Saur.us

Upřímné, pravdivé a bez servítek. J. Gordon-Levitt si napsal roli přímo na tělo a debutem potvrdil své místo mezi režiséry. Don Jon není tradiční romantický film ale spíš zábavným pohledem do duše pornem závislého seladona, který akorát musí dospět. A ještě k tomu se trochu opírá do všudepřítomného sexuálního kultu... ()

owwidius

Na to ze to je jeho prvy celovecerny film, tak to vobec neni zle. Ale inak mi to prislo dost nesurode. Napad s p-ckom je odvazny, ale mam pocit ze cely potencial vystrielal uz v traileri a vo filme uz sluzi len na zaujatie pozornosti. Samotne sceny, okrem toho ze sa opakuju (co bol urcite zamer), nenasleduju za sebou s lahkostou. K tomu este dost nesympaticke postavy a vobec hladanie sa v zanri - miestami uletena chlapska komedia a potom drama. Pricom ani jedno z toho nie viac ako priemer. Takisto slaby zaver. Hudobna stranka slusna, vizual a strih este trochu dopracovat ale hlavne zamakat na tom pribehu do buducnosti. [#101/2013] ()

Hermi14

Zajímavá komedie, která vybočuje z běžného průměru. Tuctový námět a "happy end" rozhodně nečekejte, ale o zábavu jistě nouze nebude. Já jsem se alespoň celkem slušně bavil. Otázkou ovšem zůstává, zda by tomu tak bylo i při opětovném zhlédnutí, protože o žádný hlubokomyslný počin se jistě nejedná a není tak jasné, jestli snímek nevybočuje spíš z řady, než že by se vyvyšoval nad ostatní díla ve svém žánru. A pustím si znovu ještě někdy tento film? ()

char_t

Jako vztahovka jakž takž dobrý - tři celkem slušně propracované i zahrané postavy... Ale čekal jsem víc, celá zápletka je hodně banální a na jedno brdo. A nic dalšího Don Jon nenabízí, snad jen otravně rozklepanou ruční kameru, naprosto bezdůvodně použitou u několika málo scén. ()

Rázlik

Neměl jsem velká očekávání od této komedie. Scénář mi přišel zvláštní, ale byl jsem zvědavý na zpracování v podobě Joseph Gordon-Levitta. Na začátku jsem měl chvíli problém se do toho dostat, hlavně skrze ty prdele a kozy, který na mě koukaly ze všech stran. Skoro jako bych přišel na porno do kina. :D Člověk si ale rychle zvykl (ještě aby ne...). Nakonec docela fajn příběh - přerod z děvkaře, prasáka a závisláka v romantika. PS: Scarlett má pěkný tělo, ale teda ten ksicht... Nemůžu si pomoct ale její pusa vypadá jak když slouží jenom k jedné věci a ksicht má jak přejetý válcem. To už radši Julianne Moore. 3,5* ()

brumbrum

Kedze som sa dost tesil na Scarlett Johansson, pozreli sme to doma v originali. Na to, ze je to amicka komedia na hodne haklivu temu, je to kupodivu dost dobre spravene aj zahrane, bez lacnych uchylnosti, hoci veru dost podrobne ;-). Komplet vymlety tipek z posilovne, taky skor buzik nez chlap, chodi denne na porno (nevedno preco jeho cierny notebook beha pod OSX a tvari sa ako mac; podla zvuku je to kua iMac, kedy sa ti reziseri uz zladia s technikou?..) - hodne realisticky ukazane, ako sa clovek moze v tych cyber-srackach stratit, ked ho to pohlti. Divne je, ze po virtualnom sexe nesiaha ako po alternative na vykrytie samoty, ale skor ako paralelny zivot s partnerkou (a tych ma kazdy vecer inu) - cize sex v posteli s dakou micou, potom notebook: a baba este pod dekou funi; fakt ujete.. A este aj vzdy zas vyklada, ze online je to lepsie, ako realna baba.. divne.. Ale ked zmercime jeho tatka, je to komplet jasne: jebo z lesa, telka, teplaky, chujove reci,. No a do toho nabali Scarlett, samozrejme ze su zhavi a uzivaju co to da, az kym ho nenacapa na porne - a este mu aj najde dodatocne browser history. Takze rozchod. Do toho presne dokvitne starsia vdova a prinasa svetlo, ze sex je o vzajomnosti, brani a davani, ze stratit sa da aj spolu, jeden v druhom. Hoci drsne ukazane, ale vcelku pravdive a zo zivota. Puritanski katolik sa moze vcelku nasrat, ked vidi, ako cela ta schujena rodinka putuje pravidelne na nedelnu omsu, segra sa cez omsu hra s iPhonom a brasko klacieva po omsi pravidelne v spovedelnici; a znudeny knaz, co ho ani nepocuva a melie, kolko zdravasov to spravilo tento raz.. Ale aj toto je zial velmi zo zivota - a koho by to azda iritovalo, nech sa zamysli, kedy naposledy pocuval naozaj slovo Boha na nedelnej omsi, a kolko tych nediel tam presedel zo zvyku a odchadzal prazdny. Dost dobra kritika dnesneho virtualneho konzumu - ale aj ponuka, ze sa mozme hocikedy zastavit a ist hlbsie, vo vztahu k sebe, partakovi aj k Bohu. Tri zasluzene *. ()

Hapretor

Tak "prázdný" film jsem tedy nečekal. Scarlett svou roli zvládla, dokonce okopírovala nadávání/hádání New Yorkských děvek, trocha humoru a letmé pousmání konečně přišlo až s Julianne Moore a sám pan tvořitel je asi i ve skutečnosti takový nanicovatý pako, který tady hraje a navíc hraje mizerně - jen si odříkává fráze, co si sám napsal. Někdy je hodně na škodu shodný režisér a hlavní postava, protože dost chybí herecká sebereflexe a tady se to jen potvrdilo. Ke konci mě napadlo, že mu se scénářem pomáhal sám velký pan Refn, protože sem skoro usínal a málem si kousal nehty nad dementními dialogy - hlavně v sekvencích otec-syn - a probral jsem se jen u případného vzdechu, když byl záběr na ono porno. Podle mě tento snímek nefunguje ani jako komedie, vtipné to vůbec není, ani jako drama, k zamyšlení vůbec nedonutí, ani jako romanťák, to fakt ani trochu, protože se tam vlastně jen "šuká", a aby se neřeklo je to doprovázeno dialogy, které jsou tak oduševnělé a procítěné, že je pan Levit nejspíš opsal z červené knihovny. Jen jedna věc mi přišla sympatická. Taky rád cvičím, taky rád uklízím, taky mám rád vlastní rodinu a taky rád koukám ... na filmy. Snímek, který u mě vyšuměl tak rychle jak tableta aspirinu. ()

Qeo

Nebyl to úplný propadák, ale prostě tomu "něco" chybělo. Když použiji cimrmanovskou terminologii, v scénách panoval pocit očekávání a následně pocit zklamání. Stavba nebyla úplně špatná, ale nebylo jaksi dotáhnuto dokonce. Snad jen Julianne zvyšovala laťku o pár set procent. Na druhou stranu mi do toho jaksi nezapadla. Něco mi proste na to vadilo. Sečteno a podtrženo: Bezpohlavní rádoby porno... ()

Gumby

Levitt předvádí konstruktivní kritiku honění, Julianne Moore překvapivě umí být i sympatická a Scarlett se vybitchovala k luxusní blbce. ()

Doomedx

Kromě krátké uspěchané stopáže, nesympatických herců a hereček a hlavně opakujicích se scének, které občas působily dost zbytečně a jen tak na vyplnění mista, jsem se po dlouhě době u komedie bavil a občas i smál; film se mi líbíl - 75% ()

nopud

Docela nic moc. Spíš než komedie to na mě působilo jako drama, ale o tom by se dalo polemizovat. Nejlepší část celého filmu je krásná zrzavá MCBP Julianne Moore, která ve mi ve svém věku připadá mnohem rajcovnější, než Scarlett Johanson se svojí prohlou páteří a vystrčeným zakem, podobným, jako měla Irenka v dědictví. Každopádně, viděl jsem to jednou a po druhé už asi nemusím, nicméně doufám že pan režisér Josef bude točit dál. ()

fila.tes

V úvodu filmu krásně vystihli všechny podstatné věci, mnohdy i velmi vtipně, naopak od dalšího průběhu, kde jsem postrádal stejnou pestrost výkonů a scénáře, jako na začátku. ()

Kum0r

Mrazivé a i přes věšekéré nedostatky (především slabý výkon Scralett) musím ohdnotit film plnou kalbou. Silné téma a skvělá realizace. ()

Radek.SCH

Jako debut zatraceně povedený, ale od filmu, kde se objeví Moore, Johansson, Tatum, Hathaway a Gordon-Levit čekám mnohem víc. - 60 % ()

rekkky

Gordon-Levitt si vytvořil celovečerní film podle tabuizovaných, společenských a hodně známých (ne)vkusů, záleží na každém. Zároveň ztvárnil hlavní postavu se jménem Jon Martello. Stěžejní charakteristika extrovertního Jona je sebestřednost a omezený počet věcí, na kterých mu v životě záleží a mají svůj řád a důležitost. Nedá se říct, že by film v něčem vybočoval z plejády vyprodukovaných bijáků, ale jedná se určitým způsobem o změnu trendu, jakým jsou v hollywoodských produkčních poměrech milostné, mezilidské a interpersonální vztahy prezentovány. Tím myslím obecně probíhající vztahy mezi pětadvacetníky a lidí v podobném věkovém rozhraní. Zohledňuje neopomenutelný a všudepřítomný vliv masmédií, internetu, rodiny, známých a vůbec přirozeného prostředí na průběh životů. Všechno se to nese v odlehčené formě za doprovodu trefných vtípků, které věrohodně reflektují způsob trávení volného, potažmo uvolněného času již zmíněné generace. Scarlett Johansson skvěle zahrála protivnou, nepřizpůsobivou a arogantní pipinku s menším prahem empatie. Na druhou stranu Julianne Moore trefně ztvárnila vyzrálejší pětatřicátnici s širším viděním okolního dění. Dějový obsah, který byl nastartován přehlídkou Jonova života bez jakýchkoliv hlubších vazeb, byl zakončen pro mě osobně nečekaně a to nahrává k vyššímu hodnocení, protože dochází k určité katarzi hlavní postavy. Z pohledu uměleckého a produkčního zážitku se jedná o vizuálně přeplácanou přehlídku kombinací barev, moderních technologií a všemožných zaběhnutých konvencí. Všechno je to nahuštěno do 90 minut, ale v tomto případě to vůbec nevadí, naopak. ()

bobrux

Roztomilá pohádka o narušeném hošíkovi, kterého místo odborníka vyléčí z věčného čučení na péčko starší paní před důchodem. No a teď vážně. Nic proti filmům pro dospělé nemám, ba ani proti námětu, ale vývoj hlavní postavy je tak uspěchaný, neuvěřitelný a je ke konečné změně vedený tak pochybnými událostmi, že celková plytkost příběhu hraje velice nefér partii s divákovými nervy. Na druhou stranu, občas jsem se zasmál a Scarlett Johansson celkem dobře zahrála solidní mršku. ()

JohnSorrow

První půlku filmu jsem vážně přemýšlel o tom, že to vzdám... Radím však všem, vydržte to! Prvoplánová, stupidní a totálně neumětelská první polovina diváka skvěle ukolíbá, aby přišla polovina druhá - několik skvělých scén s dokonalou pointou a závěr, který překvapivě nabídne hned několik témat k přemýšlení. Jak jsem se bál, že v sobě Joseph prostě to režisérství/talent pro příběh nemá, strašně se těším na další jeho filmy! ()

GOREGASM

Zručně natočený a důvtipně napsaný debut od Gordona - Levitta. Na pornu, fitku a dokonalém vzhledu (sakra, jednu závislost s ním určitě sdílím :-) závislý blbeček s tváří Josepha je nám dynamicky a řekněme s vtipným nadhledem představen a svižný úvod může navodit dojem, že se povezeme na drzé vlně satirického nadhledu, ale hlavní postava začne být svým povrchním přístupem více a více k nakopnutí, přičemž tento dojem masivně přiživí echtovní husička v dokonalém provedení Scarlett Johansson. Levitt ale rozhodně nechtěl natočit dráždivou blbůstku, kterou si budete pamatovat jen díky té hordě brilantně sestříhaných prsíček a zadniček, ale rozepsal se do zajímavého rozměru, kdy svého namachrovaného hezouna solidně potrápí a prokouknutí mu nenaservíruje na zlatém podnose, ale prostřednictvím životní moudrosti s tváří Julianne Moore. 80% ()