• nash.

Většinou jsou pohádky o statečných princích či chasnících, kteří zachraňují princezny či jiné devčice, občas o statečných princeznách a děvčicách, které zachraňují prince či jiné chasníky. Poprvé jsem ovšem viděl pohádku, kde emancipovaná a odvážná princezna bojuje o sobeckého slabocha, který myslí jen na sebe a po celou pohádku především zklamává a zrazuje. Takoví v dávných pohádkách končili odvržení jako nevyhovující a princezny nehodní. Dnes je zřejmě takový nedostatek hrdinů, že musí vzít princezny zavděk i takovými opovrženíhodnými zmetky. Jinak klasické televizní řemeslo se standardizovaným scénářem i obvyklými hereckými manýrami, které je i přes některé nadějné dějové okamžiky násilně, nelogicky a uspěchaně zlomeno do tradičního pohádkového happyendu.(1.1.2016)

U této pohádky jsem si uvědomil, jak strašně důležití jsou herci. Myšička, Rašilov, Čvančarová, Tomicová nebo Goldfram zde spolu s Matonohou, Pechou nebo Liškou ukázali, jak postavy tvoří herci a herci musí být šikovní natolik, aby si uvědomili, že ta jejich role musí stát za to. I kdyby byla bůhví jak malá. Sněžný drak je tak pohádkou, která není bůhví jak dokonalá, ale dokáže příjemně zabavit a stejně tak u ní může být moc hezky a vůbec nevadí, že je televizní.(28.12.2015)

Velkolepější, romantičtější než Duch nad zlato, pohádka štědrovečerní, což je zajímavé, jelikož už pár let sází jednička na Boží hod na pohádky komediální, u kterých se má divák zasmát, na ty, jež mám upřimně radši než pohádky podobné Sněžnému drakovi, zde humor vážně téměř absentuje, a když ne tak je neopodstatněný, princové v podání Pavla Lišky a Tomáše Matonohy a Maxmilián Servil patří do jiného filmu... Celkově průměr, neurazí, nenadchne, řekl bych... 50%(1.1.2014)

• GeusX

Tak žadná sláva. Jako kdyby tvůrci byli ve spěchu, stačí lusknout prstem a postavy mění své nazory, hned je vše každému jasné. Žádné pořádné pátraní, minimum napětí... Tak snad příště. 50% PS: Rozhodoval jsem se zda 2 či 3 hvězdy. Dokonce ani nikdo z přihlížejících členů rodiny nebyl ztvárněním pohádky nikterak nadšen. Jediné potěšující byly filmové lokality, místa která znám.(25.12.2013)

Pro mě daleko koukatelnější než štědrovečerní Duch nad zlato. Dobré triky, celkem originální nápad a neookoukané ksichty. Ikdyž herecky slabší (Slavíková WTF!), nakonec celkem příjemná pohádka. Nakonec jednu výtku: Co ty šermířské souboje? To nemohli chlapci cvičit o týden víc?(25.12.2013)

• - Produkce zadala skladateli písničku do finálních titulků. Jako ideální interpret se zdála být Ilona Csáková. Ta se ale zdráhala píseň nazpívat, protože termín jejího druhého porodu byl už velmi blízko. Nakonec souhlasila, písničku nazpívala a pouhých několik dní poté přivedla na svět svého druhého syna. (Roboslav)

• - Jitka Čvančarová byla v době natáčení těhotná. (M.B)

• - Při natáčení scény s prchajícími poddanými, do které byli v postprodukci přidáni dva animovaní draci, se na místě, kde jeden drak letí těsně nad zemí, seskupilo malé přírodní tornádo, které rozvířilo prach, čímž přidalo k uvěřitelnosti triku. (Matojeje)