Zataženo, občas trakaře 2

Oblačno, miestami fašírky 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 95 min

Více ztřeštěné, ale méně inteligentní než jednička. Nicméně pro děti super volba.(22.3.2014)

Pro mě překvapivě daleko zajímavější než první díl. Film přímo navazuje na první díl, akorát už zde jídlo neprší, ale mutuje a žije svůj vlastní život.(13.5.2016)

Vtipy dělané pro velmi malé publikum. Zapůsobila na mě ta roztomilost oživlých jahod, marshmallownů, okurek a jiných příšerek. Na druhou stranu jsem nepochopila, proč se v téhle pohádce tak strašně křičí. Možná je to ale jen chyba dabingu, kdo ví. Každopádně je to skvělá oddechovka pro infantilní milovníky animáků, jako jsem já :-P.(6.5.2014)

Vlastne jeste ujetejsi nez prvni dil. Dejove na animak docela v pohode a dobre navazuje na prvni dil. Postava zaporaka je sice zbytecna, bohate by si to vystacilo jako jakasi parodie na Jursky park, ale to je fuk. Film ma naprosto zbesily tempo, misty skoro az zbytecne, ale zase utece jako nic. Jinak hudba a animace opet fajn, dabing taky prijemnej. Co se tyce foru, cely je to jen takovej slepenec tu vice, tu mene infantilnich scen a nektery sceny s ozivlym jidlem jsou fakt uz skoro moc ujety. Ale celkove pohodova, nemoralizujici jizda na jedno skouknuti, takze spokojenost.(3.2.2014)

Pro mě mnohem líbivější než jednička, protože tentokrát to bylo ponejvíce fantaskní s takovou troškou variace na Jurský park v jídlozvířecím podání. Akorát ta první půljodina mě příliš nebrala a nelíbila se mi, ale od příjezdu a ostrov divů jsem se už jen bavil a kochal pestrou nápaditostí. Ono příběh, motivy postav, zápletka to bylo slabší. Tentokrát točené více k věcem kolem přátelství a občas to emoční vydírání, docela handrkovalo. Jinak ovšem prima zpracování, které je fajn, že vychází z jedničky a rozvedli původní myšlenky o úroveň dále. Byla zde taky chytlavější hudba. Takže se z toho pro mě vyklubalo příjemné překvapení.(30.8.2015)

• - Když je ve 14. minutě zvolen nový "Thinkquanaut", při blahopřání na pódiu vykřikne: "Didgeridoo!" To je jméno australského domorodého hudebního nástroje, což je odkazem na vynálezcův původ. (cze.Oi)

• - Podle filmu vznikla stejnojmenná video hra vytvořená firmou GameMill Entertainmen. Uvedena na trh byla 24. září roku 2013 pro Nintendoo DS a Nintendo 3DS. (Kmotr76)

• - Do slovenčiny nadabovali hlavných aktérov Ľuboš Kostelný a Helena Krajčiová. Títo dvaja herci sa už stretli v seriáloch Profesionáli (2008) a Búrlivé víno (2012). (tommy187)