30 minut po půlnoci

• USA Zero Dark Thirty (více)

Děj snímku vychází ze skutečných událostí a v průběhu deseti let sleduje vyšetřování, které vedlo k vystopování Usámy bin Ládina (1957 – 2011). Ten se stal po teroristických útocích z 11. září 2001 jedním z nejhledanějších lidí na světě a navzdory vypsané odměně nebylo známé místo jeho pobytu a předpokládalo se, že by se mohl skrývat v afghánských či pákistánských horách. Celých deset let po jeho stopě pátral elitní tým vojenských a speciálních agentů, kteří pracovali v utajení po celém světě. Hlavní protagonistku napínavého snímku představuje agentka CIA Maya (Jessica Chastainová), která krok za krokem rozplétá komplikovanou síť teroristických buněk a během brutálních výslechů narazí na jméno Abu Ahmed, které zmínili agentům CIA vězni při výsleších v tajných věznicích. Abu Ahmed by se mohl stát klíčem k celému vyšetřování a dovést agentku k samotnému vůdci islamistické teroristické organizace. Situaci však komplikují další teroristické útoky, vzrůstající nebezpečí v Pákistánu a stále větší nedůvěra politiků. Maya je však odhodlána dovést svůj osobní boj až do konce a nejnebezpečnějšího muže světa dostat za každou cenu. (Česká televize)

BrunoBanani

Laaaaangweilig.... Film pro Amíky. Někdy mi to přišlo skoro až jako hraný dokument. Ne, trochu přeháním, výkony atd nepůsobily jako z dokumentu,ale to tempo vyprávění ano. Trailer je vlastně jen posledních asi 30-40 minut filmu. Nicméně jako informační film o tom, "jak že to tedy asi bylo" tak proč ne. Herecký výkon hlavní hrdinky ano, ale nominace filmu jakozžto celku? WTF ani náhodou. ()

Jurcekk

najlepší film čo som tohto roku videl. Detektívne pátranie. Pohlad na chastain vyvoláva existenciáne otázky. vojenský zásah je excelentne realizovaný. Výborné. ()

Stealth2

Tahleta Bigelowic Kačenka opravdu umí !!!! A to nemusí ani plápolat ve větru vlajky s pruhama a hvězdama. Ale některé situace u CIA z počátku filmu jsem moc nežral, ovšem závěr je luxusní. Všechna čest. ()

Luciaaas2

Tak tohle jsem si parádně vychutnal, od začátku vás film vtáhne do děje a nepustí vás od obrazovky pryč. Film skvěle vykresluje pátrání po Ladinovi a špinavé praktiky CIA, jak získat stopu, nejledanějšího teroristy. Parádní byla poslední akce, kdy si jde jednotka pro Usamu, byla hodně realně natočená. Jediný, co mi vadilo, že nebyla jednotce věnováma o něco větší část ve filmu. Byli perfektní a oproti filmu Code Name:Geronimo byli uvěřitelnější. Vřele doporučuji.... ()

Alboin

Dojemný, mizantropoidný dokumentárny film o tuposti americkej spoločnosti a zanietenej, frigidnej one man army v ryšavom prevedení. Každý správny americký patriot pri tomto filme zaplesá a určite napíše chabou gramatikou list slečne Chastian, že by si ju rád vzjal a chceľ mať s ňou pravích amerických poťomkov. Za najkrajšiu vec na celom filme považujem to, ako všetci okolo zrzky nechápali o čo ide a čo sa deje. Ale ona s drsnou tvárou vraha od Maybelinu zahlási, že to musí tak byť a armáda už skáče meter dvadsať. A keď sa pán Chandler o milej slečne umne vyjadrí, že jej proste drbe tak na neho vytasí poslednú zbraň v zálohe, a to plačlivé očká. Takému niečomu by sa vzoprel len ozajstný tyran a tak sa križiacka výprava uskutoční pod taktovkou dychtivej dračice. Po finálnej vtipnej akcii sa slečna s trasom v rukách pozrie na telo a dôverne pokývne hlavou pre pána prezidenta. A na otázku či je to on odpovie: "Veď má predsa bradu." Pánovi prezidentovi to samozrejme stačí, národ spokojne buráca, chlapík čo strelil dedka na level 3 je z toho mimo a uslzená slečna má celý Boeing pre seba. A ja si náhle uvedomujem súvislosti, takže sa ani nestihnem udrieť do čela a rýchlo balím najdôležitejšie veci. Dúfam, že do Pakistanu dojdem včas. ()

BruceTichac

Film, který konečně reálně zobrazuje práci amerických agentů CIA při pátrání a zjišťování informací vedoucích k dopadení vůdce Al-Kaidy Usáma Bin Ládina. Žádní agenti s deseti životy, kteří usmrtí během jedné přestřelky stovky teroristů a jim se nic nestane, ale mravenčí práce založená na reálných základech, tak, jak to ve skutečnosti opravdu je. Akční závěr filmu patří jednotce Seals, která si pro Ládina "dojde". Skvělý film, natočený podle skutečných událostí, který si zaslouží Oscara! ()

Pacas

Je spousta nezodpovězených otázek a chybí spousta důkazů které by nám "konspirátorům" zavřeli hubu ale stále se nic neděje a že jich musí být hromady. A to trvá už od 11.9. 2001 až do této frašky "zabití" Usámy. Nebudu to dál rozvádět, každopádně film moc pěkný. Přikoval mě k obrazovce a opravdu jsem to hltal. ()

Welsiot

Film o největším americkém úspěchu za posledních x let a není v něm ani špetka hvězdičko-pruhového patriotismu, bravo!80% ()

Vendem

Pokud Clint Eastwood loni uctil senilitu zakladatele FBI J. E. Hoovera, pak si Kathryn Bigelow ve své rekonstrukci lapálií při odstraňování nejhledanějšího teroristy světa v režii americké rozvědky už vůbec nebere servítky, a ať to od ní byl úmysl či nikoliv, Zero Dark Thirty potvrzuje široce rozšířenou domněnku, že CIA je v podstatě zločinná organizace a nástroj krytí hromadného porušování lidských práv rukama nejmocnější vlády na světě. Zanícení Jessicy Chastain je místy až nakažlivé, výbuchy hodinářsky precizní, finále-thriller tak strhující a prvotřídně natočené, že vylučuje jakoukoli zdrženlivost (čert vem všechny nehumánně vyslýchané Al-Káidisty a fanděme radši Američanům, ať se jim tajná operace povede!, asi tak…). Jako pacifistický protest proti mučení vězňů to asi musí vypadat zbytečně, ba dokonce nepoužitelně; jako pokus vystavit účet zemi, která národní priority ráda předvádí jako obecné cíle, je to překvapivě trefné, třebaže vyjma likvidace globálního arcizmrda se mi v tom těžko hledá hlubší zadostiučinění. Ovšem i tak se Bigelow podařilo zapsat do dějin historickým artefaktem, který bude ještě za sto let pomáhat porozumět současnému mocenskopolitickému kontextu. ()

bukaj231 odpad!

Nic sa tam nedeje. Ak teda neratame mucenie ludi. Propagandisticky film o tom, ako sa amerika brani proti "teroristom". ()

Shaman::..

Brilantní a chladná závěrečná pasáž vyvažuje celý snímek. Ten se snaží v prvních 3/4 o dokumentární a realistické pojednání, tím pádem jsem se však trochu ve jménech členů Al-Kaidy ztrácel a na někoho může působit děj také nudně. ()

hloupej

Pozor spoiler! Jak už tu psal kolega, první hodina filmu je opravdu zdlouhavá. Nejspíš zbytečně představuje postavu, aby ji pak mohli poslat do USA a už se děje nijak významně neúčastnila. Od hlavní aktérky za správnou stranu (Jessica Chastain) jsem čekal nějaké hlubší emoce. Díky příliš velkým skokům (2001 - 2004 - 2008 - 2011) mi chyběl hlubší poznatek její osobnosti, vždyť to byla právě ona, která iniciovala a logicky vedla operaci dopadení Ladina přes jeho kurýra. Naopak mne velmi mile překvapil konec, kdy jsem očekával po zabití Ladina fanfáry, přešťastně brečící občany. Místo toho však elitní jednotka musela odpálit onen utajený vrtulník, sebrat co nejvíce důkazů, nosičů a stihnout vypadnout pryč dřív, než přiletí pákistanská letadla. Celkově jde o velmi povedený film ()

IronSide

Z tohoto filmu mám rozporuplné pocity. Z jedné strany jsem z něj byl nadšený, z té druhé nemám chuť si ho pustit znovu. Pravdou je, že jsem očekával úplně jiný děj, který by byl zaměřen spíše na samotnou akci na UBL a jí předcházející plán útoku. Nemůžu si pomoct, ale takto podané, mi to přišlo spíše jako dokument a 3/4 filmu jsem se spíše nudil. Každopádně je třeba ukázat i na ty klady tohoto snímku. A tím jsou dobře načasované a velmi kvalitně ozvučené výbuchy IED. Nejen že vás to v určité chvíli překvapí, ale navíc díky skvělému ozvučení vás to vtáhne přímo do děje a v první moment jste překvapení asi stejně jako postavy filmu, toto se tvůrcům opravdu povedlo. Samozřejmě nemohu opomenout část poslední, tedy asi posledních 30 minut, které jsou na tomto snímku ty nejlepší. Samotný zátah na budovy, kde se měl skrývat UBL. Kvůli tomuto jsem na tento film šel do kina a díky této scéně toho nelituji. Je vidět, že u filmu byli kvalitní poradci, jelikož zde nebyl velký prostor pro chyby a za to si film zaslouží 4*. ()

Lasa

Jakožto milovník válečných filmů palec nahoru,výborná hlavní dámská role a zpracování.Milovníci tajných služeb a válečných snímků budou spokojeni a ti ostatní si řeknou: ale jo nebylo to špatný, ale víc už ne. ()

Kolousek007

Skvěle natočený film o velmi aktuálním tématu dopadení Bin Ládina. Dle mého názoru byl ale film příliš zdlouhavý, především první polovina byla opravdu zbytečně natahovaná a místy i nudná. V momentě, kdy objevili dům, se to ale zlomí a takto rozjeté to zůstane až do konce. Jessica Chastain předvádí bravurní výkon, za který byla pozásluze nominovaná na Oscara, a i ostatní postavy, které zde ovšem nedostávají tolik prostoru jako postava agentky Mayi, jsou taktéž zahrány výborně. ()

e-pilot

Oceňuji snahu autorů o pravdivost výpovědi, především ve scénách zobrazujících mučení a týrání věžňů, systém agenturního vyšetřování, vnitřní žabomyší války i samotný zásah končící zabitím UBL. Nesedla mi však rozvláčnost vyprávění. Je to paradox, když se film táhne dvě a půl hodiny a přesto má divák občas pocit zjednodušení či povrchnosti. ()

zekon

První hodina a půl ukecaná zmatená nuda a o tom jak dokonalá je CIA. Mě to přišlo teda moc hrající na to jak CIA vše zvládla a jak byli kluci a holci dobří. Nenavazující scény, nedtažené dialogy, oproti Seal teamu 6, kde bylo vše naprosto jasné a dozvěděl se divák co a jak, kdo co, a proč, tady to dost drhnulo. Rozhodně méně uvěřitelné, oproti Hurt Locker propad v kvalitě. ()

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

01.07.2015

Ansámblové drama Triple Frontier už je ve vývoji přes pět let. Dlouho to vypadalo, že se ho ujme oscarová Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude), ta ale dala přednost 30 minutám po půlnoci. Projekt tak… (více)

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu