Newyorská romance

• Česko Love Song (více)

Gretta (Keira Knightley) a její přítel Dave (Adam Levine) jsou spolu již od vysoké školy a společně skládají hudbu. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se spolu do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave však rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village bývalého hudebního producenta Dana (Mark Ruffalo). Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství a nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Z náhodného setkání dvou zklamaných lidí se tak začne rodit hudba, která možná nedobije svět, ale rozhodně si získá srdce všech. (A-Company CZ)

čmelda5

A mně se to líbilo. Hezký příběh, fajn obsazení, hudba parádní (musím si sehnat soundtrack). Než se film rozjede, trvá to sice trochu déle, ale mně to upřímně vůbec nevadilo. Na večerní projekci po těžkém dnu jako stvořené...PS: Marku, super auto :) ()

BOURQUE

Herecky veľmi pekne, z hudobnej stránky veľmi príjemné natočený film. Potreboval by to však ešte pridať trošku na tempe. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

michellerih

Konec mohl být jinak. A mohlo to být lepší. Ale pokud dosadíte do filmu Keiru jako fajn holku a Levina jako ... záleží na tom? Je to Levin! ... Zkrátka nešlápnete vedle. Mark Ruffalo jen dokázal, že to není laciný tuctový snímek, ale prostě prima záležitost s mimořádně krásnou hudbou jako třešničkou. ()

lemonova

U mňa veľmi silné 3*. Uvažovala som aj nad štvrtou, možno to chce časom pozrieť znovu a dať tomu druhú šancu. Trochu mi vadila sladká atmosféra "made in America", kde je všetko správne načasované, stretneš správnych ľudí a urobíš správnu vec. Ale dobre sa to počúvalo a dobre sa pozeralo na Keiru s Markom. ;) ()

KOOHA

Krásnej film s ještě lepší hudbou, jen kdyby už nebyl tisíckrát vomletej scénář. Jako oddechovka pecka film, kterej mě bavil. Nádherný songy a má to super momenty, když zrovna natáčejí na živo v ulicích NY. ()

Kaucuk

Krom první, vlažnější, půlhodiny moc příjemný snímek. Inspirace filmem Once je neoddiskutovatelná, ale jinak se mi nápad s nahráváním desky na ulici líbil, vůbec by mi nevadil nějaký krátkometrážní film z Evropského alba. Soundtrack parádní, Keira má opravdu krásný hlas. Spíše ke čtyřem hvězdičkám, škoda úvodu. PS: ten český překlad je zase jednou k pobavení. ()

MissSimm

Téměř stejné jako ONCE. Pomalé, o ničem. Hudba je určitě příjemná na poslouchání, ale většinou vás příliš nenadchne. Ti z vás, kteří jste viděli ONCE, film se vám líbil a to samé nebo víc budete očekávat od Love Song, budete zklamaní. Obsazení je určitě hvězdné, Keiře i Markovi role sedí víc než jakékoli jiné co kdy měli, ale přesto tak přeslazený kýčovitý film už to nezachrání. Konec vás určitě šokuje. Abych řekla pravdu, po těch sto minutách, co jsem jen tak tak držela oči otevřené, jsem čekala konečné vyvrcholení filmu, když je v žánru romantický, ale bohužel ani toho jsem se nedočkala. Nicméně jsou i horší filmy, tak bych to viděla tak na dvě hvězdičky :) ()

akvidzerp

Chybí děj, hlavní postavy jsou neuvěřitelně ploché, nudné. Film nestrhne, nenadchne ani nepobaví. Jedna velká křeč a plno klišé. Pointa žádná. Dvě hvězdy za povedenou hudbu a hlavní hrdiny, na které se mi aspoň hezky koukalo. ()

joker30

Musím povedať, že veľmi pekný film. Mark Ruffalo je môj obľúbenec a toho zúfalca v prvej polke filmu hral tak presvedčivo až sa mi prestával páčiť :) Dostal som v podstate všetko, čo som čakal: pekný soundtrack, sympatické postavy, trošku depky, trošku lásky, pekné exteriery New Yorku + nebol tam až taký úplne tuctový happyend, aj keď bol. 80% Nominácia za naj pieseň - Držím palce ! ()

michald99

Rozhodně to chce plus za mrs. Knightley a mr. Ruffala, jejichž herecké výkony jsou tak neuvěřitelně přirozené, že jsem měl chvílemi pocit, že ani nekoukám na film, nýbrž sedím u okna a pozoruji skutečné lidi, jak si povídají na ulici. Film nám také nabízí relativně hezké písničky, abychom se s nimi pokochali, žádná z nich však neměla to něco, čím by mě nějak ohromila. Celý film však výtečně funguje jako nádherná oddechovka pro navození pohodové atmosféry. ||65%|| ()

stanyslaw

co jsem dost dobre nepochopil, tak to je, proc tam porad mluvili o rocku a hrali popik. a to show, jak producent rika, ze jde proti sve profesi a pak zverejnuji album ke stazeni na davno zavedenem serveru presne k tomu urcenemu, to bylo taky dost legracni. bohuzel asi jako jedine za celou dobu. ()

Gixian

Nic moc. Ruffalův frenetický alkoholik byl tak odpudivý, že jsem si k němu jen těžko hledal cestu, a ostatní postavy včetně Keiry byly děsně nevýrazné a nezajímavé. Krom jednoho silného momentu před koncem to pro mě nemělo kouzlo, atmosféru. Většinu filmu jsem se spíš nudil. ()

Hpatrik

Spousta krásných melodických písní na pozadí (čí popředí) města, které nikdy nespí. Užíval jsem si jak oba skvělé herce (Levine potěšil), tak i povedený příběh, který jakkoliv se to z názvu může zdát neslýchané, není primárně klasická love story. Moc pěkný, melodický, roztančený, feel-good film, který Vám minimálně vykouzlí úsměv na tváři. PS: Právě jsem zjistil, že všechny songy zpívala opravdu Keira (byl jsem přesvědčen, že to nazpívala nějaká pro zpěvačka) - velký respekt! ()

Critic

Patos, klišé, patos.....Ale hned druhej den jsem si šel nostalgicky koupit jack splitter....člověk nikdy neví kdy se bude hodit :) ()

Torgal

Keď sa zabalí do príjemnej muziky môže byť aj z banálneho príbehu fajn feel good film. Navyše tu výborne funguje aj herecká chémia, takže to že sú všetci v zásade v pohode a len tak si pospevujú po uliciach mi ani moc nevadilo. Lepší dramatický oblúk by ale aj tak nebol na škodu. 7+/10 ()

Zenithgirl

Pro mě jednoznačně objev roku. Skvělá hudba, zajímavá práce s kamerou - kdy vás nutí slyšet, to co byste měli slyšet. Líbil se mi i způsob vyprávění, kdy se za "příběhem skrývá příběh" a píseň, kterou slyšíte podruhé nebo i potřetí, má uplně jiný smysl. Tři nezapomenutelné scény s Keirou Knightley, která jedním pohledem dokáže vyjádřit uplně všechno. Po dlouhé době konečně nějaký film, který určitým způsobem vybočuje z řady. Už se těším na soundtrack. ()

D.Sleeper

VOICE: Vkusné. Osobité. Inteligentní. Cukrované (se špetkou soli). Elegantní (ne vždy je houslový klíč tím správným klíčem k vysněnému srdci). ()

roses_Andy

Podle českého názvu jsem se bála, aby nešlo o další trapnou romantickou komedii. Ale nebylo tomu tak. Všechny postavy působí přirozeně - dýchne na vás anglický šarm Keiry, úplně jiný herecký výkon v podání Marka, než jak jsme u něj zvyklí a zarostlý Adam dodává kostku komedie. Jo a málem bych zapomněla na soundtrack, můžete ho poslouchat dokola a dokola! ***** ()

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky