LBsmoke

Gordon-Levitt je sexy jersey děfka, která ač si řeší svoje prťavé problémy tak nenudí.. je to svěží a v něčem trefné.. happy end trochu hnusně nakroucený, mě lehce vadil.. "Good Vibrations"!! ()

Mikino00

Jako nezávislý debut velmi vydařené, ve filmu se skrývá spousta tref přímo do černého, a to nejen v oblasti vztahů, porna, ale i života jako takového. Film naprosto výstižně trefuje neduhy a aspekty vztahů, vtipně cílí jak na ženy, tak i na muže, řeší opět vtipně závislost hlavního hrdiny i vztah s jeho rodinou, kde každý z rodičů, včetně sestry, představují opět konkrétní typ osoby, líbilo se mi i nejedno popíchnutí do katolické církve. Na povedený scénář s režií se podařilo navázat Levittovi i herecky (král diskoték z posilovny nemá chybu), skvěle se do role vžila i Scarlett. Ve výsledku se jedná o zábavnou podívanou beroucí si na paškál současné vztahové soužití i dnešní životní styl. ()

Milky.

Takové malé sympatické překvapení, pro mě celkem nečekané. Levitt si prostě napsal, zrežíroval a zahrál takovou svoji malou one-man show a věřte nebo ne...je to parádní. Scarlett Johanson jako skvěle věrohodná svině a k tomu ještě š*kézní padesátka Julianne Moore, originální zápletka a ve správnou chvíli střízlivě utnutý konec. Samozřejmě, není to nic objevného ani přelomového, ale jako takové skromné komediální zamyšlení nad životem jednoho honimíra je to hodně příjemný malý film. A co si budem povídat...on Gordon-Levitt si to hraní taky užil. Nebo si fakt někdo myslíte, že si ženskou roli k sobě napsal speciálně pro Scarlett Johansson jen tak protože je to dobrá herečka? Lucky bastard!!! :-) ()

eromar

70% Ve filmu hraje chytlavá písnička Good Vibration od amerického rappera Markyho Marka, který je shodou okolností Mark Wahlberg. Já to nevěděl. Když mi to kamarád oznámil, smál jsem se asi hodinu. Když jsem se podíval na klip, smál jsem se celej den. Doporučuji. Více na mém blogu http://jdem.cz/9hnr4 ()

aLPaC

Pro mě komedie minulého rocku. Levitt jako režisér na to jde trochu jinak, než je u podobných kousků zvykem, ale to mi vůbec nevadí, spíše jsem byl rád. Levitt jako herec si tu roli musel střihnout, protože by určitě litoval, kdyby jen seděl v rejžovský židli a ty milostný scény se Scarlletkou za něj udělal někdo jinej. Navíc to jeho sledování a komentování porna, ta jeho super macho chůze v posilovně, to jeho nadávání při jízdě autem, ten jeho vztah s tátou, ten jeho účes, no prostě musíte to vidět. Plus jako bonus nádherná Scarlett, která je sice pěkná svině, ale zároveň je nejšukóznější v kariéře a pasoval bych ji hodně vysoko i ze všech hereček ever! Já mám tu holku prostě rath, což je jasný, když vypadá jako bohyně, ale navíc je to i výborná herečka, což tady nemá úplně možnost dokázat, ale to jen tak na okraj ji obhajuju. No nevím, co ještě dodat, Don Jon je prostě super komedie v každým ohledu, jasný že pro střední generaci to už úplně není, ale já ve svých 26 letech jsem spokojen a bral bych jeho život. ()

zelvicka.

Co napsat a nespoilovat..? Tak předem jsem zklamaný, že Scarlett moc kůže neukáže :( :( :(, nejsympatičtější postava je Jonova ségra, čekal jsem celej film, kdy to přijde... no a doufám, že Gordon-Levitt se dostane ještě k nějaký prácičce coby rejža. ()

H4ku11

Tešil som sa niečo iné, dostal som niečo iné. Škoda len, že nie také iné, aby ma to nadchlo, zaujalo, pobavilo. Pár svetlých momentov to má, ale koniec ma tiež sklamal. ()

Santino7

Don Jon je režisérskou prvotinou Josepha Gordona-Levita, ktorý je mimochodom tiež talentovaným mladým hercom a sám stvárnil hlavnú postavu. O kvalite tohto filmu by sa dalo celkom polemizovať, s určitosťou však môžem povedať, že film je iný. Naozaj. Po zhliadnutí trailerov som čakal niečo diametrálne odlišné, ako sme napokon dostali. Nie je to typická romantická komédia, akých sa v Hollywoode točí každý rok neúrekom. Z filmu je cítiť autorov rukopis, Gordon-Levit proste nechce točiť tuctovky, chce zaujať inak. A to sa mu, podľa môjho názoru (i napriek niekoľkým nedostatkom) celkom podarilo, som zvedavý na ďalšie projekty pod jeho režisérskou taktovkou, ktorých sa snáď niekedy ešte dočkáme. Stále ho však beriem predovšetkým ako herca s pozoruhodným talentom, na režisérsku stoličku má ešte času dosť. 3/5 ()

NJD

Nevím no...přišlo mi to celý takový předvídatelný, okoukaný a neoriginální. Prostě chlápek co má rád jenom sám sebe si najde holku, která má ráda taky jenom sama sebe, překvapivě jim to nevyjde a tak si pak ten chlápek najde holku s kterou mu to (alespoň podle posledních pár vteřin) klape. Prostě příběh celkem o ničem a bohužel i ty (alespoň ze začátku) svižný narážky na porno postupem ztrácí svoje kouzlo. A to ani nemluvím o hereckém obsazení...proboha od kdy Gordon-Levitt hraje takovýhle týpky? On má prostě už navždy zůstat ten roztomilej zamilovej kluk z 500 dní se Summer :( A Scarlett Johansson? Ok postavu má hodně dobrou, ale tím to asi končí. Moc nechápu co na ní většina chlapů vidí a docela už jsem pak byl rád, když se v průběhu filmu vytratila. Takže abych to shrnul...tenhle velkej režisérskej a scénáristickej debut Josepha Gordona-Levitta je pro mě poměrně velký zklamání... ()

Movie Gourmet

Jak to okomentovat? Je to docela takový netypický, nebo nekonvenční snímek, který není úplně špatný a já se u něj vcelku bavil. Až jej převrství spousta dalších nových filmů, tak nebude zřejmě nijak vyčnívat a bude upadat hlouběji a hlouběji v zapomnění... ale jinak se mi líbil. Gordon-Levitt(ova) režijní práce nebyla, si myslím, zas tak špatná a on svou roli hrál zřejmě také tak, jak bych si to představoval. Verdikt: 3* a 70 %. ()

Kacitr

Netradiční? To ano. Ovšem to je jediný klad této ujeté romanťárny, co měla být údajně ještě komedií a dramatem, ale nakonec z toho nějak sešlo. ()

cingi.t

Veľmi veľa príjemný narážok, ktoré sú v dnešnej dobe až veľmi pálčivé. Zo začiatku originálne, vtipné a svižné. Od polky nudné a predvídateľné. A ten záver to pos*al. 2* ()

Klajnik

Tenhle film si z TVboxu pustila moje máma. Nejspíš hledala nějakej romanťák a já si všiml, že tam hraje Gordon Levitt, kterého mam docela rád. Byl jsem teda zvědavej a zapl to. Program se mě zeptal, jestli to chci pustit od začátku nebo od místa posledního skončení, což bylo 8 minut. Zapl jsem si to od začátku a hned mi bylo jasný, proč to máma vypla po 8 minutách. Gordon Levitt nám tam vysvětluje, jak moc miluje porno. Rád totiž honí a má to rád pomalu. Začne s fotkama, nažhaví se, pak si vybere to správný péčko. Víte, on reálnej sex nestojí za nic. Holka vám skoro nic nedovolí. Moc dřiny za málo zábavy. Už v ten moment jsrm si říkal, co je to za sračku, ale pak se postava Gordona Levitta, což je totální chrapoun, zamiluje do žhavé desítky. Jde kvůli ní na školu, dělá pro ní co se dá a mě už od začátku bylo jasný, že ona neni víc než sexy. Typická debilka věčně žvýkající žvejkačku, tupá jako hovno, povrchní, nezajímavá kráva a počkejte si až se začne projevovat. Na tečku. Nějakym způsobem mě ten film ale baví. Je to bizár, ale vzbuzuje to emoce. Člověk se tomu zasměje a taky i se u toho nasere. Hlavní je, mít se na co nasrat. ()

Domec

Jak mi to ze zacatku prislo jako obri chujovina s dementnim Josephem, tak postupem casu vedle Scarlet prisel jako sympatak. Co si budem povidat, Scarlett mam rada, ale tady byla na obri delo.... Pribeh neni zadna romanticka komedie, spis trosku pohled de reality , takze rozhodne plus. A julianne? Ta byla perfektni jako vzdycky. ()

andio

No pro mě to byl úplně perfektní zážitek. Už dlouho jsem neviděl lepší romantickou komedii a Josepha Gordon-Levitta úplně zbožňuju. Navíc je tam vypíchnuto spoustu perliček a pravd které jinde moc často nezaznějí. Co jsem tam pročítal komentáře ostatních, nikomu se to tolik nelíbilo, že prý psychologie postav je téměř neexistující a nikam nesměřující, ale já z toho cítil pravý opak. Možná, že jenom já se dokážu z Donem Jonem natolik sžít? I když.. při zpětném rozmýšlení si uvědomuji, že je pravda, že tam trochu chybí prostřední část. Resp. část přeměny z přehoněnýho burana na zamilovanýho "hodnýho" nehoniče. Jon hrozně dlouho kouká na porno - puff - už by se na porno téměř ani nepodíval a miluje svojí Julianne Moore.. hm hm hm na finální verdikt to u mě dopad mít nebude, pořád se pro mě jedná o veleúspěšné dílo a určitě se na to kouknu někdy znovu. 9/10 ()

Dejvi21

Začátek byl výborný - vtipné, originální, dobrý spád, postavy sympatické. Druhá polovina byla bohužel slabší. Místy se mi to zdálo nedotažené a vztah s J. Moore mi připadal nelogický. Spoileroidní postřehy: 1) tu závislost přechodil jako nějakou chřipku 2) farář taky mohl místy říct něco víc, nebo to měla být malinká kritika církve? 3) Rodina tam taky byla skoro k ničemu, prostě spousta dobrých nápadů, ze kterých šlo vytěžit více. Navzdory těmto záporům je to fajn film s dobrými gagy a ačkoliv nenaplnil svůj potenciál, rozhodně nezklamal, no, možná lehce... 75 % ()

Florfila

Na první klapku to rozhodně špatné nebylo... Scarlett v roli žvejkající semetriky sedla báječně. Avšak scény s Julianne Moore, jež měly být klíčové byly až příliš umělé a nevýrazné, že nedokázaly přesvědčit prakticky o ničem... Na druhou stranu musím upřímně dodat, že v případě, že by se jednalo o zralého režiséra, tak bych tomu asi víc jak 2 hvězdy nedala. Ztrácelo se to i žánrově, tedy že na drama to moc dramatické nebylo, na komedii to také moc nepobavilo a romantiku jsem nepotkala ani náhodou... Téma jako takové bylo až příliš stupidní. Snad všichni moc dobře vědí, že porno s realitou nemá nic společnýho a hlavní hrdina byl na své pubertální přestárlé kousky na diskotéce a finálové zklamání z reálného sexu dost starý... To mu proboha nikdo za jeho x let neřekl, že to co hledá u laciného baru nenajde? No budiž... Ale všem nám bylo jasné co tím G-L chtěl říct... Ale proč tam proboha zapletl kostel, to se mi rozluštit nepovedlo... Ale jinak se mu povedlo vykouzlit velice nesympatické postavy a já teď jen budu čekat, co z něj vypadne dále... Kterýmpak směrem se náš režijní benjamínek dá? ()