Suspiria

• Itálie Suspiria (více)

První liga klasického hororu s gotickou příchutí - Suspiria doráží konečně k českému divákovi.,, Můžete se potěšit i postrašit z čistokrevného Zla, podlévaného černou magií. S napětím budete pozorovat marný boj nevinných studentek taneční akademie o přežití. Kulisy a efekty strašidelného zámku kdesi v Německu podporované neskutečným hudebním doprovodem skupiny Goblin vás odnesou z dnešního tak zoufale neromantického světa tam, kde strach je opravdový a odkud se vracejí jen ti nejsilnější... (Hype)

Clark_Kent

Cosi shnilého v baletní škole přebývá. Spojení drtivé hudby a úžasné kamery tomu dává slušně na prdel. Skalní fanoušci hororu by o tohle přijít rozhodně něměli. ()

G04T

Tendle film dělaj barvy. Bez tak famózních barev by byla Suspiria jen z poloviny tak dobrá. Umělecký dílo, který se navždy zapsalo do dějin světový hororový kinematografie. ()

pepino

Šílený a opět naplno rozjetý Argento. Jeho nezaměnitelný styl je tu nepřehlédnutelný. Tajemno až surrealistično, gore vraždy, diskofilní světla a barvy. Dívka přijede na baletní školu na které se děje něco divného a umírají lidi. Detaily vražd jsou opravdu zajímavé, nicméně v dnešní době by mohli přjít leckomu směšné. No ale ukažte mi v nějakém dnešním filmu dost velký detail bijícího srdce do kterého je zapíchnut nůž ( vše viděno asi z 20 centimetrů beze střihu nebo uhnutí kamery)... Celkově za 4. Do 5 něco chybí... ()

Luki.V

Tohle je naprosto dokonalý kousek. Ano je to pořád béčko a ano některé postavy jsou přehnaně paranoidní, ale pak už nezbývá než tenhle surealistický, vizuálně snový a naprosto dokonale ozvučený horor chválit. Já tímto ještě děkuji cz distributorovi, že jsem měl po letech konečně šanci tenhle klenot vidět a to teprve teprve podruhé :). Tenhle film na diváka roste, a pokud Vás napoprvé přílliš nenadchnul dejte mu tak za nějakou dobu druhou šanci :) ()

maoc

Magické, erotické, brutální, barevné, atmosferické, nádherné. Pro mne jeden z nej horrorů. EDIT 2022. Dal jsem si repete Suspirie a hned po ní remake. Ve srovnání s ním o tolik víc vynikne, jak původní Argentův mastrštyk stojí a padá na hudbě od Goblinů, detailech (paví pýcha předchází pád, že matko Markosová), vypiplaných světlech, lokacích, kostýmech a vizuálu vůbec. A jak je fatálně pitomý v příběhu a dialozích. Navíc hned v první třetině spáchají tvůrci několik logických chyb a nedodělků. Umělá krev vypadá strašně blbě. (I když Subjektiv mne nahlodal myšlenkou, že je to naschvál, že jde o stylizaci. No nevím.) Na to, že je to film z baletní školy, se tam zoufale málo tančí. Pocitově a vyvoláním tísně 45 let stará Suspiria stále boduje, ale jinak děsně zestárla a já nemohu jinak, než dát hvězdu dolů. V podstatě jsem měl pocit, že se dívám jen pro guilty pleasure a váhám, zda nesundat tu hvězdu ještě jednu. Ale to bych byl asi zbytečně přísný. Suspiria je přece jen milník žánru, který se za tu dobu posunul a standard dnes vnímáme jinde. Tehdy to ale byla pecka a to jí nikdo neodpáře. ()

Něrpa

Hustý barák, super vizuál a vše ostatní naprosto dementní. To snad nikdo nemohl myslet vážně. U většiny scén jsem se musel smát. ()

blacktomas

Suspiria mě nenadchla jako celek a vlastně ani nevím, jestli mi to vadí, protože Suspiria je o detailech, o detailech, které jsou zde důležitější než kdekoliv jinde. Ať už se jedná o dokonalé kompoziční provedení, stínohry, kulisy anebo geniální hudbu připomínající dnešní dark ambietní tvorbu. I když soundtrack tak jednoznačný není, do filmu byly použity ty nejlepší momenty, na kterých stojí a padá celá atmosféra snímku. Samozřejmě, že scénář už prostší být nemohl, dialogy jsou prkenné stejně jako výkony herců, ale to je prostě Argento. ()

Stranger77

Parádní hudba, parádní vizuál, super atmosféra. Dějově nic převratného, ale forma tluče obsah na maximum a neskutečně to člověka vtahuje. ()

adamix

Povedzte mi niekto, čo je na tomto filme také dobré? Ja v tom vidím len nezmyselné tápanie sa v prefarbenom grci za pochodu otrasnej (akože psycho) hudby. Herecky otrasné, na čele s tupým a večne zhrozeným výrazom mladunky Jessicy Harper. Na tomto filme je dobrá iba prvá vražda, ale aj na tej bolo divné, koľko musela tá kreatúra bodať tu ženu, aby konečne skapala (nakoniec ju aj tak dorazil zlomený väz). Argento je touto prkotinou pre mňa novinka, ešte nie som oboznámený s jeho štýlom, preto mu ešte dám šancu, hádam mi ponúkne duchaplnejší počin.Zo série hororov typu ,,S touto inštitúciou nie je niečo v poriadku" je toto ten najhorší. ()

Aywes

Jak obtížné popsat tento starý hororový snímek. No těžko říct, že příběh je nějak originální a strašlivý co spíše panu Argentovi jde je vytvořit naprosto napínavou a depresivní atmosféru z které čiší strach a děs typu nevědomosti co se to sakra děje. Progresivní hudba skupiny Goblin vše dokonale přiostřuje a písně jsou krásně nakombinované jednoduše naprosto do snímku sedí. Co mi ještě nesedlo byla hlavní herečka její podivný "um" hraní tak nějak hraničí s amatérstvím. Její reakce na nemoc vypadala opravdu podivně. Dal bych bez milosti 2* ale ty scény, které se vám vryjí do paměti jsou opravdu nezapomenutelné. Ty vraždy a celková beznaděj je opravdu frustrující a krásně funguje. Scény jsou opravdu napínavé (až na výjimky např s objevením netopýra) a budete u nich šetřit dechem. Jsem na rozmezí 3 až 4* ale rozhodl jsem se už jen díky OST dát tu 4*. Někomu se líbit, ale dozajista nebude každopádně mě jisté scény dostaly a ve mě zůstanou nezapomenuté.A navíc vše působí tak reálně a bizarně! ()

pollstro

Suspiria je vizuální a hudební skvost mezi horory, který se nepochybně stal kultovním filmem ve svém žánru. Argento si pohrává s používáním barev a komplikovaných setů. Věnuje skutečně pozoruhodnou pozornost barvám, kde každá má svůj význam a jednotlivé nasvícení scén působí v jeho podání opravdu skvěle. Navíc je k tomu přidaná skutečně dráždivá hudba, která společně s netradičním vzhledem útočí na divákovo smysly. Na druhou stranu příběh o nadpřirozenosti v podobě čarodějnického ženské spolku, je s odstupem času neuvěřitelně naivní a přiblblý. Přičemž jsem toho názoru, že pod nádherným, působivým, zajímavým a nevšedním vzhledem, je Suspiria klasickým béčkovým hororem, který na oko vypadá fantasticky, ale v jádru se jedná o velmi jednoduchý strašidelný příběh, který je kromě závěrečného fantastického krvavého finále, v jednotlivých akčních scénách velmi pošetilý. Argento si ale za svůj vizuální a stylistický vkus jednoznačně zaslouží obrovské uznání. ()

Elessar.

Jeden z mojich prvých giallovských filmov vôbec (možno dokonca prvé od uja Argenta), asi som natrafila na to správne :) z nejakého dôvodu ma takéto filmíky bavia, proste netreba za tým hľadať príliš komplikované záležitosti. Téma mi sadla a dobre sa na to pozerá. Niektoré postavičky sú fajne bizarné. ()

Brainback odpad!

Trapné hororové scény a narůžovělá barva krve! Já si vždycky myslel že by se měl u hororu člověk bát, a ne po pár minutách mít záchvat smíchu. Co dodat. ,LOL,! ()

sibskyn

Suspiria je vizuálně dokonalá, naprostá lahůdka. Krásná hudba, která doprovází vrcholné scény. Ale mám tu stejný problém, jako u většiny filmů od Daria, a to je že je genialita zabalena do šedého nicotného pláště scén, které jsou naprosto podprůměrné. Hodnocení: slabé 7/10. ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

26.11.2020

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (více)

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr