Můj vysvlečenej deník

Kamera:

Michael Gahut

Hudba:

Petr Wajsar

Veronika Khek Kubařová, Petra Špalková, Berenika Kohoutová, Sandra Černodrinská, Marika Šoposká, Šárka Krausová, Igor Bareš, Ondřej Mataj, Martin Šesták (více)

Romantická teenagerská komedie o první dívčí desiluzi a hledání skutečného obrazu blízkých, které změní hrdinčin pohled na život... Komedie s příchutí romantiky i hořkosti vznikla podle knižního bestselleru sedmnáctileté studentky Johany Rubínové. Johana (V. Kubařová) žije s otcem (I. Bareš) a nevlastní matkou (P. Špalková). Její vlastní maminka zemřela, když byla malá. Před dvěma lety zažila první velkou lásku, která ale skončila sebevražedným pokusem. Od té doby se Johana snaží milostným karambolům vyhýbat. Štěstí ale nemá – kluk (O. Mataj), do něhož se zamiluje, ji podvede s její nejlepší kamarádkou (B. Kohoutová). Johana se snaží vzpamatovat ze zklamání a zároveň pátrá v rodinné historii, aby se dozvěděla víc o smrti své matky. To, co zjistí, její život obrátí naruby. A Johana si musí připustit, že lidé, mezi nimiž dosud žila, jsou jiní, než si myslela… (Česká televize)

hajner

Slabá zženštilá patália. O ničom k ničomu okrem zopár pekných ženských, ktoré si ale napriek tomu riešia svoje stredoškolské mindráky s kým a s koľkými sa vyspia, je tento film vrcholne nezaujímavý. Ale baby napohľad fajn aj keď protivné. ()

Brunetgirl

Docela příjemný návrat do let dospívání, příběh poměrně dobře ubíhá, i když ne všechny dějové linie se zdají dotažené, konec uvízl tak trochu v slepém bodě, i přesto si myslím, že si film zaslouží lepší ohodnocení, nežli mu přisoudili uživatelé ČSFD. ()

JARDAHONDA

Komedie natočená podle knižního bestselleru Johany Rubínové. Rozhodně nečekejte další legraci o prvním sexu a namáhavé cestě k němu. Sex, alkohol a taky tráva jsou už dnes běžnou součástí života "pod 18", úplně stejně jako láska, sny, zrada, rodiče nebo trapasy. 50% ()

kyzi

Vlastně jsem tento film čekala mnohem horší, takže asi proto tak dobré hodnocení. V některých momentech jsem se i pousmála a aspoň jsem viděla pár mladých českých herců v akci. Děj by se dal asi i vylepšit, ale to, že závěr nebyl přeslazený mě nakonec celkem potěšilo. Suma sumárum: koukat se na to dalo, ale nejsem si jistá jestli se podívám podruhé. ()

j1c2

Asi je to spíš pro holky (vidím tady, že chlapům se to moc nelíbilo). Ale mně se to líbilo hrozně moc. Svižný, osvěžující, fajn. Udělalo mi to dobrou náladu. A neptejte se proč. Nevím. Prostě pocity:-) ()

Bohous76

No tvl mně se to líbilo. Do detailních rozborů se asi pouštět nechci,ale mám z toho příjemný pocit a párkrát jsem se opravdu upřímně zasmál - 3 1/2* ()

andydufrsn

Další z kategorie naprosto zbytečných filmů - jednu hvězdičku tam dávám za krátký pohled na ňadra Veroniky Kubařové ()

bratr_jezek

Neznám předlohu a po shlédnutí filmu ani nemám chuť si jí někdy přečíst. Točit podle deníku není nikdy moc lehké, ale tento žánrový slepenec stěží nějak ohromí. První možný pohled vám předkládá zmatený svět party puberťáků, kde nejste schopni občas rozlišit realitu (krach staré lásky, objev lásky nové, různé hádky a usmiřovačky s kamarádkami) od fantazie (jiskření a líbačka s profesorem češtiny, různé možné konce života matky). Exotický motiv výletu za smrtí matky až do Iráku působí jako z jiného filmu. V druhém možném pohledu to má být asi sonda mezi dnešní "Ztracenou generaci", která si neumí poradit s drsnou realitou doby a často tak sahá k sebevraždě. Ploché charaktery ostatních postav (kromě hlavní hrdinky nikdo moc herecky nevyčnívá) bohužel dostávají jen tolik prostoru, jak moc je má "ráda" hlavní hrdinka. Díky tomu se s nimi nesblížíte a je vám celkem fuk, jestli jedna z kamarádek je "nečekaně" těhotná či jeden z kamarádu z veselého života chytí rakovinu. V třetím pohledu nám nabídne kontrast se světem dospělých - proč se tedy rodiče chovají až neuvěřitelně free (choď si kam chceš s kým chceš, vracej se v kolik chceš, v patnácti se tahej s dreďákem, hlavně si neřež žíly kvůli nešťastné lásce...atd) nebo křečovitě přehrávají (snad všichni kromě Špalkové, hlavně cholerický otec jedné z kamarádek a jeho uťápnutá ženuška Žilková). Čtvrtý pohled se mi líbí nejmíň - film velice otevřeně propaguje marihuanu - tu tam prostě hulí všichni a super to může přijít jen dalším huličům. Pátý a poslední pohled v podobě vsuvky s tím, že je to vlastně jen o vzniku deníku, jsou matoucí a zbytečně kouskují už takto chatrný slepenec - viz např. flashbacky z psychiatrické léčebny či scéna se zarostlým vydavatelem, který chce "deník" vydat knižně. ()

Dítě

Ve světové kinematografii pro teenagery asi žádný větší zářez neudělá, ale na české poměry poměrně zvládnutý kousek. Dialogy nešustí papírem, někdy by se skoro chtělo říct "jako ze života". I tady se slabší momenty najdou, ale v zásadě to není film, na který bych se styděl podívat, jak se mi to u českých a zvláště televizních dílek stává. Dokonce jsem snesl i pohled na Veroniku Žilkovou, která tady vyjmečně vychází z rutiny. Navíc hlavní představitelka i její úhlavní kamarádky jsou povětšinou hezké holky, takže za 3*. ()

Sabi63

Tento film je úžasným provedením mladých ale i zkušených herců. Nechápu, jak mohl na těchto stránkách někdo film ohodnotit pouze **** a méně, protože tento film si zaslouží maximální počet hvězd!!! Když se do tohoto filmu zadíváte, což hodně lidí neumí!! Poznáte tu logiku, ten cíl jak autora, tak režiséra a scénáristů!! Tento příběh se skutečně stal, a je velmi zajímavý... Herecky byl přímo nadpřirozeně obsazen, účinkovali mladí studenti DAMU například Ondřej Mataj, Veronika Kubařová v hlavní roli, Petra Doležalová, a další, a naprosté špičky například Simona Stašová, Veronika Žilková, Igor Bareš, Petra Špalková, Jaroslav Plesl a další. Já se v tomto směru velmi vyznám, a říkám Vám: Takový skvělý film už nikdy nepřijde!! A to mi věřte!!! ()

frannyberry

Super film, se vším dobrým a "zlým", co přináší nevyhnutelný přechod do dospělosti. Vždycky mám radost, když vidím povedený český film. ()

TUDYzNUDY

Knížka byla skvělá, tohle je divné, hop sem a hop tam. Nebýt jako vždy perfektního výkonu a hlavně kouzla Veroniky Kubařové, ani bych se nedodívala do konce. ()

k.rakonos

I přes atraktivní a sympatickou Veroniku Kubařovou spíše podprůměrná teenage komedie s minimem humorných scén. Děj a náměr slabý. Večer bych příště využil jinak, než sledováním této "komedie".. ()

KaraThrace

Tak jsem si to pustila. Zprvu jsem ani nechápala, kdo je hlavní postava a proč je to všechno tak absurdní. A pak mi to došlo. Von je to totiž blbej film. Nechci nikoho urážet, knihu jsem nečetla, ale jestli je alespoň z poloviny tak blbá, jako tenhle film, tak doufám, že už nic jinýho nenapsala. Hlavní hrdinka (má spolujmenovkyně) je kráva. Ne, vážně - tak jak mluví se svojí nevlastní matkou - přerazila bych ji. Toho Appla bych jí normálně zabavila, co vona si vůbec dovoluje říkat dospělýmu, co má dělat. Polovina filmu byla jen o tom, jak ten fracek zmetčí a líbá se s každým, koho potká. Nakonec vyjde najevo, že autorka scénáře (ta může i za knižní předlohu, že jo) je vlastně vysněnou holkou všech chlapů mužského pohlaví v okolí, dokonce snad i arabáše, co vypadá jak Matonoha, ale ona se trápí, protože ji v patnácti podvedl houmles, kterýho štvalo, jak se fut ptá, jestli by ji podvedl. Co se týče ostatních postav - hulič, štětka, nerd, chudinka a pár dalších. Na konci nám hlavní hrdinka říká: "Asi jste čekali, že ..." a pokračuje tím, co jsme měli čekat. Místo ní to řeknu já. Čekala jsem, kdy to skončí. Ne, nečekala jsem, jestli se náhodnej týpek uzdraví, bylo mi to totálně fuk. Stejně jako co bude se všema ostatníma. Byl to fakt špatnej film. ()

moon_p

Vlastně jsem byl docela překvapený, film byl docela vtipný, trpaný tam, kde trapný být měl. Aspoň to nebyla úplně typická čeká komedie, ale dost otevřený film o problémech dospívání, kde se naštěstí neděly žádné tragédie. ()

wendy221

Přirozené, přírodní, české. Nádherná hudba, jako stvořené pro čundry. Romantické, jedna z mých srdcovek.Verča Kubařová je vážně nádherná. ()

Jack.Lev

Většinou filmy jako tento nevyhledávám - hezká dívka, která má problémy ve svém (ne)obyčejném životě. Avšak na Můj vysvlečenej deník jsem se možná ze zvědavosti kouknul. Neočekával jsem žádnej super film, ale byl jsem příjemně překvapen. Jakožto mladý dospělí, který ještě může spadat pod slovo teenager mi film přišel dost dobrej v ukazování obrazu některých mladých lidí. Ano, ne každej jsme stejnej a někteří lidé v tomto věku jsou mnohem dál než u pípi v hospodě či baru. Ale jako taková lehce černá komedie to funguje dobře. Výkony některých herců byli dle mého super a i samotný příběh, který tedy byl hodně přitažený za vlasy, mě nijak nevadil. Nechci spoilerovat, ale i konec neskončil tak jak končí dnes 90% komedií. Samozřejmě film má některé typické neduhy, například škatulkování společnosti na ty "zlé a hodné", ale i v tomto se film vyvijí a ne všichni špatní, tak skončí i na konci. Dle mého jeden z lepších českých filmů tohoto tisíciletí. ()