První pracovní i osobní setkání režiséra Martina Friče s Oldřichem Novým proběhlo prostřednictvím komedie o šikovném otci, který zinscenuje první trestně-právní kauzu své čerstvě vystudované dcery. Při té příležitosti ji chce také přesvědčit, že i v lepších rodinách jsou vedle rozmazlených budižkničemů samostatní, inspirativní mládenci, s nimiž se dívka zralá na vdávání rozhodně nebude nudit. Autorkou stejnojmenné povídky byla Vlasta Zemanová, která se nikoli neúspěšně pokusila o humoristický obraz z vyšší společnosti, okořeněný špetkou sarkasmu a ironie. Martin Frič velmi rychle odhadl, že v Oldřichu Novém přišel do Prahy zcela výjimečný typ hereckého milovníka s inteligentním a sebeironizujícím projevem, pohybujícím se obratně na hraně romantického snění a bravurního komediantství. Ve filmu překvapila především Nového pohotovost, lehkost a spontánnost, s níž ovládal všechna pěvecká i taneční čísla. Bývalý první brněnský milovník tu uplatnil také svou rodilou příslušnost k lidem z galerky, když na pozadí písničky Na děvče mi nesahej předvedl, jak vypadá nefalšovaný apač zvaný Tygr. Dnes lze toto první setkání Martina Friče a Oldřicha Nového vnímat jako poněkud nesmělé vzájemné oťukávání a jakousi předehru k další, brzy již zajímavější spolupráci.(3.10.2008)

V podstatě Falešná kočička naruby, jen asi tak o dvě třídy lepší. Zásluhu na tom má velice povedený herecký výkon Trudy Grosslichotvé v titulní roli, netradiční role pro Oldřicha Nového, silné obsazení vedlejších rolí a povedená hudba. Navíc je film dost krátký na to, aby nepřestal být svou naivitou roztomilý.(10.2.2009)

• gouryella

Sice prumerne, ale nelze rici nezabavne vypraveni o emancipovanes lecne Vere vydavajici se na drahu advokatky.(28.7.2002)

Truda Grosslichtová byla pro mě téměř neznámou herečkou, i když se objevila po boku Vlasty Buriana nebo Hugo Haase. Tady však strhla veškerou mou pozornost na sebe, protože zazářila jako první večerní hvězda na potemnělém nebi. Pěkně zahrála mladou, čerstvě dostudovanou advokátku Věru, která byla umanutá a rozmazlená dcerunka z lepší rodiny. Theodor Pištěk s Růženou Šlemrovou jako její rodiče nezklamali. U pana Pištěka to ani není možné, každá jeho postava je kouzelná a svým způsobem i nezapomenutelná.(27.5.2010)

Slabší komedie Martina Friče, jejíž závěrečný zvrat je opravdu velmi silná káva a svojí neuvěřitelností musel a musi překvapit úplně každého. To, co mu předchází, lze ale sledovat bez větší újmy a zásluhu na to mají hlavně velesympatická Truda Grosslichtová, Oldřich Nový a jeho Na děvče mi nesahej a také stoprocentě spolehlivý Václav Trégl(15.5.2016)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné povídky Vlasty Zemanové. (hippyman)