Královský víkend

• Velká Británie Hyde Park on Hudson (více)

Vtipné a téměř pravdivé vyprávění o jednom víkendu v životě prezidenta. Je nádherný letní víkend roku 1939 a americký prezident Franklin Delano Roosevelt má na svém venkovském sídle plné ruce práce. Už zachránil zemi před hospodářskou krizí a v čele lidstva se brzy vydá do hrdinské války. Ovšem za touto fasádou se skrývá člověk, dokonce i s jistými slabinami, jak se přesvědčí mladá Daisy, která pana prezidenta zaujala. A aby toho nebylo málo, možná že se sem chystají také britský král s královnou, jejichž návštěva by mohla změnit chod dějin. (Filmbox)

Oonika

Taková pěkná jednohubka... Některé scény byly hezké, dokonce až kouzelné, chvílemi jsem se opravu nenásilně bavila. Ale bohužel to nestačilo... ()

E lan

Nuda a nic jiného než nuda. Vcelku zajímavý námět, ale zpracování bez šťávy. Nakonec i té scéně s královským párem jako by něco chybělo. ()

markyzgero

pokud to FDR udělam rukou v autě zaparkovanym mezi květinamy, přidam billa murrayho, hot dogy a královskej pár, budu si po očku myslet na oscara. poprávu ho nedostanu a upadnu v zapomnění, protože jsem míchal, míchal, až přemíchal....žánry voe... ()

TommyDiamond

Takovou nudu jako u královského víkendu jsem hodně dlouho nezažil. Upřímně si myslím, že se najde málo fajnšmekrů, kteří ocení tento tyátr…. Přemýšlím nad smysluplností tohoto filmu? Americký prezident Rossevalt (zhýralý tehdejší dobou) hostí konzervativního anglického krále. Vážně k posrání zajímavé. Určitě by všechny víc potěšil příběh o tom jak běloši mezi indiány zavlekli sifilis nebo jak vůdci al-kajdy procházejí zahradami bílého domu a obdivují pozdní gregoriánský styl ve kterém je celý dům vystaven... Malá pochvala být ovšem musí. Jelikož sázka na Billa Murrayho jakožto amerického prezidenta byla dobrá. Ovšem na anglického krále, který koktá jsem nebyl připraven, protože mám hluboko v paměti zarytý film Králova řeč. Víc než jednu hvězdu dát nemůžu... ()

Lavinia

Nevím, proč nazývat zahejbání manželce "zvláštním přátelstvím", ani co z toho ty ženské opravdu měly. Ale jako film, kde se prolíná návštěva královské rodiny, hrozba války a doprošování se o americkou pomoc s banálním vyprávěním milenky, myšky šedavé, to byla nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Talina

Nudilo mě to a dokonce jsem se na to ani nedokázala dodívat do konce, protože udržet u toho pozornost byl pro mě nadlidský výkon. Nevím, jestli je to tím Billem Murrayem, protože tohle je už druhý film, kde on hrál a mě to málem unudilo k smrti, ale každopádně se na to už nikdy dobrovolně nepodívám a za ty moje dvě hvězdy, co jsem tomu dala, si připadám královsky spíš já. ()

Guran

Překvapila mě Laura Linney, která na svůj věk zahrála starší ženu. Bill Muray se mi také líbil, ale film už ne. Spíš nuda, nezáživnost v ději a jako komedie mi to rozhodně nepříjde. ()

MirkaP

Takže královský víkend byl o nějaké Daisy... no dobrá. Nudné, nezajímavé, pořád jsem čekala, co z toho vyleze, a ono nic. Ani Laura to nezachránila. ()

PlysovyMacko

Prezident hostí zahraničnú návštevu a medzitým stíha baliť mladú ženu. Ide o konverzačku, ktorá sa nesie v príjemnom duchu, a môže slúžiť aj ako mozaika vzťahov politických osobností minulého storočia. Bill Murray podal slušný výkon. ()

lobo87

Kráľovský víkend tradične zapadol do mozaiky podobných filmov z posledného obdobia (Hitchcock, Lincoln, Hoover, Marilyn...). Je postavený hlavne na hereckých víkonoch, z ktorých určite za zmienku stojí Bill Murray. Musím však dodať, že vlastne neviem, čo týmto filmom chcel režisér povedať Michell by sa mal vrátiť k čírej romantike (Notting Hill), to mu svedčalo viac... 55% ()

wick

Podobné filmy založené na vzpomínkách a setkání dvou nebo několika známých osobností mám celkem rád (Two of us), ale reálie Ameriky v předvečer 2.sv.války jsou přeci nám již dosti vzdálené a méně poutavé. Znázornění mentality Angličanů se svobodomyslnějšími Američany je ale dobře vykresleno. Skvělá scéna cesty z letiště a setkání britského královského páru s traktoristou. ()

kokofek

Skromný a nenápadný film,který nám poodhaluje soukromí prezidenta Roosevelta.Velmi dokonalý výkon Billa Murrayho. Je to jeden z filmů,které umějí pohladit po duši. ()

Podpovrchem

Nechala jsem se napálit přítomností Billa Murraye a na film se těšila. Dialogy o ničem s přemírou omáčky, profily většiny přítomných byly mírě dementní a já získávala depresi z toho, co mne čeká. Jaká byla úleva, když se rozsvítila světla kina a já se mohla jet domů dospat. ()

Dupac

Zdá se mi, že Královský víkend trochu moc sází na pikošky z Rooseveltova života a Billa Murraye v hlavní roli. A pořádně nevytěží ani jedno z toho. ()

Sao Saoi

Čo sa hereckého obsadenia týka, tak naozaj všetky herecké postavy boli výborné. Počnúc Bill Murrayom, Eleanor Bron končiac. Príbeh, ktorý odhaľuje, sa snaží byť hlavnou dejovou líniou, ale skôr ho akceptujem ako prepojovací článok krátkych momentov a udalostí, ktoré súviseli s kráľovskou návštevou v Amerike. Film pekne odhaľuje, ako rozdielne národy boli Angličania a Američania a hlavne niektoré roydielnosti v "morálke". Klasická výchova versus sloboda. Ale zároveň je ukážkou toho, ako tieto rozdielnosti nemusia zásadne viesť k vzájmnému odcudzeniu ale týmto poynaním k zblíženiu. Celkovo by som zhrnul film do jedného slova: MILÝ a pridal skóre: 64% ()

zooh

Před tímto filmem jsem viděla film Lincoln. Možná proto byly moje nároky na Královský víkend přehnané. Čekala jsem mnohem více historických reálií, trochu více informací, politiky. Hned v prvních minutách mě znechutila scéna prezidenta s Daisy v autě - úplně jsem nepochopila, co přesně se tam stalo, ale asi v zápalu vykreslení Lincolna, jako geniálního a skvělého muže, jsem očekávala vykreslení Roosevelta podobné. A z filmu jsem pochopila jen to, že Roosevelt byl vtipný, okouzlující ale také dost chlípný. Když pominu Rooseveltovi románky a podivný vztah s Daisy, je tam pár zajímavých momentů. Koktající princ, který se bojí, že ho lid nemá rád. Novopečená královna, která odmítá jíst hot dogy. A samozřejmě prezident, který to vše vyřeší vtipem a šarmem. Zajímavá situace kdy porovnáváte strohé Angličany a odvázané Američany. Ale myslím si, že se z této situace dalo vytěžit mnohem více. Je mi to líto, ale byl to trochu zapomenutelný filmový zážitek. ()