Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

Prochy84

To se jednou takhle pan Bay nudil doma ve vile a při další margaritě si povídá: "To je hrozná nuda, no nic, mrknu na nějakou klasiku". Šel a pustil si nelegálně stažený rip Pulp Fiction. Poté si říká: "Sakra to je dobrej film, mohl bych zkusit něco na podobné vlně". A tak to celé vzniklo. Oproti Pulp Fiction to zůstává sice hodně pozadu, nicméně konečně film, který stojí za vidění a dokonce je vtipný, namísto bezduchých transformačních debilit pro americké hloupé dětičky. Bravo. ()

floppy.can

...nažeňte děvky na loď, odplouváme... Jako tlemil jsme se jak někdo může být tak blběj a připadal jsem si jak u sledování Familly Guy. Myslím to tak že všechno je dotažené do konce i to grilování by Dwayne :) ()

BadExHuman22

Michael Bay prostě umí. The Rock konečně nehraje svalovce kterému to i pálí, tady je to prostě celkem tupá hora svalů. Mark Wahlberg je ten tip člověka, který pro svůj sen udělá cokoliv. Je to brané více komediálně, což mě (mile) překvapilo, když vezmu v potaz že je to podle skutečné události. Za mě 95% ()

yatan

Po druhej projekcii zdviham film o jednu hviezdicku. Je to viac ako len povrchny nastrel true story. Je tam odrazovy lesk hrdzavej, ale poctivo naolejovanej ameriky a jej sna 90tych rokov. Tento film sa dal natocit na tisic sposobov, ale Bay si vybral to co mu ide najlepsie - konzumny (tisic krat videny) vlezdoprdelkovy styl, no pri tom je citit vo filme vela srdca pre Bayovu reziu a hru s detajlami. Dwayne realne zahral charakter, ktory paradoxne prerasta az do sympatii. Na podiv vo mne zostal Pain&Gain dlhsie ako som cakal. Je tam urcita podmanivost, rozmer, ktory by som pri takomto filme necakal. A minimalne Steve Jablonsky sposobuje, ze sa zazitok vstrebava hlbsie, intenzivnejsie! Vyborne odvedena praca celeho Bayovho timu. 9/10 ()

davistercz

Nechce se mi tomu věřit, že takový dobrý "guláš" je podle skutečné události. Nicméně se jedná o velmi impozantní dílo, které dokonce i pobaví. Navíc film je hvězdně obsazen a pointa filmu se mi opravdu velmi ale velmi líbí. Neuvěřitelně nakažlivé. Snad jediná chybička u filmu je ta, že je to moc dlouhé... hodinka a půl by v pohodě stačila. ()

Zoidbeeland

Pain and Gain je film přímo nasáknutý testosteronem (v některých případech i steroidy :-P). Hlavní hrdiny jsem si hned na začátku oblíbil, ale čím film více plynul, říkal jsem si, že snad tahle parta troubů nemůže být ve svém kriminálním počinu úspěšná. Rozhodně jsem se u filmu bavil a Mr. Monk mi tam taky celkem zapadal. Brutalitky, které se ve filmu párkrát objevily byly tak umě schovány do nemotornosti a neohrabanosti hlavních body builderů :D. Pro mě 7,5/10=75%. ()

x_ander

V podstatě černá komedie natočena v klasickém střihu Michaela Baya. No sem s tím! Je fajn, že si Bay od plecháčů odskočil natočit "něco jiného" a docela mu to sedlo. Pain & Gain díru do světa sice neudělá a ve výsledku je to taková jednohubka. Jenže je to počin vtipný, zábavný, absurdní a originální a byl bych mnohem raději, kdyby Bay zkoušel tyto experimenty než se dokola motal ve vyčpělých sériích. Speciální pochvalu dávám za miniroli pro Nikki Benz :) ()

HellFireFery

Chlapáci, čekal jsem od vás mnohem, mnohem více. Film je originální. Má dobrý nápad, sympatické herce, vtipné momenty a velmi oceňuji, že se film tváří jako tvrdý akční film a náhle nastane zvrat a z akčňáku je komedie o bandě pitomců. :-) Bohužel tomu však něco chybí. Dalo se z filmu vytěžit mnohem více. Chvílemi nudí a přijde mi, že z něho mohl udělat kratší, ale údernější film. PS: Pokud někdo očekává drsný akční film, tak běžte na něco jiného. Tohle je akční kravina, u které se však občas zasmějete. ()

Mira00

Bay točí filmy, který jsou sice hloupý, ale dokáže napsat skutečně sympatický hrdiny. Tady ne, tady soutěží, kdo z nich je větší idiot. Ale i tak dám 3*, protože nadsázka, ironie a vtip jsou body, na kterých je film celkem kvalitně natočen. ()

michaux

Bayovi Bad Boys 2.5 na Tarantinovskú nôtu v štylizácii Tonyho Scotta... niečo medzi 3 až 4 hviezdičkami, oči plné sĺz od smiechu a stŕpnutá chrbtica od hrôzy, keď si šlovek uvedomí aké neštastie je naraziť na ambiciózneho blbca, nebodaj až troch... ()

xtomyx

Od tohoto žánrově spletitého díla čekejte hodně zábavný film. M Bay se asi hodně zapotil při jeho natáčení. Opět vše moc dobře propracované a dost nápadité. Obsazení filmu je víc než dokonalé, nečekal bych od Monka, že vystřihne takovou parádní roli, ve které není nouze o šrámy na těle a to několikrát. Rock s Wahlbergem coby steroiďáci ve filmu válí! A jejich spolupráce dohnala film ne velmi dobrou podívanou. Nechtělo se mi ani věřit, že byl film natočen podle skutečné události. Inu co nemáš v hlavě, musíš mít ve svalech...:D A ještě si neodpustím pochválit mojí oblíbenou Rebel Wilson, která se poslední dobou herecky dost prosazuje a strašně mě baví její postavy obdařené bláznivým humorem. Navíc nesmím opomenout Bayova slova: "Nepřišel jsem léčit rakovinu, ale bavit lidi." - Michael Bay na adresu jednoho ze svých kritiků. ()

DonBraso

Možná jsem měl nechat ty tři hvězdy,který tomuhle amerikaniše snu nejspíš patří,ale já se od půlky filmu náremně bavil.Začátek je vysvětlující o Danielu Lugovi jak si jednou řekne,proč dělat fitness trenéra,když můžu mít prachů kolik chci,protože na to mám.Michael Bay a jeho rukopis je prostě stále znát od uvodních scén,kde jsme zase na tom prosluněném Miami,kde se to hýři barvami,kameramen je nejspíš furt to stejný,nájezdy kamerou nebo na město,je snad Bay patent,do toho nemastná cool zpomalovačky a jdeme na to pánové a dámy.Film je skoro jako Scarface,protože bez všech keců,má hodně stejnou pointu a ve filmu je o něm taky řeč,protože mafiánský dobrý filmy se poznají vždycky:)Herecký trio naprosto super,je fakt,že pro Marky Mark je pro mě prostě king vždycky,takže mě mile překvapila napsaná role pro The Rocka,kdy ve vězení si střihnul cameo wrestling vložku proti dalšímu wrestleru Kurt Anglovi v 10sekundovém matchi :)Nikki Benz byla poznat taky,jenom škoda,že Peter Stormare neměl větší štěk.Každopádně The Rock se našel a naprosto mu sedla role a je vidět,že je furt lepší,než když vymlátí celý film až po půdu.Pro někoho možná zdlouhavá story,já bych s ním i souhlasil,protože náměť je kupodivu vyschlá dáseň,opakujících se scén je spousty,který vlastně stojí na pětníku a už ho divák nemusí vidět,po třicáté jak jsme zase v gymu a kecáme o tom stejným.Na začátek člověk čeká možná více kulturních amynokyselin,ale film o tom vůbec není,kromě toho,že si někdo dá trochu kokainu.Co je nejvíc divné,že Bay nějak šetřil všema přemýru akčníma pasážema,protože těch je vážně poskvornu a právě v druhé půlce se snaží vymodlit si jakoustakous scénu,která je leda akční hudbou a střihem,což je pro tento film i škoda.Na druhou stranu humor je tam skvělý a právě proto o tu jednu hvězdu víc,fakt sedne a nestává se být blbým gagem,všechno si strašně sedne a je uvěřitelný.Když to člověk veme jako celek,je to čistá komedie s nálepkou podle true story(která mě osobně je total u zadele,pač je nezajímavá)s hercema,který rádi vidíme vždycky,do toho hezký bay motiv,dobře napsané dialogy a Bukurešť city v Hradčanech a Monka v podání Tonyho Shalhouba,kterýho tak nesnášim v tom seriálu a tady jak dostával přes hubu bylo prostě božský,tedy Eldad:) ()

Beni1

Tenhle film si vždy pustím při špatné náladě. Hlášky, sarkazmus, akce, sexy holky, a perfektní kulturistické komediální trio znásobené true story, nikdy nemůže zklamat. ()

hondza87

Film připomínající na první pohled nové, levnější mizery. S tím rozdílem, že dvojici policajtů na plátně vystřídá trojice loserů, která moc rozumu nepobrala a všechny nastalé problémy bude řešit více či méně nešťastně. Hlavní tři postavy, vám budou sympatické minimálně do té doby, než zjistíte, že jsou to skuteční ,,magoři“, kteří nemají velký problém někoho zavraždit kvůli penězům. Né že by ve zbytku filmu byli míň zábavní, ale už na ně budete koukat z trochu jiného pohledu, než je ten co si utvoříte na začátku. Na druhé straně jsou herci z řad kladných postav, zahrané Edem Harrisem a Tony Shalhoubem, ty vám k srdci pravděpodobně nepřirostou. A to né z toho důvodu, že by byli špatně zahrány ale že jsou jejich charaktery nerovnoměrně vystavěny. Film působí vcelku jako promyšlená, hodně bláznivá jízda po Miami, u které nemůže být řeč o mainstreamu, ale rozhodně si svojí cílovou skupinu najde a další důkaz toho že Michael Bay neumí točit filmy bez výbuchů, krve a rvaček. ()

xSxEx

Nechapu, jak tento film mohl propadnou - u Baye je videt, ze se chtel vratit zase k latce, kterou se prosadil a mnohem vyzralejsi viz. zabery, kamery a dialogy... Ja osobne sem se ZATRACENE bavil, pac to bylo tocene s laskou a ne, jak novy transformeri pro masy a silene vydelky... za me **** ()

Blazis34

V první řadě se mi nechce moc věřit, že je dílo natočeno podle skutečné události, ale dnes už je možné všechno. Za druhé Bay natočil jeho klasické dílo, které odsýpalo, mělo náboj i důvtip. Divák neměl čas se nudit. K tomu dopomáhala i výborná kamera a střih. Myslím filmařsky je film na výborné úrovni. Herci také dobře vybraní, jen mi tam prostě ještě něco výrazného scházelo. Nevím, do jaké míry se tvůrci drželi reálné události, ale ještě lepší děj by nebyl od věci a určitě by pozvedl i mé hodnocení, takhle dávám 65% - tři hvězdy. ()

cguio

Jasně, jsou tam nezapomenutelný momenty, ale jako celek mi to za tu memoraci nestojí. Připomíná mi to trochu detektivku, kdy při prvním shlédnutí jste jako na trní kdo? jak? s kým?, ale podruhý už se na to nemá cenu dívat. ()

darth_swan

Dost netradiční film na Michaela Baye, který zároveň přináší netradiční pohled na americký sen. Každopádně se mi asi ani nechce věřit, že by to skutečně mohlo být (byť i vzdáleně) podle skutečné události, protože tak blbá snad fakt nemůže být ani činka místo mozku :-) Postupem času se film ale posouvá až moc do absurdna. Mark Wahlberg mě absolutně odrovnal hned při prvních záběrech, protože je až neskutečně nadřenej, tak jsem ho snad ještě nikde neviděl... // Co mě zaujalo: Mark Wahlberg a jeho korba. ()

Pangi

Brutální, nekorektní, nepříjemné na sledování, ale tak krásně to nakopává ten jedinečný americký sen do řiti, že musím dát 4*. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)