Automata

Země, rok 2044. Sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Svět prodělává politickou a ekonomickou krizi a roboti jsou součástí našeho každodenního života. Jsou jištěni dvěma základními zákony. Jacq Vaucan je obyčejným pojišťovacím agentem robotické společnosti, kterému je svěřen na první pohled rutinní případ robota, který se stal obětí manipulace. Během vyšetřování však začíná docházet k závěru, že se někteří roboti dokážou vyvíjet mimo svoje naprogramování. Tento objev může mít vážné důsledky pro budoucnost celého lidstva, jenomže Jacqův zaměstnavatel to nenechá jen tak. Před Jacqem tak stojí volba - postavit se na stranu vlastního druhu, nebo dát přednost robotickým bytostem. (TV Nova)

celticek

Dost podhodnocené sci-fi, zajímavý námět. Asimov potřeboval tři zákony (potom doplňované o další), tady si vystačí se dvěma. Nízký rozpočet je sice znát, ale i tak je to obstojné. ()

Marty7CZ

Snaha se počítá,ale tohle bylo nudný a neosobní... Vůbec mě ten biják nevcuc do děje, takže nekompromisních 35% ()

ANTYCHRYST

Hodně nenápadnej nízkorozpočtový sci-fi biják..Banderas jako plesoun.. velkej nezvyk..Roboti už nechtějí bejt ovládáni jen lidmy.. chtějí svůj život.. ke konci mě bylo robotů líto a přál jsem si ...ať začnou bejt zlý a rozcupujou ty chlápky.. 50%... dalo se to... ale žádná hitparáda to nejni.. ()

MaxForValue

Autómata je vsádzka na istotu. Ako pre Ibáňeza, tak predovšetkým Banderasa, ktorý sa na filme podieľal aj producentsky, čo je dôležité poznamenať. Téma robotov je vďačná a Automáta pomerne neškodná. Neškodná v tom smere, že v rámci "robotických" filmov neprináša v zásade nič nové, než to, čo by sme už videli. Je to však vo svojej podstate jej najväčšie plus, keďže si tým drží akú-takú líniu. Nepúšťa sa do riešenia veľkých problémov, no zároveň nezostáva ani v tej svojej scifi-thrillerovej škatuľke a pokúša sa aj niečo svojim obsahom povedať. Nie je tak akčne nabitá ako Ja robot, zároveň je však inteligentnejšia, než sa na prvý pohľad môže zdať. Je to ten typ filmu, ktorý sa vám bude zdať príjemný, ale o pár dní si spomeniete azda akurát tak na Banderasovu holú hlavu a roztomilé robotické zvieratko. ()

stephano

Zajímavá byla jen první půlhodina, pak to de rázně do kytek a nepřestane nudit prakticky do konce. Film má možná nějakou myšlenku, pokud ano tak mě uplně minula. Celkovou pomalost děje a příběhu umocnují ještě pomalejší roboti, žádný CGI ale nejspíš vypučený z nějaký japonský výstavy. ()

george82

Těžko hodnotit tento kousek. Ve mě zanechal rozporuplné pocity, ale ne v negativním světle. Prostě by se na ten film měl každý podívat a udělat si obrázek sám. ()

Kortexo

Poctivá sci-fi ala Blade Runner a Já, Robot.Antonio Banderas je tady brilantní, stejně, jako Harrison Ford v Blade Runner. Téma robotu ještě stále není vyčerpané... ()

Romeroo

Hezký vizuál nenahradí prázdný děj a nulové emoce. Přesně ten druh filmu, kde se může stát cokoliv a semnou to ani trošku nehne. Málokdy dávám filmu, který naplňuje mé žánrové chutě tak málo hvězd. Ach jo ( ještě víc zklamaně než se na první přečtení může jevit ). ()

Brano

Zaujímavý sci-fi, u ktorého ma zaujal charakter tých robotov, ktorí sú takí obyčajný, "neinteligentný" ako to vo väčšine filmov býva, čiže určite dávka originality tam bola. Určite dejovo ma to zaujalo, ale tempo filmu najmä v úvode bolo strašné pomalé a celkom aj nudilo. Banderas sa mi tu veľmi nehodil. A čo tomuto snímku chýbalo boli emócie, chcelo to bližšie vykresliť vzťah robota k človeku, takisto mi tu chýbala nejaká výraznejšia hudba. Film sa dal pozrieť, ale nebolo to nič extra. Zaujalo ma ešte "post-apokalyptické" prostredie v ktorom bol film natáčaný. ()

fordhont

Od začátku byla vidět neoriginalita v podobě námětu vycházejícího z Asimova, nicméně zobrazení světa a další vývoj děje byl zajímavý, stejně jako zajímavá hlavní myšlenka, se kterou film pracuje bohužel až na konci. Zvláštní byl také nevyvážený scénář a dialogy. ()

kirmakX6on

lepší průměr. Chybou je, že se divák strašně brzy dozví, o co jde ...dozví se to totiž už z obsahu na csfd ...ve filmu se nestane nic jiného - v závěru se jen potvrdí, co ve filmu někteří tušili hned na začátku a co divák věděl už před tím, než si film stáhl, totiž že OPRAVDU se roboti mohou sami měnit. V poslední třetině se dozví další "překvapivou" věc a to tu, že když mohou měnit sami sebe (tzn. se i učit), velmi brzo se stanou chytřejšími než lidé. Tak to asi nikdo nepředpokládal, že. A v samotném závěru konečně ten "geniální zvrat", že roboti mohou dosáhnout autonomie a přestat lidi poslouchat. Jinými slovy: filmu chybí myšlenky, šťáva, něco, co by jej učinilo víc zajímavým, napínavým, překvapivým či podnětným. Nenudil jsem se jen díky dobré dystopicky kyberpankové atmosféře ...ale ta sama na lepší hodnocení nestačila. S odřenýma ušima tři hvězdičky. 51% ()

Pitryx odpad!

No, když pominu to, že vyholený Banderas vypadá jako totální idiot, nelze filmu upřít pár dobrých záběrů. O tématu nepíši, to je obehrané. Druhá větev s těhotnou, a pak matkou s dítětem, měla patřit do telenovely, ne sem. Hromada filosofického žvatlání jen zpomaluje už tak se neúprosně vlekoucí děj. Ten konec byl sice na moment dobře akční, ale to, jak se Vernon jde postavit až na kraj nedodělaného mostu, to už mne donutilo k smíchu. A to nerozebírám to, že míří na Jacqa a čeká. Nikdo neví na co. Velmi důležité byly záběry na chjapecta, co si hračinkuje u moříčka s želvičkou a pak se jde koupánkovat. Bez těch by se tento film neobešel. Bože, bože, proč. Měl jsem nachystáno dvacet procent, ale protože jsem se v polovině tak nudil, že jsem spustil rychloposun, nemůže dle mých zákonů tento film dostat nic. Vlastně ano, deset procent. ()

subic

Sólo pro Antonia Banderase a šlo mu to. Antonio je v podstatě už skoro zapomenutý hrdina z devadesátek, naposledy vtipně zaperlil v Expendables: Postradatelní 3. Film je o tom, co se stane, až mám řadu novodobých technologií sežehne erupční činnost Slunce, člověk stvoří kybernetický mozek, který, jak se zde říká, se učil 7 dní od lidí, 8. den s lidmi komunikoval jako rovný s rovným, 9. den se už učil sám a přestal s lidmi komunikovat, resp. dál komunikoval, ale lidi mu přestali rozumět. A pak tu máme zeď ohraničující město od pouště, kde žijí "zatracení". Proto je potřeba vkládat do robotů "poutníků" dva základní protokoly, na ochranu lidí a na ochranu sebe. Vzpomněl jsem si u toho na seriál Já a robot (2013) a film Robot a Frank (2012). Zajímavé je, že autoři nadělili už staršímu Banderasovi i už dědkovi Forsterovi rodiny a malými dětmi a postavili je do rolí fotříků a zároveň švagrů. Hodnocení 57% je odpovídající. ()

MartinTerran

Nápaditě pojaté postapo sci-fi s dobrou myšlenkou, ale nějak mi tam chyběl ten záměr proč to dělali, k čemu je ten "robopavouk" a co budou dělat na druhé straně kaňonu? Možná to nezmínili, protože to člověk nemůže pochopit (že by poselství filmu?). Zákony až nápadně připomínají ty Asimovovi, ale to vůbec nevadí. Prostředí pěkné, natočeno je to taky fajn až na pár nelogičností. Hodnocení: 59/100. ()

Blazkowicz

Takový hodně levný Já, robot. S tím se to samozřejmě nemůže rovnat. Nový způsob jak ušetřit na rozpočtu - skoro celý film bude v poušti, kde jsou jen betonové trosky. To bude určitě zábava. A roboti budou vypadat jak Baby Anabell. Prostě celkově slabota. 3* ()

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

06.03.2015

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (více)