promítání. Obvyklý nešvar našich pohádek - rozpor mezi scénářem vyžadovaným honosným prostředím a přeskromnou realizací s několika komparsisty bije do očí více, než bývá zvykem. 3) Vskutku strašné jsou pak neohrabané, za uši tahající chvílemi velmi hloupé dialogy.(26.12.2013)

 • hous.enka
  ***

  Láska je věc komplikovaná a někdy dost zrádná. Na Sněžném drakovi mě tedy paradoxně bavily zejména zkoušky lásky princezny a jejího vyvoleného (skoč do propasti ty, kdo hluboce věříš ve svou lásku - ach), což bohužel asi nemělo být středobodem téhle pohádky. Pohádkový je tu totiž snad jen ten drak.(6.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace