V žonglování nikdy nevynikal a popravdě ho ani nikdy nezkoušel, teď ale bude muset vybalancovat partičku solidně naštvaných Rusů, britskou MI5, mezinárodní teroristy a také svoji manželku s nekřesťansky dlouhýma nohama. Charlie Mortdecai, světem protřelý obchodník s uměním a na částečný úvazek i podvodník, se zapojuje do honby za ukradeným obrazem. Pro svou zemi, pro královnu ... a pro peníze. Obraz by totiž měl být vodítkem k utajenému sejfu až k prasknutí naplněnému nacistickým zlatem. Vyzbrojen věrným komorníkem a výstavním knírem drží v ruce hlavní trumf. Sebe. „Za studií na poměrně slušné druhořadé internátní škole jsem přišel na to, že ve rvačce může vyhrát celkem každý, pokud je připraven vrazit soupeři prst do oka," říká ke svému stylu sám Mortdecai. Nonšalantní milovník umění, svůdce žen, občasný násilník a od přírody bonviván není až tak statečný, aby se dobrovolně pouštěl do nějakých pitomých dobrodružství. Přesto do nich docela často narazí a v tom filmovém neztvárňuje Mortdecaie nikdo menší než slovutný Johnny Depp. (Bontonfilm)

RAFT

Johnny Depp a jeho nový jiný film ,než pořád jenom jedny a ty samé role jako sou piráti a osamělí jezdec na to už sme si zvykli.Tenhle film by se dal tak,přispůsobit mezi ty hercovi propadáky. I když, film svým způsobem byl tak, trochu zajímavý ,další scény už bohužel ne .Proč leze do takových kravin .Herečka Gwyneth Paltrow dokonalá .Ale ostatní herci no posudte si sami.Za mě jedno zhlédnutí bohatě stačí.50% ()

denulik

S najväčšou pravdepodobnosťou posledný film s Johnnym Deppom, na ktorý som bola ochotná ísť do kina. Jeho neustále opakovanie prevareného Jacka Sparrowa ma definitívne prestalo baviť. Paul Bettanys Ewanom McGregorom ho solídne prevalcovali. O chabom scenári ani nehovoriac- tento film zaujme asi iba známymi menami na plagáte. ()

comicsJan

Přesně jako v komentáři od Malarkey jsem na Mortdecai vyrazil do místního kina a věřil jsem že si večer užiji. I přes negativní komentáře které jsem den předtím četl zde na čsfd doufal jsem že se ostatní v hodnocení mílí a film bude senzační. Bohužel nebyl a já byl neskutečně zklamán. Od odpadu tento film zachránil Mortdecaiův knírek a ironická situace kdy se jej zlosyn pokusí lapit do padající bedny, ale Charlie samozřejmě bravůrně unikne. ()

Colchack

S prižmúrením oboch očí dávam 2*. Čakám a stále čakám kedy Johnny Depp natočí niečo solídne čo sa fakt oplatí pozrieť....toto bola ozajstná strata času. ()

Zombiepod

Mortdecai-a netreba brať vážnejšie, ako iba jeden bláznivý úlet Davida Koeppa. Druhá spolupráca s Deppom, v ktorej je herec sám producent, je jednoduchá, dobrodružná komédia, v ktorej herci maximálne prehrávajú, nič sa neberie vážne, suchý britský humor kombinovaný s tým primitívnym americkým funguje len spolovice, a na prekvapenie celkom rýchlo prefrčí. Výsledkom je zábavná, oddychová kravina, od ktorej netreba nič očakávať. Johnny však stále dáva, Bettany je vynikajúci komorník zabijak, a celková obrazová prihriatosť filmu je po prekúsnutí zvládnuteľná. Jednorázová zábavka, ktorá je však jedna z mála svojho druhu. ()

TommyDiamond

Tento film je od hlavy až k patě jedna velká neoriginální míchanice. Hlavní postava tak trochu připomíná Johnnyho Englishe, má styl i mluvu inspektora Closoua a cit na řešení problémů jako Austin Powers. Zato samotný příběh mi nápadně připomíná Gambit, ale chybí mu propracovanější a důmyslnější scénář... Velké zklamaní je i samotný Depp, kterému role extravagantního homo lorda vůbec nesedí... Naopak třeba Paul Bettany exceloval, jeho role poskoka se mi hodně líbila. Ewan i Gwyneth docela ušli.... Celkově nehodnotím snímek moc kladně, hlavně díky slabému a okoukanému příběhu. A tak mě pár dobrých hlášek a několik povedených scén rozhodně neobměkčí..... ()

neo250

Daný film je asi najväčší prepadák od J. Deppa. Neviem z akého titulu sa na to Depp dal. Po celý čas som sa pri filme nudil, absolútne nezasmial a jeho akože vtipné scénky boli príliš trápne. Bohužiaľ filmu dávam max 20% ()

Lavinia

Grandiózně smutné, když musíme pozorovat ten neustálý sešup kdysi zářící hvězdy. Stále trapnější mistr pitvoření si hraje na britského lorda s vymeteným mozkem a knírem, který má znázorňovat ... snad centrum komiky. Zápletka neúnosně hloupá - lord handluje s kradeným uměním, samá nezdařená akce, přitom má dluhy a honí se za ztraceným obrazem s kódy k balíku peněz spolu s mnoha jinými lumpy či špiony - a proč se musel obraz na konci vyměnit nedává smysl. Místo strhující absurdní komedie s britským ovzduším jen podivné groteskní plácání se odnikud nikam. Ani se o tom nedá nic kloudného říct. Dokoukáno čistě z povinnosti. Varuji před zklamáním. ()

Shitonit

Notočený hodně dobře, dějově takový nemastný, od půlky jsem zkoumal nutnost setrvání mé maličkosti až do konce.. a pak jsem usnul.. ()

darthhokro

Tahle chujovinka mě velmi pobavila, mám rád tenhle suchý britský humor a přehrávajícího Depku. Bety Pavlík tu byl ovšem luxusní a táhl celej film. Evžen, tentokrát, byl jen do počtu. Celek trošku narušuje ten kůň Gvinet Patron, naštěstí nemá tolik prostoru a můj přirozeně davivý reflex, zůstal v klidu. 5. hvězd dám a určitě mrknu ještě několikrát. ()

pushover

Slaboduchý děj, pitvořící se Depp v roli spíš pro Jima Carreyho zamlada a fůra skvělých herců, kteří neměli co hrát. ()

katu147

Chápu, že se tento film některým jedincům nemusí úplně zamlouvat, ale pro mě je to jednoznačně jeden z mých nově objevených oblíbených filmů. Je to na mé vlně, úplně se vším všudy.. Zprvu jsem byla zaražená, kvůli bizarním výkonům, ale když jsem se zakoukala, a že zakoukala, přišlo mi to zcela dokonalé! Gwyneth a Johnny si parádně sedli a mě uchvátil celý film! To, co jsem na jednotlivých hercích neměla doposud ráda, tady využili jako svoje přednosti a to tak perfektně, že jenom žasnu! Za mě rozhodně grandiózní. :) ()

Sholi

Johnny Depp musí mít vždycky nějakou extravagantní roli... a proč ne, vždyť mu to sedí. Párkrát jsem se určitě nahlas zasmál. Není to sice film, který si budu pamatovat nějak extra dlouho, ale na zabavení stačil. ()

VojtaMarek00

Depp jako vždy zachránil všechno svojí schopností zachránit i největší blbost. Navíc se mi zdálo, že to vykrádá Grand Hotel Budapešť. Každopádně sluha je výbornej, Depp skvěle zahrál a párkrát jsem se od srdce zasmál. To je všechno. ()

Ashukamun

...s kámoškou jsme chtěly před chlastačkou do kina a nevěděly na co...navrhla jsem Mortdecai s obavou, zda se jí to bude líbit...řekla: "půjdem na to, kdyžtak se aspoň večer zasmějem tomu, jaká to byla pi*ovina"...tak jsme šly do kina, koupily lístky a ani ne za 2 hodiny jsme se po cestě domů smály, na jakou jsme to šly pi*ovinu... ()

Sylvin

Americké Babovřesky. A lepší britskej akcent než má Johnny Depp zvládnu i já. Paltrow chodila (nebo chodí, oni taky nevědí, co roupama) s Chrisem Martinem, tak to má asi oposlouchaný a zvládá. Jinak ale ten film ani můj milovanej Ewan nezachrání. Dokonce ani Paul Bettany, jehož postava je starozákonně britská a bavila mě, ovšem by nesměla být v téhle americké slátanině. Uteč, kdo můžeš. ()

mac000

Mé hodnocení se zvyšovalo a hvězdičky přibývaly s plynoucím dějem. Závěrečný dojem proto vůbec není špatný. S britským humorem rozehrává americký režisér v hollywoodské produkci příběh Lorda Mortdecaie, který, povýšen nad věci, s neomylnou intiucí řeší jednu záhadu za druhou. Má k tomu ovšem na pomoc svoji okouzlující ženu (G. Paltrow) a oddaného sluhu (výborný P. Bettany). Film svoji dějovou nadsázku nijak neskrývá - a možná, že proto je (alespoň pro mě) tak překvapivě dobrý. ()

nK_!

Knihu jsem (možná naštěstí) nečetl. Johnny Depp se pomalu, ale o to jistěji stává parodií na sebe sama. Ztvrárnil zde totiž postavu naprostého imbecila, jaké hraje v poslední době s nepochopitelnou oblibou. Problém je, že to není už vůbec vtipné, nýbrž kolikrát spíše hodně trapné. Vůbec jsem nechápal, proč se jeho postava v jednu chvíli chová jako kompletní ignorant a blázen, aby se v další scéně zničehonic začala prezentovat jako docela inteligentní bytost. Rozdvojená osobnost? Všemu nasazuje korunu naprosto nevkusný kňour, který opravdu vypadá, jako by si Johnny přilepil pod nos dámské pubické ochlupení. Jediné, co tahá jinak hodně slabý film z bahna podprůměru, je výkon výborného Paula Bettanyho. A na Gwyneth Paltrow se hezky kouká...to je asi tak vše. ()

Guran

Johnyho Deppa mám rád. Uznávám ho. Na tento snímek jsem byl zvědav proto, že tam hraje on, Paul Bettany, Jeff Goldblum ( od kterého jsem už léta neviděl nic pořádného ) a také Ewan McGregor. Také mě překvapilo, že film režiroval talentovaný scénárista David Koepp, bohužel jako režisér neobstojí v žádném případě. Film Mortdecai: Grandiozní případ totiž nemá ani vydařený začátek. A však nebyl ani k zahození. Říkal jsem si, že nějakou tu zápletku to má a že by se mohlo jednat o průměr a hodnocení 3/5, ale postupem času mi docházela trpělivost. Ve své roli absolutně selhal Johny Depp. Tímto filmem mě dost zklamal, ale hůl nad ním nelámu, stále patří mezi mé nejoblíbenější herce, ikdyž tímhle kouskem si to přece jenom trošku pohoršil. Jeho herecké podání v tomto filmu bylo katastrofální. Přišlo mi, že stále hraje starého, dobrého Jacka Sparrowa. Jeho pokusy o vtip byly ubohé. Famózně byl zastíněn svými hereckými kolegy McGregorem a Bettanym. Snímek jsem musel asi v půlce vypnout, kromě Johnyho také selhal scénář, dějové zvraty a vtipné scény, které byly trapnější a trapnější. Z dějové zápletky se později vyvine stereotypní slátanina, kde nafandíte ani jedné straně herců. Filmu jsem chtěl dát alespoň 2 hvězdy, ale myslím si, že i to by bylo moc. Od odpadu zachraňuje Bettany, McGregor a má snaha film dokoukat celý, ale ta taktéž selhala asi v polovině filmu. ()

Největší propadáky roku 2015

27.05.2014

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)