Zataženo, občas trakaře 2

• USA Cloudy with a Chance of Meatballs 2 (více)

Po katastrofální potravinové bouři v prvním filmu byl vynálezce Flint a jeho přátelé nuceni opustit město. Tentokrát Flint ke svému úžasu zjistí, že jeho zařízení stále pracuje a vytváří neuvěřitelné tvory - cosi jako živoucí jídlo. Pojďte se seznámit s čipernýmí okurkami, hladovými tacodýly nebo krevetími opičkami! Flint bude mít s kamarády spoustu práce uvést vše zase na pravou míru... (oficiální text distributora)

Petr23

Zdařilé pokračování kvalitního animáku. Je škoda plytkého příběhu který je bohužel plný stokrát ohraných klišé. Naneštěstí to alespoň z části kompenzují občas vtipné scénky se značným množstvím roztomilých jídelních zvířátek. ()

Nyck

Tacodýl, mesloun nebo syrantule pobavili, ale jinak byl příběh v zásadě o ničem, bohužel to nebylo ani moc vtipný, navíc vcelku předvídatelný. Škoda. ()

VasaX

Vidět tohle v kině, tak mi z těch barev a kontrastu shoří sítnice. Princip je už trochu ohrátý, ale podařilo se ho posunout trochu dál, a to ke stvoření jídlo-ekosystému. Je to sice hezké, ale je to taková potravinová variace na jiné různé tajuplné ostrovy a honbu za pokladem, se vším okolo. Zase, je to pro děti. A ty se na to koukají trochu jiným pohledem a měří jiným metrem. A přijmout tuhle možnost a hned se na to kouká lépe - sledujte prostě jen vizuál, gagy, kravinky, slovní hříčky a roztomilosti. V Tom je celý tenhle animák frajer. ()

VanTom

Průhledná schematičnost scénáře se ještě celkem maskovala v úvodním městě vynálezců, ale zpátky na ostrově už svými zkratkami k polopatě podávaným rodinným poučením bezmála otravovala. Humor byl infantilní a měl zejména plynout z roztomilého oživlého zvířecího jídla (jídlomonster, haha), kterážto fantasmagorie mě dvakrát neoslovila, takže jsem spíš protáčel oči v sloup. ()

Myrreczech

No, opravdu žádný zázrak. Nepříliš zábavný ani moc originální animák, kterých je všude kolem desítky. Takový obyčejný průměr, na který se rádi podíváte jednou, ale víckrát už ne. Jediné větší plus vidím v návrzích vzhledu oživlého jídla resp. v celkovém návrhu nové fauny a flory. ()

Lukyn007

Na první díl to chytrostí nemá, přesto jde vidět, jako moc se tvůrci snažili. Těch nápadů tam bylo taky hodně. 70% ()

R1CH1E

Vymazlený vizuál a spousta originálních nápadů, které dělají ze Zataženo, občas trakaře 2 takový druhý Jurský park v barevné verzi s jídlem. To byl taky důvod, proč jsem byl ochotný překousnout i hodně naivní a jednoduchý děj a nechal jsem se jen kochat a bavit. ()

Killda

Je skvělý, že autoři užívají stejně šílenej humor a fantazii jako v jedničce. Animace je samotná je opravdu high level. Spousta dvojsmyslných fórů a odkazy na Jurský park... u mě trefa do černýho. Řezal jsem se, culil jsem se, dojímal se... prostě skvělý pojetí animáku. Prosím autory, jen tak dál. ()

Eoin

Mne absolútne nesympatický animák. Možno by pomohlo ak by som ho pozeral nalačno. Kto však túto maškarádu vydrží dokonca tak ho čaká príjemné prekvapenie - záverečné titulky mnohokrát presahujúce kvalitu celého filmu. ()

blackJag

"SPUSTIT OPERACI FAŠÍRKA." Pořád to odsýpá, což o to, ani barevně to prvnímu dílu ostudu nedělá, ale na téma obživlého jídla jsem se jaksi nedokázal naladit, sorry. Pořád jsem přemýšlel, jak to všechno hnije za pochodu :) Jako je to nápad, který se snažím ohodnotit nestranně, určitě je to minimálně originální, i ty nesčetné fúze a všechno, ovšem tohle bych si už znovu nepustil, zatím co jedničku v pohodě. Z obživlých okurek prostě noví Mimoni nebudou ani kdyby se salátovky na hlavu stavěly, fakt ne. 50% ()

tommy187

Musím uznať, že prvotný dojem z filmu, ktorý sa volá Oblačno, miestami fašírky, nebol veľmi pozitívny, a to napriek všetkým pozitívnym ohlasom. No v momente keď zhasli svetlá v kinosále som na názov (úplne výstižný názov) hneď zabudol a vžil sa do síce prepracovaného, a dobrého - ale aj trochu nudného filmu. Napriek tomu, že mal film 95 minút som sa dosť nudil, a mal som pocit, že som bol v kine dve hodiny. Ale ako oddychovka skvelé. ()

Hollohlaway

Slabé, nevtipné. Vizuálně nic moc a oproti minulému dílu i chabý scénář. Hlavní hrdina se chová jako idiot a až na pár zajímavě vymyšlených jídlozvířat mě nic nezaujalo. ()

tommmy89

Jednotka triumfovala a bola plná humoru, zatiaľ čo dvojka je len nepodarený cover s nasadenými "gastro príšerkami", ktoré majú spestriť prostredie animáku. Jedno veľké plus, ktoré má animák je ten, že krásne vypracovali prostredie, kde sa rozprávka odohráva (ostrov). Tam naozaj klobúk dolu, ale ako som písal, oproti jednotke je to veľmi slabé a je to len ozvena, ktorá krátko doznieva a ľudia sa za niečím takým neotáčajú. 2* ()

standsiller

Prvý diel bol originálny, sympatický a sladký ( hoc som sa nikdy ani neodvažoval tvrdiť, že toto slovo niekedy vyjde spod mojich rúk v spojitosti s filmami ) . Druhý diel mal v sebe originálnosti načatej ( a problémom je že aj zavŕšenej ) oproti základu pramálo. Prostredím a animáciou si film stále držal štatút niekde nad hladinou priemernosti, no v tomto prípade dej svojou ťažkou infantilnosťou priklincoval všetky pozitíva. Neverím, že deti zo základných škôl na kolektívnej vychádzke do kina robili počas deja iné, než sa štuchali a pri spontánnom smiechu podľahli davovej psychóze. ()

P1tr

Jednička ode mě dostala plný počet, neboť se jednalo o svěží a svižný animák, který diváky bombardoval skvělým humorem a originálními nápady. Dvojka už na tom bohužel tak slavně není a o bombardování originálními nápady se rozhodně mluvit nedá a ačkoliv je to s humorem trošku lepší, stále to není úplně ono. Obměna tvůrčího týmu je bohužel znatelná a ačkoliv se pokračování snaží přispět novými věcmi do kanónu série, jedná se o nápady, které fungují pouze jako zajímavá zmínka, ale jako dlouhodobější příběhový prvek to již nešlape. Základ zasazený předhůdcem je naštěstí natolik stilný, že i slabší nástavba jakž takž funguje, ale přesto se nelze po celou dobu zbavit dojmu, že jde o poznání lacinější nastavovanou kaši, která v akutální formě rozhodně nebyla potřeba. ()

Melios

Celkom obstojné pokračovanie originálneho filmu ,ktoré si dláždi rovnakú cestu no dopláca na jeden filmový kiks ,alebo faul: urobiť niečo raz je vtipné, druhýkrát sa len opakujete. Čiže i keď je to vlastne neskutočne zábavné nemohol som prehliadnuť fakt ,že som sa viac menej smial na rovnakých gagogch ako v jednotke len v inom prostredí ( ,ktoré sa chová a vyzerá úplne dokonale a jahodu Berryho som miloval ) ,ale ,keď postavy nevykazujú nijaký progress tak dej začína rýchlo na mieste stagnovať. Kvalitu nepozdvihuje ani neskutočne klišé záporák ( ,ktorý je tak spravený schválne takže som si ho viac menej aj užil ). Ale návštevu kina neľutujem. Dostal som dobré pokračovanie mojej obľúbenej komédie ,ktorej podobné filmy mohli len snívať podobnom sequeli. Len ako často hovorím ,príbeh dopláca na fakt ,že sa primitivizuje a robí sa pre deti. Ale vo výsledku nespravil film nič zlé ,len som niečo podobné už raz videl. A preto nemôžem filmu dať viacej ako 67% a známku: C ... ak mám byť úprimný mám to stále radšej ako Pixarovky po roku 2017. ()

Fox85

Pokus vybrakovat z celkem ucházející jedničky ještě nějaký ten nápad a peníze. Asi žádné jiné ambice tu nejsou ()

KR4T4S

Strašně to vykrádá jedničku, přesto ale slušně zabaví velmi nápaditými vtípky, které jinde těžko člověk najde. ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

23 Jump Street je na cestě

23 Jump Street je na cestě

10.09.2014

Pokud jste viděli letošní akční komedii 22 Jump Street (ano, šlo o druhý díl 21 Jump Street), dobře víte, že by neměla mít pokračování. Phil Lord a Chris Miller (Zataženo, občas trakaře, Lego příběh)… (více)

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)