Shredder

Je az desive, nakolko som sa v Calvinovi nasiel. Zenska perspektiva, ktoru Kazan uplatnila pri pisani scenaru mi dodala nadhlad, ktory mi nikdy introspekcia neposkytla. Komorna snimka sice poskytluje odlisne nazeranie na romancu, ale kuzlo som tam necitil. Calvin vo vlasnom ponimani osamely romantik, v realite egoista utapajuci sa v mravnom narcizme, pochopi, ze ani zena, vytvorene podla jeho predstav a s cielom lubit navzdy iba jeho s nim nevydrzi, lebo chyba nie je v jeho partnerkach ale niekde inde. "There has to be space in a relationship, otherwise it’s like we’re the same person." – Ruby ()

sulda007

Chvílema to na mě bylo trochu moc. Moc sladké. Moc nevěrohodné. Ale nápad dobrý, to zas jo, jen jsem od toho asi čekala víc. ()

Bezda22

Vcelku je trh přesycenej romantikou podle klasickýho schématu, kde mě napadá jediná otázka "Neviděl jsem to už?". Ruby Sparks je úplně něco jinýho. Romantika na úrovni, kde nelze říct, že se jedná o klasickou hloupou a jednorázovou záležitost. V neuvěřitelným příběhu, skrytá pravda. Herci mi nějak přehnaně sympatický nejsou, ale do svejch rolí každej z nich sedí úplně perfektně. 75% ()

vipeerr

Velice mě to překvapilo, chtěl jsem jenom nějakou komedii na večerní relax a bylo z toho nakonec úplně něco jiného. Komické i smutné zároveň, člověk se u toho cítí všelijak ale málokdy to lze popsat. Určitě je to v nějaké knižní podobě, dávám 4* za nápad, skvělou práci ze strany herců a za Banderase :-) Očekával jsem ovšem více těch fantasy prvků pomineme-li celou tu "napíši, stane se" situaci. ()

mark9th

Velmi pekny napad, ktory sa podarilo skvele spracovat. Neotrepane hlasky a situacie, v ktorych by sa kazdy rad nasiel. Herci to zvladli na vybornu, Zoe proste hltate ocami :). Krasa ()

kolik27

Ehm, tak romantika zrovna moje parketa teda určitě není a nikdy nebyla, ale tento snímek mě velice bavil ve všech směrech. ()

miki68cz

Za nápad se platí a když se po filmu dozvíte, že ta mladá holka z hlavní role ten film napsala, tak vám to vyrazí dech. Nápady se počítaj a dobré dvakrát. Povedlo se, začátek filmu sice trochu zakopává v tempu, ale já si u Paula Dana už zvykl na vysoký standart, tak jsem vydržel a vyplatilo se to. Jiný film, by se dalo říct a takové mám rád. Pěkná muzika. Vřele doporučuji, bavte se ()

Mistr_Moon

Komedie bez vtipu není komedie. Ale romantické to bylo. Musím ocenit zajímavý námět a celkem uvěřitelný vývoj hlavní postavy, ale ten konec jim teda nesežeru... ()

CubalibreCZ

Příjemná romantická komedie, bez klasického, sladkého amerického klišé.... a nemohu se zbavit pocitu, že Ruby mi připomíná někoho z mého okolí ... :) ()

Brumlak

Velmi dobrý film, zvláště pak herecké výkony a finálová scéna. Příjemná romantická komedie, která se v konečném stává dramatem. Fantasy? No vcelku, ostatně, každý máme nějakého svého prince či vysněnou princeznu a když se to splní, je to hned fantasy? Rozhodně stojí za shlédnutí. Kvalitní scénář i dialogy. Nic navíc. ()

gicous

Málo romantické - příliš fantaskní. Málo dramatické - přiliš nudné. Málo komediální - příliš vážné. 3/10 ()

chesterko

Neviem ako to dokázali, ale toto ma rozhodne dostalo. Očakávanie sa naplnilo so všetkými desiatimi. Z počiatku som mal pocit, že to bude niečo pre inteligentne dospelejších, no potom to nabralo ten správny smer. Krásne, potom šialené a opäť krásne. Nie len pre výzor Zoe. Bolo tu snáď všetko. Každý dialóg dával zmysel. A keď sa pozriem na ten plagát... Ou bože... <3 ()

Mon.

Někdy bych taky ráda kdybych něco napsala na kus papíru a ono se to uskutečnilo, akorát by mi pak bylo líto jako Calvinovi,že to není z hlavy toho druhého ale,že si všechno diktuji sama a není to opravdové.Jinak skvělý film- moc se mi líbil. :) ()

PlysovyMacko

Spisovateľ si vysni babu. Doslova. Napíše a ona sa zhmotni. Môže s nou manipulovať,  lebo čo napise, to sa stane. Zisti, ze to není reálny vzťah. Neoslovilo ma to a koniec bol najhorší možný ako som si mohla predstaviť. Film sa bude páčiť osamelym mužom, čo túžia po bláznivej frajerke. ()

hrumsrt

Dlouholetí režisérští kamarádi Jonathan Dayton a Valerie Faris se po úspěchu s Malou Miss Sunshine vracejí s další nezávislou drobnůstkou. A jak bych právě Miss Sunshine moc nepochválil a rozhodně pro mě nejde o nějaký pamětný zážitek, tak Ruby Sparks je výstřel přímo do srdíčka... Spisovatel Calvin je v životní krizi, nepochopitelně se mu rozpadl dlouholetý vztah a v psaní zrovna úplně neví, o čem psát. Když tu ho napadne psát o tom, co chce nejvíc, o perfektně nedokonalé holce jménem Ruby, kterou dokáže tak živě a detailně podat, až se mu zdá, že se její osoba zhmotnila úplně. A to není jen představa v hlavě, ale Ruby se z ničeho nic objeví uprostřed jeho domu a vypadá to, že schizofrenie začíná pracovat na plné obrátky. Jenže co když zjistí, že Ruby vidí vlastně i všichni ostatní, copak se dá tahle šance nevyužít.. Ruby Sparks je vynikající nápaditá pohádka pro všechny snílky, které výborně dokáže jak pracovat jak s představami, tak i s tím, co ve vztahu vlastně nechceme, ale potřebujeme.. Tvůrci námět vytěžili na maximum a podařilo se! Paul Dano tyhle zasněný kluky ani nemusí hrát, Zoe Kazan je zase perfektní coby obyčejně fajn holka snů, a tenhle i ve skutečnosti tvořený manželský pár dokáže dávat přirozeného herectví úplně jinou rovinu.. Na poli romantických komedií velmi fajn, ale s existencionálním přesahem už skoro nemá konkurenci.. Těžko se popisuje něco, co v jistém smyslu žijete (jen bez té schizofrenie). Instantní pohlazení mojí naivní duše, na které nedám dopustit! 95% ()

shade000

Film som kedysi pred desiatimi rokmi vedel a dnes opäť. Paradoxne mi ho pripomenul Antonio Banderas a nie hlavná dvojica. Je pravda, že Paul Dano má v sebe niečo také zvláštne, čo ťažko pomenovať, no to isté platí aj o Zoe Kazan a preto sa do tohto filmu neskutočne hodili. Príbeh je veľmi zaujímavý a plný emócií, každopádne za ten záver si to za mňa zaslúži plný počet. Ďakujem za nádherný film... ()