Ye Wen 3

Wilson Yip

Kenny Tse

Kendži Kawai
  • Tom_Lachtan

Ip man potřetí, aneb druhé cucání děje z ničeho, přičemž tady je to ještě o něco humornější, než-li v předchozím díle, mísí se tu dvě linie, jedna s potíráním zločinu, druhá s protivníkem z řad kung fu mistrů... Ani jedna z linií není dobrá, ta první je dokonce i směšná, za což může děkovat totálně bizarnímu Miku Tysonovi, který nejenže neumí moc hrát, ale i jeho střet s IP Manem je směšný asi stejně, jako rvačku z tv pohádek z osmdesátých let. Ono by se to také dalo říct poměrně jednoduše - je to několik zručně natočenejch rvaček, ovšem zabalených do tak pitomého scénáře a dialogů (linka s manželkou jedna velká zívačka hodná leda německých tv romantických konin). Nic víc, nic míň.(28.3.2016)

Absolutní nádhera! 80% filmu jsem probrečel. Tak krásnej film se skutečně nevidí každý den. Vrchol, jak se patří - lepší zakončení charismatického velmistra si neumim představit. Příběh pro mne nejosobnější a nejsilnější. Vizuální orgie. Soubojů je plno a jsou skutečně prvotřídní. ROZBOR!!! (Možné SPOILERY!!!!) - Už když Donnie Yen na úplném začátku trefuje dřevěného panáka mi naběhla husí kůže. Jakmile byla možnost film shlédnout, neotálel jsem. Yen se pro tuhle roli skutečně narodil a byl jsem nadšený každým záběrem. Výhoda tohoto překrásného eposu je narůstající kvalita, všecko je pomalé a ve výsledku se jedná o nezapomenutelný zážitek. Souboje jako takové mají perfektní, nápaditou choreografii, kadence nadlidská, absolutní maximum co ze sebe může fighter vypotit, odehrávaj se v zajímavých prostorech, nechybí ani bitky s přesilou a jeden na jednoho. Je jich fakt plno, jak jsem zmínil. Jsou kontaktní, dynamické, vizuál podporuje každý chvat s monumentální hudbou - a zatímco je kadence úderů bojovníků nadlidská, střihů je minimum, vynikající kamerové nájezdy a úhly, barvy a dobová atmosféra. Jinak finální souboj na chvaty mi přišel ze všech nejlepší. Bitkám nechybí, mnou nejvíce oceňovaný prvek této trilogie - emocionální náboj a obsahují přirozené prvky. Trio best of fights in this movie - Max Zhang vs. Donnie Yen / Donnie Yen vs. Mike Tyson / Donnie Yen vs. Sarut Khanwilai (Thajský boxer) // Donnie Yen je na vrcholu, charisma, sympatie, laskavost, přirozenost, Max Zhang už kurva potřebuje sólovku, ten chlap má co nabídnout, plno originálních chvatů, Mike Tyson jak bylo řečeno Yoshim, zbíječka, velmi potěšil a jeho pěti-minutovka mi stačila. Lynn Hung hraje úplně úžasně, zbožňuju tu herečku. A ještě potěšila postava mladého, Bruce Leeho :-) film byl často napínavý, naprosto strhující, nenašel jsem jedinou chybičku, bavila mne každá scéna. Nejlepší film roku a nejlepší bojový film, který jsem kdy viděl.(12.3.2016)

Dobrou polovinu stopáže mě přepadaly obavy, zda-li tenhle díl dopadne dobře. Myšleno čistě filmařsky. Nechápejte mě špatně, ale rvačka co 5 minut, kdy se mlátí pomalu všecko co má ruky nohy příběhu rozhodně nepřidává. Samozřejmě klobouk dolů před 52letým Donnie Yenem. Naštěstí se v druhé polovině začínají dostavovat ty správné emoce. A Asiaté je rozhodně umějí. Prostě druhá polovina je zcela regulérní Ip Man jak jsme na něj zvyklí. Těžké životní zkoušky a divák rozumí že pro našeho hlavního hrdinu není kung-fu v jeho tíživé situaci to nejpodstatnější. Oceňuji že tvůrci přemýšlejí jak se sérií dále směřovat a beru tenhle díl jako závěrečný. 80%(18.4.2016)

Čo oceňujem, je návrat k old school apolitickému zázemiu. Mám ale problém s fake patetickými konfliktami, ktoré sa vynorili ako zámienky pre súboje. Tam je to celkom OK, hoci aj tie sú už enhanced spôsobom, ktorý sa mi pre HK filmy s "hercami" , ktorí sa vedia mlátiť, jednoducho nesadne. Vlastne mi po filme ostalo dosť smutno.(1.5.2016)

Za tónů již notoricky známé melodie Kenji Kawaie se rozehrává třetí pokračování mistra Wing Chun Ip Mana ve výtečném ztvárnění Donnieho Yena. Z hlediska příběhového je třetí díl slabší než nepřekonatelná jednička, avšak není o nic horší než dvojka. Zajímalo by mě, nakolik korespondují události této části se skutečnými osudy sifu (asi nejfrekventovanější slovo v celém snímku :)) Ipa a do jaké míry jde o fantazii tvůrců. Ryzí radost setrvává z dechberoucích soubojových choreografií, které tradičně nacházejí silnou podporu ve zmíněné dynamické melodii Kenji Kawaie, jenž si s ústředním motivem dobře pohrává a různě jej modifikuje. Potěší též Mike Tyson v záporné roli a vzájemný souboj s Ip Manem má opravdový náboj, což se ovšem dá říci i o finálním střetu s konkurenčním mistrem Wing Chunu. Trochu zamrzí, že vztah Ipa s Brucem Lee je stále jen naťukáván a není mu věnován větší prostor. No, třeba se ho dočkáme v eventuálním pokračování. Skrze smutný, leč dlouhodobě předvídatelný závěr zvažuji i pátou hvězdičku.(21.4.2016)

• - Film sa odohráva v rokoch 1959 – 1960. V tom čase mal už Ip Man 66 respektíve 67 rokov. (ywo666)

• - Thajským bojovníkom, ktorý ovláda Muay Thai bol Sarut Khanwilai. Tento thajský boxer sa objavil aj vo filme Skin Trade (2014), po boku svojho vzoru, ktorým je Tony Jaa. (MikaelSVK)

• - Jako každé jiné natáčení akčního bojového snímku, ani tomuto natáčení se nevyhnula zranění. Nepříjemného zranění nosu se dostalo představiteli hlavní role, čínskému herci Donnie Yen (The Monkey King (2014), Ip Man (2008)). Tomu, během natáčení specifické scény, jeho herecký protějšek, Max Zhang (The Grandmaster (2013), Rise Of The Legend (2014)), zapříčinil ošklivě vypadající pořezání nosu. Ihned po incidentu se ale herec svému protějšku omluvil a ochotně asistoval při jeho ošetření. Donnie Yen si ovšem z natáčení odnáší jizvu. Dalšího zranění se dostalo americkému představiteli hlavní záporné role, Miku Tysonovi (Grudge Match (2013), Mike Tyson: Undisputed Truth (2013)). Tomu během natáčení specifické zápasnické scény čínský herec Donnie Yen kolenem zlomil palec na levé ruce. Mike Tyson celou scénu ale i přes bolesti s profesionálním výrazem zkušeného boxera dotočil, za což si, dle vybraných zdrojů, vysloužil potlesk celé řady momentálně přítomných filmových tvůrců. (Conspi)