V žonglování nikdy nevynikal a popravdě ho ani nikdy nezkoušel, teď ale bude muset vybalancovat partičku solidně naštvaných Rusů, britskou MI5, mezinárodní teroristy a také svoji manželku s nekřesťansky dlouhýma nohama. Charlie Mortdecai, světem protřelý obchodník s uměním a na částečný úvazek i podvodník, se zapojuje do honby za ukradeným obrazem. Pro svou zemi, pro královnu ... a pro peníze. Obraz by totiž měl být vodítkem k utajenému sejfu až k prasknutí naplněnému nacistickým zlatem. Vyzbrojen věrným komorníkem a výstavním knírem drží v ruce hlavní trumf. Sebe. „Za studií na poměrně slušné druhořadé internátní škole jsem přišel na to, že ve rvačce může vyhrát celkem každý, pokud je připraven vrazit soupeři prst do oka," říká ke svému stylu sám Mortdecai. Nonšalantní milovník umění, svůdce žen, občasný násilník a od přírody bonviván není až tak statečný, aby se dobrovolně pouštěl do nějakých pitomých dobrodružství. Přesto do nich docela často narazí a v tom filmovém neztvárňuje Mortdecaie nikdo menší než slovutný Johnny Depp. (Bontonfilm)

figliar

Každý naokolo vraví o filme ako o príšernom prepadáku, no ja som z filmu rozhodne sklamaný nebol. Klasický anglický humor so skvelými hercami a originálnym príbehom. Či už Johnny ako Charlie Mortdecai, krásna a hlúpučká Gwyneth, zamilovaný a otupený Ewan alebo oddaný a nesmrteľný komorník Jock. Hovoriť tu o najhoršom filme roka je nemiestne a nechápem ani komerčný neúspech. V porovnaní s ostatnými hlúposťami, ktoré zarobia stámilióny si tento film zaslúži väčšiu pozornosť. ()

Ben Nevis

Vždycky jsem si myslela, že má Depp na víc než šaškárny typu Piráti z Karibiku nebo Charlie a továrna na čokoládu. Jenže tyto role pro bavení dětí, kde se může pitvořit, mu zjevně vyhovují. Ale tady už moc tlačí na pilu. Některé gagy pobavily, ale celý film je zážitek, na který se zapomene do druhého dne. Možná to zadrbal stříhač, ale spíš vidím problém v hamižném producentovi, který toho chtěl za investice do áčkových herců příliš. Postava Gwyneth Paltrow naznačovala skoro pořád, co si o takovém filmu myslet. Ale dá se na to dívat, není to tak hrozné, že by to zasloužilo odpady, jenom nesmí divák čekat víc než oddychový zážitek. ()

burton odpad!

No teda, kdo máte rád totálně úchylný komedie, s různými fuck divnými nechutnostmi - jako zde například Depky knírek a divné pitvoření, kroucení a šklebení, Ewanovi strašné ušní lalůčky a nejmastnější vlasy na světě, Paula skoro k nepoznání, jak si užívá role bodyguarda na úvazek 1000 procent a Gwyneth málem musela umřít nudou, než to dotočili, tak se na to podívejte. Ale varuju Vás a to není bojler! ()

Rathalos

No vidim,ze nie kazdemu sa to pacilo,ale mne osobne sa to pacilo velmi,nie je to taky typicky humor a prave preto mi to sedelo,Johnny Depp bol vyborny...:-) ()

Dementra

Rok 2015 začíná nejedním filmovým zklamáním. Vtip je tu často vynucený, popř. mdlý, výbuchy smíchu v kině jsem tudíž zaznamenala spíše u traileru než u celého filmu. Vtipy s koulema mě přestaly bavit v 5. třídě. Všichni tu tak nějak přehrávají, Mortdecai je naprostý pablb, i když docela kouzelný, paní Mortdecaiová byla docela super. Ale souhlasím s tím, že každý by měl mít svého Jocka, a tímto oroduju za to, aby se objevil v nových Avengers. (P.S. Aubrey Plaza ve filmu nehraje, přesto že je tu uvedená) ()

Ondr@932

Nějak mě ten film nezaujal, už ani trailer, prostě je to takový trapárna, občas trochu vtipná, ale především směšná. A Johnny Depp jde slušně z kopce !!! 35% ()

Corbinian

Další z filmů třídy Slátanina, které jsou bohužel poslední dobou dost v kurzu. Johnny Depp se snažil celé to veledílo zachránit až z toho začal dost přehrávat. No, vlastně si nepamatuju, že by mně Johnny Depp v nějakém filmu lezl takhle na nervy. Za pár povedených vtipů a jako vždy okouzlující Gwyneth Paltrow |35%| ()

VyViteKdo

Johnny Depp v parádní roli. Ten chlap se snad dokáže převléct do čehokoliv a stejně excelovat. Typický britský humor spojený se snobstvím vrchní, nafoukané a tak nějak švejkovsky chytré smetánky je pastva pro moje ucho i oko. Technicky výborně zvládnutý film, který svojí "ujetostí" asi není pro každého. Nicméně na pět hvězdiček to opravdu není, byť jsem se docela dobře bavil. ()

darkreider

Tak zdá sa idem proti prúdu. Čo narobím keď mne sa tento neopísateľný mix všetkého a ničoho páčil. Depp je zase raz groteskný ad absurdum, ale to mu ide. Bettanyho mám fakt rád, ani neviem prečo, možno pretože dostal kapky za Priest-a a aj pre Legion a mne všade prišiel veľmi fajn. A tu tomu nie je inak. No a k tomu Gwyneth. Možno sú všetky hviezdy za ňu, čo ja viem. Mám svoj fúz rád, ale pre ňu by šiel bez váhania do bradkového neba. Takže áno, herci, to ma na tomto filme baví. A zdá sa mi to ku šťastiu stačí. Bohate. ()

HappyDeath

Nazval bych to jako volné pokračování blbin Johnyho Englishe....Prostě blbost k pobavení. Jenže, ono nám to pobavení trochu vázlo a to je zatracená škoda. ()

ludva10

Osobně moc nemusím ani "Růžového pantera", ale toto mě připadalo jako jeho velice nezdařilá napodobenina. A ani Johnny Depp to moc nevytrhl, řekl bych, že mu film moc nesedl. Pár vtipů tam bylo, zajímavě přehledně bylo uděláno cestování mezi městy a proto dávám alespoň 1*. ()

MissSimm

Film jsem si pustila hlavní kvůli tomu obsazení. Nicméně jen dobré obsazení nestačí, zvlášť když není dost využité. Až na pár dobrých scén, které mě skutečně velmi rozesmály, není na filmu nic zajímavého, co by zaujalo. ()

Torgal

Bizár, ktorý je miestami zábavný a miestami otravný. Charlie Mortdecai je totiž blb s idiotskými fúzikmi (na ktoré všetci okolo trúsia veľmi originálne prirovnania) a jeho interakcia s inými pošahancami funguje na princípe náhodného generátora vtipných a trápnych scénok. Väčšinu filmu som sa ale celkom obstojne bavil, ku koncu (na dražbe) už toho pitvorenia ale bolo priveľa. Luxusné obsadenie ťažkým spôsobom premrhané. 5-/10 ()

Plechpetr

Možná jsem hodnocení přece jen ještě přepískl. Ale bylo tam dost dobrejch a vtipnejch scén. Jenže těch trapných? Taky až až. No uvidím až se me to v palici ještě víc rozleží. ()

ViktorS

Mňa ten film celkom baví. Johnny Depp tu hrá takú zaujímavú postavu, ktorá sa mi celkom páčila. Miestami je to milá "bezbranná" postava, ktorú musí Jock neustále chrániť a miestami zasa nebojácna postava, ktorá je ochotná riskovať. A práve preto, že je to taká zaujímavá postava nemôžem povedať, že to na Johnnyho nesedí, pretože Johnny je schopný zahrať hocijakú postavu. Samotná snímka je ako sa píše mixom všetkých možných žánrov, čiže je to fakt dosť bláznivý film, ale občas si aj také treba pozrieť. ()

Psichi

Myslim ze komedie vseobecne ovlivnuje s jakyma lidma a v jakym prostredi na ne koukate. Tadle nas moc nepobavila ani jednoho a proto jsme se nudili (kdyby to nekdo rozchechtaval, fungovala by asi jinak)... jo porad je to Deppak, ale jeho filmum par let zpet se to nemuze rovnat... hodne mi to pripomnelo Johnny Englishe, proto dam i podobne hodnoceni. A myslim ze srovnani se film vyhnout nemuze... Opravdu mi prislo ze si tudle taskarici herci uzivaji a nelituji ze sem ji videl, ale jen tak se znovu nepodivam. 60% ()

Největší propadáky roku 2015

27.05.2014

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)