Královský víkend

• Velká Británie Hyde Park on Hudson (více)

Vtipné a téměř pravdivé vyprávění o jednom víkendu v životě prezidenta. Je nádherný letní víkend roku 1939 a americký prezident Franklin Delano Roosevelt má na svém venkovském sídle plné ruce práce. Už zachránil zemi před hospodářskou krizí a v čele lidstva se brzy vydá do hrdinské války. Ovšem za touto fasádou se skrývá člověk, dokonce i s jistými slabinami, jak se přesvědčí mladá Daisy, která pana prezidenta zaujala. A aby toho nebylo málo, možná že se sem chystají také britský král s královnou, jejichž návštěva by mohla změnit chod dějin. (Filmbox)

Streeper

Když se mi na obrazovce objevily titulky netušila jsem, co si o filmu mám myslet. Nevěděla jsem jestli se mi to líbilo nebo nelíbilo. Nakonec (po dlouhém rozvažování) se mi film nelíbil. Vlastně mě to dost nudilo. Franklin Roosevelt je opravdu velká osobnost, ale víc než kolem něho se to točí kolem Daisy, která není zajímavá vůbec, takže nuda. ()

carlos 2010

Zaujímavé skutočnosti: Roosvelt bol sukničkár, kráľovná fajčila cigarety v posteli, ale film bol nudný, ale Bill Murray je pán herec. ()

dr.fish

Já jsem nepochybně musel být asi ve velice nekritickém stavu veselosti, jelikož jsem si film velmi užil. Bill Murray je ve své prezidentské roli báječný. Navíc srážka dvou civilizací- amíků a anglánů je sama o sobě dost humorná, aby naplnila celý film. Roosevelt byl evidentně chlapík upřímný a otevřený, a se ženami neměl problém. A asi ani s jinými věcmi, když anglický král zblajznul pár hot dogů a ještě se tomu zasmáli společně. Řada fakt vtipných situací, chytře zakódovaný patriotismus a ten jemný humor s "lidským faktorem", opravdu odpočinek sám. 75% ()

chelseaman22

Jeden z nejnudnějších úvodů vůbec (trval čtyřicet minut) byl ukončen frkáním do kapesníků panem Rooseveltem, na nějž zcela evidentně dolehla pylová sezóna. Tento starý chlípník se nestydí vzít na vyjížďku nevinnou sestřenici z šestého kolena, jejíž dlaň si následně dává na své obrnou vyhublé stehno, takže slečna Daisy v podstatě pociťuje tvrdost a zároveň hladkost jeho stehenní kosti. Rozjařený Bill Murray je nadšen z drbání kosti, načež si cestou domů dává erzetu č. 2 WRC Illinois. Interesantní spor dvou vládců světa - je horší koktavost nebo obrna? Bertie musí ustoupit. Tak mne napadá, že jsem nikdy neviděl snímek, kde by si to královský pár rozdával. Zjevně jsou hranice, jejichž překročení je tabu i pro filmaře. "Bertie, budeš zítra jíst ty párky v rohlíku? Ano, třeba deset! To je jako pozvat prime ministera na oběd a dát mu párek s bramborovou kaší!" Bertie si kamerou točí skřek a poskakování pseudoindiánů, proč právník z Harvardu Obama nenosí zrcadlovku na krku? Celé je to zakončené instruktáží, jakže aplikovat hořčici na párek. Amatérská a odfláknutá práce celého aparátu, jež tvořil tento film! 51% Celosvětový výdělek k 24. 4. 2013: $8,887,603..........4,515. nejvýdělečnější snímek historie ()

andrii

Panské sídlo, letní bydlo, hlavní vřídlo pro společensko-soukromý dýchánek. Americký hot dog a anglické „thé“ – neslučitelné, nepoživatelné? Odšněrujme oficiality, ale zachovejme dekorum protokolu jménem koruny, upevněme vztahy a vstřebejme poněkud uvolněné prezidentské stavy. Cink, cink, na zdraví a opětov/a/né státní návštěvy. ()

Johnny.ARN

Netrúfam si odhadnúť, nakoľko to bolo pravdivé. Príbeh jednej podivnej lásky so zaujímavým obsadením a celkom solídne zahraté. Dobový kolorit dotvárali hlavne tie autá a kostýmy. 2 z 5 ()

Mishqo

Linney a Murray ako inak podávajú fajn výkon ale okrem toho ma ten film neoslovil takmer ničím. Bolo to suchoparné, bez duše, prišlo mi to neprirodzené, no jednoducho som sa nudil... ()

Vajonek

Zajímavé vyobrazení britského královského páru a malý vhled do života jednoho z amerických prezidentů. I když si vlastně asi pořád nejsem jistá, co přesně se nám tvůrci snažili tímhle nenápadným snímkem sdělit a jestli měl ve skutečnosti nějaký hlubší smysl, bylo to pro mě celé takové zvláštně milé, s příjemnou atmosférou a hudbou, místy až překvapivě, neotřele vtipné. Bill Murray byl jako FDR naprosto skvělý, jeho "spoluhráči" rozhodně nezaostávali. Bohužel jsem film viděla s českým dabingem a trochu mi tak chyběl Murrayho hluboký sametový hlas, jedna z věcí, kvůli které mám tohohle herce tak ráda - protože ho ale Jiří Štěpnička mluví výborně, dabing mi dojem nakonec zase až tak moc nezkazil. Postrádala jsem ale nějakou výraznější zápletku, zvrat, větší "drama" a pořádné rozuzlení, ne jen takové (ač milé) líné proplutí pár dny prezidenta a důležitých lidí z jeho okolí, proto nejdu na nejvyšší hodnocení. Určitě ale nejsem zklamaná. Poté, co jsem viděla, že tu má film lehce přes 50 %, čekala jsem mnohem, mnohem méně, než jsem dostala. 75 %. ()

filipvrbik

Sice lehce zbytečný a příliš krátký film... Ale ne zase tak špatný, jen se tam toho zas tak moc nestane. Herci jsou ovšem výborní v čele s Billem Murrayem v roli FDR. Děj se bohužel omezil na to, že přiletí britský král na víkend - a dá si hotdog, což je škoda, mohlo to zajít více do hloubky a půlhodinu bych přidal..Film neurazí, ani nenadchne...60% ()

nonick1

Nuda v Brně...nuda v Praze...nuda v Ostravě...nuda v Plzni. Kdekoliv si tenhle film pustíte, bude tam nuda. Nehledě k tomu, že některé věci o státnících (Roosevelta nevyjímaje) je snad lepší ani nevědět... ()

Hpatrik

Tohle mi opravdu sedlo. Ačkoliv to příběhově nemá moc co nabídnout a neví čeho se to chytit, herecky je to velmi dobře obsazené a zahrané a režisér podle mě udělal maximum. Celkově je to osvěžující, příjemně plynoucí, upřímné a místy kouzelné. ()

pepa3rd

Jediným přínosem tohoto filmu byl fakt, že jsem si musel přečíst něco o Rooseveltrovi na wiki, abych si byl jistej, že nám tu nepředkládají úplné kraviny. Něco pravdy na tom asi bude, nicméně, i když Billa Murrayho mám opravdu rád, film jako takový v téhle roli nezachrání. 40 % ()

PedroPo

Ač na to má jako vypravěčka právo, tak v momentě, kdy se začne řešit Daisyn osobní vztah s prezidentem FDR, jde celý film skoro do kytek. Před tím a po tom je to ale vtipná, solidně zahraná, historická vzpomínka. Bill Murray s předkusem a obrnou, správné mazání hořčice na párek a pravděpodobně nejvtipnější scéna filmu - Cože, oni nás dali do pokoje s kreslenými vtipy o Britech? Podruhé už bych to hned vidět nemusel, ale třeba někdy v budoucnu, v neděli, až bude pršet... ()