Říkají o něm, že je dinosaurus, on to však bere jako poklonu. Detektiv inspektor Jack Regan vede slavný přepadový oddíl londýnské policie a je to policista starého střihu, tvrdý jako žula. Výsledky má, jeho drsné metody se však pomalu přestávají vedení policie zamlouvat. Nedávají spát především důstojníkovi z oddělení vnitřních záležitostí Ivanu Lewisovi, který by Jacka asi nenáviděl ještě mnohem víc, kdyby tušil o jeho milostném poměru se svou atraktivní ženou Nancy. Zatím jen pozorně sleduje práci Jackova útvaru a čeká na jakoukoli chybu. Když Regan neuposlechne rozkaz, rozpoutá se v centru Londýna přestřelka mezi bankovními lupiči a policií, která Jackovi zláme vaz. Je suspendován a posléze i zatčen a uvězněn. Ještě ale není vše ztraceno, Regan i jeho tým udělají vše pro to, aby očistili svou pověst a zajistili průchod spravedlnosti. (Česká televize)

lennyd

Speciální policejní jednotka pod vedením Jack Regana (Ray Winstone) má velmi neortodoxní metody, jak dopadnout zločince (a případně je donutit k přiznání), a jen jejich úspěchy je tak trošku kryjí před vyšetřováním oddělení interních záležitostí. Když je ale při jedné akci zabita Reganova milenka (a shodou okolností manželka velitele interních záležitostí) je s jednotkou konec. Ale Regan se nevzdává, a za pomoci svého nejlepšího přítele Georgea Cartera (Ben Drew) se sám vydává pomstít svojí lásku... Mno, souhlasím se všemi výtkami které zde byly napsány (trochu naivní příběh, Ray Winstone jako akční hrdina a milovník mladých žen, apod), ale stejně si nemohu upřít, že se na film docela dobře dívalo, a pěkně odsýpal do (očekávaného a neoriginálního) závěru. Drobné kladné body film získává díky hereckému obsazení (Ben Drew, Damian Lewis) a naopak zase tím, že jsem po velmi dlouhé době musel dohledávat titulky, nebo hovorové britské angličtině nerozumím ani prd :) ()

Trustme

Parta nedistingovaných detektivů plnící zatvrzele svou práci spíše pěstmi a dřevěnými násadami, než-li forenzní metodikou. Jejich předák Jack Regan (božský Ray Winstone) má daleko do zavedených charakteristik a vizáží příjemných filmových či televizních vyšetřovatelů, blíže má spíše k nasranému vymahači z Malé Oděsy. Na hrubý pytel - hrubá záplata a tak tým Sweeney je také používán na výjezdy k více zlobivějším zlodějům, než běžná policie. Film The Sweeney je ukázkovým příkladem: za málo peněz, hodně muziky. Většinu rozpočtu spolkly scény pouliční přestřelky ve stylu Heat (1995) a nějaká tá automobilová bouračka (kterou zacvakalo BBC a Clarkson z Top Gearu). Oblečení rádi propůjčily známé firmy (BOSS, Dr Martens, Alpha Industries a jiné drsňácké značky), o všude přítomném iJablku ani nemluvím. Žánr akční krimi postrádává tuto chlapskou ranařskou mentalitu, která kdysi ovládala krimi film (Eastwood, Bronson, Belmondo) a tak The Sweeney musí pohladit a rozveselit nejen za poslední roky změkčelé srdíčko filmových diváků, kteří si začli už rezignovaně šít hedvábný trikot s vlající pláštěnkou, ale hlavně by měl být tento film povinně zařazen na čestné místo ve filmové knihovničce všech pravých chlapů. Svým způsobem geniální film. ()

Terzeus

Takmer nadpriemer. Na to ako niektorí Sweeneyho obhajujú v ňom je len málo zapamätateľného alebo odlišného od fúry podobných kriminálok. Výrazná avšak nudná a ťažšie uveriteľná hlavná postava má sadu tradičných klišé motívov, rovnako ako "rafinovaná zločinecká zápletka". Bol by som ale príliš negatívny ak by som neuznal kvality. Tých je tu skutočne dosť, napriek tomu, že vyznievam negatívne. Tvorcovia predvádzajú kvalitnú prácu hoci miestami dosť suchú a scenáristicky nevábnu. Plus používajú na tento typ filmu neadekvátne využitie modrých filtrov, ktoré skôr otravujú ako podfarbujú tón príbehu. Ale je tu jedna vec, ktorou sa Sweeney môže čestne pochváliť. Napriek slabému scenáru a nevýrazným postavám má výbornú, intenzívnu akciu s vynikajúcim strihom a dostatočne reálnym feelingom. Celkovo je akcia jediným zapamätateľným momentom filmu. Fakt škoda tých postáv, mohlo to byť aspoň napínavejšie v ich chémii. Nepohlo so mnou ani (SPOILER) zastrelenie dôležitej postavy ani suspendovanie istej postavy a vôbec, problémy hlavnej postavy mi boli skrátka príliš vzdialené na to aby mi na nich záležalo. Jack Reagan ma ako policajt nudil a tento jeho prípad mi ponúkol len takmer ľahko nadpriemernú akciu s tradične dobre využitou šablónou avšak, kvôli scenáru, ako som písal, dosť nudnou. 55% ()

JohnSmith

Mám rád filmy o drsných policajtech, ale co je moc,to je moc. Tahle policejní jednotka se skupina namachrovanejch spratků a to jak dělaj svou práci není nejlepší reklamou pro sbor. Zvlášť,když to jde udělat i jinak. Nicméně přestože tvůrci vykradli americký Nelítostný souboj a francouzskou Válku policajtů a v mnoha věcech je děj velice předvídatelný, jedná se o slušnou krimi. ()

R1CH1E

Skvělá drsná detektivka, kde jsou tvrdí chlapi co maj koule a ne žádní nagelování frajírci. S ničím se neserou - a za to jsem já jak milovník krve a násilí vděčnej :) ()

BuryGol

Už je to sakra dlouho, co jsem naposled viděl kvalitní britskou kriminálku. Po dvou úletech si Nick Love přišil koule na svý místo a naservíroval nám na plátno koukatelnej snímek. Winstone jako trochu špinavej, ale férovej podla se mi moc líbil, stejně jako zbytek jednotky, gangsteři i zápletka. Stopáž byla příjemná, kanclkrysy zase jednou ostrouhaly a všechno dopadlo jak má. Neni to sice film, ze kterýho bych nadělal samou radostí do kalhot, ale i tak ho můžu s klidym srdcem doporučit. We are the Sweeney! ()

Jello Biafra

Výbušný a ultra-napínavý krimi thriller so sympatickým hereckým obsadením a početnými odkazmi na filmové klasiky typu Neľútostný Súboj. ()

manonfire

Hayley Atwell je sice samice, ale taky má bohužel na svědomí jedinou dobrou hlášku filmu (dala bych ti dvojku za ptáka...) Horší už je to se dvojkou drsňáků Winstone and Drew, jejichž slovní suverenita mě nebavila a ta fyzická občas rozesmála. Damien Lewis si pak zahrál nepodstatnou roli, přitom si myslím, že jeho hvězda stoupá oproti tomu hopperskýmu drsoňovi s ofinkou úplně jinam. Když k tomu připočtu, že je film plný provařených dějových inek. (Zabásnutý polda, vyšetřování pokračuje na vlastní pěst, neuposlechnutí rozkazu a následná smrt parťáka....atd, vejš než na tři jít nemůžu. 50% ()

kenkaku

Neskutečně syrové a neamerické. Tak bych shrnul popis do jedné věty. Když po sobě střílí nekřesají jen jiskry v okolí (jakože odražený kulka), ale dělají díry do skla, odlupují kus zdi. Když někdo dostane pěstí, vypadá jako kdyby dostal pěstí (hraje všema barvama :)). To vše dělá z filmu nadprůměr. Člověk se tam sice nemá moc s kým "ztotožnit" (hovada jsou to všichni), ale dívá se na to moc hezky :) ()

Šakalík

Povedená, drsná kriminálka, která má čitelný britský rukopis. Filmu kraluje ústřední dvojice WinstoneDrew, jejichž osobitá charismata (a úžasný britský přízvuk) dávají filmu punc nevšední podívané. Tenhle film zůstane divákovi dlouho v povědomí, protože je prostě jiný. Elitní přepadové komando známé jako Sweeney si určuje vlastní pravidla a způsoby, jakými prosazuje zákon (a své zájmy). Každý z jeho členů nese v nitru nějakou tu špínu minulosti, která tu a tam vyplave na povrch. Film sleduje osudy neideálních postav v neideálních poměrech – o to větší škoda je připitomělého happyendu, který film vyloženě hyzdí. Nicméně právě tento typ temných kriminálek mám velmi v oblibě a je jen škoda, že se netočí častěji. ()

ZkuKol

Nechápu moc to nadšení je to udýchané jak Ray půlku filmu. Věřím, že by Winstone zvládl drsného poldu mnohem lépe bez vyvalování pupku na gauči, aby pak následně ohýbal holku, kterou mu prostě nevěřím. Akce je tam dost, ale smrdí televizí, parťák je víc "emo" než polda a celý příběh je dost na vodě. Prostě takový drsný průměr s pěknou závěrečnou sekvencí v karavaním parku zabitý nudným finishem... 50% ()

Firebug

Tohle rozhodně není filmek pro slečinky! Regan s Carterem jsou über drsní policisté té nejdrsnější speciální jednotky ve vesmíru. Zloduchy třískají baseballkami, na autority z vysoká kálí, výslechové praktiky odkoukali od kolegů z Guantánama a stolici mají tvrdší než kámen (soudě dle výrazů v jejich tvářích). Trochu komicky pak působí fakt, že jsou vlastně členové jednotky řešící loupežná přepadení (takže bacha na ně, až se rozhodnete vyloupit vzduchovkou místní sámošku!!!), a že jsou to nesmírní jantarové s enormně dlouhým vedením... Machistická blbůstka bez špetky nadhledu. Krutopřísně drsné 2*. ()

herr_carter

Kristepane, Inspektor Regan - co za rybí hlavu to zase překládalo? Vždyť to zní jak Komisař Šoulin apod...přitom se ale jedná o prvotřídní, akcí nabitou a surovou britskou kriminálku z naprosto skvělým Rayem Winstonem v titulní roli. Byl jsem maximálně překvapen a spokojen.................. moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

Lukoboss

Neskutečně syrovej film, kde (pěstní) souboj jeden na jednoho hraje prim a i divák má chvílema pocit, jakoby schytál pár ran spolu s hlavním hrdinou, popř. celou skupinou The Sweeney. Akce není nijak šíleně přehnaná, do konceptu se hodí a utvrzuje žánrový škatulky krimi a drama. Dramatických scén není tolik, spíš se jedná o kriminální rovinu, ale vzhledem k tomu, že se má v tomhle snímku hlavně vyšetřovat, je všechno v pořádku. Umístění do prostředí Londýna (např. přestřelka na Trafalgar Square) je dobrým oživením a stejně tak je podařenej casting, neokoukaní herci plní svoje role s velkým přehledem. Nemám tím pádem problém tomu dát vyšší hodnocení... ()

Wally

Bomba překvapení! Od filmu jsem nic extra nečekal kromě koukatelné akce, ale tento snímek měl neskutečný drajf a od začátku až po konec to prostě jelo....syrová anglická policejní gangsterka...a nemusí se do ní hned cpát žádná mega filmová hvězda a přesto to funguje (nebo možná právě proto)...doporučuji. ()

Rssa

Hodně dlouho jsem neviděl tak povedenou kriminálku. Příběh povedený, sem tam trochu nelogický. Hrdinové uvěřitelní, akce na evropské poměry výborná. 4,5 hvězdy, z důvodu pár lapsusů nakonec za 4. ()

Hanys_

Nabušený policejní krimi-thriller (skoro jak od Francouzů), ve kterém se na "stará" kolena vyřádil Ray Winstone. Pár "chyb" by se určitě najít dalo, ale naštěstí tempo je tak svižné, že na nějaké rýpáni v logice není během filmu čas. 8/10 ()

kolemjdouc

tak,po dlouhé době zase na čétečku dobrý film.obsahově velice dobrý.Obyčejné postavy,žádní vymakaní týpkové..divák není zatěžován spoustou eventuelních možných pachatelů.Konec se dal předvídat a mě nepřekvapilo že to nedopadlo jinak.nemám ráda kriminálky se spoustou jalových akcí.jen mi vadil ten šedomodrý filtr na kameře protože i jinak zrzavý Damian Lewis zmodral.To fakt přepískli.U mě dobrý, ()

Sufferer

Jedným slovom - paráda! Nebyť toho záveru, ani by som si neuvedomil, že si trochu špiní ruky s konvenciami. Ale s*ať na ne. Neustále to eskaluje, nemá to hluché miesta a napätie navodzuje aj pri vypľúvaní replík či prezeraní fotiek v mobile. Remeselne na úrovni (konečne niekto, kto vie, ako zužitkovať potenciál kamera/strih naplno), hudba na jednotku a akčná zmes namixovaná k spokojnosti. Najlepšia "britovka" posledných rokov. ()