Automata

Země, rok 2044. Sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Svět prodělává politickou a ekonomickou krizi a roboti jsou součástí našeho každodenního života. Jsou jištěni dvěma základními zákony. Jacq Vaucan je obyčejným pojišťovacím agentem robotické společnosti, kterému je svěřen na první pohled rutinní případ robota, který se stal obětí manipulace. Během vyšetřování však začíná docházet k závěru, že se někteří roboti dokážou vyvíjet mimo svoje naprogramování. Tento objev může mít vážné důsledky pro budoucnost celého lidstva, jenomže Jacqův zaměstnavatel to nenechá jen tak. Před Jacqem tak stojí volba - postavit se na stranu vlastního druhu, nebo dát přednost robotickým bytostem. (TV Nova)

agassi68

To tak dopadne, keď si režisér uspokojuje svoje filozoficko-morálne scifi chúťky. Pred úplným zaspaním vás zo dvakrát vytrhne náznak akcie a možnosť sexu robotky s opitým Banderasom. Bodujem hlavne za apokalyptické prostredie. A načo tam bol ten robotický chrobáko-pes? Predsa na pokračovanie.. ()

BOURQUE

Ukážkový prípad toho, keď scenár/príbeh s dostatočným potenciálom zostane nevyužitým. Atmosféra dostatočne kvazi-futuristická, prostredie dostatočne vypracované, ale samotná réžia a nedostatočne spracovaný záver spravili svoje. Škoda za to! Plešatý A. Banderas z hereckého pohľadu v poriadku. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

hEROic

jaj to byla nuda... hrozně vleklé tempo, vyprávění o ničem, žádná atmosféra... zbytečný film, který drží nad vodou jen tématika... slabých 50% ()

fr3ak

Pokud chtěl Ibáñez natočit chytrý film, tak si měl nechat od nějakého zkušenějšího člověka pomoct se scénářem. Potenciál tam byl obrovský, bohužel se většina postav chová jako naprostí kreténi, vůbec celý průběh filmu je takový nedotažený a emočně vyprázdněný. Vizuálně je to ovšem vzhledem k rozpočtu dotažené na výbornou, Blomkamp (pokud to viděl) musel mít velkou radost, že není jediný kdo umí takové čáry za mrzký peníz. ()

Wallis3

Jestli to mělo mít nějaký poselství, tak posel, co ho měl doručit ,na to zřejmě nestačil. Anebo se z toho na půl cesty ožral, páč pochopil, že to nemá cenu. Jestli hledáte bezduchost (i když se vám tenhle počin bude snažit namluvit právě opak) a nudu, vše najdete v tomhle filmu. Když Banderas odbachne kolíka pistolí na světlice a ty kraksny spustí svůj beat box, to jsem se smál, ale když pak tančil s tou botkou a ta u toho hekala, jakoby měla několikanásobnej orgasmus a António se tvářil, že by si to s ní fakt dal, to jsem močil Maggi. Film mimo, stejně jako hudba v něm. Jedna hvězda za to, že jsem vydržel až do konce. ()

Faila

Nepřišlo mi to originální, nudilo mě to a někdy vyloženě vytáčelo a nebýt holohlavého Banderase, z kterého jsem byla docela paf, ani bych to nedokoukala. ()

MickeyStuma

Námět je jednoduchý. V postkatastrofické době se určitý pojišťovací agent korporace robotu ROC Jacq Vaucan snaží vyšetřit případy robotů porušujících stanovené primární protokoly proti jejich změně chování. To, co objeví, bude mít hluboké důsledky pro budoucnost lidstva. A tak tu máme další filmovou a po vizuální stránce přívětivou rozpravu o fenoménu zvaném robot a nebezpečí s tím spojené. Ano, už dnes víme, co dokáže tzv. umělá inteligence. A co když tu umělou inteligenci někdo upraví tak, aby robot začal rozhodovat sám a naprosto ve všem? Potom i zákony robotiky podle spisovatele sci-fi povídek a románu Isaaca Asimova budou k ničemu. A právě s tím pracuje tento příběh, který ale na druhou stranu nepřináší nic nového. Vedle podobně zaměřených snímků se však může zařadit beze studu. Svým způsobem se vlastně jedná o detektivku, která je vlivem již provařených námětů značně předvídatelná. Příběh se odehrává v roce 2044 a je to znát ve své hlubší reálnosti. Neuvidíme tu žádné velké futuristické prvky, jak jinak bývá obvyklé a naopak zůstávají mnohé, jak se dnes říká, retro objekty. A právě po vizuální stránce v rámci atmosféry a soudobé doby vše funguje tak jak má. Pomalejší tempo je v zájmu emočních situací a ano, ty také fungují. Jediným překvapením je snad jen Antonio Banderas v hlavní roli. Zhostil se toho s plným respektem. Snímek měl omezený rozpočet, avšak filmaři se s tímto neduhem poprali skvostně. Do filmové historie se zřejmě nezapíše, ale pro fanoušky dobře promyšlené sci-fi, bude příjemnou záležitostí. ()

bararich8

Nápad dobrý, začátek výborně navnadil, střed zchladil, konec unudil. Výsledek 3* a moc velká škoda nevyužitého nápadu, prostředí a zpracování protože to všechno bylo víceméně perfektní. ()

Whitebeard

Nevěřim, že existuje moc lidí, co nezná Já robot Isaaca Asimova. A tím pádem tři zákony robotiky. Odečtěte jeden zákon a máte nový film Automata. Když jsem poprvé viděl trailer, tak jsem se poměrně dost zaradoval, protože tohle téma je jako ušitý pro mě. Ale ta radost se pomalu jak film utíkal začala vytrácet a vytrácet. Ne, že by to bylo vyloženě špatný. Ale wtf výraz mi asi nějakou dobu zůstane. 2* ()

Dm1tr1j

Snažilo sa to vypadať ako nádherný film zobrazujúci vznik nového života. Ide však len o to ,že singularita umelej inteligencie je pre ľudstvo smrteľná. Myslím tím, že nedokázali zakryť fakt ,že iný život zase vymrel. ()

Kingjiri

Udělal jsem dobře, že jsem od scífka s robotama z evropský produkce příliš nečekal. Neřikám, že musela nutně vzniknout akční scifi jízda, ale kecání bylo příliš a jeho výpovědní hodnota byla dost malá. Navíc jsem ani nenalez žádnou pointu. Škoda takovýho výsledku. Herecký obsazení ani postapokalypická atmosféra nebo triky (na evropský poměry) totiž nebyly špatný. ()

Jakubik

Slušná potemělost se slibnou atmoškou nevábné budoucnosti. Jenže tohle všechno pěkný šlo na úkor slabého děje s prapodivně jednajícími postavami. Začátek se celkem povedl, co se týče vstupu do děje a představení zápletky. Jenže čím více minut přibývalo na hodinách tím se zase zužovalo napětí a moment překvapení… ()

vera27

Tohle jsem už někde někdy viděla...je tu vůbec někdo komu to nepřipomínalo Já robot? Filmy s roboty jsou fajn, ale už asi docházejí nápady a tak jsou si filmy podobné, chybělo mi tam něco nového, něco co by překvapilo. Nicméně Banderas hraje nejlíp jak může a role mu sedne. Film mě začal bavit až od poloviny, kde je v Jacq sám v poušti s roboty. 60% ()

Ondr@932

Trošku podoba filmu Já robot, akorát v méně akčnější verzi, ale i tak dosti napínavé. Antonio Banderas zde předvádí velmi dobrý výkon, který jsem u něj už dlouho neviděl. 65% ()

papaguy

Na můj vkus příliš poetické, ale poctivě zpracované a to se cení. Dala se z toho udělat pohádka-podobenství, anebo mrazivý thriller. Ibánez se vydal první cestou. Vadilo mi ztvárnění "robo-potomka". Mohli nadesignovat cokoliv (tvůrci filmu, ne roboti) a oni udělají něco, co vypadá jako šváb. Škoda. ()

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

06.03.2015

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (více)